poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zasiłek rodzinny  (Przeczytany 12957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lenan28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
zasiłek rodzinny
« dnia: 17 Sty 2016, 19:12:45 »
Witam jak w temacie chciałabym zapytac o wyplate zasiłku rodzinnego bezposredrednio na moje konto.Ojciec moich dzieci przebywa i pracuje w Danii i pobiera tam swiadczenia rodzinne przyznane na nasze dzieci.Od kiedy sie rozstalimy przestał wysylac mi rodzinne na konto i powiedział ze o tym swiadczeniu moge zapomniec.Wiem ze nadal pobiera pieniadze na nasze dzieci. Zwracam sie z prosba i informacje jak i gdzie moge szukac pomocy aby rodzinne wplywalo bezposrednio do mnie.Czy mam sie zgłosic do polskiego konsulatu w Danii czy jest inny sposob aby załatwic to w Polsce. Prosze o pomoc

Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sty 2016, 20:03:38 »
Byliscie malzenstwem? jestescie po rozwodzie?, rodzinne nie moze byc wyplacane Tobie, Ciebie nic z Dania nie laczy, najlepiej skontaktowac sie z Udbetaling Danmark.
Tlf: 7012 8062
Kongens Vænge 8
3400 Hillerød

Offline lenan28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sty 2016, 21:02:53 »
Tak byliśmy małżeństwem obecnie już po rozwodzie. Słyszałam że jeżeli świadczenia są przyznane to udbetaling Denmark może wysyłać bezpośrednio na konto rodzica z którym są dzieci tylko nie wiem jak to załatwić ale dziękuję bardzo za informacje

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sty 2016, 08:53:42 »
Skladajac wniosek o rodzinne w Danii dla dzieci mieszkajacych poza Dania, twoj maz podpisal we wniosku, ze ma obowiazek udzielenia informacji o zmianach, ktore maja znaczenie dla przyznawania tego swiadczenia, w tym miedzy innymi zmian dotyczacych relacji rodzinnych. Takie oswiadczenie zlozyl wnioskodawca pod odpowiedzialnosci karna z § 144.
Jezeli chodzi o sytuacje po rozwodzie, to pod warunkiem, ze ojciec dzieci nadal posiada prawa rodzicielskie, przysluguje mu rodzinne z Danii i tylko jemu !!! / to sa rowniez jego dzieci.
Udbetaling Danmark musi miec od niego informacje o rozwodzie i oswiadczenie ze ma on nadal prawa rodzicielskie. Po uzyskaniu tych informaji, Udbetaling Danmark zwroci sie do Polski o potwierdzenie tych informacji - i to wszystko. Ojciec dzieci stoi w „mocnej” pozycji, nawet jezeli nie przekaze do UD informacji o rozwodzie, ale pod warumkiem posiadania praw rodzicielskich. Nic sie w jego sytuacji nie zmieni, nadal bedzie otrzymywal swiadczenie. Ewentualnie za nieprzestrzeganie obowiazku zlozenia informacji o rozwodzie do UD, to zanczy grzywny, nic sie nie stanie.  Mozna tylko jeszcze dodac, ze jezeli ojciec dzieci bedzie placil w Polsce alimenty na swoje dzieci, to pracujac w Danii moze je sobie odliczyc jako ulge podatkowa w rozliczeniu ze SKATem.
Aha, podany telefon do Udbetaling Danmark to numer telefonu do Familieydelser i tam niewiele wiedza na ten temat, poniewaz zajmuja sie sprawami „dunskimi”, ale chetnie przelacza do innego oddzialu, ktory zajmuje sie podatnikami pracujacymi w Danii i otrzymujacymi swiadczenia dla swoich dzieci mieszkajacych poza Dania, ubezpieczenia E106, E109 itp. (Inertnational socialsikring).     

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sty 2016, 17:58:48 »
Jezeli ojcu dziecka przysadzono w Polsce alimenty, to matka mozesz zalozyc w sadzie sprawe o podwyzszenie tych alimentow.  W takich sprawach, SKAT udziela informacji o dochodach ojca. Znam konkretne przypadki, gdzie sad w Polsce przysadzil/podwyzszyl alimenty ojcu pracujacemu w Danii do kwoty odpowiadajacej 6.500 dkr. miesiecznie na 2 dzieci = okolo 3.650 pln. = 1.825 pln na dziecko.

Offline omlipila

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwi 2016, 17:01:39 »
Witam, mam pytanie...od dwoch miesiacy jestem w Danii, moja kobieta jest w 4 miesiacu ciazy w Polsce, chce ja sciagnac tutaj...i tutaj urodzi. Czy beda nalezaly sie jakies zasilki? czy z racji tego ze nie pracowala tutaj nie bedzie nalezalo sie nic ...

z gory dziekuje za pomoc

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwi 2016, 17:16:51 »
Witam, mam pytanie...od dwoch miesiacy jestem w Danii, moja kobieta jest w 4 miesiacu ciazy w Polsce, chce ja sciagnac tutaj...i tutaj urodzi. Czy beda nalezaly sie jakies zasilki? czy z racji tego ze nie pracowala tutaj nie bedzie nalezalo sie nic ...

z gory dziekuje za pomoc
jak zona to rodzi za darmoche... czesc rodzinnego co kwartal dostanie... innych nalezacych sie profitow  nie przewiduje
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

poloniainfo.dk

Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwi 2016, 17:16:51 »

Offline citano

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj 2016, 18:00:20 »
eh szkoda bo mam podobna sytuacje
carpe diem

Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maj 2016, 21:32:33 »
Jezeli dziewczyna chce tu przyjechac to bedzie musiala miec wyrobione dokumenty, rejestracja pobytu, cpr... aby to otrzymac bedzie musiala wykazac sie sporymi oszczednosciami lub ty mozesz ja wziasc na utrzymanie, nie bedzie jej nalezal zaden socjal ani macierzynski, po urodzeniu dziecka otrzyma pieniadze na dziecko.

Offline paweł 77

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • naturalne kosmetyki
Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2016, 19:54:58 »
otrzyma pieniądze na dziecko ale musi być tutaj legalnie i być zarejstrowana

poloniainfo.dk

Odp: zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2016, 19:54:58 »

 

Pobyt na kwarantannie - zasiłek, zwonienie lekarskie?

Zaczęty przez marek90Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4078
Ostatnia wiadomość 15 Lut 2021, 22:32:02
wysłana przez Jomir
Zasiłek transferowany

Zaczęty przez giętkiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5889
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2010, 17:40:53
wysłana przez roga
Zasiłek dla bezrobotnych

Zaczęty przez dzinxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5174
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2018, 11:16:52
wysłana przez Jomir
utrata pracy w Danii a zasiłek w Polsce

Zaczęty przez frontlinesDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9908
Ostatnia wiadomość 24 Lut 2009, 20:08:51
wysłana przez yoursoul
strata pracy/zasiłek

Zaczęty przez denice123Dział Podatki

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22971
Ostatnia wiadomość 08 Kwi 2009, 07:29:41
wysłana przez Svaria