poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: watek dla purystow jezykowych  (Przeczytany 13079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paulina23

  • Gość
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Wrz 2014, 17:35:00 »
Jomir musze Ci powiedziec blyszczysz  8)

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Wrz 2014, 17:58:11 »
Stary, co ty pieprzysz? Ja zarabiam 70 tys miesiecznie. A czasem 80 tys. Zarabiam tylko tyle bo juz mi sie nie chce pracowac. Kiedys zarabialem po 300 tys.*Kazdy sobie moze napisac co mu sie podoba. Jak moze bolec cos co napisze jakis troll? Przeciez to nie ma sensu. No chyba ze ciebie boli.

Dzizas, co to za ludzie tutaj siedza? To jest internet,a nie prawdziwe zycie ::)


* rubli  ;D
do Ani 8520 a tu wyscig szczurow ona lekko ponad 40 a przedtem 300 .ludzie czy wazne kto ile ,gdzie ,z kim ,jak
Wazne jest kto jaki jest .nie bierz Ania wszystkiego do siebie bo sie wykonczysz .temat dotyczyl prostego zapytania dziewczyny

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Wrz 2014, 18:17:15 »
Ja mysle ze wiele nieporozumien wynika z tego ze takie pisanie na forum nie jest najlepsza forma komunikowania. Nie wiadomo do konca czy ktos sobie jaja robi, czy uzywa sarkazmu itd. Inna bajka jest taka ze niektorzy nie zauwazyli by sarkazmu nawet jakby ich kopnal w dupe. Najwazniejsze jest jednak to, czy moderator ma jakiekolwiek poczucie humoru i potrafi odroznic zwyklego trolla od uzytkownika ktory potrzebuje pomocy. Wiekszosc , w tym i ja, zauwazyla ze cos  poscie nie gra i jasno to wyrazilo. Niestety moderator, ktory nie musi sie nikomu tlumaczyc, trzyma sie swojej decyzji jak pijany plotu. Zamiast sie zastanowic chwile. pousuwala posty i przy okazji obrazila pare osob. Jeszcze kilka akcji takich trolli i nie bedzie komu pisac bo wiekszosc dostanie bana.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Wrz 2014, 18:25:08 »
Siejesz demagogie i piszesz nieprawde. Wiele osob nie widziala dysksuji; Wiec wklejam WSZYSTKIE MOJE USUNIETE w tym temacie posty. Pisze odpowiedzialnie i recze za swoje slowa. Natomiast, dla dobra tematu, postanowialam usunac wszystko, bo juz widze ten placz, jakbym usunela Wasze a swoich nie. 

Dziewczyna, nie zwrocila sie po porady ortograficzne, ale Tym, ktorzy maja z tym problem, polecam najpierw spojrzenie na wlasne posty, a takze zajrzenie tutaj:

http://dla-dyslektyka.pl/dysleksja-wsrod-osob-doroslych/

MOzna skonczyc studia, nawet polonistyczne! Znam osobiscie genialna pania juz docent na wydziale fillologii polskiej, ktora popelnia wciaz banalne bledy.
A skoro dziewczyna dostala prace w DOng, za 43.000 to na pewno, przewyzsza wiekszosc z Was wiedza i inteligencja.

Prosze o wypowiedzi w temacie, tudziez "okolotematowe" przyblizajace na przyklad zycie w Danii.
Wszelkie posty majace na celu upokorzenie autorki watku beda usuwane, a watek zostanie zamkniety do czasu, az "purysci jezykowi" ochlona.


Nie jest tajemnica, ze wiekszosc firm zatrudnia ocokrajowcow, by zaoszczedzic, wiec jeżeli się na to decyduje, to znaczy, ze zatrudniona osoba jest ekspertem. Krytyka ortografii jest krytyka, jakbys nie chciala jej zawoluowac. Wysmiewanie sie z pisowni autora nic nie wnosi nic do tematu. Jest jedynie personalna nagonka. Mozesz to nazywam dyktatura, albo jak tylko chcesz, ale przyjmij do wiadomosci , ze personalne ataki niemerytoryczne tolerowane nie beda. Dyskusja nijak sie ma do wysmiewania z bledow.

Jezeli masz 120 a ona 130, to jednak przewyzsza.
No, chyba, ze wychodzisz z zalozenia, ze normalne 90, wystarczy by byc It Managerem, w zakresie energii odnawialnych.

Osobiscie widze roznice miedzy KRYTYKA a WYSMIEWANIEM SIE!
Czy rownie smialo bys krytykowal czlowieka z zespolem Downa, ze sie oplul?
Czlowiek z dysleksja jest tez w pewien sposob niepelnosprawny, jedynie jego niepelnosprawnosci po prostu nie widac, dopoki czegos nie napisze.

Na tym koncze,  i prosze o zakonczenie dysksusji nie zwiazanej z tematem.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Wrz 2014, 18:31:33 »
  ;D

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Wrz 2014, 19:43:28 »
Nadinterpretujesz!

Rozumiem, ze ja oceniam i krytykuje, a TY tylko wyrazasz tylko swoje zdanie. 
Tak jak Ty masz prawo miec swoje zdanie, tak i ja mam. 
Epitet naiwny nie jest obrazliwy ani nacechowany pejoratywnie!
I szczerze mowiac, nie wiem jak inaczej nazwac kogos, kto kupuje za gotowke auto bez sporzadzenia umowy, od osoby, ktora nie jest wlascicielem auta.

Tu masz wyjasnienie slowa naiwny, bo widocznie go nie znasz:
http://sjp.pwn.pl/sjp/naiwny;2486197

Co do usuowania postow, pozwol, ze to ja bede w porozumieniu z wlascicielem forum decydowala o tym czy posty usuwac czy nie.

To jest moja ostatnia odpowiedz w tej kwestii.


Jomir,

Ja nadinterpretuję a Ty co robisz?
I dlaczego ingerujesz w moją interpretację?

Jeśli Ty możesz krytykować to i ja.
Ty uważasz że słowo "naiwny" w poście to nic takiego ale jak ja napisałam "smutne że ludzie którzy piszą morze przez z kończą studia" - to już jest obraza tak?! Bez przesady - gdzie ja tą dziewczynę obraziłam?

Jasno jest napisane w regulaminie że nie można OBRAŻAĆ a nie że nie można pisać swojego zdania.
Ktoś tu chyba tego nie rozumie.
I wklejasz swoje posty żeby każdy widział przebieg rozmowy a gdzie są nasze posty?
Ty chcesz się "oczyścić" a my? :)

ty znow pijesz ? Czy ktos odniosl sie do ciebie ze ty komus zazdroscisz .???twoje 5 øre musi byc !!bo inaczej dzien masz nie zaliczony .wez sobie waleriane albo wypij herbatke to serducho przestanie cie bolec!
To ty twierdziasz ze cos innego kryje sie za tym jej wynagrodzeniem .

Szczurek,

Nie, nie piję - jestem nie pijąca :) Pisałaś ogólnie więc mogę odpowiedzieć - napisałaś "zazdrościcie" więc do ogółu ;)
I nie biorę sobie wszystkiego do siebie bo nie spinam pośladków jak Ty kiedy piszę. W moich wypowiedziach jest żart czy też sarkazm a w Twoich co? Dowalić, dowalić, dowalić ;)

Napisałaś "To ty twierdziasz ze cos innego kryje sie za tym jej wynagrodzeniem ."

Bo Ty nie wiesz o co chodzi w tym temacie więc co się wtrącasz? Byłaś? Widziałaś? To idź sobie zrób drinka ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Wrz 2014, 20:22:07 »
Drogie Panie!
Prosze o spuszczenie z tonu, albo zaraz znowu bedzie placz o usuniete posty!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Wrz 2014, 20:22:07 »

Paulina23

  • Gość
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Wrz 2014, 20:22:23 »
"smutne że ludzie którzy piszą morze przez z kończą studia"

Ogolnie to nie koncza, bo dysleksja nie polega na bledach ortograficznych i myleniu rz-ż,u-ó,ch-h tylko ogolnym przestawianiu liter w wyrazach lub zastepowaniu np: b-p itd...temat rzeka. Dysleksja dotyczy calego globu wiec, może i morze nic do tego nie ma. Lukashero dobrze napisal jedni podeszli z sarkazmem, zartem, ironia bo tak ten temat odebrali. Inni powaznie, bo chcieli komus pomoc, ale chyba wszyscy maja prawo odebrac to po swojemu. Ja odebralam na zarty, bo branza IT kojarzy mi sie z pisaniem logarytmow, jezykami html, ukladaniem procedur i nie ma miejsca tam na literowki czy braki w ukladzie bo nic sie kupy trymac nie bedzie.

P.S Porownanie dyslektyka z chorym na downa to jak Eboli z przeziebieniem.

Milego wieczoru wszystkim  ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Wrz 2014, 20:26:55 »
Wklejalam juz ten link, ale zrobie to jeszcze raz.


http://dla-dyslektyka.pl/dysleksja-wsrod-osob-doroslych/

Objawy dysleksji wśród dorosłych

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dysleksja w późnym wieku może objawiać się trochę inaczej, niż kiedy jesteśmy dziećmi. Nie łatwo jest ją jednoznacznie zdiagnozować, ponieważ nie istnieje jeden, konkretny objaw, który mógłby być jej przyczyną. Wskazuje się jednak cały szereg sytuacji, które mogą sugerować posiadanie podobnego zaburzenia.

Przede wszystkim jest to częste popełnianie błędów ortograficznych oraz stosunkowo wolne czytanie. Dyslektycy mają również problemy z ogólnie pojętą organizacją, czyli planowaniem pracy, rozkładu dnia, spotkań, wyjazdów. Trudne bywa zapamiętywanie tego, co się przeczytało, a grube książki wywołują odrzucenie i niechęć.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Wrz 2014, 20:42:33 »
"smutne że ludzie którzy piszą morze przez z kończą studia"

Ogolnie to nie koncza, bo dysleksja nie polega na bledach ortograficznych i myleniu rz-ż,u-ó,ch-h tylko ogolnym przestawianiu liter w wyrazach lub zastepowaniu np: b-p itd...temat rzeka. Dysleksja dotyczy calego globu wiec, może i morze nic do tego nie ma. Lukashero dobrze napisal jedni podeszli z sarkazmem, zartem, ironia bo tak ten temat odebrali. Inni powaznie, bo chcieli komus pomoc, ale chyba wszyscy maja prawo odebrac to po swojemu. Ja odebralam na zarty, bo branza IT kojarzy mi sie z pisaniem logarytmow, jezykami html, ukladaniem procedur i nie ma miejsca tam na literowki czy braki w ukladzie bo nic sie kupy trymac nie bedzie.

P.S Porownanie dyslektyka z chorym na downa to jak Eboli z przeziebieniem.

Milego wieczoru wszystkim  ;D

Nie wiem czy wiesz, ale dysleksja jes spowodowana zmianami w centralnym ukladzie nerwowym. To nie jest zjawisko metaficzne niechze to nazwe. To uszkodzenie centralnego ukladu nerwowego, a jak uszkodzenie centralnego ukladu nerwowego, to chyba jednak pewna niepelnosprawnosc, nie?
Male masz wyobrazenie o programowaniu widocznie.  Ja zreszta tez, jakby co.
ALE:

Moj autystyczny, dyslektyk zaczal programowac w wieku 10 lat na poczatku na szablonach i w html. W wieku 13 lat opanowal c++, o ile to Ci cos mowi. Po dzis dzien nie zna tablliczki mnozenia.

MOj "domowy" maz, programista jak sam twierdzi, zostal programista, bo byl kiepski z dunskiego. I faktycznie, przegonilam go w dunskiej ortografii. Ale to on dba o zabezpieczenia wiekszosci dunskich bankow i hehe Skatu! NIgdy nie byl zdiagnozowany, ale bardzo mi pasuje do obrazu doroslego dyslektyka.

Porownalam dosadnie, bowiem bardzo mnie irytuje tolerancja wobec widocznej niepelnosprawnosci, w porownaniu do tej ukrytej.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Paulina23

  • Gość
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Wrz 2014, 20:47:36 »
Juz tylko slucham co jeszcze wymyslisz  8)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Wrz 2014, 21:08:07 »
Szczurek i Ania!
To jest ostatnie ostrzezenie!
Zadna z Was juz nie pisze do drugiej, albo wszystkie Wasze "potyczkowe" posty laduja w koszu!
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz 2014, 21:19:00 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Wrz 2014, 21:36:55 »
Jestem przekonany, ze nowawdanii ma znakomita zabawe obserwujac forumowe bijatyki, ktore byly zapewne jedynym celem jego postu. Musze mu pogratulowac :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Wrz 2014, 21:39:19 »
Hej, no czekaj, teraz jest watek ortgraficzny. Watek nowej sobie wisi i pewnie niedlugo umrze.
To Lukasahero pole do popisu, ale chyba kamien, ktory rzucil okazal sie bumerangiem :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Wrz 2014, 08:32:21 »
Wystarczyl jeden jakis glupi i do tego internetowy post, zeby zobaczyc jak bardzo sa znudzeni niektorzy ludzie z tego forum. I ilez to zawisci w nich siedzi i slomy w bootach :) W dodatku Jomir bardzo ladnie wylapala wszystkich purystow jezykowych - podziwiam za zaciecie i poswiecenie czasu.

A co do tej babky z postu o Dongu - takie osoby bardzo czesto maja normalne zycie, zajecia i prace i nie marnuja czasu na sfrustrowanych ludzi na forach internetowych. Dostala odpowiedz i ciao bambino, bo o czym tu dyskutowac ze "specjalistami"?

poloniainfo.dk

Odp: watek dla purystow jezykowych
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Wrz 2014, 08:32:21 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14848
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19085
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49536
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15510
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19630
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior