poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ferie penge  (Przeczytany 61614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robwag

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Mar 2009, 18:45:53 »
Witam serdecznie

Moja sytuacja wyglada nastepujaco:

Mieszkam i pracuje w Danii od lipca 2007.
Nadal nie otrzymalem feriepenge za rok 2007 na moj polski adres, wnioskuje z tego ze ktos przekrecil moj polski adres na tyle ze list nie doszedl.
Probowalem sie logowac na stronie atp.dk i wpisujac swoj cpr jest informacja ze kod do wejscia zostal wyslany na moj adres.
(pisze przekrecil bo dunczycy maja wybitne problemy z poprawnym zapisaniem mojego imienia: Maleuisz to jedna z dunskich wariacji na temat imienia Mateusz:)
Dobrze, wracam do tematu. W przyszlym tygodniu koncze prace i opuszczam Danie na zawsze.

Moje pytania sa nastepujace.


Co zrobic by w koncu otrzymac wyciag z feriepenge z iloscia zarobionych pieniedzy?
Jesli ostatecznie uda mi sie otrzymac ten wyciag z feriepenge, to najprawdopodobniej bedac juz w Polsce,
jak zatem bede mogl zrealizowac moje pieniadze na urlop bez podpisu mojego obecnego pracodawcy oraz w jaki sposob
zrealizowac feriepenge za 2007 i 2008 rownoczesnie, w zwiazku z zakonczeniem dzialalnosci w Danii?

Chcialbym tylko dodac, ze probowalem sie dodzwonic dzis siedem razy do podanego numeru serwisowego i mi sie odechcialo
dlatego napisalem tego posta. Bardzo prosze o wyrozumialosc i pomoc osoby kompetentnej w tej dziedzinie.

Pozdrawiam ;)
Na dole tej strony jest link i tlumaczenie formularza kontaktowego do Feriekonto: http://home25.inet.tele.dk/pl/FerieKonto/index.htmlnapisz do nich do mnie do pl odpisali

Offline kuku4

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Mar 2009, 19:27:29 »
Moja siostra pracowała w tamtym roku kilka miesięcy w Danii, potem zjechała do Polski i napisała maila do Ferie Konto wraz ze swoim polskim numerem konta i dostała dosyć szybko pieniądze.


mirekkph

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Mar 2009, 18:31:47 »
czy wpisuje daty urlopu od 1 maja 2009 do konca kwietnia 2010
czy wpisuje numer konta czy numer nemkonta



czy w tym dokumencie wpisuje caly urlop tzn daty

Offline Polka

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
ferie penge
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Mar 2009, 09:08:02 »
Czy w przypadku wysłania maila do ferienkonto o przysłanie pieniędzy urlopowych, należy wysłać pismo otrzymane od nich (dotyczące urlopu i pieniędzy zgromadzonych na koncie-wakacyjnych)

Tula

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Mar 2009, 10:57:30 »


czy w tym dokumencie wpisuje caly urlop tzn daty
Wpisuje sie date, od ktorej zaczyna sie urlop i ilosc dni, jakie zamierza sie wykorzystac za jednym zamachem :).

[Posted on: 16 Marzec  2009, 10:56:55]

Czy w przypadku wysłania maila do ferienkonto o przysłanie pieniędzy urlopowych, należy wysłać pismo otrzymane od nich (dotyczące urlopu i pieniędzy zgromadzonych na koncie-wakacyjnych)
Tak, po to te karte urlopowa wysylaja.

Offline Polka

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
ferie penge
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Mar 2009, 11:47:39 »
Dziękuję za odpowiedź! Ale ma jeszcze jedno pytanko, skoro należy odeslać to co trzeba zaznaczyć na odwrocie tej kary-nie chce skorzystać z urlopu, na drugiej stronie są rubryki i trzeba zaznaczyć, dlaczego nie chce sie urlopu-ale nie wiem który? prosze o pomoc.

Tula

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Mar 2009, 12:42:01 »
http://home25.inet.tele.dk/pl/FerieKonto/feriebevis.html
Klingon nieodzalowany to wszystko pieknie wyjasnil.

poloniainfo.dk

Odp: ferie penge
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Mar 2009, 12:42:01 »

aneczka

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Mar 2009, 15:10:30 »
Witam
Mam takie pytanie kiedy najpozniej musza byc wyplacone pieniadze z ferie penge, jezeli mam urlop od 1 maja 2009 czy moge dostac pieniadze po tym terminie czy najpozniej w dniu urlopu. Za odpowiedz z gory dziekuje.

Tula

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Mar 2009, 15:38:48 »
Zdaje sie, ze najpozniej wyplaca sie je na tydzien przed data urlopu.

aneczka

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Mar 2009, 15:48:17 »
A czy jest gdzies zapis o tym mowiacy? Pytalam dzis pracodawce kiedy bede wyplacone pieniadze skoro mam urlop 1 maja to powiedzial mi ze napewno po urlopie. Zaznaczam ze ferie penge sa odkladane u pracodawcy a nie w firmie to tego upowaznionej.

Offline Polka

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Mar 2009, 16:44:27 »
Dziękuję za wskazanie tej strony, jednak nadal mam wątpliwości,  co należy zaznaczyć, jeśli nie chce wykorzystać urlopu:
-pobyt za granicą, pod warunkiem że nie podlegasz prawu urlopowemu podczas pobytu (ophold i udlandet, ..)
-poza rynkiem pracy - "w domu chodzący" (hjemmegående)-(jak należy to rozmuieć?)
Pozdrawiam ;)

mirekkph

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Mar 2009, 17:22:37 »
Wpisuje sie date, od ktorej zaczyna sie urlop i ilosc dni, jakie zamierza sie wykorzystac za jednym zamachem :).

[Posted on: 16 Marzec  2009, 10:56:55]

Tak, po to te karte urlopowa wysylaja.


Rozumiem ze to co otrzymalem to moja karta urlopowa,ale wchodzac na link  rozni sie bardzo czy to jest to samo
Czy jesli to jest to samo to ja to wypelniam i odaje pracodawczy czy tez pracodawca wypelnia i ja to musze odeslac to feriekonto


Czytaj to co Szanowny Klingon napisal chcialem zapytac
taka  karte mam jedna a chce isc na urlop 3 razy to wpisuje 3 daty a jesli nie to kto moze mi takich kart wydac wiecej

dziekuje za pomoc

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Mar 2009, 17:51:19 »
Jezeli twoimi pieniedzmi urlopowymi zarzadza Feriekonto to pracodawca podpisuje a ty wysylasz do Feriekonto, wpisz okres urlopu od - do. Jezeli to nie jest caly urlop to dostaniesz nalezna czesc pieniedzy a na pozostale przysla ci tzw. Restferiekort, do wykorzystania pozniej.Jenak najczesciej wpisuje sie caly urlop-przeciez pieniazki lepej sie maja na twoim koncie-na Feriekonto nie naliczaja nawet odsetek!

mirekkph

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Mar 2009, 18:07:47 »
Jezeli twoimi pieniedzmi urlopowymi zarzadza Feriekonto to pracodawca podpisuje a ty wysylasz do Feriekonto, wpisz okres urlopu od - do. Jezeli to nie jest caly urlop to dostaniesz nalezna czesc pieniedzy a na pozostale przysla ci tzw. Restferiekort, do wykorzystania pozniej.Jenak najczesciej wpisuje sie caly urlop-przeciez pieniazki lepej sie maja na twoim koncie-na Feriekonto nie naliczaja nawet odsetek!


Dziekuje serdecznie za pomoc
ale jak wypisze caly urlop czy bede musial isc na niego  poniewaz ja chce brac urlop w roznych okresach
nie wiem kto zarzadza moim feriekonto karte dostalem  poczta zalczylem  skan i tam jest logo DI

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Mar 2009, 18:15:23 »
Ferie uzgadniasz wylacznie z pracodaca-powiedz mu ze nie bierzesz calego urlopu ale chcesz wszystkie pieniazki na swoje konto-bardzo rzadko robia problemy-na ogol ich to nie obchodzi-liczy sie tylko plan urlopowy.U mnie w firmie wychodzi na to ze wszyscy ida na caly urlop od 1 maja-wiadomo z to niemozliwe.Zawsze o tej porze szef sobie zartobliwie wyrywa wlosy z glowy!

poloniainfo.dk

Odp: ferie penge
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Mar 2009, 18:15:23 »

 

ferie z a kassy

Zaczęty przez jaroslawnDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3236
Ostatnia wiadomość 26 Cze 2014, 17:32:13
wysłana przez jaroslawn
reducer fradrag v.ferie

Zaczęty przez AnielaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3146
Ostatnia wiadomość 01 Wrz 2010, 10:16:05
wysłana przez andyandy
Ferie świąteczne

Zaczęty przez karolinaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3942
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2008, 18:13:07
wysłana przez K3
A-kassa i ferie

Zaczęty przez polaczekDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3373
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2017, 15:16:41
wysłana przez polaczek
jak wypełnic ferie karte

Zaczęty przez a.art.malcikiDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4501
Ostatnia wiadomość 24 Kwi 2008, 09:35:07
wysłana przez a.art.malciki