poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieniądze z Danii do Polski?  (Przeczytany 42968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jacek1979

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lis 2008, 14:51:31 »
Z calym szacunkiem dla moich przedmowcow ale jest przeciez znakomite i proste rozwiazanie.
Sam je stosowale z powodzeniem przez dlugi czas.

Wystarczy zamowic w banku druga karte w standardzie Visa Elektron i zostawic ja w Polsce osobie (zonie, mamie, kochance...), ktora bedzie wyplacala pieniadze z bankomatu. Prowizja to max 30kr. Przy 2000 zl jednorazowj wyplaty to pryszcz. A jezeli te pieniadze maja trafic na inne konto w Polsce, ta wlasnie osoba moze je wplacic bez lub ze standardwa prowizja.

a

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lis 2008, 20:41:41 »
Juz pisalam w innym watku, ale tu powtorze: moim zdaniem prawdopodobnie najtanszym rozwiazaniem jest posiadanie konta w Danske Banku i mbanku. Koszt przelewu na polskie konto wykonanego via internet czyli poprzez netbank wynosi 20 koron bez wzgledu na kwote. Mbank nie pobiera zadnej prowizji za przyjecie przelewu zagranicznego, ani za operacje przewalutowienia na zlotowki. Oczywiscie, przewalutowienie nastepuje po kursie bankowym, a w niektorych kantorach mozna by uzyskac nieco lepszy kurs, ale to tez nie zawsze.

Jakob

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lis 2008, 20:52:54 »
Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest posiadanie kont Nordea w PL i DK.Wypelniasz Overførsel til udlandet ,ktory jest w banku i wysylasz pieniazki.Koszt.....0 PLN.Czy ma ktos cos lepszego  :)

Offline fabians

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lis 2008, 20:58:49 »
A z Nordea ile taki przelew kosztuje na mBank jeśli by ktoś mógł odpowiedzieć byłbym wdzięczny... Ciekawe to jest to co znalazłem:
"Aktywa dwóch największych banków Danske Bank i Nordea Danmark stanowi  około 73% całego duńskiego sektora bankowego."

uka

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sty 2009, 18:38:54 »
Robiłam przelew z Nordea w Danii do mBanki - koszt 85 DK

keny79

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Sty 2009, 18:58:15 »
macie rację ,że najtaniej jest przesyłac pieniądze za pomocą netbanku.mam konto w DanskeBank i regularnie co miesiąc robię przelewy na polskie konto(do ING).korzystam z netbanku.wybieramy opcję koszty operacji ponoszą nadawca i odbiorca.w takiej opcji DanskeBank pobiera 20 DKK a polski bank(w tym przypadku ING)pobiera około 20zł.

Nordejczyk

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Sty 2009, 20:10:39 »
Cos z praktyki "nordeowca" ;)

Jesli przelewasz pieniadze do mbanku i przelewasz korony to przelew kosztuje 30ddk - przez internet. Jesli wyslesz pieniadze w niedziele wieczorem to sa one na koncie w srode ok. godz 8.30. Niewiadoma jest kurs dkk/pln.
No i kurs polskiego banku jest zawsze gorszy niz w kantorze ... i co mnie zdziwilo ... gorszy niz w dunskiej nordei.

Zatem jest lepsza opcja - mianowicie przelew zlotowek, ktore zostana zamienione w nordei.dk - zaznaczasz opcje, ze "Overføres i valuta" to dkk.

Beløbets valuta to ilosc pieniedzy, ktora chcesz przelac. Jesli zaznaczysz 10 000 dkk to tyle koron pojdzie na przelew (+ dodatkowe oplaty). Jesli zaznaczysz 10 000 pln to bank automatycznie pobierze z konta odpowiednia tej ilosci ilosc koron (czyli Ty nie musisz bawic sie w przeliczanie).

Na dzien dzisiejszy:
- kurs w kantorze - 0,5780
- kurs w mbanku - 0,5659
- kurs w dunskiej nordei - 0,5836!!!

Jesli koszty poniesie odbiorca to zaplaci on 40zl (oplata na rzecz Nordea PL).

Jesli koszt ponosi nadawca - to z konta pobiora Tobie 100dkk, zatem lepiej jak koszt ponosi odbiorca (jesli Ty jestes ta osoba, badz ta osoba sie na to zgodzi).

Nalezy pamietac, ze dodatkowa oplata jest stala - 40zl, zatem im wiecej pieniedzy przelewamy tym roznica kursowa ma wieksze znaczenie. Przy powyzszych kursach (niestety nie znamy kursu mbanku, ktory wystapi w momencie rozliczenia - w przypadku przelewu koron) i kwocie przelewu 2300 koron otrzymamy przeliczniki: w nordei.dk 1302 zl a w mbanku 1301. Czyli "prawie" to samo.

Natomiast jesli kwota przelewu jest np. 20 000 koron to bedzie to odpowiednio:
- nordea.dk - 11 632 zl
- mbank - 11 318 zl.

Jesli komus odpowiada kurs nordei.dk to jest to najlepsze wyjscie, nie ma co sie bawic w spekulacje mbankowa ;)



poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Sty 2009, 20:10:39 »

KUBA1959

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Sty 2009, 22:01:52 »
Jeżeli zięć przysyła mi pieniądze w kwocie 900koron miesięcznie  to czy w Polsce mam płacić podatek od wzbogacenia? Czy i od jaką kwotę muszę zgłosić w Urzędzie Skarbowym w Polsce?

Tula

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sty 2009, 12:59:48 »
Bardzo bym sie zdziwila. Ja matce wysylam co miesiac 1000 dkk i nie wydaje mi sie, zeby placila podatek od wzbogacenia ;).

Tula

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Sty 2009, 13:31:18 »
Dzięki za linka, ale ja tępawa jestem, jeśli o zawiłości podatkowe chodzi, więc powiedz mi po prostu, czy matka musi zapłacić podatek od tego, co jej wysyłam? Na przestrzeni roku jest to kwota około 15.000 dkk.
Z tego, co wyczytałam, wydaje mi się, że nie, ale z drugiej strony po coś tego linka wrzuciłeś...

K3

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Sty 2009, 23:31:38 »
Dzięki za linka, ale ja tępawa jestem, jeśli o zawiłości podatkowe chodzi, więc powiedz mi po prostu, czy matka musi zapłacić podatek od tego, co jej wysyłam? Na przestrzeni roku jest to kwota około 15.000 dkk.
Z tego, co wyczytałam, wydaje mi się, że nie, ale z drugiej strony po coś tego linka wrzuciłeś...

jest limit 9637PLN na okres pięciu lat, czyli rocznie wychodzi 1927,4PLN.... przeliczenie na korony pozostawiam Tobie ;D

powyżej tej kwoty obdarowany ma 1 miesiąc na zgłoszenie darowizny.... w razie niezgłoszenia i kontroli... domiar 20%

Tula

  • Gość
Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Sty 2009, 17:11:29 »
Dziekuje, Panowie.

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze z Danii do Polski?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Sty 2009, 17:11:29 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248296
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26119
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32431
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9632
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa
Komórka z polskim numerem w Danii ;)

Zaczęty przez JobSeekerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22281
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2006, 20:29:07
wysłana przez JobSeeker