poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT  (Przeczytany 5231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawolsz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« dnia: 28 Kwi 2016, 19:47:06 »
Witam

Pracowałem w Danii od października do lutego. Próbuję rozliczyć się na własną rękę, mam pobrany formularz do utworzenia Nemkonta( dobrze zrozumiałęm, że konieczne jest wysłanie do Danii listu z tym formularzem, czy jest prostrzy sposób?), na SKAT.DK musze podać Cpr numer aby otrzymać tastSelv. Zaciąłem się w tym momencie. Byłem zatrudniony na umowe zlecenie przez pośrednika. Proszę o pomoc.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwi 2016, 20:21:23 »
chyba powinieneś zacząć od zapytania tego pośrednika czy odprowadzał podatki  ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Pawolsz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwi 2016, 22:16:00 »
Tak odprowadzał, wszystko normalnie legalnie otrzymałem taki papier od SKAT, jednak nie ma na nim numeru Cpr.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwi 2016, 21:54:19 »
A moze bys sie zastanowil co robisz!! Daj sobie spokoj. Nie jestes podatnikiem w Danii. Nie dostaniesz rozliczenia podatkowego bo go nie ma i skat go nie zrobi. Nie nalezysz do dunskiego rynku pracy. Dlatego nie masz cpr.nr. Piszesz jakies glupstwa, ze zwrocisz sie o cpr. nr. itp. Twoj status to pracownik wynajety przez polskiego pracodawce dla firmy w Danii, ktora wynajela cie od polskiego pracodawcy/posrednika do pracy w Danii. Dunski pracodawca zaplacil to co sie nalezy zaplaciv w takiej sytuacji, a to pismo ktore podales, to jedynie infprmacja dla ciebie, gdybys musial to gdzie pokazac w Polsce. Poszukja na forum, poniewaz juz pisalem o tym dosc szczegolowo.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwi 2016, 21:55:56 »
Zwroc uwage: w tym pismie skat wyrzanie podal kto jest twoim pracodawca, a mianowicie posrednik w Polsce.

Offline Pawolsz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwi 2016, 21:48:53 »
Czyli nie należą mi się żadne diety? próbuję ogarnąć ten temat sam więc to co dla państwa jest oczywiste dla mnie może nie być więc proszę o wyrozumiałość. Szkoda, myślałem, że działa to na innej zasadzie. Ci pośrednicy ehh.

Dania naprawdę piękny kraj, ludzie sympatyczni i uśmiechnięci nie to co w Polsce, każdy na ulicy sobie po oczach patrzy do pierwszego spuszczenia wzroku. Pozdrawiam i dzięki spróbuje znależć więcej informacji użytkownika Roga.

Ps. Rozliczenie pitu od pośrednika w urzędzie sk. wystarczy aby nie było komplikacji?

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwi 2016, 21:56:57 »


Dania naprawdę piękny kraj, ludzie sympatyczni i uśmiechnięci nie to co w Polsce,

Heheheh... nie przesadzaj z tym zachwytem nad nimi ;)  Oni żrą antydepresanty jak Tola dropsy ;)   do tego jarają jakieś świństwa...  Pooglądaj ich przez kilka lat , a zmienisz zdanie ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwi 2016, 21:56:57 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwi 2016, 23:08:14 »
chyba powinieneś zacząć od zapytania tego pośrednika czy odprowadzał podatki 

Posrednik, ktory w tym przypadku jest polska firma, nie odprowadza podatku od pracownika ktorego wynajal jako sile robocza do firmy dunskiej u ktorej ten pracownik wykonywal prace. To dunska firma najmujaca tego pracoenika, ma zgodnie z przepisamu odprowadzic podatek 30% i 8% skladki na rynek pracy i to wszystko. Dlatego nie ma potrzeby pytac posrednika. Podatek zostal do Skatu.


Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwi 2016, 23:19:50 »
Posrednik, ktory w tym przypadku jest polska firma, nie odprowadza podatku od pracownika ktorego wynajal jako sile robocza do firmy dunskiej u ktorej ten pracownik wykonywal prace. To dunska firma najmujaca tego pracoenika, ma zgodnie z przepisamu odprowadzic podatek 30% i 8% skladki na rynek pracy i to wszystko. Dlatego nie ma potrzeby pytac posrednika. Podatek zostal do Skatu.






Coś na ten temat jeszcze pamiętam ;)  Takie były moje początki kilkanaście lat temu. Na szczęście tylko 4 miesiące
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2016, 12:16:50 »
Czyli nie należą mi się żadne diety? próbuję ogarnąć ten temat sam

widocznie masz za duzo czasu / temat jest ogarniety!!!! Moze zanim sam zaczynasz ogarniac temat i wciagac w niego czytelnikow forum i stawiac pytania, przetlumaczylbys sobie chociazby na Googl ta badz co badz ktortka tresc pisemka ze Skatu. Ja, znajac doskonale przepisy podatkowe, udzielilem ci juz odpowiedzi, ze nie masz nic wspolnego z dunskim systemem podatkowym, bedac zatrudnionym przez polskeigo pracodawce. Jedyny obowiazek to zaplacenie przez firme ciebie wynajmujaca od polskiej firmy, to odprowadzenie przez edusnka firme tego podatku, ktory zostal odprowadzony. A ty znowu zadajesz pytanie, ktore powinienes zadac swojemu pracodawcy w Polsce, a mianowicie czy wysylajac cie do Danii nie powinine ci zaplacic jakies diety itp. Przestan wiec marudzic i korzystaj z dokladnych informacji, zgodnych z przepisami, jakich ci udzielilem. Nie jestes z nimi zgodny, albo masz watpliwosci - zwroc sie zrodla, a mianowicie do Skatu, bo masz do tego prawo. Natomiast nie masz zadnych innych praw w stosunku do systemu podatkowego, ani innego systemu w Danii. Kropka. Koniec.

poloniainfo.dk

Odp: Brak numeru Cpr, Potrzebna pomoc, rozliczenie SKAT
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2016, 12:16:50 »

 

C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9009
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
Pomoc

Zaczęty przez nata2hkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7178
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 08:54:54
wysłana przez Klingon
dokument z A-kassa po urlopie porosze o pomoc

Zaczęty przez jarek23Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7645
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 17:59:17
wysłana przez roga
proszę o pomoc

Zaczęty przez goścDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7468
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2008, 16:29:23
wysłana przez Jomir
Pomoc

Zaczęty przez andzin362Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2734
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 21:58:03
wysłana przez andzin362