poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Problem z gwarancją telefonu  (Przeczytany 3859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turbopiotr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Problem z gwarancją telefonu
« dnia: 19 Gru 2014, 19:47:54 »
Witam.

Kupiłem telefon Sony Xperia e w elgigancie. Po około 3 miesiącach zaczął fiksować-osoby,do których dzwoniłem nie słyszały mnie, albo słabo. Oddałem go do serwisu i wymienili głośniki i coś tam. Po następnych 5 m-cach powróciło to samo + problem z wyświetlaczem i aplikacjami. Oddałem go ponownie i stwierdzili, że go nie naprawią, bo go "wyprałem". Na przysłanych zdjęciach nie widać całego skorodowanego środka, tylko w 2 małych miejscach widać problem i na jednej blaszce widać plamę- chyba nie jest nierdzewna,na innych metalowych częściach tego nie ma. Nigdy go nie zalałem,ani nie zamoczyłem.Nosze go w kieszeni i używam, jak każdy poprzedni.Gdzie mogę się odwołać od tej decyzji.W serwisie chłopak nie udzielił mi takiej informacji i powiedział, że serwis mi tego nie naprawi i on odda mi tylko telefon-nie był życzliwy.Co mam w tej sprawie zrobić ?

pozdrawiam Piotr

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Problem z gwarancją telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Gru 2014, 20:46:54 »
Nigdy nie mialam problemow z EL-gigantem. Nawet kupuje tylko u nich, ze wzgledu na super serwis, ale sie zdarza.

Mozesz sprobowac przez ta strone: http://www.forbrug.dk/Klagemuligheder/Klag-online/Klag-online

A swoja droga, moj ukochany syn, zalatwil dwa telefony, tylko dlatego, ze lubil sobie odtwarzac muzyczke podczas kapieli.
Telefony zamokly w ten sposob. I tez Soniaki.
Nie spiewales czasem do muzyki pod prysznicem?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline turbopiotr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Problem z gwarancją telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Gru 2014, 22:40:45 »
Nie kąpałem się z nim  >:( , na tej stronie już wcześniej czytałem, że w sporach pomagają w przedziale cenowym 800-100.000kr. tel był wart 700kr. Chodzi o to,że mnie olali-takie mam odczucie. Mój kolega z pracy miał podobny problem z Sony Z1, który był wart kilka tys.kr i mu wymienili na nowy bez problemu.To nie majątek ten telefon,ale mi chodzi o sprawiedliwość, ja go naprawdę nie zalałem,gdyby tak było to bym sobie darował. Ten telefon od samego początku miał coś nie tak. 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Problem z gwarancją telefonu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Gru 2014, 23:01:41 »
MOze sprobuj w innym EL-giganten?
Ja u nich mialam "blondynia" reklamacje obsluzona bez mrugniecia okiem (trzasniete piksele na ekranie, ktore pod drugiej wymianie okazaly sie naklejka zabezpieczajaca :))

A wartosc tez nie byla wielka - bodajze 900 koron (Samochodowy odtwarzacz dvd dla dziecka).

A moze wyslij kogos innego ? blond kobiete?
MOze CI z oczu zle patrzy? :)

« Ostatnia zmiana: 20 Gru 2014, 09:40:07 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z gwarancją telefonu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Gru 2014, 09:14:03 »
Dobra strona do znalezienia pomocnych rad w takich sprawach jest mobildebat.dk (o ile jestes w bliskiej przyjazni z jezykiem dunskim :) ).Tam znajdziesz tez rozne info, opisy, recenzje i uzywane telefony.Mozesz tez opisac zajscie na trustpilot.dk to elgiganten czy sony szybko odpowiedza, bo dbaja o swoja opinie w Danii.

 Woda to jest najczeszczy powod odrzucenia reklamacji; jezeli miales ten sam blad 2 razy powinienes byl zazadac nowy telefon (o ile pamietam to masz do tego prawo). Teraz to juz po ptakach, nikt nie bedzie robil rejwachu o 700 koronowy telefon ze sladami rdzy; zgloszenie sprawy do forbruger.dk kosztuje tez ze 200kr.

Nigdy nie kupuje nowych telefonow w sklepie, zawsze czekam z pol roku do roku az "gowniarzernia" bedzie chciala cos nowego i pozbywa sie szybko telefonow za pol ceny na dba.Gwarancja jest przeciez dwuroczna i telefony musza byc solidne, bo bedzie szum na internecie. Teraz czekam na sony z3 compact :)

http://www.mobildebat.dk/search.php?searchid=2850927

http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B00BTCUN5A/ref=acr_search_hist_1?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0

« Ostatnia zmiana: 20 Gru 2014, 09:28:08 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: Problem z gwarancją telefonu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Gru 2014, 09:14:03 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8478
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12562
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7678
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11402
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6522
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus