poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU  (Przeczytany 3266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jan01

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« dnia: 31 Mar 2015, 19:19:14 »
Witam, pracowałem w Danii w 2014 roku. Z rozliczenia które dostałem wynika iż pracodawca nie odprowadził 36% podatku od mojego zarobku. Przyszła mi ogromna suma do dopłaty. Co mogę z tym zrobić, czy mogę zmienić swoją kartę podatkową na stronie SKAT? Bardzo proszę o pomoc. POZDRAWIAM

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwi 2015, 00:00:49 »
Witam, pracowałem w Danii w 2014 roku. Z rozliczenia które dostałem wynika iż pracodawca nie odprowadził 36% podatku od mojego zarobku. Przyszła mi ogromna suma do dopłaty. Co mogę z tym zrobić, czy mogę zmienić swoją kartę podatkową na stronie SKAT? Bardzo proszę o pomoc. POZDRAWIAM

Pracodawca nie odprowadzal? A czy tobie potracal podatek?. Jezeli nie, to oczywiscie dostawales nieopodatkowana wyplate i teraz musisz ten podatek zaplacic. a co z kotami wyplat wynagrodzenia? Czy dostawales wyplate bez kwitu wyplat? Sprawa troche dziwna, a moze nie troche a bardzo...... rowniez z twojej strony.   

Offline jan01

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwi 2015, 10:19:55 »
LON za 2014: 292,50x70k=20,475
                   47,5x100k=4750
                 --------------------
                  25,225 - 8%= 2018=23,207

ZOSTAŁO ODPROWADZONE 8%. Chcę nadmienić iż mój pracodawca załatwiał moje formalności, stwierdził iż podatki w dani są skomplikowane. Obawiam się że coś zostało przez niego zmienione na mojej stronie SKAT

Offline kujawiaczkaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwi 2015, 11:11:56 »
historię zmian możesz zobaczyć sam na stronie skatu logując się przez swoje nemID

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwi 2015, 16:45:36 »
Wydaje mi sie ze chyba niewiele wiesz jak funkcjonuje opodatkowanie. Czy podane przez ciebie kwoty to jedyny dochod w 2014 czy tylko przyklad jednego miesiaca?.

To co ty nazywasz podatkiem jest skladka na rynek pracy odliczana od dochodu brutto. dopabuse kwota po odliczeniu tej skladku stanowi podstawe opodatkowania. Jezeli byl to jedyny twoj dochod w 2014 to w ogole nie placisz podatku bez wzgledu jaka stawka procentowa w karcie podatkowej zostala ustanowiona. 36% to suma roznych podatkow w Danii, jak 1. prog podatkowy +, podatek na sluzbee zdrowa + podatek komunalny, co nie ozancza ze taki podatek realnie placisz, a to zalezy od wysokosci dochodu pomniejszonego o ulgi ustawowe, jakie skat automatycznie przydziela i ulgi indywidualne podatnika. Generalnie mozna powiedziec ze od pierwszych okolo 43.000 brutto nie placi sie podatku, ale kwota ta moze byc wyzsza w zaleznosci jaki ci przysluguja odliczenia, ale niecsadze ze je masz np. wysokie odsetki od kredytow, placone alimenty, ulga na jazdy do domu, czy ulga na wyzywienie i zakwaterowanie.
 
Jezeli twoj pracodawca uwaza ze system podatkowy dla zwyklych smiertelnikow u niego zatrudnionych jest trudny, to raczylbym uwazac troche na tego pracodawce  - w jakim celu o tym mowi? Ponadto jest twoim obowiazkiem zapoznac sie ze swoimi sprawami podatkowymi. Jedynym zadaniem pracodawcy jest kabusewanie sie informacja Skatu jaka kwote ma zwolnic od opodatkowania i ile podatku ma odprowadzic do Skatu od pozostalej kwoty. 

Offline jan01

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwi 2015, 13:07:50 »
Co oznacza "FRIKORT" na karcie podatkowej ?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwi 2015, 14:44:54 »
Czytaj uwaznie otrzymana odpowiedz.Zamiast odpisac ze wlasnie masz taki niski dochod, zaczynasz rozwijac izasmiecac watek stawiajac kolejne pytania: co oznacza Frikort. Odpowiedz sobie sam: Fri = wolna. Kort = karta. czy moze sie domysliles?. Jezeli ten dochod o ktorym pisales byl jedynym twoim dochodem (na co nie zareagowales) i biorac moja odpowiedz o dochodach w wysokosci do okolo 43.000 to chyba powinienes znac odpowiedz. A moze warto pomyslec troche o czyms innym w tak waznym dniu jak dzien dzisiejszy, zamiast o kwocie wolnej od podatku od dochodu nie objetego podatkiem, chociaz wszystko ponad 2000 lat temu tez zaczelo sie w zasadzie od podatkow (lichwiarze)....     

poloniainfo.dk

Odp: POMOC DOTYCZĄCA PODATKU
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwi 2015, 14:44:54 »

 

C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9104
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
Pomoc

Zaczęty przez nata2hkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7219
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 08:54:54
wysłana przez Klingon
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11494
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
dokument z A-kassa po urlopie porosze o pomoc

Zaczęty przez jarek23Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7699
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 17:59:17
wysłana przez roga
proszę o pomoc

Zaczęty przez goścDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7992
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2008, 16:29:23
wysłana przez Jomir