poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: agencja pracy  (Przeczytany 11748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ARTI6867

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
agencja pracy
« dnia: 21 Kwi 2014, 08:32:31 »
witam,was tu wszystkich mam male pytanko,pracuje na rynku niemieckim,ostatnio dostalem oferte pracy od Q VIKAR aps,podejrzewam iz to zetfirma<agencja>szukalem o niej opini,nic nie ma proponuja mi prace malarza,szpachlarza,ogolnie temat Danii i pracy tutaj to czarna magia.Jesli cos ktos wie o tej firmie albo pracowal w niej bede wdzieczny za informacje.WESOŁYCH SWIAT

Offline ARTI6867

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwi 2014, 09:01:15 »
ogolnie chcialbym sie dowiedziec jak wyglada praca dla tych zeitfirmy,tutaj to chyba vikary,jakichkolwiek info potrzebuje,

Offline ARTI6867

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwi 2014, 09:22:47 »
co do agencji to jak wyglada sytuacja mieszkaniowa?zeifirma zapewnia odpłatnie,kwestia ubran roboczych,minimalna stawka czy jakis katalog branzowy w zaleznosci od rejonu Danii?czy tak samo jak w Niemczech przcuje sie na ksiazke pracy?ile wynosi godzinowo tydzien pracy,sprawy nadgodzin,sytuacja z praca w swieta,wolne soboty,co do tej firmy Q VIKAR pracuje tam Polka,to ze duzo mowi nie znaczy iz ja wierze,dlatego potrzebne mi sa wasze zdania
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2014, 09:45:37 wysłana przez ARTI6867 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwi 2014, 00:33:27 »
cytat twojej wypowiedzi: pracuje tam Polka,to ze duzo mowi nie znaczy iz ja wierze,

Tutaj ten nikt inny ci nie odpowie, tylko polacy ::) ja k otrzymasz odpowiedz, to moze zwroc sie na jakies inne forum, np. dunskie i napisz tak samo, ze na poloniainfo odpowiedzieli ci polacy ale im nie dowierzasz i chcesz sie upewnic.

   

Offline ARTI6867

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwi 2014, 05:51:36 »
Roga,zle mnie zrozumiales,telefon przyjmie wszystko a rzeczywistosc to druga sprawa,pytam sie jak dzialaja w Dani agencje pracy,bo nie znam tematu ani kraju,a skoro mam gdzies jechac to mam prawo zweryfikowac i uslyszec co ludzie maja do powiedzeni,ja tu nikogo nie oskarzam a prosze o informacje,temat przejrzalo 200 osob a nadal nic nie wiem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwi 2014, 09:27:38 »
MOze nikt nic nie wie?
Ja tez patrzylam na Twoj post, ale nie mam nic do dodania. Fakt jest tez, ze wielu rodakow spedzalo swieta w Polsce i jest dopabuse w drodze do domu, co oznacza mniejsza aktywnosc tutaj.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zendk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 24
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Bez Twych rąk,bez Twych slow nie ma mnie .. :)
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwi 2014, 13:42:53 »
Pracowałam kiedys przez agencję pracy , dopóki stawki były normalne to jeszcze się dało, ale jak potem znaleźli tą dziurę w prawie, wiele firm pośredniczych oferuję Ci stawkę 60dkk a nawet mniej , w innych branżach takich jak spawanie , czy piekarz daja czasami  więcej ale też nie zawsze, nie wypłacają często feriepenge, kasują Cie za tzw administrację (czyli jak ja pracowałam to było około 1000-2000 tyś dkk miesięcznie za to że jak np jestes chory to oni za ciebie zadzwonią do lekarza, albo za to że pomogą ci załatwic jakieś papiery w urzędziei obojetnie czy korzystasz czy nie ,płacić trzeba )za mieszkanie płaci się od 2000tyś dkk,napisałam mieszkanie , tzn za pokój tyle płacisz i obojetnie ile osób jest w tym pokoju cena zawsze ta sama, nie ważne że w pokoju mieszka was 2 czy 3 , za nadgodziny i pracę w weekendy  nie dostajesz ekstra pieniedzy czyli jak tutaj jest że od 1 czy 2 nadgodziny dostajesz większą stawkę to w firmie pośredniczej tego nie ma  (ludzie pracowali w soboty i niedzielę za 60dkk i płacąc od tego 37% podatku), poczytaj troche w necie , jest dość informacji na temat jak funkcjonują firmy pośrednicze.Najgorsze firmy to te gdzie na stołku siedzi i pierdzi Polak.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi 2014, 13:53:20 wysłana przez zendk »

poloniainfo.dk

Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwi 2014, 13:42:53 »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Kwi 2014, 14:29:24 »
Szukanie pracy poprzez agencje made in Poland to zawracanie glowy; zostaniesz z reguly okradziony i wykolegowany; willy wlasciciel poloniinfo musial zmieniac instalacje elektroniczne i oprogramowanie bo tyle ofiar tu plakalo powodujac zwarcia i awarie :) .
Wyobraz sobie, ze polski agent musi zarobic na twojej pracy, ksiegowosci, norze gdzie bedziesz wegetowal i dac dzialke dunczykowi ktory cie zatrudnil. Dodam tez, ze sa to z reguly romantycy (rowniez pracodawcy) zakochani w pieniadzach i niechetni do rozstania sie z nimi.

Napisz co potrafisz, iloma jezykami wladasz to bedzie ci mozna cos doradzic. Gdzies tutaj na forum jest link do prac w rolnictwie i hodowli bydla z mozliwoscia bezposredniego kontaktu z dunskimi hazjaninami :)

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwi 2014, 15:15:21 »
ARTI6867 - tak z grubsza to trzeba rozdzielić "polskie pośredniaki" w Danii i te "normalnie" funkcjonujące duńskie vikarbureau.Mam sprawdzone duńskie biura vikar i te działają tak jak trzeba,byłam vikarem kawałek czasu i pracowałam w sumie dla 7 różnych znanych duńskich biur vikar.

Na temat polskich kombinatorów i oszustów to działo sie dużo na przełomie lat 2005,06/07 wtedy zaczęły ingerować duńskie związki zawodowe 3F no i sami ludzie polacy zaczęli zgłaszać te przekręty o których pisze zendk na policje,niektórzy potracili prace za donosicielstwo.Większość tutaj kojarzy słynny jeszcze wtedy pod nazwa JobServer i JS Consulting.

Tutaj jeden z wielu artykułów na stronie 3F związków zawodowych na temat JS Consulting   http://forsiden.3f.dk/article/20070720/NYHEDER/70720002/2140 i z boku masę innych artykułów w tym temacie.

Tutaj link o JobServer,największy oszust w Danii,średnio co roku upadał i zakładał potem pod nowa nazwa kolejna firmę – http://www.fagbladet3f.dk/nyheder/fagligt/46ea3cb7cc7743b090129c7ebaa662b9-20060602-vikarbureau-snd-polakker-for-37-millioner-kroner


Na temat tego biura cicho,może dlatego ze tam pracuje oficjalnie i wg. CVR dk czyli rejestru firm w Danii http://cvr.dk/Site/Forms/PublicService/DisplayCompany.aspx?cvrnr=30832469  jedna osoba,a ta osoba jest chyba sama pani dyrektor,która ma profil na Linkedin      http://dk.linkedin.com/pub/zofia-wasniewska/79/a73/863

Po za tym na samej poloniinfo już ktoś wcześniej szukał coś na temat Q Vikar http://www.poloniainfo.dk/forum/index.php?topic=1046729.0


Musiałbyś sie dowiedzieć mniej więcej jaka stawka godzinowa,jesli będzie przynajmniej 115 kr. na godzinę to ok. ale malarze generalnie maja tutaj więcej. W sumie to nie znam branży malarzy i jak oni sie rozliczają,ale vikary nie pracują na żadną książkę o ktorej piszesz tylko wypleniają takie papierki dniówki,nie wiem jak to sie po polsku nazywa.

Dostaje się to od vikar biura i sie wypełnia i na tej podstawie dostajesz wypłatę zazwyczaj tutaj co 14 dni.Dostajesz takze taka umowa od tego biura ze jestes u nich vikarem,mozesz pracowac jednoczesnie dla 3 biur,nie ma ograniczen.


Nie ma w Danii jako tako stawki minimalnej,którą wprowadziła nie dawno Merkel w Niemczech,ale duńskie związki zawodowe rożnych branż ustalają w swoich porozumieniach takie stawki.

Na temat duńskich vikarow jest tutaj na polonii więcej oddzielnych dyskusji….troche to męczące ciągle sie powtarzać i pisać to samo.

Po za tym z praca w Danii wiąże sie także wiele innych formalności i załatwiania.

Offline ARTI6867

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwi 2014, 18:01:18 »
wiecie,w niemczech tez tak samo na agencjach co do tej agencj to tak sprawdzilem ju w tym dunskim cvr,jest rejestr z 2oo7 roku,dyrektor polka,jednoosobowa firma,jest telefon,ulica,dane,otwieram ich strone a tam nie ma nic tylko czarne tlo,pare slow,dziwne jak na agencje 1 osoba,brak jakichkolwiek informacji o rekrutacji,kogo szukaja,w niemieckich agencjach czarno na bialym jest na kogo zapotrzebowanie w danej chwili,firma nazywa sie Q VIKAR 8700 Horsens, Dania,dlatego obiecywanie cos na tel,,,sami wiecie stad pytam was,jak narazie to dziekuje wam i za to,gdybyscie cos wiedzieli dajcie znac,pozdrawiam,spokojnego wieczoru

poloniainfo.dk

Odp: agencja pracy
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwi 2014, 18:01:18 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8808
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16756
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12551
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27091
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12549
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir