poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunskie restauracje swiatowej klasy  (Przeczytany 30246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Sty 2015, 15:52:31 »
Tak, komentarze, szczerze mówiąc, wprawiły mnie w osłupienie.
Ale zauważyłam, że coraz częściej tam trollują ci, których naturalnym środowiskiem są szczujnie typu "Gazeta Polska " czy "Nasz Dziennik". Co charakterystyczne, większość z nich pisze z "google +" . Taki ich znak rozpoznawczy, czy jak ? Wikary prowadzący kazał tam konta zakładać ??? 8)


Co do sushi- po pierwszym razie zraziłam się . Ale było TRAGICZNE !!!
Drugi raz "podeszłam do tematu" dopabuse już tu, w Danii. I od tamtego czasu KOCHAM sushi   ;D. Fajny bar "trafiłam " w Odense - zawsze mają świeże- z powodu masy klientów.
W resatauracjach "światowej klasy", niestety, tu nie bywałam ( w Polsce chyba też nie, jeśli nie liczyć Wierzynka w Krakowie  :P). Ale jedna (restauracja ? kro ? )w pobliżu Vejle , urządzona w starym młynie wodnym, zachwyciła mnie świeżością podejścia do tematu i oryginalnym doborem win.
" Polak gorszego sortu"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Sty 2015, 13:16:53 »
Moze mialas na mysli Børkop Vandmølle - bardzo dobre miejsce. Jezeli juz mowa o Jylland, to godna plecenia jest Retaurant Frederkshøj (Højbjerg) i Mortens Kro w Aalborg. Niedawno odwiedzilem znajomych w Vedbæk. Bylismy w bardzo dobrej wloskiej restauracji, nie pamietam nazwy, ale chyba La Vela albo Vella. Z "gwiazdkowych", moim aktualnym faworytem jest Søllerød Kro w Holte (zaraz przy kosciele), a to dlatego ze w przeciwienstwie do innych, nie stawia na bezgraniczne eksperymenty (Noma).   

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Sty 2015, 13:22:44 »
W Søllerød Kro to byl moj najlepszy restauracyjny posilek w Dk. Kong Hans tez godny polecenia :)

Z wloskich polecilbym tez San Giorgio w samym centrum, pamietam jak znajac wlasciciela, zamienilem puszke kawioru na znakomity szybciutki posilek z grappa i espresso, rownoczesnie pytajac o mozliwosci zakupu znakomitych bulek ktore piekl.. rodak :) Dostalem cala torbe bulek za frajer :)
« Ostatnia zmiana: 22 Sty 2015, 13:35:30 wysłana przez zpatentem »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Sty 2015, 05:11:32 »
Roga, o ile w pobliżu nie ma drugiej, identycznej restauracji , to chyba to jest to miejsce  :).
" Polak gorszego sortu"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Lut 2015, 14:03:51 »
...wczoraj kolejne 3 restauracje - wszystkie w Århus - dostaly *, tak, ze razem 21 dunskich restauracji posiada najwyzsza klase swiatowa.... a to byc moze tylko poczatek, bowiem pierwszy raz zaczeto oceniac restauracje na provincji, to znaczy poza Kopenhaga.

A z zupelnie innej beczki. Czy nikt nie zwrocil uwagi na fakt ze Apple wybral Danie na budowe swojego europejskiego centrum Datacenter w poblizu Viborga. Inwestycja 6,2 miliarda koron. Argumenty Apple, to doskonala wspolpraca z wladzami i urzedami, przyjazna polityka dla tworzacych sie firm i prowadzenia dzialalnosci gopodarczej, switna organizacja rynku pracy, fleksible, wyksztalcona, stabilna i samodziela sila robocza i co nie bez znaczenia, "zielona" polityka kraju. Apple bedzie potrzebowalo energi odpowiadajacej 1/3 energi uzuwanej przez Viborg kommune, a a bedzie ja pobieralo jako energie odnawialna (wiatraki) i oddawalo ja z powrotem do komuny na ogrzewanie/fjernavarme. Relatywnie wysokie place dla pracownikow i podatki, nie odgrywaly decycdujacej roli w wyborze Danii, poniewaz wszystkie inne faktory przewazaly.  Wielkosc objektu 170.000 metrow kwadratowych i na poczatek 300 zatrudnionych. 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Lut 2015, 17:16:58 »

...waiting for the sun...

W australijskim Perh, temperatury w lecie (u nas zima) dochodza do 40 stopni Celsjusza, a slonce to prawie przez caly rok. Fantastyczne plaze i natura - zobacz wiele filmow na "Kacik Hani" na You Tube. Ciekawe informacje dla tych, ktorzy moze maja zamiar emigrowac downunder.

poloniainfo.dk

Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Lut 2015, 17:16:58 »

 

Duńskie providenty.

Zaczęty przez ThaBossDział Pomoc!

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 24861
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2014, 09:36:02
wysłana przez Avora
Przelew z PKO na dunskie konto

Zaczęty przez DomnikDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7999
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2012, 12:30:14
wysłana przez Artur67
Duńskie tablice a dowód rejestracyjny

Zaczęty przez giuseppe_RandersDział Pomoc!

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 27691
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2009, 15:22:37
wysłana przez Aalborg
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10368
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
Duńskie ciasteczka

Zaczęty przez GregorixDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19021
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2015, 14:17:17
wysłana przez milena84