poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Konto internetowe w danske bank  (Przeczytany 50071 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

joki

  • Gość
Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Mar 2009, 12:27:28 »
Chce dokonać przelewu z danske banku na konto pl w formularzu nalezy wpisac kwote jaką chce przelac oraz wybór waluty. np kwota dunska i waluta dunska czy moze byc kwota dunska i waluta pl ?? nie mam pojęcia proszę o odp. Pozdrawiam!

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Mar 2009, 12:35:13 »
Chce dokonać przelewu z danske banku na konto pl w formularzu nalezy wpisac kwote jaką chce przelac oraz wybór waluty. np kwota dunska i waluta dunska czy moze byc kwota dunska i waluta pl ?? nie mam pojęcia proszę o odp. Pozdrawiam!




Masz tam jasno określone co wybrać.

Klingon

  • Gość
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Mar 2009, 12:54:06 »
czy moze byc kwota dunska i waluta pl ??
Tak, w drugim polu podajesz w jakiej walucie ma byc przelew, czyli jezeli wybierzesz PLN to wymane na zlotowki zrobi dunski bank. Jezeli wybierzesz DKK to dunski bank przeleje korony i wymiane zrobi polski bank.

Kr2345

  • Gość
Danske bank - mBank - pytanie
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Mar 2009, 11:34:04 »
Robiłem przelew z Danske Bank do mBank. W przelewie zaznaczyłem, że opłatę ponosi odbiorca (PONOĆ w mBank przelew z zagranicy jest bezpatny??). Mimo tego Danske Bank pobrał 20 DKK (pomniejszył wysyłaną kwotę 1000PLN do 987,47PLN). Dodatkowo mBank pomniejszył kwotę przychodzącą o 25PLN (z 987,47PLN do 962,47PLN).
Czy Ktoś się orientuje O CO TU CHODZI (kto jest oszustem?).

Peter

  • Gość
Odp: Danske bank - mBank - pytanie
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Mar 2009, 11:52:46 »
Robiłem przelew z Danske Bank do mBank. W przelewie zaznaczyłem, że opłatę ponosi odbiorca (PONOĆ w mBank przelew z zagranicy jest bezpatny??). Mimo tego Danske Bank pobrał 20 DKK (pomniejszył wysyłaną kwotę 1000PLN do 987,47PLN). Dodatkowo mBank pomniejszył kwotę przychodzącą o 25PLN (z 987,47PLN do 962,47PLN).
Czy Ktoś się orientuje O CO TU CHODZI (kto jest oszustem?).
Każdy przelew zagraniczny w Danske Bank jest płatny, z ebanking jet to właśnie 20koron, a z placówki 100koron.
Co do Polskich banków to różnie bywa, na pewno trzeba zapłacić za przewalutowanie, a jak wysyłasz z danii złotówki to w PKO BP nie pobierają opłat

Kr2345

  • Gość
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Mar 2009, 12:04:29 »
Ja rozumiem, że skoro wszystkie opłaty ma ponieść odbiorca, więc te 20DKK powinien ponieść odbiorca (w którejś wypowiedzi wyżej ktoś tak sugerował). Nie chodzi o kwotę, ale o zasadę.

A w cenniku mBanku przelewy zagraniczne przychodzące "są" bezpłatne - 0PLN, więc za co te 25PLN??

Baja Bongo

  • Gość
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Mar 2009, 16:14:03 »
Jesli przesylasz korony to placisz tylko 20dkk dla Danske (Overføres i valuta = dkk).

Jesli przesylasz zlotowki (Overføres i valuta = pln) - wowczas placisz 20dkk dla Danske oraz oplate dla banku posredniczacego.

Ja, przesylajac z netbanku Nordei place 30dkk dla Nordei DK oraz 40zl dla Nordei PL, zatem jak widac w Danske jest to korzystniejsze. Ogromnym plusem takiej transakcji jest to, ze Danske, badz Nordea, stosuja lepsze kursy przeliczeniowe.

Na dzis:
kurs w kantorze: 0,62
kurs w mbanku: 0,6167
kurs w Danske: 0,6326

Czyli na kazde przeslane 1000 koron zarabiasz (miedzy mbankiem a Danske) 15,9zl. Jesli przeslesz wiecej niz 1572 koron to dzieki lepszemu kursowi w Danske bedziesz na plusie, niz gdybys zamienial w mbanku (kwota 1572 koron przy lepszym kursie da nadwyzke 25zl, czyli rowna dodatkowej oplacie ... kazda wyzsza kwota przelanych pieniedzy to juz zysk dla Ciebie).

