poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypadek drogowy nie z mojej winy-rozliczenie szkody firma CODAN Proszę o pomoc.  (Przeczytany 7139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lowman-Aars

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Witam.

Na początku 02.2015r. miałem stłuczkę w Danii jadąc na drodze z pierwszeństwem na skrzyżowaniu uderzył w bok mojego pojazdu kierujący,który przyznał się do winy,przeprosił podał nr polisy z firmy ubezpieczeniowej CODAN. Ja posiadam  polise z firmy IF opcja KASKO standard. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza o zaistniałym zdarzeniu do mojej firmy ubezpieczeniowej, otrzymałem po miesiącu pismo:

Modpart har anerkendt.

Vi er glade for at kunne fortælle Dem, at modtpartens forsikringsselskab har anerkendt erstatningspligten. Det betyder, at De ikke får en præmieforhøjelse.
Hvis De ednu ikke har fået repareret Deres køretøj, beder vi Dem sætte køretøjet til reparation, og sørge for at værkstedet træffer aftaler om besigtigelse, inden reparationen går i gang.

Z tekstu wynika że ubezpieczyciel CODAN chce naprawiać samochód. Czy jest możliwość wyboru:
Naprawa lub pieniądze za szkodę.
Auto nie było jeszcze sprawdzane przez rzeczoznawcę co do wielkości szkody.
Czy w Danii jest tylko jedna opcja naprawa? No jeśli uznają szkodę całkowitą to ok rozumię. Ja nie chce naprawiać tego samochodu chce go sprzedać i kupić drugi. Nie chce mieć błotnik przód,zderzak,błotnik lewy,lampe i inne pierdołki do wymieniany na jakieś odpowiedniki.
Proszę o pomoc w tej sprawie, z góry dziękuje.

 :(

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Generalnie nie ma opcji pieniadze. Auto trzeba wstawic do warsztatu i naprawic. To warsztat wzywa rzeczoznawce.

Pieniadze mozna miec wyplacone jedynie w przypadku kradziezy lub szkody calkowitej.

ALe zawsze mozna sprobowac zapytac firme ubezpieczeniowa. Kto pyta nie bladzi.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Wstaw go do serwisu marki jaka posiadzasz i onii powinni naprwawic to nie na zamiennkach tylko czesciach fabrycznych,z tego co opisujesz to auto nie jest za bardzo stare skoro ubezp.chce pokryc koszty naprawy.Jak oddasz auto do serw.to jest juz ich brozka zeby wezwac rzeczoznawce i zrobic wycene ciebie interesuje oddanie auta uszkodzonego i po naprawie reszta zajmuje serwis i ubezp.

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Jak auto na chodzie to jedz do serwisu , tam ci gosc pstryknie fotki i umowi sie na termin. Popros o auto zastepcze i tyle. Nic cie nie intersuje. Mialem przypadek (tlumaczenia)  ze naprawa na 19 tys kr a auto bylo za 10 tys.
Piniedziadze sa mozliwe w przypadku jak masz pl ubezpieczenie , ale tez musisz sie ugadac w pl, bo oni tu nie uznaja pieniadze do reki, tylko do warsztatu

Offline lowman-Aars

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Na stronie firmy Codan jest napisane że naprawiają auta w Polsce mają podpisaną umowę z jakimś warsztatem w Poznaniu, czyli podejrzewam części będą wstawiane odpowiedniki. Czy w takim przypadku mam prawo do wybrania serwisu naprawczego czy tylko firma ubezpieczeniowa wybiera co gdzie i jak i ja muszę się podporządkować?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Ty wybierasz.
BYnajmniej takie jest moje doswiadczenie.
Wstawilam do mojego warsztatu (w tym przypadku firmowego marki, ktora jezdze, ktory serwisuje auto na codzien), reszta mnie nie interesowala.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Po co tak kombinujesz i co cie interesuje jakie czesci wstawiaja w Polsce?auto bedziesz naprawial tutaj w Danii i to ich sprawa zeby auto przywrocic do stanu z przed wypadku,co do zamiennikow to z tego co piszesz masz uszkodzenia blacharskie wiec podejzewam ze blotnikow nie masz z tytanu a zderzaka z wlokna weglowego i sie martwisz ze wstawia ci to z plasteliny.Wstaw auto do warsztu i nic sie nie przejmuj naprawa bo Dania to nie polska zeby serwis odstawil sztuke i to za pieniadze ubezpieczalni.

poloniainfo.dk


Offline lowman-Aars

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Ok. w takim razie zostawię jutro autko do serwisu tej samej marki. Dziękuję wszystkim za pomoc.

poloniainfo.dk


 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8767
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6268
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9427
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8091
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17213
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga