poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Feriepenge a praca na wikarze  (Przeczytany 3300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alex4845

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Feriepenge a praca na wikarze
« dnia: 15 Kwi 2015, 10:21:45 »
Hej, mam takie pytanie dla osob bardzo zorientowanych w temacie, mianowice jesli pracuje na wikarze czyli nie jest to kontrakt w pelnym wymiarze godzin to czy jesli bede chcial wziasc urlop i pieniadze (feriepenge) za poprzedni rok oczywiscie to czy w tym okresie zadeklarowanego urlopu moge wciaz pracowac przez te kilkanascie dni ktore mi przysluguja z obliczen agencji, czy musze wtedy bezwzglednie poczekac az ten urlop mi sie skonczy, oczywiscie dostane za ten okresie feripenge jednak slyszalem ze nie pracujac w pelnym wymiarze godzin mozna pracowac mimo urlopu na wikarze. Pytam poniewaz boje sie konsekwencji ze strony SKATu, bo agencja zauwazylem ze wysyla mimo urlopu do pracy. A doszly mnie tez sluchy ze nie mozna pracowac w czasie urlopu, slyszalem rozne "opinie". Czy ktos moze mi jasno odpowiedziec jak to jest naprawde? Dziekuje za pomoc.

Offline alex4845

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feriepenge a praca na wikarze
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwi 2015, 14:51:24 »
nikt nie wie?? myslalem ze duzo osob mialo podobna sytuace..

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Feriepenge a praca na wikarze
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwi 2015, 15:44:11 »
Urlop sie bierze, zeby odpoczac i zregenerowac sily przed kolejnym okresem pracy. Jeszcze nie tak dawno bylo, ze pracodawca musial podpisac twoja karte urlopowa i nie mogles chodzic do pracy, teraz sam deklarujesz, kiedy bierzesz wolne i pieniadze z feriepenge.
Konsekwencji ze strony SKAT nie musisz sie obawiac, dostajesz pieniadze netto, po zaplaceniu podatku.

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feriepenge a praca na wikarze
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwi 2015, 16:34:13 »
jesli nie pobierasz dotacji z komuny badz  a - kasy to mozesz, nikt tego nie sprawdza

zadnych restrykcji nie bedziesz mial ze skatu

nie sluchaj tych co za duzo kracza bo nie maja pojecia

jesli np. od dzis rozpoczales wakacje a jednak musisz isc do pracy badz od dzis badz w nastepne dni to mozesz przeniesc dni wakacji badz miec usprawiedliwienie

ale jak nadmienilem wczesniej

nikt tego nie sprawdza najwazniejsze zebys nie dostawal dotacji z komuny badz z a - kasy bo w takim przypadku musisz ich poinformowac i ewentualna nadwyzka bedzie odliczona od twojej dotacji z tych urzedow

i ojej tych twoich doradzcow co mowia a takze uwazaj na polskich cwaniakow bo sami nic soba nie reprezentuja, zazdrosc ich zzera wiec o swoich osobistych sprawch nie mow im bo dzis sa toimi znajomymi a jutro juz moga byc twoimi wrogami

i nie mysl o placeniu podatku od pieniedzy wczasowych, on juz zostal przez ciebie zaplacony wiec toco masz na koncie wczasowym to netto
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi 2015, 16:58:22 wysłana przez ksiazecph »

Offline alex4845

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feriepenge a praca na wikarze
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwi 2015, 19:07:52 »
jest tak ze nie pobieram ani pieniedzy z komuny ani z A kasy czyli nie mam z tym problemow, wiem tez ze pieniadze ktore dostaje za urlop sa juz po opodatkowaniu, tylko wlasnie chodzilo mi o to o czym wspomnieliscie, a mianowicie ze jest jakis okres w jakim trzeba sie zdeklarowac ze sie bierze urlop, w moim przypadku mam 12 dni urlopu i moge wziasc je juz w maju ale chcialbym jednoczesnie pracowac bo prace na wikarze mam, tylko dlatego boje sie ze SKAT nmoze nalozyc kare jesli sie okaze w pojde do pracy w dniu zadeklarowanym na urlop, moga to sprawdzic za rok lub dwa.. Moze sie tak zdarzyc. Mam poprostu taka rubryke w karcie wakacyjnej od ktorego do ktorego mam miec te wakacje, z tego co twierdzicie nie musze tam nic wpisywac? jak sie pozniej z tego tlumaczyc? to nie jest powazna sprawa ale ja jednak podchodze ostroznie do tych wszystkich szczegolow, a moze jednak lepiej zadeklarowac jakas date od - do i rzeczywiscie zrobic sobie urlop? dodam tylko ze pracujac na wikarze czasami mam mniej pracy i dlatego powiedzmy ze wtedy "odpoczywam" ale nie jestem w stanie przewidziec kiedy bede a kiedy nie bede mial pracy zeby zrobic sobie urlop w te wolne dni...aby tak wpisac w tej karcie..

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feriepenge a praca na wikarze
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwi 2015, 09:15:10 »
nie marudz

mozesz te 12 dni jednarazowo wybrac badz po kilka dni itd.

mozesz je wybrac przez caly rok tzn. za rok 2014 od 1. maja 2015 do 30. kwietnia 2016

bez obaw ale to juz twoja srawa

ja mieszkam w dani prawi 30lat i jeszcze nigdy nie spotkale sie zeby zwyklego odatnika sprawdzili

choc przepisy okreslaja ze pieniadze wczasowe powinny byc przeznaczone na wczasy ale w twoim przypadku podczas gdy masz maly wymiar dni pracy, sporadyczny  itd. to wzasadzie zawsze bedziesz mial wytlumaczenie jesli wlasnie ciebie kiedys sprawdza

 ;D 
 

poloniainfo.dk

Odp: Feriepenge a praca na wikarze
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwi 2015, 09:15:10 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9121
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16686
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26127
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19279
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12565
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867