poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kupno domu  (Przeczytany 14388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Kupno domu
« dnia: 10 Sty 2016, 10:43:47 »
Witam,

Mam w planach kupić dom, nie ukrywam ze juz sobie upatrzylam i jadę w przyszłym tyg ogladac. ALE pod oferta domu jest informacja "Til ejendommen endvidere carport samt redsskabsskur.

Ejendommen er pt. udlejet, og overtages som sådan af køber. Der er foreligger lejekontrakt, hvoraf det fremgår at udlejer kan opsige kontrakten efter lejelovens §§ 82 og 83. Kontakt ejendomsmægleren ved yderligere spørgsmål."

Moze mi ktoś napisac o co dokładnie chodzi? Kupuje dom z jakaś rodzina? Kupując dom chce sie tam wprowadzić. Co mam pózniej z nimi zrobić :D
Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sty 2016, 11:36:24 »
Nieruchomosc ktora kupujesz jest wynajeta (wyglada na to ze caly dom jest wynajety). Jest zawarta umowa najmu, ktora mozna wypowiedziec - tutaj odniesiono do paragrafow przepisow. Masz pytania, skontaktuj posrednika. Nalezaloby byc szczegolnie ostroznym w takiej sytuacji i sprawdzic jak ta umowa najmu zostala sporzadzona, np. opsigelighed (wypoiwiedzialnosc kontraku najmu - ograniczenie czasowe najmu itp.).

Aha, do nieruchomosci przynalezy carport na samochod i komorka.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sty 2016, 12:45:40 »
Nie kupuj nieruchomość z lokatorami chyba że masz zamiar dalej wynajmować.

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sty 2016, 17:11:18 »
Nie chcę tego wynajmować ale chcę tam zamieszkać.
Czy ja mogę im wypowiedzieć umowę? Np dam im 3 miesiące na wyprowadzkę?
Właściwie to ja będę teraz nowym właścicielem a więc z nikim nie podpisywałam umowy wynajmu więc jakby ta umowa jest nieaktualna.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sty 2016, 17:30:10 »
Musisz skontaktowac sie z ejendomsmælger i dokladnie wypytac a jeszcze lepiej miec na pismie ze po kupnie mozesz wypowiedzies wynjemców i z jakim okresem wypowiedzenia.

Nie wiadomo czy mozesz im wypowiedziec umowe, sa tez umowy uopsigelige - takie których nie mozna wypowiedziec, nigdy.
Nie wiadomo jaki jest w umowie okres wypowiedzenia, moze 3 miesiace, moze 3 lata.

To ze ty jestes nowym wlascicielem nie zmienia warunków umowy.

Wiec nie gdybania, ja uwazam, ciotka szwagra tak miala - tylko dokladna rozmowa z ejendomsmælger a najlepiej zeby to twój adwokat z nim rozmawial event. dokladnie przyjrzal sie umowie. Ejendomsmælger jest "czlowiekiem" sprzedawcy, nie kupujacego.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sty 2016, 19:14:27 »
Właściwie to ja będę teraz nowym właścicielem a więc z nikim nie podpisywałam umowy wynajmu więc jakby ta umowa jest nieaktualna.

@polskie myslenie@

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sty 2016, 20:47:12 »
Roga - polska uszczypliwość :)

poloniainfo.dk

Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sty 2016, 20:47:12 »

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sty 2016, 21:33:11 »
Ania8520 nie kupuj domu z najemcami bo możesz mieć problem z pozbyciem sie ich z domu. Ja kilka lat ttemu byłam w sytuacji jak ta rodzina co wynajmuje dom który chcesz kupić.
Wynajmowaliśmy szeregowiec i właściciel po 3 miesiacach kazał nam sie wynieść, bo dom miał iść na tvangsauktion. Jednak my w kontrakcie mielismy klauzulę iż właściciel domu nie mógł nam jej wypowiedzieć przez 6 lat. Kiedy poszliśmy do sądu na aukcje, sędzia powiedział wszystkim zainteresowanym kupne, iż kupuja dom z rodziną wynajmującą i żaden kolejny własciciel nie mógł nas z tego domu wywalić przez kolejne 6 lat. To uratowało nam tyłki a my sami kupiliśmy ten dom.
Wiadomo umowy są różne i nie wiadomo jaką umowę najmu mają ci ludzie. Na twoim miejscu tak jak już doradzali inni poprosiłabym adwokata żeby sie wszystkiemu dokładnie przyjżał. Aby uniknąć problemów i rozczarowań.
Powodzenia. Mam nadzieje że wszystko pujdzie po twojej myśli.
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lut 2016, 05:00:00 »
Podbijam temat :)

Koleżanka znalazła dom na sprzedaż, jest mocno zainteresowana jego kupnem, bo cena bardzo atrakcyjna. No, ale właśnie też jest problem lokatora...
Dom jest sprzedawany przez adwokata reprezentującego Państwo, jako, że właściciel zmarł , nie pozostawiając spadkobierców.
Lokator twierdzi, że w umowie najmu ma okres wypowiedzenia 1 rok.
Ale...póki co, ani adwokatowi reprezentującemu sprzedającego, ani agentowi, rzeczonej umowy nie przedstawił.
Czy w takim wypadku- niemożności okazania umowy najmu, traktowane jest to jak "najem bezumowny" ? Jakie przepisy wówczas mają zastosowanie, jesli chciałoby się umowę najmu takiemu lokatorowi wypowiedziec ?
Czy, jesli okaże się jednak, że umowa najmu się znajdzie i faktycznie okres wypowiedzenia to 1 rok, będzie to w jakiś sposób honorowane ? W sensie, że po okresie wypowiedzenia koleżanka ma środki prawne, by lokator się wyprowadził i mogła przejąć nieruchomość ?

Ponoc lokator skłonny do współpracy i gotów nawet wyprowadzic się wcześniej , po spisaniu, oczywiście, odpowiedniej klauzuli i odpowiedniej gratyfikacji pieniężnej , pokrywającej koszty 3 mies. kaucji w wypadku wynajmu nowego mieszkania.
No, ale  różnie bywa, może zmienić zdanie .
Co wtedy ?

" Polak gorszego sortu"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lut 2016, 09:47:28 »
..proponuje, zeby ta sprawa zostala ujeta w umowie kupna/sprzedazy. W umowei kupna/sprzedazy nalezy ZAWSZE ustanowic wpis, ze umowa ta jest zawarta pod warunkiem jej zaakceptowania przez adwokata i bank osoby nabywajacej nieruchomosc. O , to aile pamietam jest to pkt. 16 w standardowych umowach kupna. Adwokat i bank maja 6 dni roboczych na sprawdzenie umowy i wowczas adwokat strony kupujacej wystapi do posrednika, a w tym wypadku do adwokata zajmujacego sie sprzedaza o "zalatwienie" tej sprawy i postawi warunek, ze tylko przy rozwiazaniu tej sprawy najmu, to zanczy nie obarczajacej nabywajacego zadnymi zobowiazaniami dot. ewentualnej istniejacej umowy, umowakupna zostnie przez niego uznana.
Dodam, ze kupno nieruchomosci w takiej sytuacji, to zanczy kiedy byly wlasciciel nieruchomosci nie zyje, nie jest najlepszym rozwiazaniem, poniewaz nie ma chyba rapportow o stanie nieruchomosci Tilstandsrapport, raportu energetycznego i raportu instalacji, a mam powazne watpliwosci czy mozna ubezpieczyc dom wdlug zasady tzw. ejerskifteforsikring, to zanczy ubezpieczyc od wad ulrytych np. na okres 5 lat, gdyby wystapily jakies powazne braki, np. grzyb, usuwanie sie fundamentow, instalacje pod podlogami i innymi niedostepnymi miejscami. A drugiej strony moze byc to atrakcyjne kupno - tutaj mysle o cenie, ktora nalezy pertraktowac. Adwokta sprzedajacy nieruchomosc nie broni sprawy sprzedajacego, poniewaz takiego nie ma, a swoje honorarium dostanie po sprzedaniu domu, bez wzgledu na jaka uzyskal cene.   

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lut 2016, 11:15:50 »
Bez raportow, rachunkow potwierdzajacych legalnosc instalacji, ejerskiftforsikring nie bedzie mozliwy.
Poza tym to to "droga impreza" i zazwyczaj dzieli sie koszty po polowie. W przypadku niezyjacego wlasciciela nie ma z kim.

Osobiscie bardzo polecam to ubezpieczenie - nam w miedzyczasie strzelila jedna rura w scianie - kucie suszenie scian, nowe kafelki - koszty okolo 30.000 koron. Pozniej jedna rurka w ogrzewaniu podlogowym i znow, suszenie, kucie, naprawianie. Kolejnych 20-30.000.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lut 2016, 16:21:12 »
Mialem tylko jeden raz do czynienia z kupnem nieruchomosci po osobie zmarlej, ale gdzie adwokat reprezentowal pozostale po zamrlym dorosle dzieci. Strona sprzedajaca nie chciala sporzadzic takich raportow i nie bylo mozliwosci zawarcia umowy o ejerskifteforsikring. Dom byl sprzedawany na zasadzie "kupujesz jak widzisz". Cena byla bardzo, bardzo zadawalajaca dla kupujacego. Sam zatroszczyl sie o przeglad techniczny domu - nie wiem czy i jak zalatwil sprawe ubezpieczenia od wad ukrytych. A wiec, to co napisalas, nalezy podkreslic duzymi literami NIE KUPUJ DOMU BEZ EEJERSKIFTEFORSIKRING. I pamietac zawsze o klauzuli w umowie, ze umowa zostala podpisana pod warunkiem jej zaakceptowania przez swojego adwokata i bank.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lut 2016, 19:37:57 »
I dla zechety dodam, ze to ubezpieczenie zawiera sie na lat 10, wiec to, ze cos na oko wyglada, nie oznacza, ze nic sie nie wydarzy.
Nasza pierwsza rurka strzelila på latacg pieciu, druga rok pozniej.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lut 2016, 03:03:38 »
Co do ejerskifteforsikring , to chyba nie będzie problemu, poniewaz strona sprzedająca chce sporządzić tilstandsrapport .Ale, ze taki raport jest wazny tylko pół roku, to obiecują go zrobic, jesli kupujący realnie i na serio zdecyduje się na kupno.

My kupilismy zaś dom, po bardzo atrakcyjnej cenie, bez takiego raportu, na zasadzie właśnie " kupujesz, co widzisz" . Liczyliśmy się po prostu z tym, że w razie wystapienia jakichś wad ukrytych, to na nas spadną koszta ich naprawy.
Z normalnym ubezpieczeniem domu nie było problemu, przyjechał rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej i uznał, że dom mozna ubezpieczyc.

Dziekuję za odpowiedzi.
A co z tym lokatorem ?
Czy jest prawo, pozwalające właścicielowi egzekwować wyprowadzenie się go po upłynięciu ujętego w umowie najmu okresu wypowiedzenia ?
Czy jest prawo, regulujące "bezumowny najem" ?
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lut 2016, 20:11:50 »
Dawno juz tego nie sprawdzalam. Ale z tego co pamietam, to prawo chroni wynajmujacego i jezeli mieszkal w domu powyzej dwoch lat, to moze odmowic wyprowadzenia sie. Ostatni raz jednak czytalam o tym z 8 lat temu, a pamiec juz nie ta :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Kupno domu
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lut 2016, 20:11:50 »

 

remont domu

Zaczęty przez Joachim 5Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3692
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 21:47:12
wysłana przez Joachim 5
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6879
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52040
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir
Budowa domu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6105
Ostatnia wiadomość 26 Sty 2022, 13:22:57
wysłana przez zygmunt3212
coś z zakresu kupowania domu/mieszkania

Zaczęty przez vaxa_rysDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3519
Ostatnia wiadomość 02 Mar 2010, 10:22:34
wysłana przez vaxa_rys