poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieniądze z Danii do Polski?  (Przeczytany 42967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ABC

  • Gość
Pieniądze z Danii do Polski?
« dnia: 17 Maj 2006, 22:50:43 »
Mam pytanie jak w najtanszy sposob przekazać/przeslac pieniadze z Danii do Polski?

Wiem ze najprosciej jest przelewem na konto, ale jezeli jeszcze sie nie ma konta?

Mozna przez Western Union ale przeslanie 1000DKK kosztuje ok. 135DKK czyli troche drogo - ale szybko!

Mozna w liscie! ale bradzo niebezpiecznie - chyba ze w liscie poleconym? Czy jest cos takiego w Danii jak list polecony? I jak to sie zwie po dunsku lub angielsku?

Slyszalam ze jak sie zalozy konto w np. DunskeBank to pierwszy przelew jest tez dosc drogi! chyba ze 150DKK,
a następne po ~100DKK - czyli tez nie tanio!

A czy jest cos takiego, ze ide na poczte (lub do innej instytucji-jakiej?) i wplacam pieniadze bezposrednio na konto? Ale polskie konto!

Bardzo prosze o odpowiedz w tej sprawie!

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2006, 23:08:04 »
Widze w tej srawie sie już rozeznałeś i nic innego ci doradzić nie mogę. Duże kwoty najlepiej bankiem bezpośrednio z konta na konto (prowizja ok 120 DKK). Moj kolega robi to z danske netbanku do bzwbk(chyba najtaniej bo nie ma posrednikow lub mbank)...wybierasz walute w zlotowkach!!!nawet...a nie w dkk...i przez to idzie po lepszym srednim kursie dunskim a nie po kursie dk/pl w polsce.wychodzi po wszytkich prowizjach ok 1.5 do 2 gr wiecej niz w dobrym kantorze po targowaniu. Polecam. Najtaniej wszytsko zrobic przez siec...a kaska w 2 dni an koncie.podaje sie tylko swift i iban polsiego banku.

Grzegorz_Odense

  • Gość
Odp:Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2006, 00:56:16 »
.
Slyszalem o innej mozliwosci ale sam jej nie próbowalem . Bank Nordea ma swoje filie w Polsce - i wtedy wplacajac tu na konto u nich - ma sie tam bez oplat ( tylko jakies 15 kr ) . Ale musialabys zapytac w Nordea jak to dokladnie jest . I napisac tutaj potem zebysmy tez wiedzieli wiecej ....

piatka

  • Gość
Odp:Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2006, 07:18:07 »
Pisze o banku Nordea, bo sie dowiadywalam w Polsce.
Polskie iddzialy nie sa w tym samym systemie komputerowy´m co dunskie i dlatego za przeslanie pieniedzy do polskiego oddzialu nordei,  placi sie jak za normalny przelew, czyli ponad 100kr.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2006, 07:48:48 »
.
Zalozenie konta w Danii nie jest zadnym problemem - zalatwia sie to w ciagu jednego dnia i dostajesz równiez bezplatnie karte na która mozesz wyciagac pieniadze w bankomatach . Aby dostac karte która moglabys placic w sklepach ( Dankort - bezplatna ) bank musi nabrac najpierw troche zaufania do Ciebie - np. zobaczyc przez 2 miesiace ze wplywaja regularnie jakies pieniadze na Twoje konto . Jak nabierze jeszcze wiecej zaufania to mozesz dostac karte Visa ( platna - 150 kr rocznie ) wazna juz na calym swiecie .

Jezeli chodzi o oplaty to na przekazach bankowych mozna wybrac gdzie sie chce je placic . Placi sie zarówno za obsluge tutaj jak i w Polsce . Ostatnio wysylalem pieniadze przez Danske Bank i zakreslilem ze chce oplacic i tutejsze i polskie koszty . No to mi policzyli i tu 100 kr i za Polske 100 kr . Pytalem sie ich wczesniej ile to kosztuje w Polsce ale powiedzieli ze nie wiedza . Ale za to wiedzieli ile maja sobie potracic na tamte koszty . Pewnie tym w Polsce ze dwie dychy odpalili za fatyge ....

Wiec jezeli Ty bedziesz teraz wysylac to popros zeby wszystkie koszty policzono w Polsce . Na pewno tam maja nizsze koszty robocizny niz ci tutaj . I koniecznie napisz w tym watku jak na tym wyszlas to i my bedziemy madrzejsi ....

