poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy dziecko po urodzeniu dostanie Duńskie obywatelstwo , a Ja przy dziecku??  (Przeczytany 27469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiula14726

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Witam mam pytanie w związku z obywatelstwem. Mieszkam w Danii od roku i 2 miesięcy a od 6 miesięcy jestem w ciąży. Dochodzą mnie słuchy że dziecko będzie miało Duńskie obywatelstwo a Ja przy dziecku też mam dostać. Pytałam tu i tam ale każdy co innego mówi może Wy mi pomożecie ... Proszę!!

Offline serduszko-dk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
jezelo ojciec dziecka jest dunczykiem to mozesz wybrac dla dziecka obywatelsto -no ty tez mozesz miec dunskie obywatelstwo jezeli bedziesz 5lat w danii i bedziesz miala staly pobyt wtedy mozesz starac sie o obywatelstwo ale musisz ukonczyc dziesiata klase szkoly dunskiej-powodzenia

Baumi

  • Gość
Jeżeli ojcem dziecka jest polak to obywatelstwo dziecka jest takie jak obywatelstwo matki - czyli bedzie Polakiem. Dodatkowo z tego co się orientuję Dania nie zezwala na posiadanie kilku obywatelstw, więc jezeli bedziesz chciala przyjac kiedys duńskie musisz zrzec się polskiego.

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Jeżeli ojcem dziecka jest polak to obywatelstwo dziecka jest takie jak obywatelstwo matki - czyli bedzie Polakiem. Dodatkowo z tego co się orientuję Dania nie zezwala na posiadanie kilku obywatelstw, więc jezeli bedziesz chciala przyjac kiedys duńskie musisz zrzec się polskiego.
dokładnie a dziecko jak będzie chciało to będzie miało duńskie ale po ukończeniu 18 lat i oczywiście nauki tutaj  ;)
co do
Ciebie to po pięciu latach pobyt stały ale unijny nie duński duński po 7 i ukończeniu szkoły tutaj  :)

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
co do dziecka to nie wazne czy urodzilo sie w danii czy obojetnie gdzie do 18tego roku musi meszkac w danii 10 lat i potem samo decyduje czy chce miec pas polski czy dunski do ciebie to musisz miec szkole zdac egzamin zrzec sie ob polskiego to kosztuje ca. 10 12 tysiecy wiec czy warto i tak jestesmy w ue

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Dochodzą Cię słuchy?To skieruj ucho w inną stronę bo to bzdury.
Jeżeli oboje z ojcem dziecka jesteście Polakami to dziecko obywatelstwa duńskiego nie dostanie tylko dlatego,że się tu urodziło.
To nie USA.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
dziecko dostanie obywatelstwo z chwila, gdy ktores z rodzicow bedzie dunskim statsborger

poloniainfo.dk


Offline spectom

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nowe zasady pozwalają na podwójne obywatelstwo

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Czy dziecko po urodzeniu dostanie Duńskie obywatelstwo
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sty 2015, 21:26:24 »
Jestes pewna? Daj link do strony z aktami prawnymi.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Ustawa o podwojnym obywatelstwie oznacza jedynie, ze Dania bedzie akceptowac posiadanie innegp obywatelstwa niz dunskie ALE CO NIE OZNACZA, ze zmienia sie przepisy co do warunkow uzyskania dunskiego obywatelstwa !
Oprocz 2 postow napisanych w tym watku (nie liczac linku zamieszczonego przez Jomir) pozostale informacja to czysta bzdura, wprowadzajaca zamieszanie i misinformation, ale do tego chyba wiekszosc forumowiczow jest przyzwyczajona. Npo, ale o czyms trzeba pisac, chociazby zeby moc dawac ogloszenia  ;D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Wchodzac na strone Justitsministeriet znajdziecie nastepujaca zakladke dotyczaca warunkow jakie nalezy spelnic skladajac wniosek o dunskie obywatelstwo. Klikajac na kazdy z ponizszych punktow, otworzy sie bardziej szczegolowe wyjasnienie.
Punkt dotyczacy zrzeczenia sie obywatelstwa innego kraju nadal jest aktulany do chwili faktycznego wprowadzenia zmian w prawie o tzw. "podwojnym obywatelstwie".

Betingelser

Folketinget har fastsat en række betingelser, som personer, der søger om dansk statsborgerskab, skal opfylde for at blive danske statsborgere. Betingelserne vedrører:

1.Afgivelse af erklæring om troskab og loyalitet.
2.Afkald på hidtidigt statsborgerskab.
3.Tidsubegrænset opholdstilladelse og bopæl i Danmark.
4.Ophold.
5.Kriminalitet.
6.Gæld til det offentlige.
7.Selvforsørgelse.
8.Danskkundskaber.
9.Statsborgerskabsprøve (indfødsretsprøven).

Betingelserne følger af cirkulæreskrivelse nr. 9253 af 6. juni 2013 om naturalisation. Cirkulæreskrivelsen kan findes her.

Der gælder en række særlige regler for børn. Læs mere under Børns erhvervelse af dansk statsborgerskab ved ansøgning.

Der gælder endvidere særlige regler for statsløse født i Danmark. Læs mere under Statsløse født i Danmark.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Der gælder en række særlige regler for børn. Læs mere under Børns erhvervelse af dansk statsborgerskab ved ansøgning.

Szczegolne zasady dotycza dzieci. Czytaj:  Børns erhvervelse af dansk startsborgerskab.....

Offline tray

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://odchudzanie.guru
Ciężko jest ukończyć tę 10 klasę?
Odchudzać się czy nie? Tabletki na odchudzanie! http://tabletkinaodchudzanie.co

Offline kujawianka14

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Witam. Tak jak w temacie chciałabym się zorientować czy moje dziecko urodzone w Danii ma obywatelstwo duńskie. ??? Ja go nie posiadam natomiast ojciec dziecka jest imigrantem i posiada tymczasowe obywatelstwo duńskie. Jeśli ma to jakieś znaczenie ślub zawieraliśmy w Danii. Będę wdzięczna za informacje.

poloniainfo.dk


 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16771
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11130
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26405
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11417
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7517
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir