poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???  (Przeczytany 12554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alba7575

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« dnia: 06 Kwi 2008, 12:29:10 »
pierwsza praca w danii sierpień -grudzień2007. praca u duńczyka, bez meldunku, płacony najniższy pierwszy podatek.umowa  na czas nieokreślony.żona i dziecko w polsce.
styczeń - grudzień 2008 podatek 38% , meldunek wraz z  duńskim dowodem osobistym i żółtą kartą w marcu 2008.
 chcemy sie starac o zasiłek rodzinny na dziecko( dziecko ma 2 lata). a w komunie "miłe panie" nie bardzo chcą udzielić informacji, i niezbyt chętnie wydały dokumenty 401 i 411( 401 był nie podbity pieczątką, a obydwa zostały wypełnione tylko częściowo- resztę wypełniałam sama z pomocą ludzi z forum) za co dziękuję bardzo.
pytanie : czy mamy szanse uzyskac zasiłek na dziecko?,  czy  sie należy za 2007 rok? czy tylko za 2008?
 i czy  jest możliwośc wyrównania za 2007?

ryba

  • Gość
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwi 2008, 13:37:39 »
powiem ci tak w pazdzierniku wypelnilismy druki i zanieslismy do komuny oni wypelnili i schowali do szuflady dy przyszedlem kolo swiat w grudniu to mila pani zrobila duze oczy ze wciaz lezy to w szufladzie bylem teraz 1 kwietnia i pani powiedziala ze wyslali do polski gdy zapytalem kiedy to pani odpowiedziala ze 7 stycznia gdy zapytalem gdzie wyslali do polski to nie wiedziala dokad gdy po usilnym naciskaniu gdzie to wyszla z pokoju i po 10 min przyszla oznajmiac ze do warszawy uwazam ze oni specjalnie opzniaja by kontrakt wygasl i figa z makiem mimo ze dziecko przebywa tu w danii moi znajomi co sa z nami tez maja podobny problem od sierpnia tez ich sie pozbywaja juz sie pogodzilismy ze nie bedzie zasilku na dziecko teraz w komunie to urzednikom to w oczy sie smieje gdy pytam o moja sprawe zaczym urzednik poszuka to ja mowie ironicznie tak tak wiem z polski jeszcze nie przyszlo uwazam ze te papiery to komuny nawet nie opuscily.CI DUNSCY URZEDNICY TO LGARZE TAKJAK I CI PRACODAWCY .podsumowujac jestem tu juz 9 miesiecy i gdybym wiedzial co przejde z rodzina tu to bym na krok sie nie ruszal z polski ale wytrzymamy te 3 miesiace 

Juracel

  • Gość
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwi 2008, 14:17:12 »
tak ja załatwiłem bez problemu bliższe informacje na skype mój login to jerzy.kub pzdr :))

Offline alba7575

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwi 2008, 18:17:28 »
ja mam druk 401 i 411 wypełniony plus z mopsu polskiego zaświadczenie o niepobieraniu zasiłku i zaświadczenie z urzędu miasta o zameldowaniu na stałe w polsce siebie i dziecka wysłac do mazowieckiego centrum polityki społecznej w warszawie na nowogrodzkiej. po jakims czasie mam tam zadzwonić i dowiedzieć się co dalej.

Offline kasiap

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwi 2008, 19:31:21 »
Witam.
Jestem nowa i potrzebuję paru informacji. Mój mąż jest zameldowany od kilkunastu lat w Danii, pracuje legalnie, ma pobyt staly. Mamy dwuletnią córkę , z którą mieszkam w Polsce. Wcześniej nie pracowalam , a w komunie powiedziano mu , że taki zasiek mu nie przysluguje. Czy mąż ma prawo pobierać taki zasilek w Danii ?? I jeśli tak, to czy może liczyć na wyrównanie za poprzednie lata ??? I jak to zalatwić ??
Z góry dziękuję za wszystkie informacje .

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwi 2008, 20:15:44 »
Kasiu, a to jest Twoj maz, czy nazywasz go mezem?
Przepraaszam, ze tak osobiste pytanie, ale ono ma wplyw na odpowiedz.
Jesli to maz i dziecko jest jego, to zasilek jest oczywisty i powinniscie sie o niego ubiegac.
Jezli nie jest wedlug stanu prawnego mezem, to pewnie uwazaja, ze Ty sprawujesz opieke nad dzieckiem wobec tego jemu sie nic nie nalezy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline alba7575

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwi 2008, 22:14:33 »
witam!
 nalezy sie Wam zasiłek. ja jestem w trakcie starania się o zasiłek. w komunach mówią że nie, ale niestety tak. w zależności od tego gdzie mieszkasz, bo jest 15 miejsc w Polsce gdzie składa się dokumenty od zasiłków rodzinnych. ja mieszkam w mazowieckim to w warszawie i wiem z forum że jest też w łodzi-ale dalszych miejsc nie znam . dowiedzx sie w swoim urzędzie marszałkowskim gdzie powinnaś złozyc dokumenty- podaję  ci numer na mazowieckie centrum polityki społecznej w warszawie 22 kier. 622 42 32- tam powinni podac adres jednostki do której wyslać dokumenty.
na pewno druki e401 i e411- mąż  pobiera je z komuny do której należy w danii i niech przypilnuje zeby postawili mu pieczątki komuny na tych drukach( to jest informacja dla polskich instytucji gdzie mają wysłać dokumenty). na pewno załatw sobie zaświadczenie z urzędu miasta lub gminy o stałym zameldowaniu swoim i dziecka- to jest bezpłatny kwit -wpisujesz do celu uzyskania zasiłku rodzinnego. na pewno zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o niepobieraniu zasiłku z tej instytucji od daty 01-05-2004,  i jesli pracujesz to zaświadczenie z pracy od kiedy jesteś zatrudniona.  od męża komuna może wymagać choć nie musi następujących dokumentów:na druku unijnym, czyli z opisami w innych językach z urzędu stanu cywilnego odpis urodzenia dziecka i odpis zawarcia małżeństwa-tez jest bezpłatny, wpisujesz cel -zasiłek rodzinny z innego państwa ten dokument z usc wyslij  mężowi bo prawdopodobnie to komuna wystąpi do niego o te dokumenty ) .te  wszystkie wypisane dokumenty przyspieszą realizacje zasiłku. niech mąż ma przygotowany kontrakt od pracodawcy i zaświadczenie o zameldowaniu- komuna może żądać choć nie musi     

poloniainfo.dk

Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwi 2008, 22:14:33 »

araslask

  • Gość
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sie 2008, 01:53:00 »
:)głowa do gory.oczywiscie staraj sie o zassilek jak najbrdziej ci sie nalezy.ja pracuje w dani od 5,11,2007.jesli masz jakies pytania to pisz a.gk@wp.pl.wzory drukow 401 i 411 mam jak cos.

Offline weerona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sie 2008, 08:22:30 »
Jak to naprawdę jest .... mi powiedziano, że nie muszę składać zadnych dokumentów o zasiłek tylko podać NEMKONTO i sami będą mi przelewać pieniązki na dzieci . Może to, że mieszkamy całą rodziną w Danii , mąż ma stałą pracę a ja nie pracuję sprawia, że nie musimy składać tych dokumentów?

Pozdrawiam

Offline Lusi70

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lis 2008, 16:08:03 »
Witam! A ja mam pytanko.Mam już wszystko złożone w MOPS-ie i zastanawiam się jak już przyznają nam ten zasiłek to gdzie będą wysyłać pieniążki?Ja jestem w Polsce z dziećmi i nie mam NEM KONTA mam zwykłe konto,a podobno przelewają pieniądze rodzicowi które zajmuje się dziećmi na takie właśnie konto.Szukałam już po forum i nie ma nic na ten temat.  Jak ktoś się orientuje jak to wygląda proszę o odpowiedz.Z góry dziękuję. :D

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lis 2008, 16:27:22 »
Jeśli to mąż pracuje, a Ty jesteś w Pl, to przeleją jemu.

Offline Lusi70

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lis 2008, 15:47:34 »
I wszystko jasne.Wielkie dzięki ;)

poloniainfo.dk

Odp: czy mam możliwość uzyskać zasiłek rodzinny???
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lis 2008, 15:47:34 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16981
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11291
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26886
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11580
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7805
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir