poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nowy rzond w Polsce  (Przeczytany 18103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Wrz 2014, 21:02:23 »
....ludzie glosowali na obietnice a nie na nazwiska ...
Skad wiesz? Znaszmysli  tych ludzi ?  Ludzi w calej Polsce ?

Taki rzad jakie spoleczenstwo. W czym problem ? :-)

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Wrz 2014, 21:36:11 »
To trzeba byc skrajnie wyczerpanym zeby tak myslec jak to ty ujmujesz .Nie sluchasz ludzi ktorzy pluja sobie w brode i mowia ,,OBIECYWAL BO PRZED WYBORAMI BYLO,,
No i ty tez sie do tego spoleczenstwa zaliczasz.Odpowiadasz na wygodne pytania dla ciebie .CHODZISZ NA WYBORY POLSKIE I DUNSKIE.?
Cytujesz czyjesz wypowiedzi i wcale nie widac czyje .moje mysli siegnely po skojarzenie ze to ECHO
A i zebys nie myslala ze ci podziekowano za ten post PRZEZ POMYLKE PALUSZEK POSZEDL NIE TAM GDZIE POWINIEN.
Milej nocki bo dyskusja z toba DRENTWA I MALO POSTEPUJACA .Dyskutowac nie znaczy narzucac.zadnych konkretnych argumentow z twojej strony tylko ozieble ,,w czym problem,,i Krasnale
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2014, 21:52:41 wysłana przez szczurek »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Wrz 2014, 21:57:12 »
Mysza, dyskusja z Toba jest gra z golebiami w szachy. Ty w zaden sposob nie pojmujesz o czym "ae" pisze.

Ktos, kto wyjechal z kraju i nie zamierza wrocic, a jednoczesnie zintegrowal sie z ze spoleczenstwem kraju, ktory wybral sobie na zycie, nie jest juz w zaden sposob czescia polskiego spoleczenstwa.
To, ze ktos mowi po polsku i z niej pochodzi, nie oznacza, ze jest czescia polskiego spoleczenstwa.
To sa dwie rozne sprawy narodowosc i obywatelstwo.

A tlumaczac juz naprawde dosadnie:
Powiedz mi co mnie obchodzi na przyklad reforma systemu emertytalnego w Polsce, skor z polskiej emerytury nie przyjdzie mi skorzystac?
Co mnie obchodzi reforma szkolnictwa, programu szkolnego, czy obecnie szeroko poruszana kwestia nauczania seksualnego w szkolach, skoro moje dzieci nie chodza i nie beda chodzic do polskich szkol?
Co mnie obchodzi reforma opieki zdrowotnej, skoro z lekarza w POlsce nie korzystam a jezeli juz to place za wizyte prywatna;

Jezeli ktos sie zdecydowal zamieszkac poza krajem i zintegrowal sie z nowym spoleczenstwem, to jest automatycznei czescia nowego spoleczenstwa.
Tak to dziala. Spoleczenstwo to zywy twor, grupa ludzi, jest sie czescia tej grupy ludzi, wsrod ktorych sie zyje. Nie mylic z SIE ZNAJDUJE!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Wrz 2014, 09:06:47 »
Nie obrazac golebi prosze :-)

...Nie sluchasz ludzi ktorzy pluja sobie w brode i mowia ,,OBIECYWAL BO PRZED WYBORAMI BYLO,,...to normalne, to sie nazywa polityka, ludzie maja rozum i sami decyduja na co glosuja - to sie nazywa demokracja i wolnosc wyboru. Potem sa konsekwencje tego wolnego wyboru - mile albo mniej mile.

Jesli rozumu ludzie nie nie maja (dziwne bo edukacja dostepna dla wszystkich, analfabetyzmu chyba tez juz nie ma, media ogólnodostepne sa a rozumu nie ma?) i to wybieraja taki rzad który do bezrozumia pasuje.

