poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?  (Przeczytany 285481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #330 dnia: 27 Cze 2016, 14:50:30 »
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #331 dnia: 04 Lip 2016, 16:12:42 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Bild-molestowanie-seksualne-na-niemieckich-basenach,wid,18407461,wiadomosc.html

Co te Niemki sobie wyobrażają ?!  Jak one tak mogą ?!  Próbują zwrócić na siebie uwagę opinii publicznej jakimś bzdurnym molestowaniem przez braci naszych mniejszych podczas gdy w Polsce demokracja jest gwałcona....
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline TomTom

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #332 dnia: 18 Wrz 2016, 20:18:54 »
Jak unia otworzy granice z Turcją to Europy nie ma moim zdaniem Erdogan ma jasny plan. W Polsce już wielu Niemców szuka swojego miejsca ale to pewnie przypadek a ja bełkocze :)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #333 dnia: 20 Wrz 2016, 18:55:02 »
Danskernes Parti będzie rozdawać kobietom gaz w sprayu o uroczej nazwie Asylspray   się ubogacili  :D

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #334 dnia: 18 Paź 2016, 18:51:07 »
beti ... gdzie ci, którzy kończą uniwersytety?
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-tlumaczka-ofiara-gwaltu-w-okolicach-dzungli-w-calais/6txssg

Napisałem tylko i wyłącznie po to, by sobie zarymować ;)

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #336 dnia: 19 Paź 2016, 13:05:26 »

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #338 dnia: 19 Paź 2016, 18:38:20 »
Szkoda że emigracja nie jest czarno biała. Ogólnie nie podoba mi się przyjmowanie takiej ilości imigrantów do Europy . Ale ... w mojej firmie pracuje syryjczyk który 1,5 temu przyszedł z rodziną do Danii , przez pierwsze 8 miesięcy komuna dawała mu jakieś pieniądze na życie ( dość małe) , później przyszedł na 3 miesiąca na praktyki do nas . A że był dobry i mu się chciało pracować , szef zatrudnił go ma stałe . Naprawdę podziwiam człowieka , jest w moim wieku i dzieci ma w podobnym wieku. Nie wiem czy zdobył bym się na taki wyczyn.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #339 dnia: 19 Paź 2016, 19:47:08 »
lonewolf - byłem na plaży w Nyborgu, sami Duńczycy, fajnie, spokojnie, później pojechałem do "nyborg'owskiego Lidla" - hehe, co tam się działo :D

suso - to wiadomo, niestety tutaj chodzi o procenty, Twój znajomy pewnie jest w porządku, ale nie reprezentuje on większości, ale mniejszość. Niestety rozwój ... czy to gospodarczy, czy umysłowy, trwa latami / dekadami / wiekami, nie osiągnie się tego przez wpuszczenie ludzi z krajów 3-go świata, na rozwinięte rynki, tu trzeba pokoleń, a widać doskonale co się dzieje, jak są wpuszczani.
Makrelę to mówiłem od samego początku - przed Trybunałem Stanu postawić i do więzienia, za bycie przemytnikiem.
Niemiec nie może w Danii osiąść, bez spełnienia jakichś tam przesłanek, a tutaj wpuszczono ludzi z 3-go świata, bez żadnej kontroli, to jest największy przekręt XXI wieku.
A jak czytałem, że Makrela wystąpiła do niemieckich pracodawców z prośbą, by zatrudniali imigrantów, to wówczas wystąpiła 100% pewność, że ona ma coś nie tak z głową.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #340 dnia: 19 Paź 2016, 21:45:41 »
U nas w przedszkolu zatrudniono trojke Syryjczykow.
Jedna - nauczycielka po studiach, zostala pædagogmedhjælper, przylaczona do grupy mojej corki.
po dwoch latach w Danii mowi dobrze po dunsku, zaczela studia podyplomowe, bo by zostac tu nauczycielka musi nauczac dwa przedmioty.
Mila, zaangazowana, zawsze z dziecmi. MOja corka ja uwielbia, ja tez.
W innej grupie pracuje jej maz o tym samym wyksztalceniu.

Maja chlopczyka trzyletniego, dziela sie opieka nad nim popoludniami, bo po pracy w przedszkolu "lataja" na zmiane do szkoly jezykowej, za chwile beda zdawac PD3.
Wielu rodakow nie pochwali sie takim tempem nauki jezyka i zaangazwoania w intergacje.

Drogi spooki, aprop's rozwoju przez pokolenia. Damaszek - mowi CI to cos? MOze przypomne, to wlasnie Syria.
I moze przypomne, ze gdy w Damaszku kwitl normalny handel ze sklepami, straganami i pieniedzmi,  na ponad 1000 lat przed etapem handlu wymiennego w Europie Polnocnej.
Stal damascenska mowi CI cos? jedwab?
I to wszystki na ponad tysiac lat  przed tym, gdy Europa Polnocna byla na etapie panstwa plemiennego!!!
I Ty mowisz o nauce cywilizacji przez pokolenia???


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #341 dnia: 19 Paź 2016, 22:09:32 »
Drogi spooki, aprop's rozwoju przez pokolenia. Damaszek - mowi CI to cos? MOze przypomne, to wlasnie Syria.
I moze przypomne, ze gdy w Damaszku kwitl normalny handel ze sklepami, straganami i pieniedzmi,  na ponad 1000 lat przed etapem handlu wymiennego w Europie Polnocnej.
Stal damascenska mowi CI cos? jedwab?
I to wszystki na ponad tysiac lat  przed tym, gdy Europa Polnocna byla na etapie panstwa plemiennego!!!
I Ty mowisz o nauce cywilizacji przez pokolenia???

A maszyna parowa ,rewolucja przemysłowa ,kapitalizm,itd. nic się nie zmieniło od setek lat ,dlatego tak lgną do tego regionu turyści turyści. A zwapniały islam dorzucił swoje trzy grosze,Europa z gorszymi warunkami ,chociażby klimatycznymi poszła do przodu.

Europa cały czas parła do przodu. Mówimy tu i teraz ,nie tam i kiedyś.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #342 dnia: 20 Paź 2016, 05:56:11 »
Tak :).
I dlatego, gdy "dobra zmiana" doszla do wladzy, natychmiast wyszlo polskie zacofanie kulturowe i mentalne. Tak, jak , spooky, pisales- rozwoj trwa latami ;). Maszyna parowa, rewolucja przemyslowa, kapitalizm- nic z tego nie jest zasluga naszej nacji. Za bardzo nie mamy czym sie pochwalic , jesli chodzi o wklad w rozwoj Europy. No, ale to my, wybrancy, lepsi- bo tak 8). Zawsze mnie dziwi, skad u Polakow to poczucie wyzszosci nad innymi nacjami ?
A najdobitniej pokazal to Brexit i wydarzenia z nim zwiazane. Wiekszosc Polakow mieszkajacych na Wyspach byla "za" - "bo wreszcie sie wezma za tych "ciapatych" ". I jaki zonk, gdy okazalo sie, ze to nie "ciapatych" Brytyjczycy najchetniej by sie pozbyli, a gosci z Polski.
Troche mnie smieszy przywolywanie "wartosci Europejskich", gdy wszyscy wiemy, jaki jest stosunek obecnie rzadzacych do tych wartosci- i jak Europa teraz patrzy na Polske.
Europa dzis to nie "maszyna parowa " i kapitalizm.
 Europa to wolnosc, tolerancja, prawa czlowieka, swoboda wyznaniowa i zdobycze spoleczne. To opieka nad slabszymi i rowne szanse  . Troche jednak poszlismy do przodu od czasow "maszyny parowej". Tylko niektorzy (i nie mam tu na mysli nikogo z Forumowiczow, by bylo jasne) tkwia dalej w XIX wiecznej mentalnosci. Poki Polacy tego nie zrozumieja i nie "dogonia" Europy w postrzeganiu rzeczywistosci, poty bedzie, jak jest...
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #343 dnia: 20 Paź 2016, 06:09:20 »
Tak :).
I dlatego, gdy "dobra zmiana" doszla do wladzy, natychmiast wyszlo polskie zacofanie kulturowe i mentalne. Tak, jak , spooky, pisales- rozwoj trwa latami ;). Maszyna parowa, rewolucja przemyslowa, kapitalizm- nic z tego nie jest zasluga naszej nacji. Za bardzo nie mamy czym sie pochwalic , jesli chodzi o wklad w rozwoj Europy. No, ale to my, wybrancy, lepsi- bo tak 8). Z


Czy ty masz jakieś kompleksy co do swojego pochodzenia?

Rozmawialiśmy o europie i wschodzie bliższym i dalszym , a ty znów do naszego podwórka. Przez twój syndrom niedopchnięcia  cierpi całe forum.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #344 dnia: 20 Paź 2016, 06:32:10 »
Jomir - pamiętam Twoje zdjęcia z Syrii, że niby normalny kraj, wklejałem wtedy Tobie z Korei Płn. - też były super zdjęcia ;)

Nie zapominajmy już o tym, co się działo w Niemczech. Nie wiem, ale jakoś nie słyszałem o tym, by ludzie z UE mieszkający w innym państwie UE skupiali się w grupki kilkudziesięcioosobowe i molestowali i okradali kobiety, może mam nieaktualne info.
Jomir - na pewno są tam spoko ludzie, ale dlaczego Europa ma cierpieć przez to, że komuś (Makrela) się trochę w głowie poprzewracało? Dla mnie te wszystkie Niemki z tej pamiętnej sprawy jakoś są bardziej poszkodowane, niż ta horda młodzieńców zalewających Europę. 
Niestety w ten sposób się świata nie zbawi, trzeba pokoleń. Oczywiście fajnie by było, żeby im się też fajnie żyło, ale na pewno otwarcie granic i wpuszczenie kogo popadnie nie jest najlepszą metodą, tak dla nich, jak i dla nas wszystkich.

beti standardowo :)

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #344 dnia: 20 Paź 2016, 06:32:10 »

 

Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez wyspiarzDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5591
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 12:37:54
wysłana przez vera
Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 87030
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2010, 18:30:19
wysłana przez Fachurra
Co sądzicie o Faglige Hus

Zaczęty przez RoxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5494
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2016, 20:33:02
wysłana przez Habanero
A co sądzicie o tym???

Zaczęty przez LiwiaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2848
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2009, 14:25:25
wysłana przez Novy
co sądzicie o Dagplejecenter Rosengård?

Zaczęty przez nympheDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4434
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2010, 21:57:18
wysłana przez Dora76