poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: praca oraz ceny w danii  (Przeczytany 19651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fireman

  • Gość
praca oraz ceny w danii
« dnia: 19 Maj 2008, 19:31:16 »
Witam wszystkich. wybieram sie w wakacje do pracy sezonowej w danii i mam w zwiazku z tym kilka pytan.
1.JAkie sa srednio stawki za kilogram przy zbiorach truskawek?Jest mozliwosc oprocz pracy przy zbiorach znalezienia dodatkowych prac w godzinach popoludniowych?
2.JAkie tam sa srednio ceny alkoholu, papabusesow i zywnosci? ile np. kosztuje paczka marlboro?
3.Czy formalności odnosnie pracy i zwolnienia z podatku zalatwia sie tu w Polsce czy w Danii juz na miejscu?
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam cala Polonie :)

Tula

  • Gość

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2008, 20:31:02 »
2.JAkie tam sa srednio ceny alkoholu, papabusesow i zywnosci? ile np. kosztuje paczka marlboro?

A ja zwrócę uwagę na priorytety w jakich zostały wymienione 'rzeczy'
W punkcie pierwszym zarobki - to ok.
Punkt Drugi: Alkohol ?? Papabusesy ... żywność na szarym końcu.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Fireman

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2008, 20:38:54 »
dziekuje, jednak informacje w linkach sa bardzo ogolne...chodzi mi o dokladne informacje ile kosztuje np 0,5 l wodki, czy mozna dostac [polska, ile kosztuje paczka marlboro...
a co do formalnosci, to potrzebuje bardzo konkretnej odpowiedzi, poniewaz dostalem oferte pracy przez seasonalwork jednak co do formalnosci to dostalem taka wiadomosc: "We enclose our contract and a certificate of residence, which you must get your local authorities to fill in".. .Z tego co czytalem na ten temat, to formalnosci sie zalatwia w miejscu pracy, a nie tu, w polskim urzedzie...a jesli sie myle to gdzie takie formalnosci sie zalatwia?

Fireman

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2008, 20:45:09 »
Rozni ludzie maja rozne priorytetya, ja pytam ze wzgledow mi znanych, liczac na rzetelna odpowiedz... tak a propo, o gustach sie nie dyskutuje...

K3

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2008, 20:50:36 »
certificate of residence, which you must get your local authorities to fill in

rozumiesz coś z tego co napisali, czy może "komunikatywny" angielski ??

Fireman

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2008, 21:06:15 »
z tego, co ja rozumiem tu jest napisane,że wysyłają mi swój kontrakt oraz dokument dotyczący podatku, który mam zanieśc do lokalnych władz w celu wypełnienia. ?????

poloniainfo.dk

Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2008, 21:06:15 »

K3

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2008, 21:13:29 »
z tego, co ja rozumiem tu jest napisane,że wysyłają mi swój kontrakt oraz dokument dotyczący podatku, który mam zanieśc do lokalnych władz w celu wypełnienia. ?????

"certificate of residence" to nie dokument dotyczący podatku, ale potwierdzenie zameldowania w PL, które potem jest potrzebne w DK aby dostać ulgę
wtedy podatek zapłacisz w PL od całej kwoty zarobionej w Danii

Klingon

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2008, 21:15:25 »
Fireman, przeczytaj o obowiazku podatkowym: http://home25.inet.tele.dk/pl/Skat/Selvangivelse.html

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj 2008, 21:20:16 »
Alkohol, papabusesy i zwolnienie z podatku..... OTO POLSKA WLASNIE...

I rzucajcie kamieniami... stac bede i okiem nie mrugne...
Dzis w Netto mialam niezwykla  przyjemnosc spotkania rodakow.
Uslyszalam ich juz z drugiego konca sklepu.... Ze jak juz k... sa w tym sklepie, to kupia ten pier.... papier.... A wogole te Dunki, k... to one sie tak ubieraja... takiej jednej to mowie ci k.... cala piz...bylo widac....
Na nieszczescie w kolejce mialam ich za plecami... winko se chlopaki kupowali.... i sie bardzo k.... spieszyli bo to k... juz wpol do czwartej bylo...

Tak jak Tula.... nawet sie nie obrocilam...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Maj 2008, 21:50:27 »
Polski folklor. ;D

Fireman

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Maj 2008, 22:11:17 »
Hmm... dziwne, aby osoba wyjezdzajaca dorobic w sezonie wakacyjnym nie interesowala sie zwolnieniem z podatku...Zenujace sa takie teksty. Myslalem, ze trafilem na porzadne forum... Zenujace sa takie wypowiedzi osob, ktore ledwo wyjechaly z ojczystego kraju i wstydza sie swojej narodowosci,szydzac z niej. Heh tak jak Slazacy, ktorzy uwazaja sie za rownoprawnych Niemcow.Tylko przekrocza granice i udaja ze jezyka polskiego nie znaja. Z tym, ze warto zwrocic uwage, iz takie osoby darzone sa zupelnym brakiem szacunku zarowno przez Polakow jak i ten drugi, niby 'rodzimy' narod.Chyba nie bez powodu z reszta. Sam pogardzam tym zdeprawowanym ludem, patrzac z gory i plujac na glowe. Ale nie mam zamiaru tracic czasu na zbedne komentarze.


Wracajac do tematu, czyli mam oprocz rezydencji podatkowej wziac takze zaswiadczeniu o zameldowaniu? czy wystarczy, ze mam wypelniony dokument rezydencji? jesli tak to mam sam go wypelnic czy mam z nim isc do urzedu? Bardzo uprzejmie prosze o szczegolowe wskazowki, poniewaz jest to moj pierwszy wyjazd do pracy i jestem zupelnie zielony, jesli chodzi o formalnosci. a w koncu kto pyta nie bladzi, prawda? :)

Klingon

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Maj 2008, 22:21:51 »
Przeczytaj http://www.skat.dk/display.aspx?oId=1717919&vId=201861&indhold=1

Jezeli masz prawo do ulg to byloby dziwne gdybys sie o nie nie staral.

Nie wysmiewalem sie z Polakow bo sam tez jestem, ale glosne zachowanie, winko i wulgaryzm w co drugim slowie jest folklorem.

folklor - 2. 'obyczajowość pewnego środowiska, ocenianego jako nietypowe, z pewnych względów inetersujące; koloryt lokalny' ;D

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Maj 2008, 23:14:02 »
A ja dziewczyny rozumiem . Ja robie to samo, za nim podejdę obserwuje .
Koleżanka  moja była świadkiem  jak Polacy kradli   w sklepie  ,zwróciła   im uwagę  to  jeszcze ją  zwyzywali .
Przyjeżdżają  Polacy na  sezon do  pracy  na  pół roku  i też w innym celu .
Im  nie  zależy ,rozrabiają   i robią opinie   nam   wszystkim   tu   mieszkającym   na stałe.
Osobom    które chcą   tu   spokojnie   żyć ,  pracować uczciwie   i   mieć   znajomych  również   Duńczyków .
Wstydzę  się  i    ja  czytając   artykuły  w   gazetach   o kradzieżach i rozbojach   , a  jest  ich  coraz  więcej z  udziałem  polaków.
Mówią  już  , że Polak   pracuje  dobrze   ale  też   wypić   lubi   i  weźmie  co  mu  się  pod  rękę   podwinie .
Na  darmo  ciężka   praca   ludzi   uczciwych .
My   nie  wstydzimy   się   swojej  narodowości , Nam  jest wstyd za rodaków .
Jakbyśmy  się  wstydzili  to  teraz  Ci wszyscy  "wstydzący się "  nie  byli  by   tu .
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2008, 23:18:59 »
(...) Zenujace sa takie teksty. Myslalem, ze trafilem na porzadne forum... Zenujace sa takie wypowiedzi osob, ktore ledwo wyjechaly z ojczystego kraju i wstydza sie swojej narodowosci,szydzac z niej. Heh tak jak Slazacy, ktorzy uwazaja sie za rownoprawnych Niemcow.Tylko przekrocza granice i udaja ze jezyka polskiego nie znaja. Z tym, ze warto zwrocic uwage, iz takie osoby darzone sa zupelnym brakiem szacunku zarowno przez Polakow jak i ten drugi, niby 'rodzimy' narod.Chyba nie bez powodu z reszta. Sam pogardzam tym zdeprawowanym ludem, patrzac z gory i plujac na glowe. Ale nie mam zamiaru tracic czasu na zbedne komentarze(...)

Nie chce sie ubierac w szaty weterana/ki, ale moze pan Fireman poczyta troche wiecej forum i pobywa w Danii dluzej niz trwa wyszukanie oferty pracy na seasonalwork.dk, zrozumie posiadanie przez niektorych uzytkownikow forum dosc ambiwalentnego stosunku do swoich rodakow.

A jesli pan sobie zyczy mozemy zmenic jezyk tego watku na angielski lub dunski.

poloniainfo.dk

Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2008, 23:18:59 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248330
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26131
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32448
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29310
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9634
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa