poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: problem ze zwrotem podatku  (Przeczytany 3593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmaw

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
problem ze zwrotem podatku
« dnia: 04 Wrz 2010, 10:25:08 »
Witam,
mój brat pracował w Dani na przełomie 2007 i 2008 roku. Został rozliczony na papierze w tym roku. W obydwu latach miał nadpłate podatku
Skat przysłał rozliczenie z czymś takim:

Skat til udbetaling  ......i tu kwota
Din overskydende skat er tilbageholdt. Det skyldes, at SKAT undersøger om der er gæld, som skal dækkes af den overskydende skat. Skat sender meddelse til dig, når afklaring er sket
Intet rest AM-bidrag-pension eller overskydende AM-bidrag-pension


Tak jest w obydwu latach, które przepracował.
A jak wysłałam zapytanie w jaki sposób przelew ma być to oni odpisali tak jakby tej kaski nie było


Może ktoś wie jak to ugryźć   pozdrawiam

WIGRY

  • Gość
Odp: problem ze zwrotem podatku
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrz 2010, 11:10:44 »
podatek do zwrotu dla twojego brata tzn skat powinien mu wyplacic

ale wyplata zostala wstrzymana ze wzgledu na wczesniejsze zaloglosci wobec skat

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem ze zwrotem podatku
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrz 2010, 11:31:13 »
Albo tlumaczysz wszystko i w miare dokladnie albo..

Skat zatrzymal nadplacone pieniadze i rozpatruje czy braciszek ma jakies zaleglosci podatkowe (z lat poprzednich?), jak rozpatrza sprawe to dostaniecie wiadomosc.

Offline mmaw

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: problem ze zwrotem podatku
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Wrz 2010, 14:07:18 »
No własnie tak myślałam ale nie znam procedur...
Bardzo dziekuję za odpowiedź...

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem ze zwrotem podatku
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrz 2010, 22:25:54 »
Witam,
mój brat pracował w Dani na przełomie 2007 i 2008 roku. Został rozliczony na papierze w tym roku. W obydwu latach miał nadpłate podatku
Skat przysłał rozliczenie z czymś takim:

Skat til udbetaling  ......i tu kwota
Din overskydende skat er tilbageholdt. Det skyldes, at SKAT undersøger om der er gæld, som skal dækkes af den overskydende skat. Skat sender meddelse til dig, når afklaring er sket
Intet rest AM-bidrag-pension eller overskydende AM-bidrag-pension


Tak jest w obydwu latach, które przepracował.
A jak wysłałam zapytanie w jaki sposób przelew ma być to oni odpisali tak jakby tej kaski nie było


Może ktoś wie jak to ugryźć   pozdrawiam

Nadplacony podatek do zwrotu (wyplaty)…….. kwota
Wyplata twojego nadplaconego podatku zostala wstrzymana. Powodem tego jest koniecznosc sprawdzenia przez Skat, czy masz dlug, ktory musi byc pokryty z nadplaconego podatku. Po wyjasnieniu sprawy, Skat wysle ci powiadomienie.

Nie stwierdza sie zadnego dlugu ani nadwyzki dotyczacej AM-bidrag-pension.


[Posted on: 04 Wrz 2010, 18:10:42]

Jamjurand: twoje tlumaczenie tez nie jest OK. W pismie Skata nie ma zadnej wzmianki o zaleglym podatku/dlugu z poprzednich lat (tak jak ty piszesz).

Nie znam calosci pisma jakie wyslal Skat. Wedlug mojej oceny, Skat nie ma podstawy prawnej do wstrzymania wyplaty nad- placonego podatku i powinien niezwlocznie wyplacic nadplacony podatek przelewajac go na Nemkonto podatnika, chyba ze jest mowa o "dlugu" wobec Skatu, ale  nie wynika to z pismaSkatu. skat w takim pismie powinien sprecyzowac ojaki dlug chodzi. znam dobrze pracownikow Skatu. Sa tacy jak wielu innych urzednikow i pisza tak jak pisza, myslac moze co innego. Jedno jest pewne, Skat nie jest instancja kontrolujaca czy podatnik ma jakies inne dlugi, np. wobec instytucji panstwowych. Moze natomiast (tzn. Skat), po zwroceniu sie do niego instytucji panstwowych/komunalnych, wszczac kroki w celu pokrycia dlugu podatnika wobec tych instytucji. To instytucja/komuna w celu odzyskania swoich naleznosci od podatnika
(np. nieslusznie lub za duzo wyplacone swiadczenia) ma obowiazek zwrocenia sie w pierwszej kolejnosci do podatnika w celu jego dobrowolnego splacenia dlugu zgodnie z ustalonym przez komune terminem. Po uplywie tego terminu sciagnieciem naleznosci zajmie sie Skat. Tak jest normalna procedura.  Sadze, ze w pismie Skatu chodziwylacznie o dlug podatkowy, chociaz nie wynika to z tresci pisma.
 

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem ze zwrotem podatku
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrz 2010, 23:09:11 »
Roga,
Nie bardzo wiem o co ci chodzi w tym poscie ale mam mocne podejrzenie ??? Nie bardzo tez widze co nowego wniosl twoj post bo przeciez "brat ma tylko czekac", dlatego tez odnosze wrazenie, ze coraz bardziej lubisz wdzierac sie na poloniinfo ambone, nalogowo konfirmujac/stemplujac/powtarzajac napisane przez innych i czesto poprawne juz info :)
Po prostu chyba nie czytasz co juz napisano.
Wracajac do sprawy dla mnie bardzo istotnym bledem w I tlumaczeniu byl brak wzmianki o koncowej wiadomosci ze skatu.Przekonany tez jestem, ze zalegly podatek jest rownoznaczny z dlugiem do skatu, nie bardzo moge sobie wyobrazic jakie inne dlugi do instytucji komunalnych/panstwowych brat mogl zaciagnac i ktore moglby tak szybko byc skabusewane do skatu. Podejrzewam, ze w opisanym przypadku sprawdzane sa zwolnienia podatkowe brata.
Co do zatrzymywania nadwyzek zaplaconego skatu to jestes w bledzie bo od 3 lat skat zatrzymuje automatycznie moje nadplaty skatowe.
Niebardzo sensowna jest tez dalsza dyskusja, na mnie wiec nie licz. :)
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz 2010, 23:25:23 wysłana przez jamjurand »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem ze zwrotem podatku
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrz 2010, 01:15:46 »
Nie rozumiem dlaczego tak sie unosisz. Nie oczekuje i nie mialem zamiaru dyslutowac. Przeciwnie bardzo dokladnie czytam i dlatego bardzo dokladnie przetlumaczylem pismo Skatu, z ktorego absolutnie nie wynika, ze jest mowa o dlugu podatkowym.
W sprawach podatkowych nie nalezy sie domyslac. Skat powinien dokladnie informowac podatnikow o co chodzi piszac np. "wstrzymano wyplate nadplaconego podatku do wyjasnienia, czy podatnik ma dlugi podatkowe w zwiazku z Årsopgørelse mm". I tylko na to zwrocilem uwage. Piszesz czy moj post wnosi cos nowego. Sadze, ze tak, poniewaz nikt z poprzednikow nie przetlumaczyl tekstu tak
jak nalezy, a ostatniej informacji podanej przez Skat w ogole nie przetlumaczono. Posadzasz mnie o stemplowanie itp. informacji na forum. Byc moze tak odbierasz moja chec podzielenia sie zdobyta wiedza i doswiadczeniem z innymi lub wymiana doswiadczen z osobami, ktore rowniez moga wzbogacic moja wiedze. Mysle, ze miales byc moze zly dzien, albo raczej wieczor
i taki drobny wybuch z twojej strony traktuje z usmieszkiem. Nie strersuj sie. Jutro znowu piekna pogoda. Zycze nadal dobrego weekendu. 

poloniainfo.dk

Odp: problem ze zwrotem podatku
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrz 2010, 01:15:46 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8445
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12335
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7648
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11301
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6216
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus