poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zolta karta a adres, lepszy polski czy dunski??  (Przeczytany 15612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zolta karta a adres, lepszy polski czy dunski??
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lis 2014, 15:19:17 »
Moim zdaniem, wystarczy mail lub telefon do nich. NIe potrzebujesz nowego zaswiadczenia, a kopii obowiazujacego. Nie rozumiem dlaczego Pani w Kommune, nie widzi tego w systemie?

STatsforvaltning ma teraz nowa usluge "zamawiania rozmowy", wiec jak nie bedziesz mogl sie dodzwonic, to oddzwonia do Ciebie.
Korzystalam, dzialalo jak nalezy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zolta karta a adres, lepszy polski czy dunski??
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lis 2014, 23:23:03 »
Farvella:
-nie ma obowiazku podawania dunskiego adresu, ani tez obowiazku zameldowania, aby moc zarejesrtrowac swoj legalny pobyt w Danii w Statsforvaltningen na podatawie kontraktu zatrudnienia.

Roga, wiem, że nie ma - ale odnosiłam się do informacji które pytający tu napisał - o tym, że podał duński adres pod którym mieszkał.


Alex - nie musisz się ubiegać o nowe pozwolenie. To które masz jest wystarczające. Kopię musisz pokazać w kommunie.

I też nie bardzo rozumiem - czemu ciągle pytasz o to samo :)
Roga ci wszystko (jak zwykle dokładnie!) wyjaśnił.

Offline alex4845

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zolta karta a adres, lepszy polski czy dunski??
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lis 2014, 15:12:25 »
Dobrze, juz ogolnie wiem jak to wyglada, sprawa ma wiele watkow dlatego prosze o wyrozumialosc, ja tez pisalem swoje wiadomosci "na szybko" moze troche malo dokladnie wiec wyszlo jak wyszlo. Poza tym pytajacy mnie dlaczego jak sie zdaje - pytam pare razy o to samo? otoz prosze sobie wyobrazic ze sa w Danii osoby ktore bardzo wprowadzily mnie w blad i troche z braku czasu i zniechecenia zylem w nieswiadomosci ze jest inaczej, te osoby to ludzie mieszkajacy juz kilka lat i pracujacy legalnie wiec zdawalo mi sie godni zaufania. Z tego wzgledu wszystkim ktorzy chca sie nasmiewac prosze o zachowanie swoich komentarzy dla siebie. Chcialem tylko zapytac o kilka rzeczy, moze powinienem sie wyrazic bardziej jednoznacznie aby uniknaac nieporozumien. Tak czy inaczej serdecznie dziekuje z wszystkie informacje. Chociaz nie podobaja mi sie niektore oceny mojej osoby to jednak nie mieszam sie w ocene niczyjego zachowania. Pozdrawiam.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zolta karta a adres, lepszy polski czy dunski??
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Lis 2014, 17:40:10 »
Coz, czasem tak bywa ze znajomymi i ich wiedza.
To, ze ktos zyl tu juz kilka lat, nie znaczy, ze zna przepisy.
Ludzie wiekszosc informacji, znaja i przekazuja na zasadzie "jedna baba drugiej babie", albo inaczej mowiac "gluchego telefonu". Co sie nie doslyszy to sie domysli, co sie nie rozumie, to sie domowi.


Z mojej strony, powiem jedynie, ze Rodze mozna wierzyc. On z tych co juz tu dlugo, ale rowniez wiedza :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zolta karta a adres, lepszy polski czy dunski??
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lis 2014, 17:10:33 »
alex4845: "sa w Danii osoby ktore bardzo wprowadzily mnie w blad...... ,te osoby to ludzie mieszkajacy juz kilka lat i pracujacy legalnie wiec zdawalo mi sie godni zaufania."  - tak napisales w swoim poscie.

Zamieszkiwanie i praca w Danii, nie oznzcza: a) posiadania znajomosci jezyka na poziomie pozwalajacym zapoznaniu sie z obowiazujacymi przepisami, nie mowiac juz, ze jest mowa o jezyku fachowym, b) nawet niezla znajomosc jezyka nie gwarantuje, ze osoby te interesuja sie zagadnieniami od strony stosowanej praktyki i przepisow.

I tak jest wszedzie na swiecie. Przeciez lekarz, czy aktor, robotnik czy dzinnikarz w Polsce, mimo ze mieszkaja i pracuja tam cale zycie, nie musza znac przepisow podatkowych, przepisow dot. roznych swiadczen itp. Dlatego tez zwracaja sie do tych, ktorzy sie na tym znaja. 

Jezeli chcesz korzystac z rad, rowniez udzielanych tutaj na forum, (rowniez przeze mnie i innych "wiarygodnych"), to pamietaj, potraktuj to zawsze jako inspiracje do dalszego zbadania sprawy u zrodla, chyba ze podajemy konkretne zrodlo, z ktorym mozesz sie zapoznac.

poloniainfo.dk

Odp: Zolta karta a adres, lepszy polski czy dunski??
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lis 2014, 17:10:33 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29440
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16808
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16076
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28823
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
Okna z Polski?

Zaczęty przez MAJECZKADział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25761
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2012, 22:25:40
wysłana przez roga