poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Mam firmę w Polsce i umowę z Polską firmą na pracę w Danii. Co z rachunkami?  (Przeczytany 5327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline norbirump

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Witam

Pracuje od jakiegoś czasu w Danii na takiej zasadzie że podpisuje umowę z Polską firmą mając swoją własną firmę w Polsce. Moja księgowa twierdzi że powinienem tej Polskiej firmie wystawiać rachunki a z kolei firma która mnie wysyła twierdzi że nie ma takiej potrzeby bo place podatki w Danii.
Kto ma rację? Na chłopski rozum skoro pracuje dla polskiej firmy i mam z nią umowę powinienem taki rachunek wystawić. Z kolei skoro place podatki w Danii po co wystawiać rachunek w Polsce i płacić od niego podatek. Czy ktoś jest w stanie konkretnie odpowiedzieć jak to powinno wyglądać? Może jest na to jakiś paragraf lub coś?

Offline krastyjunewo

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • dobre serum Richevon
Wg. mnie powinieneś wystawiać rachunki polskiej firmie, ponieważ z Polską jesteś związany (masz firmę w Polsce). Jesteś zameldowany w Danii, czy tylko mieszkasz? Musiałbyś podpytać się jakiegoś radcy prawnego, albo napisać do US w Polsce jak to jest z rachunkami.
Pozdrawiam.

Offline norbirump

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Mieszkam tylko na czas kontraktu w Danii. Meldunek mam w Polsce. W Danii odprowadzam 35.6 procent podatku jako osoba delegowana. Trochę skomplikowana to sytuacja dla mnie a nie chciałbym później płacić jakiś kar.
Dodam że nie mam żadnego numeru podatkowego w Danii ale dostaje rozliczenie z SKAT.

Offline 1990

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Co masz podpisane z tą firmą dokładnie?

Umowę o pracę, zlecenie, kontrakt i w ramach umowy firma cię oddelegowała?
Czy umowę o świadczenie usług w ramach prowadzenia własnej działalności gospodarczej - umowa o współpracy między dwoma niezależnymi podmiotami i samooddelegowanie nastąpiło?


To co piszesz 35,6% podatku to jest od wynajmu siły roboczej przez duńską firmę od firmy polskiej zatrudniających pracowników, wtedy nie potrzebny jest numer CPR, a po roku dostaje rozliczenie z SKAT i rozlicza PIT w Polsce.








Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
To co piszesz 35,6% podatku to jest od wynajmu siły roboczej przez duńską firmę od firmy polskiej zatrudniających pracowników, wtedy nie potrzebny jest numer CPR, a po roku dostaje rozliczenie z SKAT i rozlicza PIT w Polsce.

SKAT nie sporzadza rozliczenia w tradcyjnym tego slowa znaczeniu, a jedynie informuje o wysokosci zaplaconego podatku. Reszte zalatwia "delikwent" sam, tak jak napisales, w Polsce.

poloniainfo.dk


 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 249921
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 127
Ostatnia wiadomość 19 Kwi 2024, 09:15:48
wysłana przez Nancyfrank
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26496
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32803
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29789
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand