poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nie oplacony skat  (Przeczytany 3919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nie oplacony skat
« dnia: 19 Lut 2015, 12:21:34 »
Witam ,mam do placenia ok 5000 kr do skatu, co jesli tego nie zaplace, co wtedy? czy bede placil kare, lub odsetki. Pytam bo kobieta ktora mnie rozliczala, powiedziale ze skat mi to rozlozy na nastepny rok we fradrale.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nie oplacony skat
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lut 2015, 13:54:07 »
Tak zrobi, ale i odsetki doliczy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline czu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nie oplacony skat
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lut 2015, 14:00:49 »
Jak duze moga byc te osetki

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nie oplacony skat
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lut 2015, 17:26:33 »
jak masz zwrot podatku za dany rok np. 2013 to zalegly podatek bedzie otracony w 2015 plus delikatne oprocentowanie, dodatek, ktore jest podane na rozliczeniurocznym za dany rok

nie chce mi sie wchodzic na strone skata i dokladnie podac stawki ale np. jesli masz zalegle 19.000 koron za dany rok to nie musisz go placic, zmiejsza ci zniszke podatkowa w 2015 roku o te pieniadze

jesli powyzej to musisz zaplacic,  jesli nie zaplacisz to dostaniesz kare operacyjna chyba 250 koron plus drobne odsetki, jesli nadal nie zaplacisz to sciagna ci z wyplaty, dotaci rzadowych plus nastepne koszty jakies 250 koron 

te informacje sa zamieszczone na twoim rozliczeniu za dany rok

kase do panstwa dunskiego musisz uregulowac czy chcesz czy nie, jesli nie to poniesiesz dodatkowe koszta poza tym sprawdz czy ta osoba co cie rozliczala wyszczegolnila wszystkie ulgi ktore ci przyslugiwaly w dany roku, jesli nie, to mozesz zmienic swoja karte podatkowa za dany rok do trzech lat po uplywie, jesli zle zostales rozliczony i nalezy cie kasa to skat potraci drobna oplata odewentualnego zwrotu.

a skat moze dane osobe skontrolowac do pieciu lat po upluwie danego roku i zarzadac dokumentacje za ulgi, dojazdy do Polski itd. wiec dany podatnik musi te dokumenty przechowywac przez piec lat po uplywie danego roku podatkowego   

80 procent osob karty podatkowe sprawdza skat a wszczegolnosci polakow ze wzgledu na to ze oszukuja badz swiadomnie badz przez niewiedze.   

nastepna raza miej na uwadze ze osoby postronne ktore tu licznie was rozliczaja nie sa prawnie odowiedzialne za rozliczenie poprawne was, sam ponosisz odpowiedzialnosc, chyba ze ktos to robi z zachwaniem wszelkich zasad wzgledem danej osoby i ja informuje o wszystkim i konsekwencjach

poza tym wiecej zarobiles niz podales dla osoby rozliczajacej to dostaniesz doplate ze skatu itd. itd.

np. dajesz danej osobie 500 koron za rozliczenie, ona za ciebie wypelnia twoja karte podatkowa podczas rozliczenia, zamieszcza to co chcesz abys dostal jak najwieksza zniszke podatkowa, badz klamie dla ciebie bo tak sam zechciales, podales dane  badz klamie dla ciebie zeby ci zaimponowac zebys dostal jak najwiecej ze skatu choc ci nie nalezalo sie  abys zaplacil za rozliczenie

     

« Ostatnia zmiana: 19 Lut 2015, 18:00:30 wysłana przez ksiazecph »

Offline czu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nie oplacony skat
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Mar 2015, 12:32:23 »
Dzieki ksiaze ;) , wlasnie dostalem rozliczenie, i tak jak mowisz skat potrocil mi to, ale we fradrale, a rozliczenia mam prawidlowe.a te kary to nie sa duze :P, balem sie ze jakies kolosalne beda.ok dzieki i pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: Nie oplacony skat
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Mar 2015, 12:32:23 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13132
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11403
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14916
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6885
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17200
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga