poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dochód brutto na rozliczeniu  (Przeczytany 5471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tre_k

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Dochód brutto na rozliczeniu
« dnia: 24 Kwi 2015, 13:43:23 »
Witam.
Dostałem rozliczenie z Danii, nie wiem jaki uzyskałem dochód, nie dostałem wypłaty. Dochód muszę wpisać do PIT w Polsce, bo też pracowałem w Polsce. Możecie mi pomóc? wrzucam 3 str. rozliczenia z Danii, nie znam języka i nie wiem którą z kwot powinienem wpisać do Dochodu brutto i podatek do Urzędu Skarbowego w Polsce.
Proszę o pomoc
https://drive.google.com/file/d/0Bwyz6vyltlZ1c19HMHJBNG5Od3M/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bwyz6vyltlZ1U3dFWDRCcDRLMFk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bwyz6vyltlZ1M2ZmV3kxaDdiV0E/view?usp=sharing

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dochód brutto na rozliczeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwi 2015, 15:34:55 »
to nie jest twoje rozliczenie tylko wyciag z wyplaty, chyba ze pierwszej i koncowej  ale z tego wynika ze niezle namieszales bo gory nie widac i zapewnie polaczyles kilka z roznych okresow, co najmniej trzy wyplaty, chyba ze myle sie

 ;D   

z tego wynika ze brutto zarobiles 6,532, 57 koron

ale tym nie sugeroj sie

tez dostales pieniadze na wczasy i SH pieniadze 

 ??? ???
 :)




Offline tre_k

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dochód brutto na rozliczeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwi 2015, 18:25:40 »
Dostałem LONSERVICE z firmy w której pracowałem 1 tydzień, 3 strony które wrzuciłem, nie wiem o co chodzi.
Dostałem też Nemkonto gotowe rozliczenie mam wpisać numer konta i wysłać, tam jest Belob: 135,00.
To LONSERVICE co jest z tym nie tak? nie dostałem żadnych pieniędzy,nawet jednej wypłaty, pracowałem 1 tydzień.... wysłali mi to i tyle... CO można dalej zrobić? wpisać te 6, 532,57? I przeliczyć na złotówki?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dochód brutto na rozliczeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwi 2015, 14:38:33 »
Wydruk wyplaty nie jest rozliceniem podatkowym. rozlczenie sporadza skat na podstawie infoprmacji przekazanych przez pracodawce, a te informacje mozesz miedzy innymi zobaczyc na tym kwicie wyplat, ale rowniez w sowjej twczce podatkowej w skat, gdzie mozesz sprawdzic czy pracodawca przekazal wlasciwe dane do Skatu. Zakladam, ze nie mozesz tego zobaczyuc, poniewaz chyba nie zrobile sobie tzw. TastSelv kode / kodu dostepu do swojego konta w Skat. A wiec zakladajac, ze praodawca przekazal te kwoty ktore ty zamiszczasz w linku, to zarobiles brutto te okolo 6 tys. koron. to jest twoj dochod ktory masz podac do US w Polsce. Zaplaciles od tego dochodu laczny podatek 521 kr. - 136 kr. 521 kr. to skladka na rynek pracy odprowadzana przez pracodawcow i ktora rowniez zalicza sie do podatku. Oprocz tego zaplacile 136 kr. czystego podatku od samego dochodu. A wiec w Polsce podajesz podatek 657 kr. Nie masz propozycji rozliczenia sporzadzonego przez Skat, ale nie wykluczam, ze oprocza skladki na rynek pracy *AM/bidrag(, w ogole nie zplacisz podatku, poniewaz sa inne ulgi ustawowe ktore przydxiela Skat, a ktorych nie ma i nie moze byc na kwiecie wyplaty. A wiec jezeli byloby rozliczenie podatkowe, to re 136 kr. odprowadzone przez pracodawce zostaloby tobie zwrocone. nie pamietam czy jest jakas granica kwtotw podatkow ktor nie bieze sie pod uwage ani jako nadplata ani jako dlug podatkowy / ale o ile pamietam to jest mowa o 100 kr. czyli nawet gdyby bylo rozliczenie podatkowe to moze otrzymalbys zwrot podatku 36 kr. Twoj czas i czas poswiecony przez wiele osob odpowiadajacyhc na twpoje pytanie kosztuje na pewno duzo, duzo wiecej. Konkluzja> podaj do US kwote dochodu te okolo 6 tys. oraz 521 podatku, poniewaz koncowe rozliczenie Skatu, jezeli napiszesz do Skat ze je potrzebujesz, bedzie 0 koron podatku / tak sadze.
Odnosnie przliczenia kwoty dochodu dunskiego na polski, to Skat zastosowal w 2014 kurs za 1 zlotowke = 1,781690 kr. = sredni kurs w skali roku. Czyli za kazda korone 0,56126 pln.   Nie wiem jak to robi US w Polsce. Suma sumarum, nie ma to znaczenia bowiem dochod z Danii nie jest opodatkowany w olsce, a tak znikomy dochod dunski mna pewno nie spowoduje zakwalifikowania cie w wyzszym progu podatkowym w Polsce, chyba ze w Polosce zarabiasz tyle, ze i tak jestes w wyzszym progu podatkowym.




Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dochód brutto na rozliczeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwi 2015, 14:41:13 »
Prosze wybaczyc kolosalna ilosc bledow w moim poscie, ale pisze "na kolanie". Mam nadzieje ze zrozumiales o co chodzi.

Offline tre_k

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dochód brutto na rozliczeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwi 2015, 23:30:33 »
Serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, dostałem dokumenty do wypełnienia nemkonto i Belob: 135 to chyba jest ten zapłacony podatek? i mam dostać jego zwrot? Mogę zarejestrować się w skat tylko trzeba czekac na ten kod, co można tam zmienić? jak pieniędzy nie dostałem? 

Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dochód brutto na rozliczeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwi 2015, 08:21:46 »
..przy tak niskim dochodzie nie ma podatku, to zanczy odprowadzony zaliczkowo podatek 135 kr. zostal zwrocony. ...

poloniainfo.dk

Odp: Dochód brutto na rozliczeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwi 2015, 08:21:46 »

 

Bardzo prosze o pomoc w rozliczeniu 2011

Zaczęty przez agnieszka24Dział Podatki

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10294
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2012, 21:59:15
wysłana przez vordingborg
pomoc w rozliczeniu

Zaczęty przez Karola84Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3344
Ostatnia wiadomość 06 Kwi 2010, 20:27:44
wysłana przez sanchez
potrzebuje pomocy przy rozliczeniu Skat za 2009

Zaczęty przez dominika83Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3336
Ostatnia wiadomość 21 Gru 2010, 14:46:13
wysłana przez lilia
RUBRYKA 58 W ROZLICZENIU

Zaczęty przez darecki999Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5034
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2011, 21:28:37
wysłana przez darecki999
pomoc w rozliczeniu

Zaczęty przez gośćDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2046
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2009, 08:26:19
wysłana przez gość