poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wybory 2015.  (Przeczytany 61537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mietek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Maj 2015, 21:26:13 »

Offline mietek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Maj 2015, 09:42:08 »
Witam
jest cisza wyborcza,nie będąc pewien czy obowiązuje oba tylko w Polsce, czy również poza jej granicami? - na wszelki wypadek założyłem że, obowiązuje.
Dlatego też zachęcam obejrzenie filmów nie związanych z wyborami :





Pozdrawiam. Miłego weekendu.

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Maj 2015, 09:56:35 »
No to witamy w średniowieczu  :)

Offline lutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Maj 2015, 13:25:25 »
A jaki okres średniowiecza masz na myśli?...Początek...okres pełnego średniowiecza czy też jego schyłek?Za dużo jak widać oglądania i czytania medialnej propagandy a za mało samodzielnego myślenia.Wyłącz TVN...przestań czytać Onet....uwolnij szare komórki 8)

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Maj 2015, 14:42:17 »
Moje szare komorki maja sie swietnie  :)

Byc moze jestes mlody i tego nie pamietasz ale PiS rzadzil w Polsce tylko 2 lata ale moze poszczycic sie wieloma osiagnieciami, m.in lustrowaniem wszystkich, wieloma aferami tasmowymi, zakladaniem teczek na wszystkich. kto, jak nie Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Antoni Macierewicz, na każdym kroku wietrzył "spiski" i szukał "winnych"?
cała Polska na podsłuchach, służby specjalne na każde zawołanie partii, która pod szyldami prawa i sprawiedliwości wprowadzała coś zgoła innego.
Wspomnieć trzeba też aferę WSI, po której wielu informatorów działających na rzecz polskiego wywiadu znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. To za czasów PiS-u na oczach milionów widzów ze szpitali wyprowadzano w kajdankach lekarzy i niszczono nieprzychylnych władzy ludzi. A zagłuszanie telefonów podczas strajków pielegniarek? No i owiana mgłą tajemnicy sprawa Barbary Blidy... Można by wymieniać i wymieniać...

Cenzura w szkołach, kościół wtrącający się do każdej niemalże dziedziny życia, popsucie stosunków z sąsiadami, homofobia i psioczenie na UE, dzięki której jesteś tu gdzie jesteś i mozesz godnie żyć i pracować.

Prezydent Lech Kaczyński i jego słynne @spieprzaj dziadu@

Główne tematy dyskusji - aborcja, in vitro, bozia

Takie rządy PiS ja właśnie pamiętam a o mój umysł nie musisz się martwić bo mam jak najbardziej otwarty i na szczęście nie wyprany przez pseudokatolicką, zaściankową propagandę.

W Danii Kościół nie wypowiada się na tematy polityczne, w katolickiej Irlandii zezwolono na małżeństwa homoseksualne, kiedy Polska do tego dojrzeje?


Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Maj 2015, 14:50:23 »
Pierwsze zadanie dla Prezydenta: "oddzielić czucie i wiarę od szkiełka i oka"

Realne?
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

bart656

  • Gość
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Maj 2015, 15:36:59 »
newbie12. Zacznij troche czytac ale ze zrozumieniem bo widze, że masz problemy.

 newbie12

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Maj 2015, 15:36:59 »


Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Maj 2015, 16:39:32 »
newbie12. Zacznij troche czytac ale ze zrozumieniem bo widze, że masz problemy.

 newbie12
zrozumieniem czego? twojej ideologii???

a skoro już przy rozumieniu jesteśmy... przeczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi to może zrozumiesz jak powiem, że z chamami, hejterami i prostakami nie rozmawiam. sorry, nie mój poziom.

Zdaje się, że już jedno ostrzeżenie za ton wypowiedzi dostałeś :-)
a jak mało to polecam art. 256 i 257 oraz art. 212 i 216 KK

Offline lutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Maj 2015, 18:11:32 »
Ale Ty chcesz tu porozmawiać czy postraszyć paragrafami?
Aż tak młody nie jestem i doskonale pamiętam starania Macierewicza o lustrację...tą lustrację,którą zablokował miedzy innymi TW"Bolek" nasz były Prezydent rękoma Tuska,Mazowieckiego,Pawlaka i innych doprowadzając nocą do dymisji rządu Olszewskiego.Moim zdaniem nikt ktokolwiek miał czyste ręce i sumienie nie miał się czego bać....larum podnosili jak zwykle najbardziej "umoczeni".Co do WSI Ty widzisz tylko jedną stronę medalu....ujawnienie informatorów...szkoda,że nie widzisz też tła....jak wielką organizacją przestępczą było WSI...jak wiele szkód wyrządziła Polsce i jak wiele pieniędzy zostało wytransferowanych na Wschód.Sumliński o tym wszystkim pisze....ja wiem,że teraz to prawda nie wygodna dla elit bo okazuje się nagle,że państwem polskim rządzą marionetki kabusewane przez byłych generałów służb bo na wszystkich mają haki w szafach pancernych.Cały wachlarz przewinień PiSu tu wymieniłes a jakoś skrzętnie zapomniałeś w czym umoczony jest Komorowski:
-afera uczelniana
-afera gruntowa
-afera offsetowa
-afera marszałkowa
A to tylko jedna osoba...Prezydent Polski...a partia z której się wywodzi wały kręci podobne...chyba nie trzeba przypominać afer z ostatnich 7 lat?

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Maj 2015, 18:11:47 »
 ;)

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Maj 2015, 18:27:46 »
Ale Ty chcesz tu porozmawiać czy postraszyć paragrafami?
Moja poprzednia wypowiedź była skabusewana tylko i wyłącznie do barta, który ma tendencję do ubliżania tym, którzy się z nim nie zgadzają.

"państwem polskim rządzą marionetki kabusewane przez byłych generałów służb bo na wszystkich mają haki w szafach pancernych"
akurat specjalistów od zbierania haków już wymieniłam i odnosząc się do tej części Twojej wypowiedzi aż mi się ciśnie na usta, że

Duda musi dbać o zwieracze bo właśnie d.... wchodzi ręka człowieka, który steruje pacynką



a i możesz mi wyjaśnić dlaczego Rosja tak bardzo cieszy się z wygranej Dudy?

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Maj 2015, 18:36:12 »
Nie jęcz , przynajmniej to będzie pierwszy polityk pisu którego prezes nie odwoła.

Wlasnie Komorowski wymyslil:Zmian w emeryturach nie będzie. Kancelaria Prezydenta wycofuje projekt, z takie zachowanie powinien miec wjazd na chate i ryj rowno obity.

Offline lutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Maj 2015, 19:31:05 »
Ja zbyt wielkiego entuzjazmu po stronie rosyjskiej nie widzę,dla nich to nie ważne kto jest Prezydentem Polski...no chyba,że chodziłoby o Leszka Millera ;D Na prawdę uważasz,że Bronek u steru władzy to gwarant na to,że wojska rosyjskie nie wkroczyłyby do Polski?.....błagam nie rozsmieszaj mnie ;D Jesli już mówimy o jakimś "cieszeniu się" to zapewne w tym kontekscie,że Duda ukaże niespójną politykę UE i jej zakłamanie....niby sankcje....niby wszyscy razem...a Dania nad głowami kolegów z UE śle wieprzowinę do Rosji ;D UE to pic na wodę-fotomontaż....kolejne posadki i rzesza biurokratów i urzędasów.Zaraz pewnie napiszesz,że przecież Ty (czyli ja) pracujesz i godnie żyjesz w tej Unii....a nie wolałbyś kolego godnie żyć i pracować w Polsce...czyli swojej Ojczyznie a nie dorabiać Dunów gdzie zawsze będziesz człowiekiem 3 kategorii nawet przed smoluchami z Jemenu,Pakistanu itp których oni się tu najzwyczajniej w świecie boją?
Liczę na bliższe relacje z Rosją...odnowienie wymiany handlowej....w TVP nie powiedzą Ci ile firm transportowych ze wschodu naszego kraju,zakładów pracy ilu rolników musiało zwinąć żagle dzięki sankcjom...ile miejsc pracy zniknęło...tego się z TV nie dowiesz.I zaraz pewnie riposta...ale Rosja na Ukrainę napadła....tylko zapamietaj jedno...gdyby przyszło co do czego to pierwsi ukraińcy z ruskimi by przyszli podżynać gardła Polakom...nie mam co do tego wątpliwości.Także nie żalujmy ich tak bardzo i zajmijmy się swoimi sprawami.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Maj 2015, 04:11:59 »
 8) Gdy w jesiennych wyborach wygra PIS , ty liczysz na "bliższe relacje z Rosją" ???
Widać, że zielonego pojęcia o "linii partyjnej " nie masz:)
To  gdy PIS wygra, to Putin nie będzie miał już wtedy "krwi na rękach" i dadzą sobie z premierem Polskęzbawem "buzi-buzi" ???

A tak nawiasem mówiąc, zawsze twierdzę, że MAJSTERSZTYKIEM PISowskich speców od propagandy ("ciemny lud to kupi..." ) , było nakarmienie ciemnego ludu swoją papką propagandową i wmówienie im, ze "myślą samodzielnie"  ;D ;D ;D.
Ach, jak ciemny lud się czuje teraz doceniony :)
Dziwne tylko, że za każdym razem powołuje się na "ałtorytety" w rodzaju Sumlińskiego...śmiech na sali :)))
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Maj 2015, 04:11:59 »

 

Wybory

Zaczęty przez karolDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8927
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 14:41:39
wysłana przez jamjurand
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34735
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Wybory 2011 w Polsce

Zaczęty przez JutaDział Informacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 21127
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2011, 16:21:41
wysłana przez Juta
wybory 2010

Zaczęty przez yoursoulDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 35046
Ostatnia wiadomość 18 Lip 2010, 22:01:19
wysłana przez jeni
Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014

Zaczęty przez vordingborgDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5836
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2014, 16:58:34
wysłana przez vordingborg