poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pireniążki za barsel  (Przeczytany 7694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Pireniążki za barsel
« dnia: 28 Mar 2013, 15:39:13 »
Witam , jestem na macierzyńskim od czerwca 2012, wcześniej pracowałam na 15 godzin tygodniowo a resztę do 37 dopłacała mi Akasse, po przejściu na macierzyńskie dostawałam pieniążki od pracodawcy i z komuny razem jakies12tyś., po nowym roku dostałam list z udbetaling danmark że oni przejmują wypłatę mojego barsel i dostaję tylko od nich 7 tyś. miesięcznie.
Moje pytanie jest czy i dlaczego tak mocno obcięto mi wypłatę? Czy może któraś z was miała podobną sytuację, bo to wydaje mi się dziwne.

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Mar 2013, 16:14:01 »
Już doszłam trochę o co chodzi, za 88h. dostaję z Udbetaling Danmark i to jakby są pieniążki co wypłacała Akasse, za to brakujących 60 godzin które płacił do pewnego czasu pracodawca nie otrzymuję, na eboksie mam løny od pracodawcy z dyspozycj do wypaty 0.
Czy to może jest tak ze pracodawca nie ma obowiązku płacić za 12 miesięcy macierzyńskiego?

Baumi

  • Gość
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Mar 2013, 18:26:27 »
Pracodawca ma obowiązek płacić tylko za 4 miesiące (miesiąc przez i 3 miesiące po porodzie). Reszta zależy od Twojego kontraktu.

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Mar 2013, 19:31:29 »
To 12/to miesięczny macierzyński wydaje się fikcją w Danii, dodam że pracuję te 15godzin tygodniowo w komunie. Za co siebie i dziecko utrzymać po 4 miesiącach kiedy pracodawca przestanie płacić?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Mar 2013, 23:52:26 »
Z zasilku z kommuny.

Kwestie macierzynskiego sa regulowane przez umowe o prace lub uklad zbiorowy, wiec poczytaj jak tam bylo.

Zasilek macierzynski, wyplacany przez kommune, wynosi obecnie okolo 16.000 brutto i jest naliczany proporcjonanie w zaleznosci ilosci godzin wynkajacych z kontraktu.

W Polsce 100% zasilku macierzynskiego tez jest tylko przez bodajze 22 tygodnie, a pozniej juz duzo nizszy zasilek, wiec nie rozumiem skad to zdziwienie?

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sty 2016, 11:21:00 »
   Witam , podłączę się do tego postu. A więc moja żona do grudnia była na a-kasse (kilka miesięcy) , pod koniec grudnia przeszła na barsel i w styczniu urodziła dziecko. Najpierw pojechaliśmy do jobcenter zgłosić przejście , żona dostała potwierdzenie z którym udaliśmy się do a-kasse. Następnego dnia żona otrzymała pismo z udbetaling danmark o rejestracji jej i przejściu na barsel , później na borger.dk w zakładce mój barsel żona wypełniła informacje , były to pytania związane z przejściem z a-kasse na barsel. Dwa dni później otrzymała kolejne pismo potwierdzające , że wszystko jest spełnione , lecz mimo terminu żadnych pieniążków nie otrzymała. Dodzwonić się jest niemożliwością a adresu email brak do udbetaling danmark , może ktoś z was miał podobną sytuację. Nasza znajoma owszem ale spowodowane było to tym , że przejście na barsel z a-kasse zgłosiła tylko w a-kasse a nie zgłosiła w jobcenter. Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sty 2016, 13:35:49 »
Czasy sie nieco zmienily. komunikowanie z Udbetaling Danmark i nie tylko w tej sprawie, ale rowniez odnosnie zoltych kart z polskim czy dunskim adresem, rodzinnego, emerytur, niebieskiej karty, ubezpieczenia rodziny w NFZ za dunska karte ubezpieczenia (E 106 lub E109) i wiele innych spraw odbywa sie bezposrednio logujac sie do odpwiednirgo oddzialu w Udbetaling Danmark za pomoca swojego NemId. Szybko, praktycznie. Rownoczesnie masz "slad" ze sie do nich zwracales. Odpowiedz, przynajmnie w tych sprawach w ktorych ja sie zwracam, przychodzi rowniez szybko przez Digital Post (e-boks). Oczywiscie zale - jak formulujemy nasze pytanie (po dunsku) = konkretne jasne/wyrazne zapytanie..

poloniainfo.dk

Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sty 2016, 13:35:49 »

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sty 2016, 14:34:49 »
Naturalnie codziennie sprawdzamy na borger.dk status i nic się nie zmieniło. Pozdrawiam

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lut 2016, 15:56:30 »
I nastała światłość , dodzwoniłem się i uzyskałem informację , że z natłoku pracy wiele spraw jest przesunięte w czasie. W sumie po półtora miesiąca żona otrzymała pismo , że barsel otrzyma na dniach za cały okres. Pozdrawiam i temat zamykam.

poloniainfo.dk

Odp: Pireniążki za barsel
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lut 2016, 15:56:30 »

 

Feriepenge, barsel

Zaczęty przez szoszonDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3892
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2015, 20:09:51
wysłana przez szoszon
Feriepenge, barsel

Zaczęty przez szoszonDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4235
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2015, 14:17:36
wysłana przez ksiazecph
Barsel - ile powinna otrzymać mama?

Zaczęty przez michalpoloDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6104
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2016, 01:03:07
wysłana przez roga
feriepenge-barsel

Zaczęty przez silent83Dział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5508
Ostatnia wiadomość 23 Paź 2012, 10:19:31
wysłana przez silent83
Barsel a praca jako vikar

Zaczęty przez ala25Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5200
Ostatnia wiadomość 16 Sty 2017, 12:54:04
wysłana przez RybkaWillego