poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ferie penge  (Przeczytany 61594 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wiglaki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
ferie penge, bez pracy?
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Mar 2009, 17:03:46 »
Witamy,
Czy wiecie jak postapic w wypadku gdy dostalismy wlasnie poczta wydruk z ferie penge ale nie pracujemy juz w firmie ktora wyslala ten kwitek a na dodatek nie pracujemy w tym momencie w ogole i od czasu gdy przestalismy pracowac w firmie ktora wyslala kwitek informujacy o kwocie ferie penge nie pracowalismy rowniez nigdzie. - Mianowicie w jaki sposob najszybciej i w ogole uzyskac sume ktora przedstawia kwitek - gdzie sie udac i jak to ugryzc.
Z gory dzieki!

GOSC

  • Gość
Odp: ferie penge, bez pracy?
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Mar 2009, 17:35:31 »
Witaj,
idz do swojej Kommune i przedstaw sytuacje, tam podbija a nastepnie odeslij do FerienKonto a oni z kolei przesla pieniazki na twoje NemKonto.

Offline wiglaki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Mar 2009, 22:39:44 »
Super dzieki - tylko gdzie jest to ferienkonto?

Offline kamillogry

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Mar 2009, 22:54:50 »
odeslij na ten sam adres co przyszlo.
Na tym kwitku napewno jest adres . ja mam w gornym prawym rogu.
Na moim pisze ze kasa bedzie najpozniej w przeddzien urlopu jaki tam wpisujesz.

Offline artB

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Mar 2009, 15:33:10 »
Witam! Nie pracuję już w Dani i chciałbym wypłacić pieniądze z feriekonto, ale nie wiem dokładnie jak to zrobić. Zapoznałem się z przedstawionym tłumaczeniem wniosku urlopowego zamieszczonym na forum i przyznam, że było ono dla mnie bardzo pomocne. Otrzymałem pocztą wniosek urlopowy z informacją na temat wysokości należnych mi środków z FerieKonto. Chciałbym, żeby przesłano mi te pieniądze na polskie konto i tu mam problem czy mogę, taką informację umieścić w kopercie zwrotnej razem z wnioskiem urlopowym, czy może jednak powinienem przedstawić ta prośbę telefonicznie a może w jeszcze inny sposób? Z góry dziękuję za pomoc!

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Mar 2009, 17:02:02 »
Zgodnie z informacji uzyskanymi przez Feriekonto moze pan napisac maila w j. ang z prosba o przelanie pieniedzy na panski rachunek w Polsce.
Nalezy dolaczyc wymagane informacje jak: SWIFT banku, nr konta itd.

Na rachunek zagraniczny przesyla sie kwoty od 1000kr w zwyz.

Offline Marta77

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Feriepenge
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Mar 2009, 14:01:43 »
Prosze o informacje.Chcialabym odzyskac feriepenge przed 1 maja 2009 r., czy jet to mozliwe jesli tak w jakis posob?

poloniainfo.dk

Feriepenge
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Mar 2009, 14:01:43 »

Offline artB

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Mar 2009, 18:18:40 »
Bardzo dziękuję za pomoc!

Offline myself

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Mar 2009, 18:31:31 »
Witam,

też mam problem z feriepenge, bo nie otrzymałam feriepenge za 2007 rok. Pracodawca mówił, że regularnie wpłacał pieniądze na moje feriekonto. Skontaktowałam się z tymi z feriekonto, a oni mi napisali, że pracodawca nie wpłacał tych pieniędzy. Zajżałam w moje rozliczenia za miesiące pracy i faktycznie, na pasku nie ma żadnej wzmianki o feriepenge. Co stało się z tymi pieniędzmi? I co mam teraz zrobić? Czy można te pieniądze jakoś odzyskać, czy już przepadły?

Niedawno dostałam formularz o feriepenge z 2008 roku (mój pierwszy) i gdyby nie on, to nic bym w ogóle o Feriepenge nie wiedziała.

Pomóżcie!

Offline risones

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Mar 2009, 19:37:58 »
Witam wszystkich
Mam małe pytanko nie dostałem jeszcze pisma z ferie mój pracodawca mówi jak zwykle, spoko napewno przyjdzie lada dzień,
czy jest jakiś ostateczny termin do którego mają czas przesłać pisemko???
POZDRAWIAM

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Mar 2009, 23:11:34 »
Witam,

też mam problem z feriepenge, bo nie otrzymałam feriepenge za 2007 rok. Pracodawca mówił, że regularnie wpłacał pieniądze na moje feriekonto. Skontaktowałam się z tymi z feriekonto, a oni mi napisali, że pracodawca nie wpłacał tych pieniędzy. Zajżałam w moje rozliczenia za miesiące pracy i faktycznie, na pasku nie ma żadnej wzmianki o feriepenge. Co stało się z tymi pieniędzmi? I co mam teraz zrobić? Czy można te pieniądze jakoś odzyskać, czy już przepadły?

Niedawno dostałam formularz o feriepenge z 2008 roku (mój pierwszy) i gdyby nie on, to nic bym w ogóle o Feriepenge nie wiedziała.

Pomóżcie!
myślę ,  że powinieneś się udać  do związków zawodowych jeżeli należysz oni się zajmują takim sprawami .
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

anianiania

  • Gość
feriepenge
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Kwi 2009, 11:16:10 »
mam pytanie,chce odeslac do feriekonto informacje , poniewaz juz nie pracuje i nie jestem w danii... chce odzyskac feriepenge czyli musze wyslac moje dane,nazwe banku itd... ale nie wiem czy mam odeslac im ten druk ktory dostalam od feriekonto, czyli druk w ktorym bylo wolne miejsce na wypelnienie urlopu... po prostu nie wiem czy mam to zalaczyc w liscie. prosze o odpowiedz:)pozdro

Thomas212

  • Gość
Odp: feriepenge
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Kwi 2009, 11:32:01 »
Jeżeli zakończyłas prace w Danii a masz do odzyskania feriepenge,to wyślij pismo do ferie konto na zwylej kartce papieru i napisz po angielsku że zakonczylas prace w danii z dniem tym i tym podaj numer konta bankowego i to wszystko za 2 tygodnie cieszysz sie kasą,ja mieszkam kolo ferie konto i pomagalem juz kuplowi tak,i tak na miejscu żesmy zrobili i to wszystko pozdrawiam

Thomas212

  • Gość
Odp: feriepenge
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Kwi 2009, 11:40:55 »
jeszcze jedno jezeli masz karte urlopową i wolne rubryki to wpisz date fikcyjną urlopu tylko pamiętaj ze musi byc po pierwszym maja,mi dunczycy też tak zrobili bo na uropie juz bylem wczesniej na swieta wielkanocy,wypisz tą kartę urlopową też tylko pamietaj ze bedzie juz bez pieczatki zakladu pracy bo juz nie pracujesz w Danii i niezapomnij tej kartki dołączyc tak jak pisalem wczesniej pozdrawiam jeszcze raz

anianiania

  • Gość
Odp: feriepenge
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Kwi 2009, 11:52:49 »
ja pracowalam w danii rok temu, i czy to jest konieczne zeby napisac fikcyjna date na wniosku urlopowym, rozumiem ze po 1 maja ta data ma byc? Jesli na kwicie z Feriekonto jest napisane "i alt feriedage=5,5" tzn ze mam 5,5 dania wpisac tak??

poloniainfo.dk

Odp: feriepenge
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Kwi 2009, 11:52:49 »

 

ferie z a kassy

Zaczęty przez jaroslawnDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3235
Ostatnia wiadomość 26 Cze 2014, 17:32:13
wysłana przez jaroslawn
reducer fradrag v.ferie

Zaczęty przez AnielaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3145
Ostatnia wiadomość 01 Wrz 2010, 10:16:05
wysłana przez andyandy
Ferie świąteczne

Zaczęty przez karolinaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3942
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2008, 18:13:07
wysłana przez K3
A-kassa i ferie

Zaczęty przez polaczekDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3373
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2017, 15:16:41
wysłana przez polaczek
jak wypełnic ferie karte

Zaczęty przez a.art.malcikiDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4501
Ostatnia wiadomość 24 Kwi 2008, 09:35:07
wysłana przez a.art.malciki