poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: samozatrudnienie a praca na kontrakt  (Przeczytany 7676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
samozatrudnienie a praca na kontrakt
« dnia: 23 Lis 2014, 17:36:02 »
Witam Wszystkich.
Mam takie pytanie .Co jest lepsze samozatrudnienie u szefa czy normalna praca na kontrakcie?
chodzi mi o plusy i minusy samozatrudnienia,bo kontrakt mam.
dzięki z góry za wszystkie podpowiedzi.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lis 2014, 18:05:17 »
Witam Wszystkich.
Mam takie pytanie .Co jest lepsze samozatrudnienie u szefa czy normalna praca na kontrakcie?
chodzi mi o plusy i minusy samozatrudnienia,bo kontrakt mam.
dzięki z góry za wszystkie podpowiedzi.

Chyba juz o tym wielokrotnie pisalem. Samozatrudnienie u szefa nie jest prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej, mimo ze zarejestrujesz firme jednoosobowa, bedzie wystawiala faktury. Przy kontroli podatkowej, bedziesz miala problemy. Taka dzialalnosc nie rozni sie niczym od zatrudniena jako pracownik. Twoja "firma" nie ma innych klientow, nie ponosi na wlasna odpowiedzialnosc ryzyka ekonomicznego itp. Jedyne o czym mowa, to proba wykorzystania systemu przez pracopdawce, ktory chce zaoszczedzic pewne koszty pracownicze, np. nie wyplacac feriepenge, nadgodzin itp.,a ewentualny moms, ktory ty bedziez naliczala w fakturach, pracodawca (a w zasadzie twoj klinent) i tak bedzie sobie odliczal i realnie placil tylko kwote excl. moms. ty natomiast ten uzyskany od niego moms musisz odprowadzic do Skatu. Korzysci podatkowych i tak nie bedziesz miala, poniewaz dochod netto jest podatkowo rozliczany tak jak przy zwyklym zatrudnieniu i z tymi stawkami podatkowymi jak dla pracownikow zatrudnionych. Tylko spolki kapitalowe maja inny podatek od uzyskanego rezultatu, a mianowicie 25%.
Piszac o opodatkowanku twoich dochodow, zakladam, ze nie wykonujac zlecenia dla twojego bylego pracodawcy, nie ponosisz jakis znaczacych kosztow. Jezeli jest mowa o kosztach to rezultat dzialalnosci do opodatkowania to dochod minus te koszty. Ale radze zastanow sie zanim podejmiesz taka decyzje. Niejedna osoba juz tego probowala, a ja tylko moge napisac to co wiem, a mianowicie, ze skat o tym, juz pisal kilkakrotnie na swojej stronioe oraz moje "pisaniny" do Skatu w takich sprawach na prosbe "wlascicieli takich jednoosobowych firm". Moze sprobuj poczytac na ten temat w opisie dzialalnosci firm jednoosobowych, a szczegolnie co Skat uwaza za samodzielna dzialalnosc gospodarcza.   

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lis 2014, 18:08:02 »
..mialo byc napisane:

.....ze wykonujac zlecenia dla twojego bylego pracodawcy, nie ponosisz jakis znaczacych kosztow.... a nie jak napisalem nie wykonujac...

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lis 2014, 18:04:31 »
roga ma racje...mialam taka sytuacje i nie pomoglo nic...nawet jak znajomy sie z nimi wyklocal...zamkneli firme sami bez mojej zgody..dostalam tylko potwierdzenie zamkniecia z powodow ktore akurat roga opisal
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline Piotr_223

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lis 2014, 17:39:31 »
...rozmawiacie o działalności rejestrowanej w Dani czy w Polsce?

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lis 2014, 19:53:34 »
wynika z tego wszystkiego że najlepiej na kontrakcie u pracodawcy.
a może kontrakt i mała działalnoś jednoosobowa.usługi budowlane albo handel materiałami budowlanymi.
może ktoś wie jak otworzyć sklep z mat.budowlanymi.?czy sie wogóle opłaca?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lis 2014, 20:37:07 »
Masz na mysli stacjonarny czy internetowy.
Czy sie oplaca trudno powiedziec, jest jednak sporo marketow budowlanych, gdzie ceny sa przystepne.
Po drugie szeroko rozwiniety serwis i gwarancja.

No, ale to musisz sam wydumac, czym bys chcial handlowac, dlaczego i kto to kupi.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lis 2014, 20:37:07 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lis 2014, 21:47:21 »
Zalozenie nawet malej dzialalnosci wymaga przygotowania i oceny mozliwosci i pewnych umiejetnosci. Te pytania, ktore zadajesz, powinnas zadac sobie i sama sobie na nie odpowiedziec. Jezeli dojdziesz do wniosku, ze mozesz z tego miec jakis dochod uzupelniajacy twoje zarobki z zatrudnienia, to byc moze warto. Wyglada na to, ze masz czas po pracy w firmie zajac sie dzialalnoscia, a moze pracujesz na pol etatu. A sklep z materialami, to kiedy ma byc otwarty, to znaczy po zakonczeniu pracy w firmie....chyba ze zatrudnisz pracownika. Prowadzenie dzalalnosci tak na niby, to zaden pomysl. Aby cos uzyskac trzeba poswiecic na to sporo czasu. Rozumie, ze np. sprzatanie domkow w weekendy mozna jakos zorganizowac, ale np. prowadzic sklep z materialami budwolnymi tak na "pol etatu", tot roche kiepski pomysl. Jezeli bedziesz miala klientow, to oczywiscie musisz znac sie na tych materialach i doradzic klientowi w razie potrzeby. Wyglada na to, ze masz wiedze fachowa/budowlana. Sam pomysl z materialamu budowlanymi byl juz realizowany przez innych, ktorym nawet w tym pomagalem, ale niestety nie wytrzymal konkurencji, mimo ze materialy byly sprowadzane z Polski i nie tylko (niby taniej). Duze firmy, ktore rowniez miedzy innymi importuja materialy budowalne, dostaja znaczne upusty od producentow, daja gwarancje itp. maja zaplecze magazynowe/hale, olbrzymia ilosc produktow, pracownikow, ktorzy cos na temat tych produktow wiedza. Myslac juz o czyms takim, to moze lepiej zastanowic sie nad specjalizacja i zawezonym profilu do produktow/materialow o dobrej jakosci. Dobra rada, to uczestnictwo w prowadzonych przez Skat spotkaniach dla "igangsætere", gdzie mozna sie duzo dowiedziec, na co nalezy zwrocic uwage zamierzajac prowadzic wlasna dzialalnosc, rowniez od strony przepisow, ksiegowosci, momsu itp. To nic nie kosztuje, a wiele daje. A dobry pomysl jest wiele warty. Ja tez myslalem, myslalem i pewnego dnia przyszedl mi  pomysl. Od wielu juz lat stwierdzono, ze pomysl z narysowana mucha w muszli klozetowej nie przynosi oczekiwanego efektu. Mezczyzni nadal sikaja dookola zamiast do muszli. Pomyslalem wiec ze nalezaloby ich przekonac a raczej zmusic, zeby siadali na ubikacji, tak jak to robia kobiety. Myslem, myslalem i wymyslilem. Pod deska kozetowa, to znaczy pod sama obrecza na ktorej sie siedzi, montuje sie urzadzenie, ktore zamyka i otwiera otwor na zasadzie przesuwania zlozonego w harmonijke urzadzenia. Wchodzac do ubikacji zatajemy zamknieta muszle. Dopabuse jak usiadziemy, to pod ciezarem tylka, nastepuje otwarcie/przesuwanie sie urzadzenia w harmonikje wypelniajac przestrzen pod obrecza na ktorej siedzimy. Obrecz na ktorej siedzimy jest zamiontowana na stale, a nie tak jak dotychczas, ze mozna ja podnosic. Po zakonczeniu "posiedzenia" - mamy okreslona ilosc czasu na podtarcie sie, poczym otwor sie zamyka. Prototyp jest juz testowany w Australii i opatentowany.   

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lis 2014, 22:00:26 »
No i właśnie dlatego mam tyle wolnego czasu, że przeciętnie odpowiadam dziennie na okolo 30 maili (mailów?), często daleko po północy a nawet kiedy już świta, za o wstaję pózno bo około 8:30, moje posty co zdecydowanie za długie, i zazwyczaj się za dużo mądrzę. Pomyslów mam dużo, i to niezlych, ale trudno przekonać do nich investoprów. Trudno tez znalezc "produkt", ktorego mnostwo ludzi potrzebuje i nie moze sie bez niego obejsc, tak jak na przyklad trumna.  ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lis 2014, 23:04:03 »
Jestem pewna, ze pomysl z "kiblem" bedzie hitem :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lis 2014, 19:08:50 »
Dzięki wszystkim za porady myślę że na długo przestane o tym samozatrudnieniu myśleć.zostaje mi teraz tylko pracować,
dzięki i pozdrawiam.

Offline Piotr_223

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lis 2014, 18:56:34 »
(...)
Pomyslów mam dużo, i to niezlych
(...)

Roga powinieneś się zgłosić do programu Dragons' Den  ;D

poloniainfo.dk

Odp: samozatrudnienie a praca na kontrakt
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lis 2014, 18:56:34 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9061
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16591
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 25956
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18541
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 13839
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja