poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: duża kwota do zaplaty  (Przeczytany 5027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek_rachon

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
duża kwota do zaplaty
« dnia: 27 Kwi 2016, 12:00:05 »
cześć, sprawdzilem wczoraj rozliczenie podatkowe i mam aż 9 000 do zapłaty. od połowy 2014 siedziałem na a kasie, we wrześniu tamtego roku wyjechałem do PL, w międzyczasie pracowałem 3 tygodnie w 2015. chciałbym zapytać czemu tak dużo? skoro w 2014 bylem juz na akasie, to urzad podatkowy powinien to wziac pod uwage przy robieniu karty podatkowej na rok 2015 i to uwzględnić chyba, nie?
oprocz tego dwa pytania:
1. jak się siedzi na a kasie to feriepenge się zbiera i mi przysluguje czy nie?
2. we wrześniu wracam do danii, czy jak się zamelduję to od razu dostane od Skatu karte podatkową, czy muszę sam iść do nich i prosić o nią. dodam, że planuję wpaść tylko na 4 miechy, czy wtedy otrzymuję jakieś zniżnki czy lepszy fradrał, czy nic z tego?

dodam tylko że nie chcę nikogo oszukiwać ani sępić kasy, jeśli muszę zapłacić to zapłacę, chcę tylko nie doplacac, bo też swoje uczciwie przepracowalem.
pozdrawiam emigracje

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwi 2016, 15:50:50 »
Bez wgladu w Twoje konto podatkowe nikt Ci na to pytanie nie odopowie.
Sprobuj napisac prywatna wiadomosc do uzytkownika Roga, on ma mozliwosc sprawdzenia tego i jest najlepszym specjalista podatkowym na tym forum.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwi 2016, 17:49:29 »
Feriepenge nie "zbiera sie", gdy "siedzisz na A-kasse" . Tylko,gdy pracujesz.
" Polak gorszego sortu"

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwi 2016, 20:05:11 »
ode mnie chcą aż 30513 kr. też mam spory problem
POLSKA

Offline mmaw

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwi 2016, 07:59:06 »
jedna rzecz należy zrozumieć, ze oni "nic nie chcą" od Ciebie nie chca Cie odrabic tylko ty w ciagu roku im nie zapłaciłeś ile trzeba. a teraz Ci o tym napisali.
taka przestroga tez dla tych co rozliczają sie u rożnych "magików " do których ludzie w kolejki ustawiają sie do rozliczenia. Czesto celem jest jak największy zwrot bez refleksji czy sie wogole należy. a "magik "cieszy sie ze kase płaca ludzie i nie bierze za to żadnej odpowiedzialności. odlicza co sie da i często jeszcze procent od zwrotu.
potem płacz i zgrzytanie zębów.
rozliczenie nie jest trudne i każdy jest w stanie sie tego nauczyć. miliony porad na portalu

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwi 2016, 08:54:17 »
Ciekawostką jest fakt , że ci czarodzieje , rzekomo specjaliści od podatków inkasują konkretne pieniądze za chwilkę przy komputerze , samemu nie odprowadzając podatków.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwi 2016, 13:12:58 »
taka przestroga tez dla tych co rozliczają sie u rożnych "magików " do których ludzie w kolejki ustawiają sie do rozliczenia. Czesto celem jest jak największy zwrot bez refleksji czy sie wogole należy. a "magik "cieszy sie ze kase płaca ludzie i nie bierze za to żadnej odpowiedzialności. odlicza co sie da i często jeszcze procent od zwrotu.

Bardzo trafna uwaga.

