poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rodzinne na rodzine w Polsce  (Przeczytany 4130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarek1974

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
rodzinne na rodzine w Polsce
« dnia: 23 Sie 2015, 09:28:53 »
Witam Was Wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!Chcialem się Was o cos doradzić.Od 1-go września zaczynam prace w Dani.Moja rodzina będzie mieszkac na razie w Polsce,a ja chciałem brac na nich rodzinne.Prosilbym Was zebyscie napisali mi jak to zalatwic.Moj znajomy który mieszka i pracuje w Dani powiedział mi zebym przytlumaczyl akt slubu i akty urodzenia dzieci i poszedł z tym do komuny,ale jak ja tu gdzies na forum o tym czytałem to bylo napisane ze ide do komune i oni wysylaja jakies papiery do miasta w którym mieszka moja rodzina i wtedy zona idzie z aktem slubu i aktami urodzenia dzieci cos tam wypelnia i podpisuje i to wraca z powrotem do Dani.Jesli możecie to napiszcie pokrótce jak to zalatwic.Druga sprawa jest taka ze za jakies pol roku będę chciał sciagnac rodzine do Dani i prosiłbym Was zebyscie mi napisali jak zalatwic dla nich pobyty jakie dokumenty trzeba zabrać z Polski żeby to zalatwic,jak wygląda sprawa ze szkola jeśli bym chciał rodzinke w ferie zimowe zabrać już na stale do Dani,czy to jest wogole możliwe żeby dzieci w trakcie roku szkolnego przeciesc do dunskiej szkoły.Dziekuje Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi!!!!!!!!!!!

Offline jarek1974

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
Odp: rodzinne na rodzine w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sie 2015, 17:41:49 »
ludzie jak ktoś wie to niech odpowie.czy to tak trudno.przeciez wielu z Was tez kiedyś zaczynalo i pewnie tez nie wiedzieliście wielu rzeczy.odpiszcie jak możecie proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: rodzinne na rodzine w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sie 2015, 18:00:04 »
Odpowiedzi na zadane pytanie udzielono tysiace na tym forum.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline kumcok

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 20
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rodzinne na rodzine w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sie 2015, 21:41:58 »
Nie chcialbym byc niefajny  , ale moze najpierw warto zaczac prace a nastepnie myslec o benefitach itp .

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: rodzinne na rodzine w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sie 2015, 03:58:58 »
Jomir ma rację- pisano tu o tym wieeeele razy.
Dodam jedynie, iż nie chodzi się już do Kommune. wszystko załatwia się internetowo.
Rozpocząć procedurę starania się o zasiłek będziesz mógł, gdy sam, po przyjeździe tu, uregulujesz swoje sprawy związane z pobytem- rejestracja, nr CPR itd. A to trochę trwa.
Zasiłek rodzinny jest wypłacany po przepracowaniu pół roku , w wysokości najpierw 25% należnej kwoty, chyba, że udowodnisz 10letni staż pracy w jednym z krajów UE.
ludzie jak ktoś wie to niech odpowie.czy to tak trudno.przeciez wielu z Was tez kiedyś zaczynalo i pewnie tez nie wiedzieliście wielu rzeczy.odpiszcie jak możecie proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poczytaj forum,wyczerpujące odpowiedzi i odpowiednie linki znajdziesz w poruszanych tematach.
Dlaczego oczekujesz, że ktoś za ciebie "odwali robotę" i za ciebie forum przeszuka i poda ci te informacje?
Pamiętam, że po przyjeździe do Danii i natrafieniu na forum, przez kilka miesiuęcy nie odzywałam się, tylko czytalam, czytałam, czytałam- by nie zadawać w kółko tych samych pytań, na które już ktoś wcześniej komuś odpowiedział.
Jesteśmy takimi samymi zwyczajnymi ludźmi, jak ty.
Mamy swoje zajęcia, swoje rdoziny- nasz czas też jest cenny.
Najpierw poczytaj, zapoznaj się z podstawami, a gdy będziesz miał dodatkowe pytania czy wątpliwości, na które nie znajdziesz odpowiedzi, wówczas na pewno ktoś bardziej szczegółowo wyjaśni.



" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: rodzinne na rodzine w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sie 2015, 19:51:24 »
Moi drodzy, pogrzebalam, poszukalam i... nic nie znalazlam konkretnego. Po pierwsze wyszukiwarka nie dziala optymalnie, ale grzebalam rowniez i bez wyszukiwarki. OWszem postow i watkow jest sporo, ale rownie sporo jest w nich bicia piany i przepychanek , a malo konkretow.

Czy jest "na sali" ktos, kto w miare niedawno sie staral o zasilek i chcialby pomoc? Moze w punktach, co gdzie, jak, w jakiej kolejnosci?

Ja nigdy nie staralam sie o rodzinne w Danii, w naszej sytuacji przychodzilo automatycznie, wiec nie znam sprawy "ze strony praktycznej".

Jak sie nie uda, napisze przewodnik w sobote, ale bedzie to przewodnik teoretyczny, zrobiony na podstawie tego co znajde w necie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: rodzinne na rodzine w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sie 2015, 19:51:24 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15015
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8798
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7046
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34602
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11507
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@