poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wolna kwota od Podatku  (Przeczytany 1981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline patrykos93

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Wolna kwota od Podatku
« dnia: 07 Gru 2016, 19:18:49 »
Witam a mianowicie pracowałem w Danii do końca Maja i teraz znów wróciłem 28 listopada. Agencja pracy powiedziała mi że skończyła mi się karta podatkowa podobno i teraz musieli  zrobić nową, tylko że teraz mam problem, ponieważ dostałem tylko zaledwie 144 kr na 2 tygodnie wolnej kwoty...;/ Wcześniej miałem 5 tys, Czy jest ktoś tutaj kto potrafi wytłumaczyć jak to zmienić ?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wolna kwota od Podatku
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Gru 2016, 21:55:07 »
Albo pracodawca wprowadzil cie w blad, albo zle zrozumiales. Przystepujac znowu do pracy, SKAT zna twoje wczesniejsze dochody oraz przewidywany dochod od 28.11.2016 do konca roku. Czyli Skat posiada podstawe do obliczenia podatku za caly 2016. Skatv wie rowniez ile zaplaciles podatku do 28.11.16. Na podstawie przewidywanego dochodu za caly 2016, Skat obliczyl ile od tego dochodu nalezy zaplacic podatku. Ten podatek skat porownal z podakiem juz odprowadzonym przez pracodawce w ciagu roku. Na pewno mowa o za malo zaplaconym podatku, ktory teraz Skat reguluje w ten sposob, ze obniza twoja kwote wolna od opodatkowania do takiego poziomu, ze w ciagu ostaniego miesiaca roku zaplacisz tyle podatku ile juz teraz brakuje. Gdybys nadal zachowal swoj poprzedni fradrag, to na pewni bylaby mowa o doplacie do podatku po zakonczeniu roku podatkowego czego nadal nie mozna wykluczyc. moze tez byc tak, ze twoj zaliczkowy podatek placony w ciagu roku byl na tyle zanizony, ze prawie zerowy fradrag w ostanim miesiacu nie wyrowna w pelni tego brakujacego podatku odprowadzonego zaliczkowo i nadal po zakonczeniu roku bedziesz mial dlug podatkowy. Podejrzewam ze twoja poprzednia karta podatkowa nie byla przezciebie kontrolowana i albo dochod w tej karcie byl zanizony, albo ulgi podatkowe byly za wysokie  albo kombinacaj obu elementow. Dlatego teraz, kiedy zblizamy soe do nowego roku podatkowego, jak zwykle namawiam wszystkich zeby sprawdzili swoje karty podatkowe na 2017 i ewentualnie wniesli zmiany, poniewaz jak wiadomo Skat, a wlasciwie komputer Skatu kopiuje rozliczenie 2015 i wprowadza dane tego rozliczenia = karta podatkowa 2017.   

poloniainfo.dk

Odp: Wolna kwota od Podatku
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Gru 2016, 21:55:07 »

 

Odliczenia od podatku

Zaczęty przez RomekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4191
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2009, 19:32:21
wysłana przez K3
Kupilem dom w Danii, czy moge przywiezc materialy bud. z PL bez dodatk. podatku?

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16247
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2013, 22:36:52
wysłana przez 1941
Rozliczenie podatku 2010 co i jak?

Zaczęty przez dziubasewoDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5521
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2011, 00:07:05
wysłana przez roga
Pytania o rozliczenie podatku 2009

Zaczęty przez kokiDział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11068
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2010, 13:34:04
wysłana przez andyandy
Zwrot podatku z Danii

Zaczęty przez diinusDział Podatki

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 40182
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2009, 13:21:48
wysłana przez katka