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Cze 2006, 12:03:22 »
.
Wyczytalem na innym forum ze mozna pieniadze wyslac w kopercie jako tak zwany list wartosciowy ( værdibrev ) . Podobno kosztuje to tylko 60 koron niezaleznie od sumy . Koperta jest zamykana i pieczetowana przez pracownika poczty . Pierwszy raz zalezalbym jednak nie posylac wiecej niz 3000 kr . Oczywiscie majac dowów wyslania w reku mozna jakos pieniadze odzyskac - ale jezeli zginelyby juz w Polsce to korowody moglyby byc dlugie ....

lilianka

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrz 2008, 10:53:40 »
Witam,mam pytanko odnosnie wyciagania pieniedzy z karty DANSKE BANKU W Polsce,, wiem ze jest to możliwe, bo juz to robiłam ale były to niewielkie sumy(500 kr) i zabrano mi prowizje ok 30 koron,moje pytanie brzmi czy orientuje sie ktoś jaka jest prowizja przy wiekszych sumach? (np 20 000 kr )???

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrz 2008, 10:53:40 »

Klingon

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrz 2008, 11:21:07 »
Masz chyba na mysli wyciaganie VISA karta - tam jest 1 %, min. 30 kr. prowizji ale tez limit, np. ja mam na 2000 kr. dziennie.
Najlepiej przelac pieniadze na polskie konto. W Danske Bank kosztuje to tylko 20 kr. + koszt polskiego banku (np. 15 zl).
Zobacz Prisbog – alle bankens gebyrer (pdf)
Udland > Overførsler - standardoverførsel, alle valutaer

lilianka

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrz 2008, 15:16:20 »
ja mam karte master card .i tutaj w Danii mam limit 15 000 kr / dziennie.nie chce jadac do Polski wozic pieniedzy w portwelu, tylko bezpieczniej na kącie i wyciagac w kraju potrzebna sume...czy jest  to możliwe?

Klingon

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Wrz 2008, 15:43:09 »
Z w/w cennika dla MasterCard Direct (chyba taka karte masz):
Uzywanie za granica
- jako karta do wybierania gotowki 1 %, min. 30 kr.
- jako karta platnicza 0 kr.

1 % z 20.000 jest to 200 kr. Poza tym do aktualnego kursu z Narodowego Banku jest doliczane 1 % - czyli koszt wybrania 20.000 kr. w sumie jest 2 % lub 400 kr.

lilianka

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Wrz 2008, 15:55:22 »
no to nie jest tak zle :)dzieki Klingon

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Wrz 2008, 16:02:30 »


Slyszalam ze jak sie zalozy konto w np. DunskeBank to pierwszy przelew jest tez dosc drogi! chyba ze 150DKK,
a następne po ~100DKK - czyli tez nie tanio!

A czy jest cos takiego, ze ide na poczte (lub do innej instytucji-jakiej?) i wplacam pieniadze bezposrednio na konto? Ale polskie konto!

Bardzo prosze o odpowiedz w tej sprawie!

bzdura

Offline fabians

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lis 2008, 00:14:25 »
Chcecie przelać kasę za grosze? Przez przypadek trafiłem na to forum oto mój sposób:
otwieramy konto bankowe w PL najlepiej w mBank (nie złodzieje) otwieramy konto w DK wyrabiamy kartę virtualną bądź kredytową, otwieramy Paypal, rejestrujemy kartę w systemie paypal. Dodajemy 2 konta PL i DK w systemie. Wpłacamy na konto paypal z DK forsę i przelewamy na konto PL! Powyżej 500zł nie jest pobierana prowizja. Nie testowałem ale jak pomyślicie to za grosze można kasę przelać na konto \PL. Dla wytrwałych może pozostać system paypay albo przelewy SEPA z EUR konta w DK na polskie EUR za 5zeta w mBanku :) pozdro z małopolski!

K3

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lis 2008, 00:41:23 »
Chcecie przelać kasę za grosze? Przez przypadek trafiłem na to forum oto mój sposób:
otwieramy konto bankowe w PL najlepiej w mBank (nie złodzieje) otwieramy konto w DK wyrabiamy kartę virtualną bądź kredytową, otwieramy Paypal, rejestrujemy kartę w systemie paypal. Dodajemy 2 konta PL i DK w systemie. Wpłacamy na konto paypal z DK forsę i przelewamy na konto PL! Powyżej 500zł nie jest pobierana prowizja. Nie testowałem ale jak pomyślicie to za grosze można kasę przelać na konto \PL. Dla wytrwałych może pozostać system paypay albo przelewy SEPA z EUR konta w DK na polskie EUR za 5zeta w mBanku :) pozdro z małopolski!


taaa... typowy polski sposób na kombinowanie... a zysk to 10DKK...

Offline fabians

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lis 2008, 00:54:11 »
Kombinowanie czy dawanie się oszukiwać?
http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/osobiste/eKONTO/SEPA.html
P.S.
Cogito ergo sum  "myślę, więc jestem"

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lis 2008, 00:54:11 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248267
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26096
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32411
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9624
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa
Komórka z polskim numerem w Danii ;)

Zaczęty przez JobSeekerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22270
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2006, 20:29:07
wysłana przez JobSeeker