Ale nigdy nie nalezy podwazac kompetencji osob pomagajacych innym, ktorzy tej pomocy potrzebuja. Nie znam magikow, czarodziei czy tzw. specjalistow, ale musze przyznac, ze poruszane na forum przypadki (jezeli te opisy sa wiarygodne) moga budzic watpliwosci co do wiedzy i znajomosci przepisow tych osob podejmujacych sie pomocy. Spotkalem sie z kilkoma przypadkami, gdzie nawet biura ksiegowe w Polsce rowniez popelniaja kardynalne bledy na niekorzysc podatnika. Niektore osoby przysylaja mi swoje sprawy i prosza o pomoc/ocene i dlatego o tym wiem. Powracajac do pomocy, uwazam ze slowo pomoc, to czyn bezinteresowny (w przeciwienstwie do uslugi) i jezeli mozna pomoc to nalezy to robic, albo bezposrednio tutaj na forum albo jezeli wymaga to szczegolowej odpowiedzi - odpowiedziec na priv., pokabusewac, doradzic, odeslac do wlasciwego przepisu, zakladki czy nawet sposobu wyboru opcji postepowania, nie zajmujac sie konkretnie praktyczna strona - to najlepsza forma pomocy to zanczy "uczyc" innych, zeby mogli w przyszlosci pomoc sami sobie. Moga miec miejsce przypadki, gdzie pomoc jest tak zaawansowana i wymagajaca poswiecenia wiele czasu, ze strony dochodza do porozumienia wynagrodzenia takiej pomocy, kora przeradza sie w usluge, ale to powinno byc raczej rzadkoscia, poniewaz takich spraw raczej zwykli podatnicy nie maja. Trudno nie udzialic odpowiedzi na zadawane pytania na priv. Trudno nie udzielic odpowiedzi na pytania samotnej matki borykajacej sie z systemem/urzednikiem, ktory wedlug mojej oceny (i zgodnie z przepisem) nie ma racji. Trudno nie odpisac rodzinie, ktora znalazla sie w sytuacji z ktorej nie wie jak wyjsc, a ja mam rozwiazanie  "na reku". Trudno nie odpowiedziec na pytanie rodziny majacej problem z dorastajaca corka i nie wie gdzie sie w tej sprawie zwrocic obawiajac sie konsekwencji. Trudno nie wyprowadzic z bledu osoby, ktora brnie niewlasciwym torem w przekonaniu ze tak powinna zrobic. Trudno nie napisac paru slow po dunsku do odpowiedniego urzedu, poniewaz proszacy o pomoc nie zan innego jezyka. Pytania dotyczace podatku kabusewane do mnie, nie wymagaja zazwyczaj odpowiedzi, poniewaz prawie wszystko zostalo juz powiedziane na forum, zarowno przeze mnie jak i przez wielu innych i nalezy w zasadzie odslylac do tych postow. Generalnie zwykle rozliczenia to prosta sprawa i przekazywanie informacji innym powinno w koncu doprowadzic do tego, ze coraz mniej bedzie pytan tego typu na forum - to tak jak z polskimi blachami, ktore przez kilka lat byly "tematem". Dzisiaj juz prawie kazdy ktory ma potrzebe w takich sprawach, wie jak postepowac, mimo ze wiele szczegolow jak np. import, eksport, wyceny, przeglady jest troche zawiklanych. Tak samo bedzie z podatkami, zoltymi kartami, ulgami podatkowymi  itp. - jestem przekonany, ze tak bedzie. Im wiecej osob sie tego nauczy - nie bedzie juz potrzeby na "magikow" "specjalistow" i "czarodziei". Czarna magia to rezultat niewiedzy, a im wiecej osob bedzie wiedzialo coraz wiecej na "dunskie" teamty, tym mniejszy bedzie popyt na ww. 

   

poloniainfo.dk

Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwi 2016, 13:12:58 »

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Gru 2016, 18:06:56 »
Oddałem już 10 000 kr. z 30 000 kr. które zalegam dla SKATu. Odsetki mi rosną.
POLSKA

poloniainfo.dk

Odp: duża kwota do zaplaty
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Gru 2016, 18:06:56 »

 

rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11292
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Jaki jest podatek ????(procentowo) w Danii i czy jest wolna kwota od podatku??

Zaczęty przez Tomasz231Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10033
Ostatnia wiadomość 27 Sie 2010, 14:48:05
wysłana przez vred
Zła kwota przychodu 2016

Zaczęty przez Mil22Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2374
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 18:30:43
wysłana przez Mil22
wolna kwota - co jeszcze można zrobić??

Zaczęty przez art1Dział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3712
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2009, 19:21:05
wysłana przez Klingon
Kwota wolna od podatku

Zaczęty przez vetiDział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4158
Ostatnia wiadomość 23 Sty 2008, 23:25:17
wysłana przez Klingon