poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Komentarze powyborcze?  (Przeczytany 158935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #375 dnia: 16 Maj 2016, 04:41:58 »
Nawet nie napisałaś zwykłego "przepraszam" za oszczerstwa pod moim adresem. Nie żebym tego oczekiwał czy domagał się, stwierdzam tylko fakt i tym samym po raz kolejny udowadniam Tobie Twój wyżej wspomniany cynizm, odwracanie kota ogonem et.c.
Ojojoj, niedobra Happybeti, nie przeprosila biednego H...nero ::).

Co do "merytorycznosci" wpisu, to chyba musisz sprawdzic w slowniku znaczenie tego slowa.
Podalam kilka konkretnych przykladow z dzialalnosci PISu.
Odpowiedz H..nero brzmiala typowo dla niego- jak sie nie ma rzeczowych argumentow, to sie obrzuca przeciwnika blotem.
To tez bardzo charakterystyczne dla wyznawcow Nadprezesa.




« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2016, 05:00:42 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #376 dnia: 16 Maj 2016, 08:06:09 »
Nawet zacytowałaś właściwy fragment. Brawo Ty !  Teraz go sobie przeczytaj kilka razy aż zrozumiesz ;)

Które to są te konkretne przykłady ?  Afera finansowa z udziałem jednego śmiecia nie przesądza o intencjach całego rządu. Wiem że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją domeną ale pozwolę sobie napisać jeszcze raz. Dla pewności napiszę to wersalikami (żebyś mogła odróżnić od reszty tekstu)

NIE OBCHODZI MNIE CO ROBI PIS I NIE JESTEM "WYZNAWCĄ NADPREZESA"... INTERESUJE MNIE CO DLA POLSKI ROBI OBECNY RZĄD

Teraz przeczytaj to sobie kilka razy, podobnie jak wcześniej zacytowaną moją wypowiedź.

Chcesz rozliczać złodziei ?  Napisz coś o Amber Gold ,o Józefie Bąku, o tanich liniach lotniczych, o prywatnych wycieczkach finansowanych z państwowej kasy, o wyżej wspomnianych pieniądzach z OFE, o publicznym ośmieszaniu Polski i Polaków przez Bula , nad wyraz inteligentną Premier K., napisz też o antypolskiej działalności TuSSka.
Taki wywód możesz zakończyć humorystycznie. Proponuję wrzucić kilka fotek słynnego Shoguna i ze dwa filmiki z YT  z autentycznymi wypowiedziami pani K. i wcześniej wspomnianego Shoguna. Berliński spacer po czerwonym dywanie z ciocią Makrelą też będzie świetnym uzupełnieniem "klasy" byłego rządu. Później popiszemy o poważniejszych rzeczach
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #377 dnia: 16 Maj 2016, 14:56:39 »
PIS to rzad.
Wbij to sobie wreszcie do lepetyny 8)
NIC w tym rzadzie nie dzieje sie bez wiedzy i zgody nadprezesa.
Gdy to zrozumiesz, moze wreszcie dotrze do ciebie,  ze JESTES wyznawca PIS, niezaleznie od tego, jak sie od tego odzegnujesz. Gdybys nim nie byl, nie bronilbys ich taak zebami i pazurami.
Ten "smiec" prezez ow wychwalany przez ciebie PIS jest senatorem tej partii. Co zabawniejsze, zostal przewodniczacym Senackiej Komisji ds Budzetu i Finansow. Taki "smiec"- jak widac, dla PISu nie smiec , a szanowny pan senator. To tyle, jesli chodzi o "intencje" tego rzadu. Intencja tego rzadu jest sluzenie prywatnej zemscie Kaczynskiego. Tyle i tylko tyle, nic wiecej. I wszystkie jego dzialania sa temu celowi podporzadkowane. Gdyby intencje rzadu byly czyste, pan Bierecki nie bylby szefem Komisji Finansow, tylko siedzial w areszcie. Ziobrze tak spieszno bylo zawsze do aresztowania niewinnych ludzi w swietle reflektorow i kamer. Jak widac , hipokryzja az tryska  z tej bandy nieudacznikow, cwaniakow i zwyklych kanalii. No, ale H...nero sie cieszy,  ze taki wspanialy rzad maja Polacy. Co robisz w tym lewackim, zdeprawowanym kraju, jakim jest Dania ? Czyz nie byloby logicznym i naturalnym czym predzej przeniesc sie do owej krainy szczesliwosci, jaka jest teraz Polska? BTW, w swietle ostatnich sondazy, kolejne 4 mln Polakow deklaruje chec wyjazdu z kraju. "Dobra zmiana" :/...

Historię Amber Gold szybko uznano za aferę, bo ludzie stracili oszczędności. Skala upadku SKOK-ów jest nieporównanie większa, ale odpowiedzialność ich twórcy łatwo się rozmywa, bo kilka lat temu kasy objęto nadzorem i depozyty klientów są zwracane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. A w grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze. SKOK-i wyciągnęły z BFG już ponad 3 mld zł a to zapewne nie koniec. Mimo tych problemów kasy w ciągu ostatnich dwóch lat wyprowadziły do Luksemburga 150 mln zł a roczne dochody Biereckiego przekroczyły 8 mln zł.
Szkoda, wielka szkoda,  ze PO tak sie uparla  na to objecie SKOKow nadzorem finansowym.
Moze, gdyby ciemny lud stracil swoje pieniazki przez pana senatora z PIS, dzis nie rzadzilby Polska Kaczynski.

Co do "wstydu"- widzisz, Komorowski byl przynajmniej zapraszany na "salony" powaznych politykow i traktowany jak glowa panstwa. Z Du...a nikt nie chce nawet gadac, zadna powazna glowa panstwa jeszcze go nie zaprosila. To pokazuje, jaki ma "szacunek" w swiecie. Mozesz sobie zaklinac rzeczywistosc, ale i on, i Becia Broszka sa posmiewiskiem calego swiata , z Orbanem wlacznie. No, bo o czym tu rozmawiac z kukielkami, ktore i tak o niczym nie decyduja, a sa tylko sprytna zaslona dla Kaczynskiego, ktory dzieki temu ma pelna wladze i zero odpowiedzialnosci.
Poki co, obecny rzad sprawil,  ze wszystko leci na leb , na szyje. 500 na flaszke dla patologii to jedyny jego sukces. Za te pieniadze moznaby wybudowac przedszkola , moznaby sklaniac pracodawcow do zatrudniania kobiet. Po co ? Lepiej dac lumpenproletariatowi, niech sie mnozy za 500 . Juz zreszta sa pierwsze efekty- o dzieciakach w domach dziecka przypominaja sobie "kochajacy rodzice" i chca je masowo odbierac stamtad, by zapewnic sobie staly, nieopodatkowany dochod. Brawo Becia ! Im wiecej ciemnego, nabusezgarnietego "elektoratu", tym dla PISu lepiej.  Takich, co to na przyklad twierdza,  ze nie sa zwolennikami PIS , tylko ich rzadu :).Brawo za logiczne myslenie, no, ale od ciemnego ludu trudno czegos takiego wymagac.
" Polak gorszego sortu"

Offline Alek233

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +20/-4
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #378 dnia: 16 Maj 2016, 15:16:33 »
Z wrazenia az przetarłem oczy na to co napisała HB o przeniesieniu pieniedzy z OFFE do ZUS!!
Cytuj (zaznaczone)
Było  to nieetyczne, niezgodne z Konstytucją itp.
Ja to niezgodne z Konstytucja cały Trybunał chyba cos innego orzekł.
"Dodatkowo za zgodne z ustawą zasadniczą uznano także przeniesienie środków finansowych z OFE do ZUS-u. Skarżąca ten przepis ówczesna Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz była zdania, że przepis narusza zasady: zaufania obywateli do państwa oraz niedziałania prawa wstecz. Jednocześnie umorzona została skarga byłej RPO, która wniosła o uznanie za niezgodne z konstytucją samo przeniesienie środków finansowych z ZUS i OFE"
Takiego własnie trybunału drogie lemingi bronicie.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #379 dnia: 16 Maj 2016, 17:59:22 »
Skala upadku SKOK-ów jest nieporównanie większa, ale odpowiedzialność ich twórcy łatwo się rozmywa, bo kilka lat temu kasy objęto nadzorem i depozyty klientów są zwracane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. A w grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze. SKOK-i wyciągnęły z BFG już ponad 3 mld zł a to zapewne nie koniec. Mimo tych problemów kasy w ciągu ostatnich dwóch lat wyprowadziły do Luksemburga 150 mln zł a roczne dochody Biereckiego przekroczyły 8 mln zł.


a co zrobiła PO w sprawie SKOK przez 8 lat swoich rządów?
Przecież mogli powołać dowolną komisję śledczą, a jeśli widzieli przestępstwo to chyba powinni  o nim powiadomić organy ścigania, a one powinny kogoś  --zatrzymać, przesłuchać ,skazać  ?. Ktoś złamał prawo? Kogoś skazano?

Co zrobił premier, a co minister finansów, a co minister sprawiedliwości, prokuratura, służby, Policja itd.?

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #380 dnia: 16 Maj 2016, 19:51:41 »
Pytalem pani moderatorki czy moge watek usunac,; zasugerowala, ze moze nie, bo to jedyny gdzie sie cos jeszcze dzieje :)

Czesto sie zastanawiam kto i kiedy ten kraj uzdrowi; caly czas rewanze i odwety, szukanie winnych, szalejacy i pazerny KK, zydowskie pochodzenie 3 prezydentow i mninstra-swira wojny juz na szczescie zdemaskowano, pewnie geneologia Jana Pawla tez na tapecie :) :)

Nigdzie zadnych racjonalnych planow na przyszlosc; nalogowe zajecie rodakow to namietna masturbacja historia, odwet i polityczna bezradnosc polaczona z wyborczym lenistwem.

Zamiast wyznaczania winnych, obrazania inaczej myslacych, zaproponujcie smialo co byscie zmienili w ramach sanacji Polski, bo tam imo. zanosi sie na pelna degrengolade.


Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #381 dnia: 16 Maj 2016, 20:24:15 »
Zamiast wyznaczania winnych, obrazania inaczej myslacych, zaproponujcie smialo co byscie zmienili w ramach sanacji Polski, bo tam imo. zanosi sie na pelna degrengolade.


Wystarczy by formacje depresyjno -kontrolne ,zaczynając od US , izby celnej ,przez PIH ,a kończąc na tych wszystkich którzy traktują przedsiębiorce jako wroga publicznego numer ,zapominają ze ten przedsiębiorca wypracowuje pod ciągłym obstrzałem ich pensje. Nie maja pomagać wystarczy by przestali przeszkadzać.

Jeżeli to zostanie spełnione, polski przedsiębiorca da sobie rade.

Jesteśmy największym w europie dostarczycielem taniej siły roboczej ,montownia europy i dostarczycielem półproduktów. Nasze marki nie sa znane na rynku globalnym,a  nawet na tym najbliższym -euroazjatyckim.
Polskie marki które zawojowały świat można policzyć na palcach jednej reki.
Innowacyjność leży i kwiczy.
Liczba patentów klasuje nas na końcu światowej stawki.
I taka sytuacja trawa od 89. Ale fajnie  jest się oszukiwać kreatywnym liczeniem PKB, i wydawaniem unijnych dotacji , takie projekty na które nikt nie dalby złamanego grosza.




poloniainfo.dk

Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #381 dnia: 16 Maj 2016, 20:24:15 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #382 dnia: 16 Maj 2016, 23:16:21 »
W zwiazku z tym, ze nie mam ani czasu, ani ochoty reszty wieczoru spedzac na czytaniu waszego "mordobicia". Zamykam watek az ochloniecie.
A tak, "cenzura" przyjdzie, zasady sie nie zmienily.
Dobranoc.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #383 dnia: 27 Maj 2016, 17:53:36 »
Glownym "argumentem " moich adwersarzy w dyskusji byl Platformy "skok na OFE".

http://dyskusja.biz/polityka/czy-pis-dobije-ofe-i-gielde-55420

Oczywiscie TERAZ to CALKIEM co innego  8):))
" Polak gorszego sortu"

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #384 dnia: 28 Maj 2016, 10:41:17 »


Oczywiscie TERAZ to CALKIEM co innego  8):))

Kto tak powiedział ?
Znowu wciskasz ludziom słowa w usta
Nikt nie powiedział że jest to rząd idealny i pewnie nikt nie zgadza się w 100% ze wszystkimi decyzjami i posunięciami tego rządu. Ale.... (teraz czytaj uważnie) ten rząd nie kradnie tak jak kradł poprzedni i ten rząd jest wreszcie prawdziwie polskim rządem , rządem który za priorytet uważa dobro Polski i Polaków a nie własne dupsko i interesy Niemców. Miłego dnia
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #385 dnia: 28 Maj 2016, 14:51:54 »
Nie rozsmieszaj mnie tym "nie kradl".
Zlodziej i oszust na oszuscie i zlodzieju.
Duda- kilometrowki do Nowego Tomysla.
Szef Senackiej komisji Budzetu i Finansow- Bierecki , ktory nie dosc,  ze ukradl pieniadze na ubezpieczenia wkladow w SKOKach , to jeszcze trzyma je w Luksemburgu.
A pan Morawiewcki Junior ? Nie jest to tak znienawidzony przez was "bankster" ? Petru zly, Morawiecki dobry ? TAK TO DZIALA ?
Ja wiem,  ze akurat te osoby bezposrednio w rzadzie nie sa. Ale o nich akurat wszyscy wiedza.
Pytanie za 100 punktow- KONKRETY poprosze-  kto i co UKRADL z rzadu Tuska ? Ale tak szczegolowo prosze, nie ogolnikami. Zadowoli mnie nazwisko i czyn danej osoby, co to "nakradla".
Rzucac oszczerstwa jest latwo, trudniej juz udowodnic , nie ?
Nie badz smieszny.
Gdyby Ziobro na nich cokolwiek mial, juz w swietle reflektorow z kajdankami na rekach byliby prowadzeni do aresztu. Znamy ten model dzialania pana ministra . Nawet jak nic nie mial, to sfingowal. Za co zreszta teraz Panstwo placi ludziom odszkodowania.
Kazdy juz widzi,  ze ten rzad pograza Polske, jej pozycje, gospodarke, w tempie blyskawicznym.
Tylko tacy z klapkami na oczach wciaz mowia,  ze zmiana jest "dobra"

" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #386 dnia: 28 Maj 2016, 15:49:53 »
A jakaś afera doczekała jakiegokolwiek finału?
Oprócz  afery Rywina coś doczeklo szczęśliwego zakończenia z wyrokiem skazujacym?

To jest parasol ochrony w stylu w jakim rozpostarty został min. nad poslem Burym ,doczytaj sobie ,moze to jest problemem naszej polityki.


Nie bądź hipokrytka -http://synonim.net/synonim/kradzie%C5%BC
To ze cos nie podlega pod paragraf ,a poprzez kulturę polityczna i niestety przyzwolenie społeczne,można zamienić kradzież na coś ,co rozmyje sie w pamięci wyborcy.

Pamięci złotej rybki.


Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #387 dnia: 28 Maj 2016, 20:56:49 »
Parasol...
A bandyte Kaminskiego sie uniewinnia  8)
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #388 dnia: 28 Maj 2016, 22:04:13 »
Parasol...


No nie jestem zdziwiony-niczego nie zrozumiałaś.

ba, idąc dalej......

A bandyte Kaminskiego sie uniewinnia  8)
[/quote]

Uwaga trudne słowo -uniewinnienie i ułaskawienie. Jest w tym różniąca taka sama jak miedzy węglem kamiennym i kamieniem węgielnym ,czy picem w Szczawnicy od szczania w piwnicy.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #389 dnia: 28 Maj 2016, 22:34:53 »



Uwaga trudne słowo -uniewinnienie i ułaskawienie. Jest w tym różniąca taka sama jak miedzy węglem kamiennym i kamieniem węgielnym ,czy picem w Szczawnicy od szczania w piwnicy.



100/100
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Komentarze powyborcze?
« Odpowiedź #389 dnia: 28 Maj 2016, 22:34:53 »