poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brexit co on oznacza dla nas?  (Przeczytany 34646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Brexit co on oznacza dla nas?
« dnia: 24 Cze 2016, 09:16:40 »
Jeśli wyjdą i to będą ludzie musieli uciekać z UK to cięńko to widzę. Większość będzie uderzać do dk, fr,de. Będzie duży napływ imigrantów.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Cze 2016, 10:00:35 »
powiedzial imigrant...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Cze 2016, 10:58:16 »
Jeśli wyjdą i to będą ludzie musieli uciekać z UK to cięńko to widzę. Większość będzie uderzać do dk, fr,de. Będzie duży napływ imigrantów.

Bardzo dobrze się stało. Byłem absolutnie pewien takiego wyniku, aczkolwiek stawiałem na większą przewagę wygranych. I nie panikuj kolego... Nikt nie będzie musiał uciekać ; ci którzy tam są i pracują , zostaną tam... Tylko nowych im eurokołchoz nie wciśnie. Teraz z niecierpliwością czekam kto będzie następny ; Holandia ?  Cechy ? Węgry ?  I może wreszcie Polska....
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Cze 2016, 12:51:40 »
Wielka Brytania dawala kase, Polska ciagnie, wiec nie sadze :)

Dania poki co ma za malo Eurosceptykow, ale stawiam bardziej na to, ze wstrzas "pobrexitowy" zaskutkuje mniejszym cisnieniem na panstwa czlonkowskie i "liggestilling".
A w sumie o to chodzi.
Unia w koncu dzialala niezle dobrych kilku lat, dopki nie przylaczono do niej biednych krajow z bloku wschodniego.
Wtedy zaczal sie niestety jednostronny przeplyw pieniedzy, albo powiedzmy cisnienie w odbywu kierunkach stalo sie razaco nieproporocjonalne.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Cze 2016, 14:37:10 »
Wielka Brytania dawala kase, Polska ciagnie, wiec nie sadze :)


wyssane z czegoś tam bzdury , nagminnie powielane przez takich właśnie eurokołchozowych z Bożej łaski... Nawet nie zdajesz sobie sprawy z ogromu pieniędzy , które co roku pompujemy w tę utopię/ ZSRR 2.0 . Nie stać Was na realne argumenty  więc  pdolicie takie bzdety tym którzy niczego nie rozumieją

Dania poki co ma za malo Eurosceptykow, ale stawiam bardziej na to, ze wstrzas "pobrexitowy" zaskutkuje mniejszym cisnieniem na panstwa czlonkowskie i "liggestilling".
A w sumie o to chodzi.
Unia w koncu dzialala niezle dobrych kilku lat, dopki nie przylaczono do niej biednych krajow z bloku wschodniego.
Wtedy zaczal sie niestety jednostronny przeplyw pieniedzy, albo powiedzmy cisnienie w odbywu kierunkach stalo sie razaco nieproporocjonalne.



Hehehehhe.... Unia nigdy nie działała "niezle"  ;) A te rzekomo biedne kraje z bloku wschodniego to dla tych złodziei łakomy kąsek.

"dopóki nie przyłączono do niej..." heheheh.... heheheheh... haaaaahahahahaha.... Ja wiem że jest piątek ale czy to aby nie za wcześnie na alkohol ?  Ja też wypijam niewielkie ilości w każdy piątek ale dopabuse wieczorem :D.
Ok... wytarłem monitor i pozwolę sobie zapytać : któż był tak wredny i przyłączył siłą te biedne kraje z bloku wschodniego do Bogu ducha winnej  Utopii Europejskiej ? 
Pytanie oczywiście retoryczne... Wszyscy wiedzą że te "biedne kraje z bloku wschodniego" zostały wessane przez tych złodziei jak przez odkurzacz. Poczytaj sobie nieco zanim zaczniesz wciskać takie kocopoły ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline annaz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +4/-0
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Cze 2016, 18:16:06 »
Wielka Brytania dawala kase, Polska ciagnie, wiec nie sadze 
Polska w 2016 roku będzie płatnikiem netto do UE.
"... Polska w przyszłym roku więcej pieniędzy wpłaci do budżetu Unii Europejskiej niż otrzyma. – Z powodu opóźnienia w uruchomieniu nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020 nasz kraj stanie się płatnikiem netto – stwierdził Jerzy Kwieciński -wiceminister w nowym resorcie rozwoju na antenie radia Wnet."
Dotacje są ważne, ale według mnie najważniejszy jest dostęp Polski do wspólnego rynku. W końcu Polska też za kilka lat będzie tylko płatnikiem netto.
http://wolnemedia.net/polska-w-2016-r-bedzie-platnikiem-netto-ue/

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Cze 2016, 19:02:15 »
bedzie w 2016...
czyli jednak przez 12 lat wiecej brala niz dawala...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Cze 2016, 19:02:15 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Cze 2016, 19:28:33 »
A zapomnielismy ile Polska otrzymala milardow jeszcze przed wstapienime do Unii. Mam na mysli okres zaraz po upadku "muru", kiedy to szczegolnie Niemcy pompowali mialiardy marek w ramach pomocy sasiadowi. Oczywiscie nie bezinteresownie, widzac ogromne mozliwosci gospodarcze i polityczne, ale takie sa prawa ekonomii i polityki. nie sadze, ze te ogromne inwestycje zaszkodzily Polsce, wrecz przeciwnie, przyspieszyly ten bardzo silny rozwoj gospodarczy. 25-30 lat, patrzac z jakiego punktu wyjsciowego startowala Polska jest krotkim okresem. Dzisiaj Polska jest na poziomie wilu innych krajow europejskich (nie tylko z bylej Europy Wschodniej), co niestety bez kapitalu byloby do osiagniecia w tak krotkim czasie. Podobna sytuacja byla kiedys w Europie, gdzie wlasnie pieniadze/inwestycje pozwolily na dzwigniecie sie w relatywnie szybkim czasie wielu krajom - mam na mysli plan Marshalla.   

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Cze 2016, 19:51:08 »
A zapomnielismy ile Polska otrzymala milardow jeszcze przed wstapienime do Unii. Mam na mysli okres zaraz po upadku "muru", kiedy to szczegolnie Niemcy pompowali mialiardy marek w ramach pomocy sasiadowi. Oczywiscie nie bezinteresownie, widzac ogromne mozliwosci gospodarcze i polityczne, ale takie sa prawa ekonomii i polityki. nie sadze, ze te ogromne inwestycje zaszkodzily Polsce, wrecz przeciwnie, przyspieszyly ten bardzo silny rozwoj gospodarczy. 25-30 lat, patrzac z jakiego punktu wyjsciowego startowala Polska jest krotkim okresem. Dzisiaj Polska jest na poziomie wilu innych krajow europejskich (nie tylko z bylej Europy Wschodniej), co niestety bez kapitalu byloby do osiagniecia w tak krotkim czasie. Podobna sytuacja byla kiedys w Europie, gdzie wlasnie pieniadze/inwestycje pozwolily na dzwigniecie sie w relatywnie szybkim czasie wielu krajom - mam na mysli plan Marshalla.


Zacny dobór slow Milordzie.

Jeżeli mamy bys takimi purystami językowymi ,to nie było żadnego wpompowywania kapitału,Bryla prywatyzacja przeprowadzona w skandalicznych warunkach.Nie tylko firm które zaskoczyła transformacja,jak i całkiem przyzwoite firmy który pomagało sie stanąć na przepaścią ,  i potem pomagało się znaleźć inwestora  ,który łaskawie wyciągał pomocna dłoń ...ups -wpompowywał fundusze.Tak jak cala UE pomaga nowym członkom UE z pobudek czysto altruistycznych ,pochylając się nad bieda i czysta niesprawiedliwością , by żyło się lepiej .

Dobre

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Cze 2016, 20:16:26 »
A zapomnielismy ile Polska otrzymala milardow jeszcze przed wstapienime do Unii. Mam na mysli okres zaraz po upadku "muru", kiedy to szczegolnie Niemcy pompowali mialiardy marek w ramach pomocy sasiadowi. Oczywiscie nie bezinteresownie, widzac ogromne mozliwosci gospodarcze i polityczne, ale takie sa prawa ekonomii i polityki. nie sadze, ze te ogromne inwestycje zaszkodzily Polsce, wrecz przeciwnie, przyspieszyly ten bardzo silny rozwoj gospodarczy.   

Silny rozwój gospodarczy... Rogasiu ! Ty dobrze wiesz, wiesz nawet lepiej ode mnie czy kogokolwiek że te wszystkie "unijne" wskaźniki rozwoju , krzywe , słupki , rejtingi etc. to pic na wodę. To jest bardziej sztuczne od cycków Pameli. Zrobili to i wciąż nam wciskają tylko i wyłącznie dla swoich potrzeb i nie ma to najmniejszego pokrycia z rzeczytwistością.

O jakim rozwoju mówisz ?  Masz może na myśli polskie stocznie ?  Te stocznie , które zbudowała komuna... Te stocznie były najlepsze na świecie. Ale Niemcom było to nie na rękę. Dlatego "wpompowali" mnóstwo kapitału w ich wykończenie. Niedobitki dorżnął herr TuSSk , wzamian za co może teraz pierdzieć w unijny stołek. A może chcesz powiedzieć coś na temat polskiego rybołówstwa ?  Albo górnictwa ?  Rozumiem Twój entuzjazm... Wszak nie gryzie się ręki która Cię karmi... Ale nie przesadzaj Waść


P.S. Całą perfidię eurokołchozu można dostrzec gołym okiem na przykładzie Grecji ; wykończyli ją (Niemcy) a teraz za bezcen kupują sobie na własność greckie wysepki. Z Polską też tak miało się stać ale przyszedł niedobry PiS i zablokował wyprzedaż Polskiej ziemi za bezcen....
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline annaz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +4/-0
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Cze 2016, 20:57:27 »
A zapomnielismy ile Polska otrzymala milardow jeszcze przed wstapienime do Unii. Mam na mysli okres zaraz po upadku "muru", kiedy to szczegolnie Niemcy pompowali mialiardy marek w ramach pomocy sasiadowi. Oczywiscie nie bezinteresownie, widzac ogromne mozliwosci gospodarcze i polityczne, ale takie sa prawa ekonomii i polityki. nie sadze, ze te ogromne inwestycje zaszkodzily Polsce, wrecz przeciwnie, przyspieszyly ten bardzo silny rozwoj gospodarczy. 25-30 lat, patrzac z jakiego punktu wyjsciowego startowala Polska jest krotkim okresem. Dzisiaj Polska jest na poziomie wilu innych krajow europejskich (nie tylko z bylej Europy Wschodniej), co niestety bez kapitalu byloby do osiagniecia w tak krotkim czasie
To tylko część prawdy. Trzeba mieć szeroką wiedzę o UE, ekonomii, imporcie i eksporcie, polityce, funduszach europejskich, funduszach norweskich, a przede wszystkim ich beneficjentach-których większość stanowią firmy niemieckie, francuskie, angielskie- żeby wypowiadać się na dany temat. Wiadomo, że bogatym krajom chodzi o rynki zbytu, wszystko w kontekście eksportu, tworzenia miejsc pracy itp. bo z tego są podatki. Fundusze UE i fundusze norweskie to nie jest ALTRUIZM tylko EKONOMIA. A jak ekonomia to wiadomo silniejszy połknie słabszego. I tutaj pojawia się pojęcie GLOBALIZMU.
 Moja wiedza jest skromna, ale jak czytam wypowiedzi Polaków tutaj mieszkających jakie ogromne pieniądze dostaje Polska od UE za nic, i jak to Polska powinna być wdzięczna innym bogatym krajom i robić wszystko co powiedzą to "ręce opadają". Nikt nie robi tak fatalnego PR Polsce za granicą jak sami Polacy i nie mówię tutaj tylko o "budowlańcach". Poniżej cytuję ze strony EOG po co są fundusze dla Polski, żeby nie czytać więcej ile to Polska dostaje kasy za nic.
"Norweski Mechanizm Finansowy oraz Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli tzw. fundusze norweskie i fundusze EOG) są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom UE. Fundusze te są związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej oraz z jednoczesnym wejściem naszego kraju do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE + Islandia, Liechtenstein, Norwegia). W zamian za pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego Unii Europejskiej (choć nie są jej członkami). Obecnie jest realizowana druga edycja funduszy norweskich i EOG (lata 2009 - 2014). "

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Cze 2016, 21:19:29 »
Aż miło się czyta @annaz  ;)  Jedna rzecz mnie bardzo zastanawia ; kiedy wątek będzie do zamknięcia ?   :D :D :D
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Cze 2016, 23:08:32 »
annaz:
To nie tylko czesc prawdy, ale cala prawda, ze bez kapitalu/inwestycji, Polska nie osiagnelaby poziomu gospodarczego na ktorym sie znajduje obecnie. Nie widze nic negatywnego w tym, ze inne kraje byly i sa zainteresowane polskim rynkiem zbytu. Rozwoj Polski, miedzy innymi dzieki inwestycjom zagranicznym i pomocy finansowej, umozliwil rowniez polskim firmom mozliwosc eksportu i inwestowania w innych krajach. A wiec obopolna korzysc. Bezzwrotnie udzielana pomoc to kolosalne pieniadze, a uzyskiwanie w zamian tej pomocy (czytaj pieniadze na rozwoj) mozliwosci dostepu do rynku wewnetrznego Unii uwazam za bardzo dobra sprawe, poniewaz dostep tych krajow do rynku Unii jest korzystny dla obu stron, tak jak piszesz miejsca pracy, produkcja, wplywy z podatkow itp. „Polykanie” slabszego przez silniejszego, to troche przestarzala teoria. Dzisiaj to sie nie oplaca. Lepsza jest wspolpraca i wzajemna korzysc obu stron, przynajmniej ja tak to widze z wieloletnich doswiadczen w firmach zagranicznych wspolpracujacych z firmami w Polsce i Baltikum i bedacych na tych rynkach od lat, jak rowniez osobistego uczestnictwa w kabusewnictwie jednego z dunskich funduszy. Dzisiaj jak pisalem wczesniej, sytuacja jest juz nieco inna – nie ma tak duzego doplywu srodkow jak przed laty, ale nie nalezy zapominac, ze Polska uzyskala ogromna pomoc finansowa, bez ktorej watpie czy bylaby w stanie tak szybko stanac na nogi. Oczywiscie nie ma nic za darmo. Dzisiaj Polska jest w stanie konkurowac z przedsiebiorstwami zagranicznymi, a to ze firmy zagraniczne albo znajduja sie w Polsce i eksportuja lub sprzedaja swoja produkcje w Polsce, albo wprowadzaja swoje produkty na polski rynek zbytu jest bardzo zdrowym zjawiskiem. nie ma watpliwosci, ze Polska przez wiele, wiele lat uzyskala relatywnie najwieksza pomoc ze wszystkich nowcyh krajow czlonkowskich Unii, bez wzgledu na motywy udzielenia tej pomocy. Ale to juz historia. Teraz po latach sytuacja sie zmienila i nadchodzi czas ze Polska, tak jak wiele innych krajowi bedzie dofinansowywala budzet unijny.             

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Cze 2016, 09:59:58 »
I nie panikuj kolego... Nikt nie będzie musiał uciekać ; ci którzy tam są i pracują , zostaną tam...
Ja się nie boję tych pracujących Rodaków,  jestem za takich jak najwięcej tutaj zapraszam,  chodzi mi że wywala tych co kombinują z socjalu na socjal. Tacy będą szukac nowego kraju na socjal, bo są nauczeni już kilka lat tak więc do pracy im nie spieszno

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Cze 2016, 15:30:41 »
  chodzi mi że wywala tych co kombinują z socjalu na socjal. Tacy będą szukac nowego kraju na socjal, bo są nauczeni już kilka lat tak więc do pracy im nie spieszno


Może wreszcie ktoś pójdzie po rozum do głowy i wsadzi to bydło na materace  którymi przypłynęło i pogoni do domu
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Cze 2016, 15:30:41 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14677
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18895
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49210
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15336
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19286
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior