poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sie bardziej oplaca...mieszkac w Polsce, czy z mezem i dziecmi w Danii?  (Przeczytany 23632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Moj maz podjal prace w Danii i zastanawiamy sie co bedzie bardziej oplacalne. Czy to zebysmy przyjechali do niego i tam zamieszkali, czy mieszkali w Polsce?
Wiem , ze mieszkajac w Polsce bedzie placil mniejsze podatki (chyba przez okres 2 lat).
Czy ja mieszkajac z nim w Danii bede dostawala jakies pieniadze  za opieke nad dziecmi, albo cos w tym rodzaju?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Naprawde wszystko chcesz przeliczyc na pieniadze???

A bycie z mezem, tatusiem ???
Ile to kosztuje???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

lilianka

  • Gość
osobiście wolałabym byc przy męzu ,

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Bycia razem nie da sie przeliczyc na pieniadze. Ale obawiam sie, ze nie bedziemy mieli za co zyc. Nie chcialabym zeby moim dzieciom cos zabraklo. Sa to poczatki pobytu, nie mamy nawet mebli w mieszkaniu.

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Są plusy i minusy , mieszkanie w Polsce praca w Danii to utrzymywanie 2 domów, no i na pewno mąż często  zjeżdża do domu to też koszta ,
Mieszkanie w Danii  tez kosztuje , mieszkanie jest drogie i życie  też .
Mąż będzie miał  niższy podatek ze względu ze pani nie pracuje ,  pieniądze na dzieci  - rodzinne ,ale  pani nic nie dostanie za opiekę .
a z tego co wiem to ulga na dom w Polsce jest tylko na rok i to nie zawsze
Proszę poczytać trochę tematy na forum , jest na prawdę dużo informacji na ten temat .
« Ostatnia zmiana: 27 Cze 2008, 21:06:48 wysłana przez mawi »
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Klingon

  • Gość
Jeżeli jest zatrudniony na czas określony (np. roczny kontrakt) i będziecie mieszkali w Polsce to powinien otrzymać dużą ulgę podatkową przez pierwszy rok. Będzie musiał jednak zapłacić podatek od duńskich dochodów w Polsce, chyba że w międzyczasie przepisy zostaną zmienione razem z ewentualną abolicją.

Ja bym sam przyjechał, popracował, pożył trochę na obczyźnie, rozglądnął się za mieszkaniem i potem ściągnął rodzinę. Pieniądze to nie wszystko ale często ekonomia jest wprostproporcjonalna do kłótni, niestety.

PS. O pobyt stały można starać się dopabuse po 5 latach. Po utracie pracy można przez 6 miesięcy szukać nowej.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Sama nie wiem co bedzie lepsze. Faktycznie brak pieniedzy czesto jest przyczyna klutni.
Z drugiej strony zostane tu sama z dziecmi, bez zadnej pomocy.

poloniainfo.dk


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Ago, na pewno na poczatek bedzie lepiej jesli zostaniecie w domu, a maz przetrze szlak, a pozniej zobaczycie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Nie wiem juz sama co bedzie lepsze. Mam nie za duzo czasu na zastanawianie poniewaz corka musi do szkoly isc. Narazie jest nastawiona, ze w Danii bedzie szla do szkoly i wie, ze lekko nie bedzie. Mimo to chce jechac i byc tam. Obawiam sie, ze za rok jej mysli sie zmienia. Przyzwyczai sie do tego iz tata odwiedza nas. Nie wspomne o mlodszej, ktora juz teraz widzac innych mezczyzn z tylu wola tata. Kurcze ale mam dylemat.
Z drugiej strony. Przez rok moj maz nauczy sie jezyka (chce isc do szkoly) i przynajmniej nie bedzie stresu, ze jak dzieci zachoruja to nie bedziemy umieli sie dogadac  z lekarzem.

Klingon

  • Gość
Do szkoly mozna isc podczas roku szkolnego. Ja bym mowil corce ze bedzie latwo. :)

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
a ile starsza córka ma lat ?
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Aga, w tej kwestii lepiej posluchaj Mirry.
Dajcie sobie po prostu może troszkę czasu. Wiem,że nie jest lekko być bez żadnej pomocy z dzieckiem,ale czasem może to wyjśc na dobre.
A jeśli chodzi stricte o pieniądze- to bardziej się oplaca, gdy Wy jesteście w Polsce.Pozdrawiam.

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Starsza corka ma 8 lat.

Offline patsy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
jak dzieci tak bardzo tęsknią za tatą to lepiej żebyś tu przyjechała!przecież teraz są wakacje!przez dwa miesiące mozna napradwe wiele przemyśleć!a lepiej robić to będąc blisko siebie niż przez telefon albo inernet!wiem z własnego doświadczenia ,że tych lat kiedy dzieci są małe nikt nie wróci!mój mąż właśnie był ciągle  w rozjazdach ,kiedy moje córki dorastały!to naprawdę jest ze szkodą dla rodziców i dzieci!no i dla was samych!i jakbyś nie przeliczała ,to tego się nie da przeliczyć na żadne pieniądze!a odpisy są tylko raz w roku ,więc jak znam życie pieniądze się rozejdą na jakiś konkretny cel i tyle!zależy też ile twój mąż w danii zarabia!mimo wszystko ja bym jechała jak w dym!tym bardziej ,że jechałabyś z dziećmi!więc cała rodzinka była by w komplecie!a córka!lepiej jakby teraz poszła tu do szkoły,niż jako nastolataka!będzie naprawdę trudniej!życzę ci żeby wszystko ci się ułożyło po twojej myśli!

Offline agaw1375

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Naprawde mam duzy dylemat.
Maz na poczatek dostal na reke 138 koron na godzine. Myslisz , ze wystarczy nam na zycie?

poloniainfo.dk


 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248401
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32479
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29335
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9641
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa
Komórka z polskim numerem w Danii ;)

Zaczęty przez JobSeekerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22308
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2006, 20:29:07
wysłana przez JobSeeker