poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nagroda za wskazanie zlodzieja  (Przeczytany 18628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline partner11

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lip 2014, 20:13:51 »
DUNCZYCY JUZ OD PARU DOBRYCH LAT ZAMYKAJA SIE NA CZTERY ZAMKI.I TO NIE KONIECZNIE PRZED NAMI.U NAS JEST KILKU DOBRYCH ZLODZIEI. INNE NARODY KRADNA BO MAJA TO W KONSTYTUCJI.OCZYWISCIE JESTEM ZA POSZKODOWANYM I JAK COS TRAFIE O GOSCIU TO SIE PODZIELE Z OKRADZIONYM

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lip 2014, 20:27:22 »
DUNCZYCY JUZ OD PARU DOBRYCH LAT ZAMYKAJA SIE NA CZTERY ZAMKI.I TO NIE KONIECZNIE PRZED NAMI.U NAS JEST KILKU DOBRYCH ZLODZIEI. INNE NARODY KRADNA BO MAJA TO W KONSTYTUCJI.OCZYWISCIE JESTEM ZA POSZKODOWANYM I JAK COS TRAFIE O GOSCIU TO SIE PODZIELE Z OKRADZIONYM

Nie pisz DUZYMI LItERAMI - oznacza ze caly czas krzyczysz!!!!

Offline Rafalrafal

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sty 2015, 17:33:35 »
witam. Czy posiada ktos nowe informacje na temat R.Skalskiego_?

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Sty 2015, 19:43:16 »
DUNCZYCY JUZ OD PARU DOBRYCH LAT ZAMYKAJA SIE NA CZTERY ZAMKI.I TO NIE KONIECZNIE PRZED NAMI.U NAS JEST KILKU DOBRYCH ZLODZIEI. INNE NARODY KRADNA BO MAJA TO W KONSTYTUCJI.OCZYWISCIE JESTEM ZA POSZKODOWANYM I JAK COS TRAFIE O GOSCIU TO SIE PODZIELE Z OKRADZIONYM
Czy Ty gosciu wogóle wiesz co xpierdoæisz  ???
puknij sie w cymbał  ;)
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Sty 2015, 21:10:41 »
Dostałem w tygodniu nową ofertę mojej firmy ubezpieczeniowej, a list rozpoczynał się informacją, że w Danii średnio co 12min. zgłaszana jest kradzież. Więc nie bluzgaj się "seba08", statystyka nie KŁAMIE, taką mamy DANIE. :(

Offline beatrycza

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sty 2015, 22:14:59 »
No tak strach sie bac!!! W Polsce ginie tylko 42 sztuki dziennie czyli prawie 3 razy mniej od tej "strasznej" Danii. Mozna rozwinac biznes sprzedajac im blokady na kabusewnice tudziez skrzyni biegow,alarmy,wylaczniki pompy paliwa czy tez czujniki GP S. Tylko kto im wytlumaczy z czym to sie je? Czlowiek zagrozony zabezpiecza sie, bezpieczny nie zna tych wynalazkow.No i tu pojawia sie pytanie...... mieszkancy tego kraju sa bezpieczni czy tez czuja sie zagrozeni?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sty 2015, 22:15:07 »
po otwarciu granic...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sty 2015, 22:15:07 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Sty 2015, 22:17:44 »
No tak strach sie bac!!! W Polsce ginie tylko 42 sztuki dziennie czyli prawie 3 razy mniej od tej "strasznej" Danii. Mozna rozwinac biznes sprzedajac im blokady na kabusewnice tudziez skrzyni biegow,alarmy,wylaczniki pompy paliwa czy tez czujniki GP S. Tylko kto im wytlumaczy z czym to sie je? Czlowiek zagrozony zabezpiecza sie, bezpieczny nie zna tych wynalazkow.No i tu pojawia sie pytanie...... mieszkancy tego kraju sa bezpieczni czy tez czuja sie zagrozeni?

Bo kiedys auto stalo z kluczykami w srodku. Bo kiedys nie zamykalo sie domu na klucz. BYli bezpieczni, zaczynaja sie czuc zagrozeni...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline beatrycza

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Sty 2015, 22:26:03 »
Ja zostawiam na podworku otwarte auto a czasami nawet z kluczykami w stacyjce. Wiem, ze jest coraz wiecej kradziezy, ale tak naprawde nie jest jeszcze tak zle, wlasciwie nie znam dunczyka ktory ma zainstalowany alarm, czyli nie czuje sie az tak zagrozony. Pisze to z wlasnego doswiadczenia, prawde mowiac w Polsce bardziej obawiam sie niz tutaj. Ale tez zalezy gdzie sie mieszka, na pewno nie porowna sie mniejszego miasta czy tez wsi z Kopenhaga.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sty 2015, 07:32:06 »
Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze jak Ci buchna auto z kluczykami, to nie dostaniesz odszkodowania za auto.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline beatrycza

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Sty 2015, 14:04:12 »
Rozgryzlas mnie :) jezdze takim gratem, ze pogodzilabym sie ze strata w zamian ujrzenia takiego desperata co by sie pokusil na mojego" en gammel ven".

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Sty 2015, 08:36:39 »
Dunczyk nie musi miec zainstalowanego alarmu no ma auto ubezpieczone jak i zreszta wszystko. Więc jak go okradną to dostanie kase i się nie martwi ;)

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Sty 2015, 20:05:17 »
Tak, Dunczycy nie bawią się w blokady i alarmy, oni po prostu się ubezpieczają. A Was jeszcze to nie spotkało (i nie życzę tego nikomu) bo co takiego macie w tych "polskich" domach?  B&O za 100tys. kr.? :P

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Sty 2015, 03:15:52 »
Co do tego zamykania się na 4 spusty- M. opowiadał mi, że , gdy jakieś 20 lat temu był w Danii po raz pierwszy, zapytał znajomego Duńczyka, u którego wówczas mieszkał - "A ty nie zamykasz domu na klucz? ", gdy wybierali się razem gdzieś tam. Ów spojrzał na M. jak na kosmitę jakiegoś i odpowiedział, też zdumiony : "A jak sąsiad będzie czegos potrzebował ? ".
Takie to były czasy  ;).
Aczkolwiek ja, na swoim zadupiu, nadal czuję się bezpieczna  :P.
" Polak gorszego sortu"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Sty 2015, 08:45:59 »
Starsza generacja wspomia te czasy z lezka w oku, mlodsza juz sie do nowych przyzwyczaila.

Kradzieze i wlamania w akademikach to normalnosc, prawie kazdy spróbowaj po zabawie gdzies w miescie wrócic do domu bez telefonu, wiedza gdzie w miare spokojne dzielnice, szkoly, imprezy a gdzie trzeda siedziec  w ubraniu bo ci kurtka nózek dostanie :-)

Mój syn juz samochodu otwartego nie zostawi, nawet u mnie przed domem zamyka. I nie ja go tego nauczylam a zycie, juz nie pamieta ze byly takie czasy ze drzwi frontowych nigdy nie otwieralismy bo klucze gdzies zginely ale dla równowagi drugie drzwi nigdy nie byly zamkniete bo klucze tez gdzies zniknely  :)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Nagroda za wskazanie zlodzieja
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Sty 2015, 08:45:59 »