poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: oszustwo na dba.dk  (Przeczytany 7574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
oszustwo na dba.dk
« dnia: 08 Lis 2016, 22:44:00 »
Kupiłem na dba.dk oprogramowanie komputerowe za kwotę 2900 kr. Kontaktowałem się przez aplikację mobilną i nie zauważyłem że nie ma sprzedający podanego nr tel. i że jest użytkownikiem dopabuse od 25 października 2016. Mam brak kontaktu ze sprzedającym, jedynie co to mam zrzuty ekranu z ogłoszenia. Mailowo sprzedający podał mi numer konta na które wpłaciłem mu kasęi miał przysłać mi adres, jednakże os tygodnia milczy. Czy są szanse namierzenia klienta po IP? Czy mieliście taki przypadek? Po numerze konta bankowego przecież też można namierzyć osobę w Danii bo każdy ma NEM ID?
POLSKA

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lis 2016, 09:24:20 »
Kwota kwalifikuje sprawe do scigania z urzedu (powiedzmy), wiec skontaktuj sie z policja.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lis 2016, 12:42:15 »
Najpierw zglosilbym oszustwo do DBA, ktore podpowie co powinno sie zrobic i tez zanotuje oszusta. Wysylanie na DBA kwot wiekszych niz 100kr to mocno poroniony pomysl, chyba ze sie handluje uzywajac Pay Pal, co gwarantuje przeprowadzenie handlu.
Gdy cos sam kupuje na DBA to zawsze lokalnie i face to face, tez nigdy w drzwiach :)
Wczoraj pisano o zlapanych oszustach z Randers sprzedajacych kopiowane programy komputerowe microsofta ; byc moze autor watka jest ich ofiara?

Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lis 2016, 20:29:09 »
Kilka lat temu tez tak mielismy, wtedy facet mial zarejestrowany cpr na dba, okazalo sie, ze pieniadze przelewalismy na konto jego dziewczyny (nie wiedzilismy o tym bo w dk mozna bylo zrobic przelew bez podawania danych, wystarczyl numer konto), sprawdzili nam w banku, ze pieniadze zostaly wyplacone w chwile po wplynieciu, zglosilismy sprawe na policje ale poinformowali nas, ze sa marne szanse na odzyskanie pieniedzy, pozniej byla sprawa ale w innym miescie ja na niej nie bylam bo nie chcialam sie bawic w dodatkowe koszty, dzwonilam tam i poinformowano mnie, ze on sie broni, ze o niczym nie wiedzal tylko wszystko zrobila jego dziewczyna... kasy do dnia dzisiejszego nie odzyskalismy. Przez kolejne lata nic nie kupowalismy z wysylka, a ostatnio znow sie skusilam i znow wtopa, tym razem na mniejsza kwote, sprawe zglosilam do dba, dzwonili do Mnie i zablokowali go, ja na dba dalam ogloszenie zeby ludzie uwazali na oszusta, wstawilam zdjecia strony i wszystko opisalam... odzew byl duzy i nawet jeszcze raz probowal sprzedac juz z nowego konta ale dba znow zablokowalo. Juz nie szlam na policje bo kwota byla mniejsza, szkoda mojego czasu i nerwow a i tak wiem, ze nie odzyskam...

Kupiłem na dba.dk oprogramowanie komputerowe za kwotę 2900 kr. Kontaktowałem się przez aplikację mobilną i nie zauważyłem że nie ma sprzedający podanego nr tel. i że jest użytkownikiem dopabuse od 25 października 2016. Mam brak kontaktu ze sprzedającym, jedynie co to mam zrzuty ekranu z ogłoszenia. Mailowo sprzedający podał mi numer konta na które wpłaciłem mu kasęi miał przysłać mi adres, jednakże os tygodnia milczy. Czy są szanse namierzenia klienta po IP? Czy mieliście taki przypadek? Po numerze konta bankowego przecież też można namierzyć osobę w Danii bo każdy ma NEM ID?

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Gru 2016, 18:11:23 »
Zgłosiłem oszustwo na POLITI 2 tygodnie temu. Dziś dostałem list z POLITI (poniżej treść).
Mam jego dwa konta bankowe nie wiem czy będą mogli oszusta przez nie namierzyć czy dadzą sobie spokój bo kwota to 2900 kr. ?
------------------------------------------------
Anmeldelseskvittering.
Politiet har den 21/11-2016 modtaget en anmeldelse om et strafbart forhold, der er journaliseret som Bedrageri, forøvet 25/10-2016-00.00 fra Dba.dk, Ukendt , Ukendt, 0000 Ukendt Adresse. Det fremgåraf anmeldelsen, at De er forurettet i sagen.Sagen vil nu blive undersøgt af politiet.Hvis politiets efterforskning fører til, at en gerningsmand bliver dømt eller frifundet, vil De blive underrettet, når der er truffet en afgørelse i sagen. De vil dog ikke blive underrettet om afgørelsen, hvisDe tidligere overfor politiet har givet afkald på underretning. Hvis De har fremsat erstatningskrav i sagen, vil De tillige blive indkaldt til retsmødet.Er det ikke muligt at finde en gerningsmand, vil sagen kun blive behandlet igen, hvis politiet modtagernye oplysninger. Hvis de nye oplysninger gør det nødvendigt, vil politiet kontakte Dem. Er det ikke muligt at finde gerningsmanden, hører De ikke mere fra politiet.Har De behov for hjælp, vejledning eller støtte efter at være udsat for en forbrydelse, kan De kontakte offerrådgivningen. Oplysning om nærmeste offerrådgivning fås hos politiet eller på www.politi.dk
----------------------------------------------
POLSKA

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Gru 2016, 21:59:04 »
Powodzenia!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sty 2017, 01:07:51 »
Dostałem taką odpowiedź z Politi. Myślicie ż eoleją sprawę?
-------------------------------------------------------
AnmeldelseskvitteringPolitiet har den 21/11-2016 modtaget en anmeldelse om et strafbart forhold, der er journaliseret som Bedrageri, forøvet 25/10-2016-00.00 fra Dba.dk, Ukendt , Ukendt, 0000 Ukendt Adresse. Det fremgåraf anmeldelsen, at De er forurettet i sagen.Sagen vil nu blive undersøgt af politiet.Hvis politiets efterforskning fører til, at en gerningsmand bliver dømt eller frifundet, vil De blive underrettet, når der er truffet en afgørelse i sagen. De vil dog ikke blive underrettet om afgørelsen, hvisDe tidligere overfor politiet har givet afkald på underretning. Hvis De har fremsat erstatningskrav i sagen, vil De tillige blive indkaldt til retsmødet.Er det ikke muligt at finde en gerningsmand, vil sagen kun blive behandlet igen, hvis politiet modtagernye oplysninger. Hvis de nye oplysninger gør det nødvendigt, vil politiet kontakte Dem. Er det ikke muligt at finde gerningsmanden, hører De ikke mere fra politiet.Har De behov for hjælp, vejledning eller støtte efter at være udsat for en forbrydelse, kan De kontakte offerrådgivningen. Oplysning om nærmeste offerrådgivning fås hos politiet eller på www.politi.dk
POLSKA

poloniainfo.dk

Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sty 2017, 01:07:51 »

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwi 2017, 22:07:19 »
Politi namierzyło gościa dzięki pierwszemu nr konta jaki mi przez pomyłkę przesłał na smsa. Oszukał oprócz mnie jeszcze 80 osób. Była sprawa w sądzie. Sąd przysłał mi dokumenty że oszust ma mi oddać w ciągu 14 dni 2900 kr. Innym poszkodowanym także, jest tam z 200 000 kr. Termin minął. Pieniędzy mi nie zwrócił. Mam jego dane adresowe. W jaki sposób ściągnąć od niego moje pieniądze?
POLSKA

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwi 2017, 10:55:21 »
Fogedretten - czyli sad komorniczy
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2017, 22:23:17 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwi 2017, 17:46:32 »
Poprzez sady czy incasso nawet lamenty nie odzyskasz od niego nigdy tych pieniedzy, jedyna mozliwoscia jest wjazd do jego mieszkania z elektryczna pila do drzewa (Bosch albo Makita, najlepsze :) ), ale to moze byc niebezpieczne i nieoplacalne, zwlaszcza dla ciebie.

Zaczal oszukiwac bo prawdopodobnie mial jakies dlugi i te 200000 pomnoz pare razy; jestes z pewnoscia numer 100 w kolejce.

Jesli komornik znajdzie cos wartosciowego u niego, to bedzie to sprzedane na aukcji i dostaniesz w rezultacie byc moze 1.5 dkr .
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2017, 18:07:45 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: oszustwo na dba.dk
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwi 2017, 17:46:32 »

 

Chimieliński - wielkie oszustwo, taki sobie malarz, a może geniusz?

Zaczęty przez jakotakoDział Kultura

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 20159
Ostatnia wiadomość 21 Lis 2010, 00:29:53
wysłana przez andyandy
oszustwo pracodawcy

Zaczęty przez poloniabytDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3976
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2011, 00:16:37
wysłana przez roga
Oszustwo w Danii - kupno auta w salonie

Zaczęty przez OszukanyDział Pomoc!

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16485
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2009, 07:23:54
wysłana przez gosc73
oszustwo "na wnuczka"

Zaczęty przez penseurDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6244
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2013, 22:34:56
wysłana przez myszka0807
zakupy na dba.dk

Zaczęty przez linkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6933
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2013, 21:00:25
wysłana przez sopocianka