poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL  (Przeczytany 72823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #105 dnia: 13 Mar 2016, 09:00:28 »
Jomir - poprosić daną osobę o kontakt do osoby przełożonej uświadamiając przy tym, że ma się zamiar na tę osobę złożyć skargę - to może zdziałać cuda ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #106 dnia: 13 Mar 2016, 10:05:07 »
W Polsce...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #107 dnia: 13 Mar 2016, 19:00:40 »
W Polsce...

Nie tylko w Polsce @Jomir... Tutaj też nieźle działa, wiem bo sam sprawdziłem :)  Głupota urzędasów nie zna granic
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Mar 2016, 09:47:14 »
Witam , rozwiązałem zagadkę " tymczasowych zaświadczeń" :) A mianowicie wczoraj udałem się do komuny (Vejle) aby zapytać o moje dunskie prawko jazdy , czekam dwa miesiące. Trafiłem na pana , który zajmuje się tym od lat w mojej komunie. Więc na początku sprawdził w bazie co się dzieje z moim dunskim prawkiem , oznajmił mi że jest wyrobione lecz czeka w stolicy i będzie w komunie dopabuse za 3-4 dni. Poprosiłem więc o zaświadczenie na poruszanie się poza granicami Danii , na to pracownik komuny (dodam , że był to kabusewnik) , że pierwszy raz słyszy to takim zaświadczeniu. Poprosił mnie abym mu pokazał taki dokument lub powiedzial , która komuna go wydaje. Naturalnie odpowiedzi nie udzieliłem , gdyż informacje miałem głównie z forum , odpowiedział mi , że pierwszy raz słyszy w swojej długiej karierze o takim  zaświadczeniu (pozwoleniu). A wieć reasumijąc dodał , że jest tylko jedna możliwość a mianowicie tymczasowe międzynarodowe prawo jazdy , które mi wyrobił. Do wyrobienia tego dokumentu potrzebował jednego zdjęcia oraz opłaty 25 koron. Tymczasowe międzynarodowe prawo jazdy jest w formie książeczki , na okładce jak widać , w środku kilka stron z tłumaczeniami (polskiego brak) a na końcu (duga strona okładki) informacje , czyli zdjęcie , dane podpis złożony na miejscu , kategoria (nie tak jak ktoś pisał , że nie ma kategorii). całość na koniec (ta właśnie strona) został zaklejona folią ze znakiem wodnym (tłumaczył pan , że ochrona przed ewentualną wymianą zdjęcia na kogoś innego). Ten dokument jest ważny jeden rok od daty wydania , minus taki że jest duży. Całość trwała jakie 15 minut , więc każdy z was kto ma podobny problem niech skopiuje moje zdjęcie i na podstawie niego wyrobi sobie taki właśnie dokument. Temat uważam za załatwiony. Pozdrawiam i życzę wam Spokojnych , Radosnych Świąt Wielkanocnych , ja ruszam teraz do ojczyzny :)

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Mar 2016, 10:03:49 »
I badz tu czlowieku "madry"...
"Kazdy h... , na swoj stroj "

No to czysio-"szerokiej drogi"...i Wesolych Swiat!
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline Mirelle

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Mar 2016, 14:21:34 »
Zglosilismy sie z mezem o wymiane prawa jazdy na dunskie w polowie stycznia.Poinformowalismy urzedniczke,ze bedziemy potrzebowac dokumenty przed swietami poniewaz bedziemy podrozowac poza Danie.Pani zapisala adnotacje.Moje prawo jazdy dostalam juz po miesiacu,natomiast moj maz czeka do tej pory.Dzwonil wczesniej do Komune z zapytaniem co ma zrobic w przypadku ,gdy dokumentu nie dostanie przed wyjazdem.Powiedziano mu,aby zglosil sie do Komune ,a oni wydadza mu polskie prawo jazdy ktore jest u nich w depozycie.Dzisiaj tam sie zglosil i tak jak obiecali dostal polskie prawo jazdy.Po powrocie ma sie zglosic i oddac ponownie.Niektorzy pisza,ze prawo jazdy polskie zostaje wyslane do Poski.To nie prawda.Zostaja wyslane tylko informacje do weryfikacji przez strone polska.

Offline jankow

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Mar 2016, 17:52:46 »
Pani w Kommune powiedziała mi, że odsyłają do PL. Wydają tylko terminowe na Danię i żadnego innego na zagranicę nie ma. Okazuje się, że można przeskoczyć (napisał powyżej czysio). A tu cytuję odpowiedź Pana z Wydziału Komunikacji w PL:

"... Witam. W sprawie Pańskich uprawnień do kabusewania pojazdami: w obiegu może
być tylko ważny dokument tzn. jeżeli wymieni Pan prawo jazdy polskie na
duńskie -polski blankiet trafi do wydziału który go wydał. Z chwilą gdy
będzie Pan wymieniał prawo jazdy duńskie na polskie zostanie Panu wydany
nowy dokument z terminem ważności zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. 15
lat.Poprzednie polskie prawo jazdy traci ważność z chwilą wymiany na duńskie
i pozostaje w Pana aktach. ..."

Tyle co mi się udało ustalić w temacie. Obie odpowiedzi są spójne.
A do końca i tak nie wiemy dokładnie.

poloniainfo.dk

Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Mar 2016, 17:52:46 »

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #112 dnia: 10 Kwi 2016, 11:42:40 »
U mnie poszło sprawnie, 1,5 miesiąca oczekiwania (a byłem uświadamiany, że do 4 miesięcy nawet) i w piątek przyszło duńskie prawko pocztą.

Offline jankow

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #113 dnia: 10 Kwi 2016, 14:04:22 »
Spooky, chyba tak szybko dostałeś bo wystraszyli się, że do Komisji Europejskiej napiszesz :D .
Nawiasem, największy zadymiarz w tym wątku też uległ i wymienił  ;D. Pogratulować.
Jakaś prawidłowość jest, że przychodzi w piątki. Nasze też poprzychodziły w piątki  ???.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #114 dnia: 10 Kwi 2016, 19:33:51 »
Hehe, no możliwe :D
A wymieniłem, bo głównym powodem przeciwko, była teoria, że trzeba przechodzić jakieś badania, a dowiedziawszy się o tym, że nie trzeba, to co mi tam, skoro przepisy takie są (w PL też), także teraz full legal.

A w piątki pewnie dlatego, że weekendowo jak sobie poimprezują, to w rytm pracy wpadają koło środy, w czwartek wyślą, w piątek jest ;)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #116 dnia: 18 Kwi 2016, 16:53:19 »
no!
Tekst z 2012 roku, super aktualny, zwlaszcza, ze ostatnia zmiana przepisow unijnych miala miejsce w 2014.
Ze nie wspomne, ze Pan Krzysztof Kozik jest jedynie domoroslym dziennikarzem, a InfoDania jest takim samym portalem jak poloniainfo.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline marrrek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #117 dnia: 20 Kwi 2016, 21:07:25 »
2 dni temu byłem złożyć wniosek (jak zwał tak zwał) o prawko dk. Jakież było moje miłe zaskoczenie, że prawka pl mi nie wzięli. Dostanę eske jak będzie. Mam się zgłosić ze starym na wymiankę. Powiedziałem, że muszę jechać do pl jeszcze. I ot co żadnego problemu. Kwit dostałem, że zapłaciłem. Teraz to ja mogę czekać nawet pól roku.

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #118 dnia: 21 Kwi 2016, 12:17:27 »
Sukces polowiczny  >:( po zlozeniu w pazdzierniku wnioskow jak pisalem wczesniej ,przyslania przez polski UM odpowiedzi w j.polskim na zapytanie z politi i ponownym przeslaniu w j,angielskim co malzonka wymusila wrecz w UM -otrzymala w koncu dunskie prawko tydzien temu Hurra!
Na pytanie co z moim-odpowiedz pani w kommune sprawila ,ze nogi mi sie ugiely....politi jeszcze nie wyslalo zapytania do PL....
Oslablem....wody...
Brak mi slow...a lato...dok potrzebny...
W UM w Polsce lezy i czeka gotowa odpowiedz na zapytanie z DK...samowolnie  nie moga jej wyslac ,powiedzieli jak rozmawialem przez tel z kier. wydzialu  w PL , dopoki nie dostana dokumentu z DK...
Dzisiaj probowalem porozumiec sie z politi....pan byl jakis nie zorientowany chyba w temacie....
Jutro znowu wycieczka do kommune-pani jest w miare ogarnieta, moze ona sie z nimi dogada...
Zakrawa to juz na paranoje...
Pozdrawiam Wszystkich
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline marrrek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Kwi 2016, 13:03:29 »
Wczoraj odebrałem po tyg czekania!!!

poloniainfo.dk

Odp: Bezterminowe prawo jazdy wydane w PL
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Kwi 2016, 13:03:29 »

 

Klip w polskim/EU prawie jazdy

Zaczęty przez dorissa79Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7750
Ostatnia wiadomość 21 Lut 2014, 14:06:25
wysłana przez nadin
Wymiana prawa jazdy w DANII

Zaczęty przez MAXFITDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6304
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2016, 22:08:13
wysłana przez MAXFIT
rozkŁad jaZdy

Zaczęty przez incognito08Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4846
Ostatnia wiadomość 05 Sty 2010, 21:32:47
wysłana przez incognito08
Rozkład jazdy autobusów i trasy w Odense

Zaczęty przez _maniak_Dział Odense

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 73964
Ostatnia wiadomość 06 Mar 2010, 20:59:12
wysłana przez Manior
Skuterem bez prawa jazdy jaki mandat?

Zaczęty przez ArianV8Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6339
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2017, 10:37:09
wysłana przez basia25