Oczywiscie kurs w mbanku bedzie dopabuse znany za 3 dni, co tez nie jest najlepsze - niewiadoma (moze wzrosnac, ale moze sie obnizyc ... wahania 3 dniowe nie sa az takie duze, zatem skoro dunski bank ma zawsze lepszy kurs przzeliczeniowy to nie ma sensu przesylac koron i zamieniac w polskim banku. Co ciekawe, dunski bank, ma lepszy kurs niz kantory w PL). Przesylajac zlotowki (Overføres i valuta = pln) znasz kurs w dniu zaksiegowania przelewu przez Danske i wiesz, ze wysylasz po lepszym kursie niz w polskim banku, czy kantorze.

poloniainfo.dk

Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Mar 2009, 16:14:03 »

Baja Bongo

  • Gość
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Mar 2009, 16:23:45 »
I wybierajcie zawsze opcje, ze oplaty ponosi odbiorca. Polskie banki nie pobieraja oplaty za przychodzace przelewy walutowe, bo zarabiaja na przeliczeniu (kursy walutowe w bankach naleza do najmniej korzystnych).

Dunski bank (Nordea) - gdyby oplaty ponosil nadawca - pobiera kwote 100dkk, w przypadku przesylki koron, jak i zlotowek, zatem kwota ta przewyzsza owe 25zl dla mbanku, czy tez 40zl dla Nordei PL (przy obecnych kursach). Gdyby kurs korony spadl ponizej 0,4 wowczas (w przypadku Nordei) bardziej oplacalne byloby wybranie opcji, ze oplate ponosi nadawca (100dkk <40zl).

Kr2345

  • Gość
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Mar 2009, 08:13:30 »
Tak, tylko czy te 25 zł to opłata stała, czy jest to jakiś procent? Bo jesli opłata stała, to rzeczywiście przy większych kwotach nie jest to znaczące, ale jeśli to jest jakaś składana lub procentowa opłata, to wtedy już nie wygląda to ciekawie?

Baja Bongo

  • Gość
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Mar 2009, 16:42:42 »
Jest to oplata stala, dlatego znajac roznice miedzy kursami banku polskiego a dunskiego latwo obliczyc, przy przeslaniu jakiej ilosc pieniedzy, bedziemy na plusie - przesylajac zlotowki.

Offline buriq

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Cze 2009, 19:48:57 »
Witam.Potrzebuje przelać pieniądze z Danske Bank do Pekao.Przeczytałem cały temat i jest zmianka aby kliknąć udland.Przeszukałem całe moje konto i nie ma czegoś takiego.Bardzo proszę o pomoc.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Cze 2009, 23:39:57 »

Offline buriq

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Cze 2009, 07:23:04 »
Wielkie dzieki tylko mam mały problem chciałem przelac wszystko,zaznaczam PZL jak przeliczyc z koron.

Offline ksieciuniu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Gru 2010, 13:09:43 »
To jet miejsce na tytul przelewu ktory bedziesz miala na wudruku z polskiego banku..
Pozdrawiam

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Gru 2010, 13:44:57 »
Jeśli chodzi o ceny przelewów do pl to teraz kosztuje 40 dkk (przy ustawieniu , że płacisz ty i odbiorca) , do niedawna było 20dkk. Pozdrawiam Marek.

poloniainfo.dk

Odp: Konto internetowe w danske bank
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Gru 2010, 13:44:57 »

 

nem-konto

Zaczęty przez BRUMBELDział Podatki

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 43740
Ostatnia wiadomość 07 Lut 2011, 20:41:41
wysłana przez ReFormer
Przelew z PKO na dunskie konto

Zaczęty przez DomnikDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7999
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2012, 12:30:14
wysłana przez Artur67
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5496
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
CPR I KONTO W BANKU

Zaczęty przez haryDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6586
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2007, 11:53:39
wysłana przez malin
KONTO W NORDEI

Zaczęty przez PABLODział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3706
Ostatnia wiadomość 16 Paź 2007, 13:47:57
wysłana przez Tula