poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pierwsze kroki w Danii  (Przeczytany 2020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monilka

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Pierwsze kroki w Danii
« dnia: 01 Sie 2014, 11:29:09 »
Witam na tym forum. Forum to czytam od jakiegoś czasu, ponieważ planuję rozpocząć nowe życie w Danii. W związku z tym chciałabym was prosić o pomoc. Planujemy z moim partnerem na początku listopada wyjechać do Danii. Wyjeżdżamy trochę na wariata, a głównym motorem naszego działania jest nasza niepełnosprawna córka. Chcemy żeby żyła w kraju gdzie nie ma wykluczeń, w którym Państwo wspiera osoby niepełnosprawne. Mam dosyć kraju w którym pracuję i ja i mój partner, płacimy podatki, nie chcemy zaświadczeń z tytułu opieki i jak się ustawić żeby niepracować, a przez to moja córka jest wykluczana z wszelkiej pomocy: nie przysługują jej praktycznie żadne dofinansowania bo przekraczamy magiczny dochód na członka rodziny w kwocie 582 zł, w którym wózek dla osoby niepełnosprawnej kosztuje 8 tys i w którym pan ze spółdzielni na moją prośbę o utworzenie miejsca dla osoby niepełnosprawnej pod blokiem mówi mi: ale macie wolne miejsce dwa bloki dalej. Podjęliśmy więc decyzję i wyjeżdżamy. Znalazłam coś ala polski hotel w Kopenhadze w którym można wynająć pokój z zameldowaniem. Będziemy mieli ze sobą na utrzymanie mniej więcej na dwa miesiące. Mój partner jest informatykiem, ja mam wykształcenie pedagogiczne. Więc on będzie szukał pracy w zawodzie, ja jestem gotowa robić cokolwiek aby na początku sobie w miarę poradzić. Wiadomo priorytetem jest znalezienie pracy i tu moja prośba do was. Podpowiedzcie proszę jak skutecznie zacząć po przyjeździe szukać pracy, gdzie kabusewać swoje kroki, w którym momencie moja córka będzie objęta opieką medyczną, kiedy będzie można zacząć szukać dla niej szkoły/przedszkola specjalnego itp. Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pierwsze kroki w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sie 2014, 12:00:19 »
Nie mam duzo czasu, wiec na szybko. Corka bedzie obieta opieka lekarska od momentu otrzymania cpr.
Przedszkole, pomoce troche zajmie - potwierdzenie diagnozy, znalezienie miejsca itp.
Musisz liczyc sie z czasem 3-6 miesiecy.
Moje doswiadczenie mowi, ze warto poczekac i dostac wlasciwe miejsce, niz na szybko lapac cos w pospiechu.

O sprawach dziecka niepelnosprawnego mozesz pisac do mnie na priv.
O reszcie pewnie wielu innych napisze. Powodzenia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze kroki w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sie 2014, 14:35:28 »
co on p....li

choc jedna z was osoba znajdzie prace to wasza corka zajmna sie a zwlaszcza ze jest uposledzona w tej samej chwili 

wpierw niech ktos z was wyjedzie a pozniej sciagnie reszte rodziny

ale to wasza sprawa

:)

polacy juz przerosli rumunki ktore zebraja pod dworcami

:)

choc zdazaja sie ludzie

:)


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pierwsze kroki w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sie 2014, 19:48:23 »
Hamuj sie z epitetami, bo na drugi raz usune wypowiedz.

3-6 miesiecy trwa zalatwianie szkoly/przedszkola specjalnego. Jak nigdy nie probowales, to sie nie wypowiadaj. Ja probowalam i moi znajomi probowali. Dziecko to nie kartofle, zeby je wrzucic do pierwszej lepszej piwnicy. Trzeba potwierdzic diagnozy, przeprowadzic wywiady z rodzina, nieco poznac dziecko by dobrac wlasciwa szkole.
Pozniej trzeba jeszcze "tylko" znalezc miejsce.
DObre placowki sa zazwyczaj wypelnione. Do kiepskich szkoda dziecka.

Owszem, ze na okres przejsciowy znajdzie sie tymczasowa pomoc, ale umieszczenie dziecka w placowce bedzie trwalo.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze kroki w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sie 2014, 17:56:37 »
Witam
Jeżeli planujecie wyjechać około listopada  to ja już będąc jeszcze w Pl zacząłbym szukać pracy w Danii to tylko taka moja sugestia.Pieniądze szybko sie tutaj konczą jezeli się nie pracuje,.Polecam również zrobić tłumaczenia wszystkich dokumentów przez przysięgłego tłumacza języka duńskiego.Wystąpić również do sądu o wydanie zaswiadczeń o niekaralności.zaswiadczenie o zameldowaniu na pobyt stały w pl także przetłumaczyć,zrobić zdjęcia do pozwolenia na pobyt,przetłumaczyć wszelkie dodatkowe kursy szkolenia zawodowe zawsze zwiększa to szanse.
Ja znalazłem prace będąc jeszcze w PL,
Korzystałem z WWW.JOBINDEX.DK oczywiscie tłumaczyłem sobie oferty pracy przy użyciu słownika i translatora on line.
Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: Pierwsze kroki w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sie 2014, 17:56:37 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 250685
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 603
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26827
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33140
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30114
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand