poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Mary i Frederik szukają kucharza  (Przeczytany 27877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lut 2016, 17:28:02 »
http://politiken.dk/indland/ECE2870532/dronningen-og-kongehuset-faar-mere-i-loen-i-2016/

Królowa Malgorzata - 79,5 mln w 2016
Reszta rodziny króleskiej 27 mln w 2016

Wszyscy razem 106,5 mln w roku 2016

Rodzina królewska nie placi podatku, nie placi moms, slynne sa  prezenty dla rodziny królewskiej: samochody, nieruchomosci, wyjazdy.

Prins Henrik nadal ma swój ksiazecy apanaz w wysokosci 8 mln mimo ze przeszedl na emeryture i nie udziela sie "publicznie". Niewielu folkepesionister jest w podobnej sytuacji. A przeciez mógl ksiaze cos na starosc zaoszczedzic...

Princesse Aleksandra wlasnie sprzedaje wille ( za 25 mln) która dostala gratis ( czytaj : zaplacona z kieszeni podatników) po rozwodzie z Joachimem.

 ;D

Nie jestem ani za ani przeciw rodzinie królewskiej...

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lut 2016, 20:08:09 »
ALe skoro DUnczycy sa dumni ze swojej monarchii ii chca ich utrzymywac, to o co chodzi?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Lut 2016, 00:55:14 »
http://politiken.dk/indland/ECE2870532/dronningen-og-kongehuset-faar-mere-i-loen-i-2016/

Królowa Malgorzata - 79,5 mln w 2016
Reszta rodziny króleskiej 27 mln w 2016

Wszyscy razem 106,5 mln w roku 2016


Ale ze to tak dużo? :) np polski budżet kancelarii prezydenta to 168 mln zł.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Lut 2016, 03:15:17 »
Idąc "tokiem myslenia" co niektórych, należy w takim razie wziać pod lupę to, jak wydają pieniądze ludzie zatrudnieni w "budżetówce"- czyli wszyscy nauczyciele, lekarze, personel szpitalny, urzędnicy , policjanci itd.
W końcu to też z podatków.
Nalezy się przyjrzec, czy taka pani np, pracująca w domu opieki , nie jeździ sobie gdzies na "wypasione" wakacje, jaki ma samochód i czy powinna dziecku pod choinkę kupić fajny zestaw Lego, czy raczej praktyczne, ciepłe majtki na zimę ::). Niech nie szasta nie swoimi pieniędzmi , w końcu to podatnik płaci  8).

" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lut 2016, 10:12:17 »

Po pierwsze, nie mam zony.
Po drugie , nie rób sobie nadziei ,póki co wole młodsze, nawet najlepiej zakonserwowane milfy mnie nie interesują.
(...)
Po czwarte ,czy wszędzie musisz wciskać swój feministyczny faszyzm?


:))
Hm...z takimi poglądami...jakoś mnie punkt pierwszy nie dziwi . Chyba nawet te, które ty byś wolał, jakoś się nie garną  ...

Co do mojego "odwracania kota ogonem" - gdziez ono?
Czyż cała "budżetówka" NIE JEST na "Twoim garnuszku" ?
Policjanta czy lekarza z panstwowej kliniki tez Ty utrzymujesz , nie?
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Lut 2016, 17:28:52 »
Co do mojego "odwracania kota ogonem" - gdziez ono?
Czyż cała "budżetówka" NIE JEST na "Twoim garnuszku" ?
Policjanta czy lekarza z panstwowej kliniki tez Ty utrzymujesz , nie?


Zarabiają pieniądze za wykonywana prace ,proste jak drut. Porównywanie  zasiadania w radach nadzorczych czy fundacjach charytatywnych( w wielu przypadkach przejadajcie więcej niżeli same zebrały )do pracy w przysłowiowej budżetowce jest śmieszne,ale w twoim wykonaniu niezaskakujące.

Oburzenie wywołało raczej porównanie księżniczki do kury domowe na garnuszku swego pana i władcy. Tak samo byś się oburzała gdyby porównać sytuacje królowej i jej męża ,który notabene tez dyndał na garnuszku swej władczyni?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lut 2016, 20:27:55 »
No,  zarty sie skonczyly, bo jak widac, zartowac tez trzeba umiec i znac granice. Od tej pory, albo w temacie, albo do smietnika. Z weekndowymi pozdrowieniami!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lut 2016, 20:27:55 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lut 2016, 16:07:26 »
Temat mozna bylo zakonczyc po odpowiedzi Farvella, ze budzet kancelarii prezydenta w Polsce to po przeliczeniu okolo 300 milionow koron. Tez pokrywany z pieniedzy podatnikow, a mozna sobie zadac pytanie czy Pan prezydent i jego swita tak naprawde duzo pracuja i sie przemeczaja? Rezultaty, nie tylko aktualnego prezydenta, osiagniete wysilkime kancelarii, mowia za siebie. A praca i wysilek bez rezultatow, to wyrzucone pieniadze. Monaby to samo powiedzeic o dunskim domu krolewski. W tym jednak roznic, ze my nie wybieramy krolowej co 4 lata, a zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa dunskiego (ponad 80%) jest dumna z tej fantastycznej kobiety, tradycji i historii, kulturarv. Spoleczenstwo chce miec krolowa i chce placic na jej "utrzymanie" i nikt do tego sie tutaj nie wtraca. Od czasu jakas gazeta, za braku laku, napisze o wysokosci apanage i spokoj, a my to od razu podchwytujemy i mamy temat na forum, jak zwykle zaczynajacy sie od stwiedzenia faktu, a potem to juz prawei wolnoamerykanka, kazdy, kazdego ...... nie wiem czy zwrociliscie uwage na Reputacje jaka figuruje za raz kolo nicku. Bardzo ciekawe, osoby, ktore naprawde wiele widza i chetnie dziela sie swoimi wiadomosciamu, ale w dyskusjach maja swoje zdanie, nie zawsze zgodne z innymi, dostaja od razu po glowie. A ci co ich wala po glowie spiesza zapewne aby dam im minusa w Reputacji.

     

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lut 2016, 16:50:44 »
Pominąłeś  jeden istotny element Rogasiu. W Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent sprawuje władzę... czyli pracuje dla Polski i dlatego Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymuje pieniądze z budżetu na różne cele. W Danii Królowa o cała jej rodzina razem z dworem sprawuje funkcje reprezentacyjne i tylko reprezentacyjne. Różnica jest ogromna. Wiem że ze wszystkich sił starasz się być bardziej duński od dunów... ale litości !  Nie przesadzaj Waść ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lut 2016, 21:27:05 »
Ale 80% DUnczykow, chce tej reprezentacji i jest z niej dumna, wiec w czym problem?
Demokracja, oznacza glos wiekszosci, nieprawdaz?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lut 2016, 21:36:40 »
Habanero> zadnej nowosci nie odkryles, ale krolowa jej syn pelnia o wiele wieksze funkcje niz ci sie wydaje, poza reprezentacyjna.

Ja, nic nie pomylilem. Takie wlasnie mam zdanie na ten temat, jakie wyrazilem. Mylisz sie rowniez gleboko, piszac, ze ze wszystkich sil staram sie byc bardziej dunski od dunow. Nie musze sie starac....moze ci to cos powie, a twoja pogarde dla dunczykow (nazywasz ich dunami) – ignoruje. Zyj swoim zyciem z Prezydentem, ktory pracuje dla Polski, a ja Rogaś (jak to mnie czule nazywasz), bede sobie do konca zyl tutaj z krolowa , jej krolewska rodzina, statsministeren, ktory pracuje dla nas, z dunska Højskole, z dunska nieudana sluzba zdrowia i z ta okropna dunska mlodzieza.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Lut 2016, 04:26:41 »
Habanero> zadnej nowosci nie odkryles, ale krolowa jej syn pelnia o wiele wieksze funkcje niz ci sie wydaje, poza reprezentacyjna.

Ja, nic nie pomylilem. Takie wlasnie mam zdanie na ten temat, jakie wyrazilem. Mylisz sie rowniez gleboko, piszac, ze ze wszystkich sil staram sie byc bardziej dunski od dunow. Nie musze sie starac....moze ci to cos powie, a twoja pogarde dla dunczykow (nazywasz ich dunami) – ignoruje. Zyj swoim zyciem z Prezydentem, ktory pracuje dla Polski, a ja Rogaś (jak to mnie czule nazywasz), bede sobie do konca zyl tutaj z krolowa , jej krolewska rodzina, statsministeren, ktory pracuje dla nas, z dunska Højskole, z dunska nieudana sluzba zdrowia i z ta okropna dunska mlodzieza.

Ja nie zamierzałem niczego odkrywać, chciałem tylko naświetlić Ci pewien dość istotny fakt, który pominąłeś w swojej wcześniejszej wypowiedzi. Nie wiesz czy gardzę Duńczykami czy nie... Spieszyłem się i sobie skróciłem ;) Wielu rzeczy o mnie nie wiesz, ale masz prawo. Przestań tylko wzorem swojej szczekatej koleżanki domniemywać pewne rzeczy na mój temat. I nie żyję Prezydentem... Mam o wiele ważniejsze sprawy na głowie. A w "Rogasiu" nie ma nic z czułości i tym bardziej nic z uszczypliwości, tudzież złośliwości... Ot, takie skojarzenie. Kiedyś Ci opowiem. Niemniej jednak, chylę czoła za ludzki głos w dyskusji. Taki pozbawiony inwektyw i prowokacji. Jak znajdę chwilkę wieczorem to Ci wysmaruję długiego PM'a... może pewne rzeczy lepiej zrozumiesz. Tymczasem nie zaśmiecam już pisaniem nie na temat. Pozdrawiam
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lut 2016, 04:28:25 »
W tym cały szkopuł :))
Że co niektórzy TEŻ wybierają życie TU, w bezpiecznej odległości od "umiłowanego prezydenta" i jego szefa.
W przeciwieństwie do prezydenta i jego szefa, Królowa jest naprawdę ponad podziałami , a kochają i podziwiają  Ją Dunczycy niezaleznie od tego, na kogo głosują. Taak...róznica JEST ogromna :).

PS:
Odpowiedź, oczywiście, była do "rogi" , H...nero odpisał w międzyczasie.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut 2016, 04:43:54 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lut 2016, 09:33:20 »
Pominąłeś  jeden istotny element Rogasiu. W Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent sprawuje władzę... czyli pracuje dla Polski i dlatego Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymuje pieniądze z budżetu na różne cele. W Danii Królowa o cała jej rodzina razem z dworem sprawuje funkcje reprezentacyjne i tylko reprezentacyjne. Różnica jest ogromna. Wiem że ze wszystkich sił starasz się być bardziej duński od dunów... ale litości !  Nie przesadzaj Waść ;)

Roga, przezyl w Danii dwa razy wiecej lat niz w Polsce. On sam wie, czy jest Dunczykiem czy Polakiem, ale jest chyba zupelnie naturalnym, ze po tylu latach jego sposob myslenia, zycia, swiatopoglad jest jezeli nie dunski, to na pewno przesiakniety na wskors.
Osobiscie nie widze w tym nic zlego.
Bo tak naprawde nie chodzi o to ile lat jest sie w danym kraju, a o to, na ile czlowiek czuje sie powiazany z kultura danego kraju.
Mozna przezyc cale zycie w danym miejscu nigdy do niego nie pasujac.

To taka mala dygresja na temat dunskosci/polskosci Rogi i w zasadzie wszystkich.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lut 2016, 15:32:26 »
Roga, przezyl w Danii dwa razy wiecej lat niz w Polsce. On sam wie, czy jest Dunczykiem czy Polakiem, ale jest chyba zupelnie naturalnym, ze po tylu latach jego sposob myslenia, zycia, swiatopoglad jest jezeli nie dunski, to na pewno przesiakniety na wskors.
Osobiscie nie widze w tym nic zlego.

 



Cokolwiek by zrobił lub też nie, adwokata trzeba mu pozazdrościć ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Mary i Frederik szukają kucharza
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lut 2016, 15:32:26 »

 

Czary mary na forum czyli wyparowywanie postów.

Zaczęty przez ArtarDział Hydepark

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 48019
Ostatnia wiadomość 31 Paź 2007, 22:09:59
wysłana przez Manior
Szukaja szoferow

Zaczęty przez JutaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 17636
Ostatnia wiadomość 25 Wrz 2010, 23:54:04
wysłana przez 66piotr