poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dokumenty ze skatu  (Przeczytany 5275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eow1988

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
dokumenty ze skatu
« dnia: 26 Kwi 2015, 10:02:11 »
witam wszystkich mam takie pytanko pracowałem w latach 2012 i 2013 u duńskiego pracodawcy byłem zarejestrowany i pracodawca opłacał podatek za mnie co było pokwitowane papierami ze skatu niedawno odebrałem list ze skatu za 2014 rok gdzie we wszystkich rubrykach mam powpisywane zera nie należy mi się też żaden zwrot co dziwne w tym roku już nie pracowałem tam jak mam potraktować te papiery czy musze je odsyłać do dunskiego skatu czy to tylko kwestia i informacyna?

papiery jakie dostałem to

arsopgorelse gdzie wszędzie są wpisane zera
selvangivelsen for begaenset jest to tak jak by jakis pit z rubrykami
servicebref podobnie jak sevangivelsen

co powinienem z tym zrobić?

Offline eow1988

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty ze skatu
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwi 2015, 14:00:59 »
czy mógłby ktoś odpowiedzieć co mam z tym zrobić nigdy wcześniej nie było żadnych problemów ale dziwi mnie czemu to przyszło skoro już tam od dawna nie pracuje proszę o odpowiedź

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty ze skatu
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwi 2015, 16:37:50 »
mylisz pojecia

urzad podatkowy to nie pracodawca/ y

wczesniej twoj pracodawca odprowadzal za ciebie podatek od dochodow wedlug twojej tymczasowej karty podatkowej za ktora ty jestes tylko odpowiedzialny wiec sprawdz czy rozliczenie za 2012 i 2013 zgadzaja sie bo albo za duzo dostales albo za malo

skat cie moze sprawdzic do 5 ciu lat a ty mozesz odwolac sie do trzech i pamietaj musisz przez piec lat przechowywac ewentualne rachunki za wyjazdy do Polski itd. bo jak zazada skat dokumentacji to musisz im ja przeslac jesli uzyskiwales z tego tytulu ulgi 

sprawdz czy dobrze wypelniles karty podatkowe za te dwa lata badz licz na to ze byly dobrze wypelnione i ze skat cie nie sprawdzi i ze nie zazada szczegolow

wymeldowales sie z Dani po utracie pracy?

piszesz ze juz nie pracowales w 2014 roku wiec dlatego dostales puste rozliczenie

wiec nic nie zalegasz ani nic ci nie nalezy sie za 2014 rok

bez obaw zadnych konsekwencji nie poniesiesz ze skatu - urzedu podatkowego ale oni sadza ze nadal mieszkasz w Dani dlatego przyslali ci rozliczenie za 2014

zglos do nich ze juz w dani nie mieszkasz, chyba ze mieszkasz nadalale ale nie miales zadnych dochodow w 2014 roku dlatego dostales roczne rozliczenie za 2014 na zero

jak juz nie pracujesz po uplywie 2013 roku wiec tez juz nie masz tu legalnego pobytu chyba ze masz staly itd. itd. 



« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2015, 16:52:45 wysłana przez ksiazecph »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: dokumenty ze skatu
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwi 2015, 20:11:38 »
czy mógłby ktoś odpowiedzieć co mam z tym zrobić nigdy wcześniej nie było żadnych problemów ale dziwi mnie czemu to przyszło skoro już tam od dawna nie pracuje proszę o odpowiedź

NIc, dostales zeznanie podatkowe, ktore potwierdza to co mowisz - nic nie zarobiles... A czy pracowales, to juz wiesz Ty.
Jezeli nie ma Cie w Danii, to powinienes sie wymeldowac. Jezeli jestes,  a nie pracujesz, to po porstu taki jest stan rzeczy i tyle.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Malinqua

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dokumenty ze skatu
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2015, 10:59:52 »
Witam,
mój tata w ubiegłym roku pracował u Polaka, ktorego pracownicy byli wynajmowani przez Duńską firmę. Polak odprowadzał za nich podatki. w marcu br dostał pismo ze skat. zeznanie podatkowe (statement of danish taxes 2014) w którym wyszczególnione są taxable gross income, 8% am bidrag, 30% hiring out of labour rax i total danish tax. Moje pytanie to co z tym trzeba zrobić? dzwonilismy do roznych firm zajmujacych sie zwrotami podatku, bo doszlismy do wniosku, ze to chyba cos w tym rodzaju, lecz kilka osob stwierdzilo, ze to podatek do zapłaty ! jednak w pismie nie ma podanego zadnego numeru konta. Proszę o pomoc  :'(

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty ze skatu
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2015, 18:41:14 »
co ty bredzisz

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty ze skatu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2015, 18:47:43 »
mój tata w ubiegłym roku pracował u Polaka, ktorego pracownicy byli wynajmowani przez Duńską firmę

Polak odprowadzał za nich podatki. w marcu br dostał pismo ze skat. zeznanie podatkowe (statement of danish taxes 2014) w którym wyszczególnione są taxable gross income, 8% am bidrag, 30% hiring out of labour rax i total danish tax.

Moje pytanie to co z tym trzeba zrobić? dzwonilismy do roznych firm zajmujacych sie zwrotami podatku, bo doszlismy do wniosku, ze to chyba cos w tym rodzaju, lecz kilka osob stwierdzilo, ze to podatek do zapłaty ! jednak w pismie nie ma podanego zadnego numeru konta. Proszę o pomoc  :'(

o co pytasz i w czym masz problem? co dostal twoj tata badz ty, koledzy ze skatu?

zmien dilera i pisz choc po polsku jak jeszcze innego nie znasz ale tak zeby kazdy cie zrozumial

po co dzwoniles? dlaczego? co chciales uzyskac? z czym co zrobic?

z tego wynika ze tata dostal doplate ale w marcu dostal tymczasowe rozliczenie ktore do danej daty mozna zmienic a pozniej do trzech lat

poza tym pracodawca nie jest odowiedzialny za twojego taty karte podatkowa i pozniejsze rozliczenie

jesli jest doplata to w zaleznosci na ile, i w karcie podatkowej/ rocznym rozliczeniu wszystko jest napisane

jesli uwazacie ze zle tate, was rozliczono to zmiencie dane na wlasciwe ale wiarygodne bo skat moze was sprawdzic do pieciu lat i w 98 procentach sprawdza a zwlascza polakow bo wiedza ze oszukuja badz popelniaja bledy przez niewiedze ale za to musza i tak zaplacic

jesli np. za 2014  do 20.000 tys koron zalegly podatek to dodadza oprocentowanie i bedzie do zaplaty w 2016 roku przez zmieniejsze ulg podatkowych badz mozna zaplacic do danej daty i uniknac oprocentowania

nie chce mi sie sprawdzac ale do okolo 20 tys. to co roku zmienia sie, plus minus jakies 500 koron   

jesli powyzej to reszte do zaplaty w trzech ratach, przysla rachunki do zaplaty a pozostalosc wprowada automatycznie w tymczasowa karte podatkowa na rok 2016

ale mozecie wszystko zaplacic do danej daty zamiesczonej w karcie podatkowej, rozliczeniu rocznym i unikniecie oprocentowania     


 ;D

zeznanie podatkowe (statement of danish taxes 2014) w którym wyszczególnione są taxable gross income, 8% am bidrag, 30% hiring out of labour rax i total danish tax.

taxable gross income
8% am bidrag
30% hiring out of labour rax i total danish tax

a co to znaczy dla ciebie?

a wiec zarobek do opodatkowania
8 procent dla bezrobotych
30 procent podatku od dochodu

i co dalej?

ale czy wlasciwie czy nie to ...

 :P
 ???
 

 



 
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2015, 19:20:23 wysłana przez ksiazecph »

poloniainfo.dk

Odp: dokumenty ze skatu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2015, 18:47:43 »

 

Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6524
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Prosze o przetłumaczenie tekstu ze Skatu

Zaczęty przez wm77Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2882
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2008, 13:48:42
wysłana przez Klingon
problem ze strona skatu

Zaczęty przez kittyDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2601
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2013, 07:13:40
wysłana przez faja
program do rozliczania skatu

Zaczęty przez ona33Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2472
Ostatnia wiadomość 31 Sty 2012, 12:06:26
wysłana przez ona33
Pismo ze Skatu

Zaczęty przez bartezzDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3828
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2014, 19:04:01
wysłana przez ksiazecph