poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jechanie w ciemno  (Przeczytany 25638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Lis 2015, 19:17:06 »
Było się słuchać jak radziłem :-X
 A tera jak cię pały zawiną pozostanie jęczeć, że ty do Szwecji  :'(

Szwecja OK Denmark No god

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Lis 2015, 21:24:01 »
Przelew Western Union, na gape za drogo; stoja tu i owdzie darmowe biale rowery dla biedakow a zwlaszcza turystow.

Offline Malwina Malec

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Lis 2015, 09:02:07 »
Na gapę nie jeździj bo jak Cię złapiąi nie będą mogli wystawić mandatu to zadzwonią na policję.I nie myśl nawet, że uda Ci się ich wyprosić żeby Cię puścili wolno...Możesz ew. łapać stopa...

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Lis 2015, 13:20:24 »
I nie myślcie proszę, że przyjechał Polak do Danii i już chce kombinować

Cala twoja sytuacja to jedno kombinowanie. Nikt nie odwaza sie powiedziec tego wprost. Doszedles tak daleko, ze pytasz czy mozna jezdzic na gape.....a moze w ogole chodzi o cos zupelnie innego...... 

Offline Domanweb

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Lis 2015, 18:28:04 »
Dziękuję za odpowiedzi. Portfel się znalazł, co prawda 100km dalej i nieco lżejszy, ale grunt, że mam dowód i karte z pieniędzmi i mogę śmiało degustować chińską kuchnię (ryż i zupki chińskie) :D oczywiście, że ja kombinuje cały czas, dobrze mi z tym i nie zamierzam tego zmieniać. Ale staram się nie robić tego cudzym kosztem (jak np. Jazda na gapę) i o to mi chodzło. Tak czy inaczej polecam jazdę stopem w Danii; myślałem, że będzie jak w Niemczech, że jak ktoś się już zatrzyma to śmiało można po Polsku zagadywać, a tu niespodzianka; bez najmniejszego problemu Duńczycy się zatrzymują:) ale dobra, bez pisania nie na temat - od jutra mogę w końcu porozdawać CV, także dam znać czy warto jechać w ciemno. Pozdrawiam :)

PS. Oczywiście, że chodzi o coś innego - jak w każdym moim poście - o władzę nad światem :)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Lis 2015, 18:39:27 »
I tak trzymaj  ;)  Zgredkiem się nie przejmuj  :P a jak znowu ktoś coś żuci ci  pod nogi to se dziabnij

Offline Domanweb

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Lis 2015, 13:31:40 »
Witam ponownie. Jestem świeżo po rozmowie w KFC i mam pewne wątpliwości. Otóż z tego co pamiętam to w Polsce najpierw podpisuje sie umowę, później się pracuje. A tutaj dostałem grafik na 3 dni, że niby dni testowe. Gościu mówił, że po tych dniach jak się sprawdzę będę miał kontrakt z wpisaniem tych 3 dni. Jeśli się nie sprawdzę, to niby też mi zapłacą, ale jak to nie wiem. W ogóle nie pytał o CPR czy o konto w banku. Czy jest tu ktoś kto pracuje w KFC i może mi wytłumaczyć jak to działa i czy przypadkiem ten gościu mnie nie chce wyrolować? Pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Lis 2015, 13:31:40 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Lis 2015, 17:46:40 »
W Danii nie ma obowiazku natychmiastowego wydawnia kontraktu zatrudnienia, chociaz normalnie tak sie robi. W zaleznosci o jakim zatrudnieniu jest mowa, to pracodawca ma obowiazek wydania kontrakru w okreslonym terminie, a do pracy mozesz przystapic natychmiast na podstawie wspolnych uzgodnien. Twoj cpr.nr. niekoniecznie musi byc uwidoczniony na kontrakcie pracy, ale na pewno bedzie potrzebny przy wyplacie wynagrodzenia. Nie wiem czy masz uregulowane sprawy ze Skat, to znaczy czy wypelniales dla potrzeb Skatu specjalny blankiet (04.063) w celu rejestracji podatkowej i sporzadzenia karty podatkowej. Jezeli nie, to pracodawca jest zobowiazany do odprowadzenia 55% podatku od calosci twojego dochodu. Ewentualna nadplata podatku zostanie uregulowana przy rozliczeniu rocznym za 2015. Zbliza sie rok podatkowy 2016 i w twoim przypadku na pewno nie otrzymales ze Skat karty podatkowej na 2016 (prognoza dochodow i wysokosc zaliczkowego podatku). Dlatego jezeli przewidujesz jakis dochod w 2016, to powinines zwrocic sie do Skat o sporzadzenie karty podatkowej z przewidywanym przez ciebie dochodem. Wowczas podejmujac jakakolwiek prace, pracodawce moze pobrac elektromicznie w Skat dane ktore bedzie potrzebowal do naliczania/odprowadzaniu zaliczkowego podatku.

Offline Malwina Malec

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Lis 2015, 10:46:33 »
W którym to Kfc robisz?Wpadłabym na kurczaka:)

Offline szewaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Lis 2015, 13:27:36 »
koniecznie szukasz pracy w cph? bo jak nie to moge podac Ci kontakt na pewna robote jesli masz auto i jestes kumaty.kasa szalu nie robi ale na poczatek masz gdzie mieszkac i jak zarobic na zarcie oplaty itp.jak co podbij na pw praca na poludniowej zelandii

poloniainfo.dk

Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Lis 2015, 13:27:36 »

 

W ciemno do Danii

Zaczęty przez Kamil.accDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5597
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2008, 23:30:52
wysłana przez Thunder86
Jakie jest obecnie ryzyko wyjazdu w ciemno do pracy?

Zaczęty przez Martaaa_09Dział Odense

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9781
Ostatnia wiadomość 18 Cze 2012, 20:20:41
wysłana przez Pankracy
Wyjazd w ciemno

Zaczęty przez Wyjazd w ciemnoDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7411
Ostatnia wiadomość 11 Lip 2009, 23:20:52
wysłana przez Emma