poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie  (Przeczytany 17267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline p307

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« dnia: 20 Wrz 2014, 11:59:28 »
Witam
Kupiłem niedawno samochód od handlarza w Polsce. Auto jest sprowadzone z Danii, handlarz mówił że przyjechał nim na kolach. Samochód nie posiada normalnych metalowych tablic rejestracyjnych tylko takie białe papabusewe. Z dokumentów samochodu dostałem tylko umowe kupna i dowód niebieski DEL I (taki na 3/4 str a4). Zrobiłem tłumaczenie papierów, opłaciłem akcyzę, recykling i do tej pory było wszystko ok. ale jak pojechałem zrobić przegląd to okazało się że nie można go zrobić ponieważ nie ma dowodu (najprawdopodobniej DEL 2) na te papabusewe tablice zjazdowe co są na samochodzie. Co teraz muszę zrobić? jak zdobyć ten brakujący dokument lub jak zarejestrować auto?

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrz 2014, 15:00:23 »
na papabusewe nie zrobisz przegladu w pl...idziesz do urzedu ze wszystkimi papierami i dostajesz czerwone tablice miesieczne chyba koszt ok 60zl..wtedy jedziesz robisz przeglad...i z przegladem jedziesz juz po normalne tablice..koszt ok 250zl
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline p307

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrz 2014, 15:08:25 »
no dobrze, ale dostanę te czerwone tablice bez tej brakującej części dowodu DEL 2?

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrz 2014, 15:58:04 »
na papabusewe zjazdowe tablice nie ma del2. nie masz drugiej czesci normalnego dowodu. bez niego nic nie zrobisz. musisz sie skontaktowac z tym handlarzem, jesli nie zalatwi ci tej drugiej czesci, to mozesz sobie samochod postawic w ogrodku ;D
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrz 2014, 17:04:27 »
ja na papabusewych nic nie zalatwilam...a handlarz powinien dac ci caly dowod rejestracyjny..ja mialam wszystkie czesci tylko ze ja sama sobie sprowadzam auta nie na handel...a jesli on nic nie ma to skontaktuj sie ze skatem...albo niech jakis twoj znajomy ktory w danii jest to zrobi i zapyta co i jak...poza tym przetlumacz najpierw ten dowod i mozesz zawsze isc z dokumentami do urzedu i sie zapytac
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline p307

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrz 2014, 18:17:13 »
na przeglądzie diagnosta powiedział mi żebym poszedł w poniedziałek do wydziału komunikacji, powiedział że sprowadziłem auto na lawecie i wyrobił te czerwone tablice, później z tymi tablicami na przegląd i po przeglądzie iść wyrobić już normalne tablice.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrz 2014, 18:21:50 »
jesli nie masz 2 czesci dowodu to i tak nie zarejestrujesz samochodu.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

poloniainfo.dk

Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrz 2014, 18:21:50 »

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrz 2014, 08:57:29 »
najlepiej napisz maila do skatu...albo niech ktorys znajomy twoj podjedzie..tam uzyskasz konkretne info..jest mozliwosc rowniez wydania duplikatu dowodu ale to z umowa by trzeba bylo sie zglosic...bo podejrzewam ze handlarz ktory sprzedal ci samochod to z umowa od poprzedniego wlasciciela dunskiego a nie jako handlarz
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrz 2014, 10:05:16 »
najlepiej napisz maila do skatu...albo niech ktorys znajomy twoj podjedzie..tam uzyskasz konkretne info..jest mozliwosc rowniez wydania duplikatu dowodu ale to z umowa by trzeba bylo sie zglosic...bo podejrzewam ze handlarz ktory sprzedal ci samochod to z umowa od poprzedniego wlasciciela dunskiego a nie jako handlarz

 Nie mieszkaj mu w glowie. Nic mu nie da pisanie,ani jezdzenie do skatu. Nowy dowod moze zamowic wlasciciel(ten ktory widnieje   w dowodzie) lub handlarz ktory kupil samochod od wlasciciela.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline p307

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrz 2014, 11:50:41 »
umowa jest na mnie nie na handlarza, ale rozmawialem z nim i mowil ze dzisiaj wyjezdza i w srode dopabuse bedzie w domu wieczorem i ze w czwartek pojdzie ze mna do wydzialu komunikacji i na przeglad i wszystko zalatwi. Co z tego wyjdzie to napisze pod koniec tygodnia

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Wrz 2014, 12:57:00 »
Nie mieszkaj mu w glowie. Nic mu nie da pisanie,ani jezdzenie do skatu. Nowy dowod moze zamowic wlasciciel(ten ktory widnieje   w dowodzie) lub handlarz ktory kupil samochod od wlasciciela.
nie mieszam...mialam racje ze umowa byla na p307 a nie na handlarza...wiec sam moze to zalatwic..
a ja wystarczajaco duzo sobie samochodow sciagalam zeby wiedziec co i jak...
w skacie wystarczy osoba na ktora jest umowa czyli p307 i dostanie duplikat registeringattest
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrz 2014, 15:49:01 »
Za duplikat bedzie musial zaplacic nikt za darmo mu go nie da. Wogole nie wiadomo czy sie da bez polowy dowodu. Druga polowe moze miec np: firma leasingowa ktora konfiskuje ta czesc dowodu na czas splaty auta. .Po to jest del.2.Bez numeru ktory jest na del.2 nie przerejstrujesz auta.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline p307

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lis 2014, 07:51:12 »
jesli nie masz 2 czesci dowodu to i tak nie zarejestrujesz samochodu.

na papabusewe zjazdowe tablice nie ma del2. nie masz drugiej czesci normalnego dowodu. bez niego nic nie zrobisz. musisz sie skontaktowac z tym handlarzem, jesli nie zalatwi ci tej drugiej czesci, to mozesz sobie samochod postawic w ogrodku ;D

Nie mieszkaj mu w glowie. Nic mu nie da pisanie,ani jezdzenie do skatu. Nowy dowod moze zamowic wlasciciel(ten ktory widnieje   w dowodzie) lub handlarz ktory kupil samochod od wlasciciela.

Za duplikat bedzie musial zaplacic nikt za darmo mu go nie da. Wogole nie wiadomo czy sie da bez polowy dowodu. Druga polowe moze miec np: firma leasingowa ktora konfiskuje ta czesc dowodu na czas splaty auta. .Po to jest del.2.Bez numeru ktory jest na del.2 nie przerejstrujesz auta.

Zapomniałem napisać jak to wszystko się skończyło, może ktoś będzie w takiej sytuacji jak ja i mu się to przyda. Użytkownicy piott i lukashero gadali takie głupoty i tylko mnie nastraszyli (wyglądają na takich typowych trolli ineternetowych), tylko martuchnam była pomocna. Sytuacja wygląda tak że brak DEL II to żaden problem!!!! Normalnie dostałem czerwone tablice, zrobiłem przegląd na nie i w tym samym dniu dostałem czarne i tymczasowy dowód, a brakującą częścią DEL II zajął się wydział komunikacji, sami skontaktowali się ze SKATEM i otrzymali nowy dowód i już sami go przetłumaczyli i dostałem normalny dowód, trwało to tylko trochę dłużej, nie 14 dni jak jest normalnie tylko miesiąc.

Ale na pewno nie jest tak jak gadali piott i lukashmen .... kompletne głupoty powypisywali ... I wszystko było darmowe, za żaden duplikat nie musiałem płacić! Oby jak najmniej takich "pomocnych" użytkowników jak oni !!!

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lis 2014, 18:33:10 »
Trafna uwag. Sam doswiadczam podobnych sytuacji w wielu innych sprawach, gdzie zdecydowana wiekszosc tzw. "rad" i "pomocy" jest w duzej mierze wprowadzaniem w blad osob pytajacych i tej pomocy potrzebujacych. Nie jestem zadnym geniuszem, czy "guru", jak ktos mnie kiedys nazwal - ale jak cos wiem, to jestem w stanie poprzec to znajomoscia przepisow i dosc solidna praktyka/doswiadczeniem, a i to od czasu do czasu, zle rozumiejac stawiane pytanie odpowiadam blednie. Od niedawna zaczalem stosowac inna taktyke: widzac wiele i to roznych, ale niekoniecznie wlasciwych odpowiedzi na stawiane pytania, nie komentuje i nie poprawiam, bo szkoda czasu na przepychanki "kto ma racje" - pisze poprostu na priv. osoby potrzebujacej pomocy i temat na forum jakos sam sie zamyka, poniewaz osoba, ktora zwracala sie o pomoc juz wiecej nie reaguje na kolejne rady, ktore czesto odbiegaja od zapoczatkowanego ptania, a nieraz koncza sie nawet klotnia miedzy "doradcami". 

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lis 2014, 18:48:11 »
 
Zuch z ciebie Roga!! To ja Cie, przed paru laty, nazwalem guru :) "Nowi" powinni Ci postawic pomnik, na wstepie skromny, ale pomnik :) To dziwne dla mnie, ze dostales tylko 223 podziekowan;przeciez wielu absztyfikantow m/k mialo by klopoty i duze wydatki bez twoich rad.Hmmm... pewnie skromni i niesmiali ludzie :)

poloniainfo.dk

Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lis 2014, 18:48:11 »

 

Brak NemID, feriepenge

Zaczęty przez nemek98Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7088
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2019, 10:14:13
wysłana przez Krzysztof85
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6188
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83
Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6524
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Brak karty podatkowej

Zaczęty przez przemo26Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4506
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2015, 11:19:06
wysłana przez przemo26
Brak karty podatkowej na 2017 rok

Zaczęty przez bonaventura1987Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6593
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2017, 19:40:18
wysłana przez bonaventura1987