A narzekac bo sie wybralo - z wlasnej, nieprzymuszonej  woli - a potem sie okazalo ze gruszek na wierzbie nawet polityk nie stworzy - to dziecinada. Ma sie taki rzad jaki ludzie wybiora. Ciekawe kiedy ta podstawa demokracji do polaków dotrze...?

Znam tez ludzi którzy nie pluja sobie w brode tylko po prostu robia swoje.
A ze spoleczenstwo sie polaryzuje? Taki system polityczny demokratycznie wybrano. Czesc ma wiecej i wiecej, czesc nie ma nic, klasa srednia póki co nie za duza.
No chyba ze sie oczekuje ze wszyscy maja to samo i duzo, hm...przerabialismy to juz chyba...? I zdecydowano demokratycznie ze tego nie sie nie chce...?
Eksperyment "myslowy": Jakie reakcje mialaby w Polsce partia polityczna typu dunskich socialdemokratów, z programem: duzy aparat panstwowy, bardzo wysokie podatki zeby to utrzymac, kontrola do najmniejszych szczególów, ochrona srodowiska doprowadzona do ..., w zasadzie nieistniejace prawo wlasnosci?
W Polsce pewnie podniósl by sie krzyk ale wielu pakuje manatki i przenosi sie do Danii i z tego systemu korzysta, ciekawi mnie to :-)

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Wrz 2014, 09:50:59 »
Ocenilbym to jako analfabetyzm polityczno/socjalny. Zadalem tu kiedys pytanie o polskiego polityka do ktorego patriotyczni forumowicze maja zaufanie; padlo tylko jedne, jedyne nazwisko.Czego to dowodzi?
 W kraju, w ktorym Rydzyk moze rostrzygnac wybory, w ktorym byli cynkciarze i byle komuchy sa wielkimi mogulami, w ktorym megareakcyjny Korwin robi popisy w mediach, brakuje widocznie wizjonerskich, rozsadnych mlodych politykow, ale przede wszystkim brakuje spoleczenstwa ktore konsekwentnie pragnie zmian, sceptycznie oceniajac obietnice zdesperowanch partii.

Offline nowawdani

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Wrz 2014, 09:56:38 »
Dania dala ci to co pokolenia dunczyków wypracowalo.Nie rzady dunskie ci daly, bo te sie zmieniaja, zgodnie z demokratycznymi wyborami raz na lewo, raz na prawo, jak to w polityce ale  spoleczenstwo - w Danii pracowali i jako spoleczenstwo dorabiail sie, zaciskajac zeby , pracujac i placac podatki.
Tu tez  nie bylo latwo.
Rarytasem byla medisterpølse, a na wigilie gotowany ryz ze maslem i cukrem.
Ale pracowali, placili i dorobili sie.

A Polacy maja idealistyczno/romantyczne podejscie do Polski: rzad/"oni" ( rozumiem ze to krasnoludki?) ma zapewnic, ma stworzyc, ma dac prace... Wybory...demokracja?

Miejsca pracy tworza ludzie - nie rzad...ale to juz za skomplikowane myslenie...

Czasami mam wrazenie ze komunistyczne myslenie jest dziedziczne, nastepne pokolenia ale ta sama melodia: oni i my...
Oni maja dac a my mamy korzystac a jak nie to wyjezdzam i narzekam.

WYdaje mi sie ze mylisz pojecia!!

Wlasnie przyjechalam do Dani do pracy w IT bo nie moglam wytrzymac presjii i zlodziejstwa panujacego w okol mnie! Nie z biedy ale z braku poczucia godnosci! Rzad ma nie dawac a UMOZLIWIAC UCZICIWA I GODNA PRACE. Ludzie nie stanowia prawa tylko robiom ta ludzie z rzadu (legislatura). Oni ustalaja w jaki sposob panstwo sie kreci i gdzie idzie. Jakoze idzie w zla strone to ludzie wyjeezdzaja!!!

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Wrz 2014, 10:02:42 »

W Polsce pewnie podniósl by sie krzyk ale wielu pakuje manatki i przenosi sie do Danii i z tego systemu korzysta, ciekawi mnie to :-)

To ja ci wytlumacze - z braku zaufania i lustracji. Kazdy sie boi, ze zostanie wydymany i wejdzie w nowe bagno, w ktorym jestesmy od 39r, bo chyba nikt normalny nie wierzy, ze zycie socjalne uleglo zmianie po 89. Prosze nie przytaczac historii o skklepach, paszportach itp. Mowie o relacjach meidzyludzkich, prawach tychze ludzi i ogolnej "atmosferze" w narodzie. Czy my jako narod sie rozwijamy i mamy przyszlosc? A przeciez tylko to tak naprawde sie liczy. Rozwoj, perspektywy, wspolna wizja.

W Danii system jest wyprobowany i widac jak dziala golym okiem - kazdy wie, w co sie pakuje (doslownie). I nie chodzi tu o zapierdzielanie, tylko o uczciwa dystrybucje i zarzadzanie pieniedzmi z podatkow. Chociaz to tez chyba sie zmienia, bo wydaje mi sie, ze lepiej byc czarnym lub Arabem, miec azyl czy cokolwiek innego, niz uczciwie pracowac.

poloniainfo.dk

Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Wrz 2014, 10:02:42 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Wrz 2014, 10:05:46 »
No...jakies 38 milionów zostalo.... ;D

Czesc z tych 38 milionów kupuje nowe mieszkania, buduje domy, park samochodowy nowszy i wiekszy niz w Danii...

Nie wszyscy wyjezdzaja, nie wszystkim w Polsce sie nie udalo. Tobie sie nie udalo, ty sobie nie poradziles - ale daleko do 38 milionów...

A czy jest jakies prawo ze wszyscy musza miec po równo?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Wrz 2014, 10:50:44 »
WYdaje mi sie ze mylisz pojecia!!

Wlasnie przyjechalam do Dani do pracy w IT bo nie moglam wytrzymac presjii i zlodziejstwa panujacego w okol mnie! Nie z biedy ale z braku poczucia godnosci! Rzad ma nie dawac a UMOZLIWIAC UCZICIWA I GODNA PRACE. Ludzie nie stanowia prawa tylko robiom ta ludzie z rzadu (legislatura). Oni ustalaja w jaki sposob panstwo sie kreci i gdzie idzie. Jakoze idzie w zla strone to ludzie wyjeezdzaja!!!
No, ale po raz setny zapytam: KTO TYCH LUDZI WYBRAL????? Czyz nie WY SAMI?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Wrz 2014, 10:53:17 »
Nie musza miec po rowno ,gorzej jak maja g...o.czemu sie tak wczuwasz w dyskusje jak tu zostajesz .

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Wrz 2014, 10:55:42 »
To ja ci wytlumacze - z braku zaufania i lustracji. Kazdy sie boi, ze zostanie wydymany i wejdzie w nowe bagno, w ktorym jestesmy od 39r, bo chyba nikt normalny nie wierzy, ze zycie socjalne uleglo zmianie po 89. Prosze nie przytaczac historii o skklepach, paszportach itp. Mowie o relacjach meidzyludzkich, prawach tychze ludzi i ogolnej "atmosferze" w narodzie. Czy my jako narod sie rozwijamy i mamy przyszlosc? A przeciez tylko to tak naprawde sie liczy. Rozwoj, perspektywy, wspolna wizja.

W Danii system jest wyprobowany i widac jak dziala golym okiem - kazdy wie, w co sie pakuje (doslownie). I nie chodzi tu o zapierdzielanie, tylko o uczciwa dystrybucje i zarzadzanie pieniedzmi z podatkow. Chociaz to tez chyba sie zmienia, bo wydaje mi sie, ze lepiej byc czarnym lub Arabem, miec azyl czy cokolwiek innego, niz uczciwie pracowac.
No, a gdziez ten wiele razy nazywany PATRIOTYZM?
Kazdy sie boi, czyli spoleczenstwo TCHORZY?
A gdzie zaufanie do DRUGIEGO CZLOWIEKA?
To nie rzad to wypaczyl, to ludzie wymagaja psychologa.
W Danii dobrze....
Ciekawe co by Polacy powiedzieli, ze urzednik z odpowiednimi uprawnienianim moze nawet przeczytac, z ktorej strony masz hemoroidy?
Ze cena jaka zaplaciles za dom, jest publicznie dostepna?
Ze ostatnia wymana rurki w kiblu, jest widoczna w internecie?
Ze, ze, ze....
Toz to bylby placz, ze inwigilacja, ograniczanie wolnosci...
Nie rozumiem, naprawde nie rozumiem.
Gdyby to mialo miejsce w Polsce, to bylby placz, a w Danii to takie super...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Wrz 2014, 11:16:09 »
 ;D

...Nie musza miec po rowno ,gorzej jak maja g...o.czemu sie tak wczuwasz w dyskusje jak tu zostajesz ...


No ale na tym polega polski system polityczny, ten system którzy polacy sami sobie wybrali - ze polaryzacja istnieje.
Ty nazywasz to równo-g...o a inni polaryzacja spoleczenstwa. Na to polacy w swoim czasie glosowali i o to walczyli a teraz placz bo ...?

Ja  rozmawiam/dyskutuje bo ciekawy temat. A dzial nazywa sie Hydepark  :)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Wrz 2014, 15:01:08 »
Na początek dwie uwagi "porządkowe" ;)
Nie podziekowałam wszystkim, którym bym chciała, za posty, bo ograniczenie czasowe 60 sekund sprawia, że czytanie wątku zajęłoby mi pół godziny. nie mam tyle czasu. Ale wiem, że ci, z których poglądami się zgadzam, wiedzą, co ja myslę :).
Druga uwaga do "makara" .
Gdy tylko otworzyłam wątek i zobaczyłam nick autora, wiedziałam, że ów "rzond" to prowokacja językowa- "znam" makara na tyle, by wiedziec, iz ten młodzieniec posługuje się raczej dobrą polszczyzną, przynajmniej w zakresie ortografii ;). No, ale nie każdy wiódł z makarem dysputy, nie każdy musi znac jego styl i ekspresję. Dlatego polecane byłoby ujmowanie słowa "rzond" w cudzysłów.
No i...wytykanie komuś błędu w pisowni , gdy jego "idol polityczny" nawet nie zna słów hymnu polskiego, jest raczej śmieszne  8).
Rozdzieranie szat nad emigracją rodaków wydaje tez mi się co najmniej śmieszne :)
Bo tak naprawdę, emigrują nie te "najbardziej upośledzone społecznie" jednostki, a te, które jakoś tam dawały sobie radę w Polsce i dają radę tutaj. "Upośledzeni społecznie" zostają, bo po prostu nie mają ani środków, ani "mentalnych środków", by wyemigrować.
Zresztą, moim skromnym zdaniem, jest to nie minus, a dobro- jest to WOLNOŚĆ WYBORU , MOŻLIWOŚĆ WYBORU miejsca, gdzie chce się życ i pracowac.
Co do podatków - KTO odwazyłby sie w Polsce podnieść podatki do poziomu duńskiego? ;) Już widzę ten krzyk :)
"Dobry wujcio" Kaczyński zrobił "prezent" społeczeństwu i obniżył stopę podatku dochodowego o 1 %. Ach, cóż za łaskawość :p.
Dla przeciętnego człowieka , mieszczącego sie w progu podatkowym "20%" , obniżka podatku o 1% nie znaczyła REALNIE nic- 1% to 10 zł z 1000. Ani nie zwiększyło to realnie siły nabywczej
Natomiast dla państwa utrata tego 1% podatków to są realne pieniądze.
no, ale Kaczyński może sobie pozwolić na takie gesty ;)- zawsze , jak zaczyna się walić, może obalić własny rząd. A potem, jako opozycja, obiecywać społeczeństwu gruszki na wierzbie, no, bno przeciez zawsze może powiedzieć, że pieniądze będzie miał- nie będzie płacił skałdek do Unii ;P.
" Polak gorszego sortu"

Offline kumcok

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 20
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Wrz 2014, 19:16:57 »
Hehe. Dziekuje za opinie na moj temat! Nie o to prosilem i to nie jest chyba tematem tego tematu, ze tak sie wyraze :)

Bardziej niz o partie chodzi mi o ludzi, ktorzy bede reprezentantami  (naszymi?) Polski/w Polsce.

Babka z podrzednego szpitala szefowa Rzadu, jakas nikomu nieznana baba w MSW (kopala w Smolensku 1m w ziemi i prawie kolana zdarla w holdzie Putinowi na konferencji), najwieksza polityczna prostytutka i naczelny kretacz w m. zdrowia. Prezydent analfabeta, byly rzecznik Rzadu jakis ciec w palacu u jakiegos Niemca.

O co tu chodzi? Chyba nie o moje preferencje, tylko kto rzadzi Polska? Skad ci ludzie sie biora i jak to mozliwe, ze przez 7 lat ludzie toleruja ich "reprezentowanie" naszego kraju na swiecie? Takiego upodlenia jeszcze chyba nie bylo w historii naszej polityki po 89r.

a na co ty liczysz ?  na kaczynskiego z hofmanem i macierewiczem ze oni polske zmiena ? ktokolwiek bedzie rzadzil w polsce i tak nic nie zmieni wiec czy to wazne kto jest w rzadzie ? jeden wielki smietnik bedzie tam panowal jak i w calym panstwie polskim !!! ( lepiej widziec PO u wladzy niz PIS  lub milera ) moja opinia oczywiscie , bo jak widze kaczynskiego z hoffmanem to az mnie skreca na sam widok , a on gdyby sie dostal do wladzy to z Putinem na wojne by poszedl byleby wrak odzyskac

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Wrz 2014, 21:13:42 »
Wystarczy spojrzec daleko wstecz.
Dlaczego doszlo do rozbiorow?
Pijanstwo, warcholstwo, sobiepanstwo, swarliowsc szlachty; obojetne mieszczanstwo; oraz ciemne, glodne i przekupne chlopstwo;

Roznice spoleczne sie rozmyly, wady narodowe pozostaly.
Minelo pare lat, upadlo pare powstan, dwie wojny przetoczyly sie przez kraj.
Niestety, nic sie narod nie nauczyl, a wady narodowe wciaz te same. Zamiast isc do przodu, to grzebiemy w przeszlosci sniac o potedze, nie majac pojecia o tym, ze potega nigdy nie wroci, bo charaker narodu to uniemozliwia.

Moja kolezanka dzisiaj wkleila na facebooka swietny cytat, z ksiazki, ktora musze sobie sprowadzic i przeczytac (Karpowicz Ignacy: "Balladyny i romanse), charakteryzujacy Polakow i Polske:
  "Stosunkowo stabilna demokracja, dominująca religia: katolicyzm magiczny oraz Stocznia Gdańska, główne osiągnięcia: Fryderyk Chopin i bigos. Tolerancja w zaniku od XVII wieku, są muzykalni, mieszczą się w pięciolinii, literatura skupiona na narodowych kompleksach, trudno przetłumaczalna, z kawalerią na czołgi kanałami. Wydobywają sporo węgla, sieją rzepak, chętnie jedzą grzyby w ślinie oraz zepsute ogórki ..."

« Ostatnia zmiana: 23 Wrz 2014, 22:25:54 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Nowy rzond w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Wrz 2014, 21:13:42 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14928
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8770
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6891
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34500
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11313
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@