poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dokumenty z SKAT  (Przeczytany 4179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margaritaPL

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
dokumenty z SKAT
« dnia: 23 Maj 2017, 21:19:09 »
Historia wygląda tak:
Mój chłopak pracował w 2016 w Danii.
Długo nie otrzymywał dokumentów z Danii, a trzeba się było rozliczyć chociażby z polskim Urzędem Skarbowym.
Jakiś cudem dotarliśmy do człowieka w Polsce, który nam pomógł. Rozliczenia dokonaliśmy na podstawie payslipów, które nam przesłał.
Z Danii przyszło pismo, żeby założyć konto, bo chcą wypłacić 123 korony oraz pismo o przysługującej kasie z feriepenge.
Zadzwoniłam do tego gościa z Polski, który nam przesłał payslipy i poinstruował co robić dalej. Tym samym wysłaliśmy do Danii:
1. Supplerende oplysninger til årsopgørelsen for 2016 z kalkulacją do pola 51 oraz 53
2. Zgłoszenie nemkonta

Z feriepenge kazał nam poczekać, aż aktywują nemkonto.

A teraz przyszły nowe dokumenty z Danii:
1. Servicebrew - wygląda mi na pusty formularz, brak w nim pola 53
2. Arsopgorelse - z kwotą 123 koron do zwrotu.

Wygląda na to, że nie uwzględnili w tym drugim dokumencie naszego rozliczenia Supplerende oplysninger til årsopgørelsen for 2016.
Być może listy się wyminęły, bo ich pisma są datowane wcześniej niż my wysłaliśmy nasze rozliczenie.

Pytanie, co teraz robić żeby nie przepadła kasa z Supplerende oplysninger til årsopgørelsen for 2016?
Czy ten servicebrew trzeba wypełnić i odesłać, co z kwotą z pola 53, skoro na tym formularzu tego pola nie ma?
Pan, który nam do tej pory pomagał, teraz już zawodzi  >:(

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty z SKAT
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2017, 23:01:33 »
I tyle wykonanej pracy. Nalezalo tylko wejsc do swojej teczki podatkowej, a nie majac hasla, zamowic go na stronie skatu podajac jedynie swoj cpr. nr. i dokonac internetowo zmian propozycji rozliczenia jakie sporzadzil w swoim czasie Skat, wprowadzajac samemu wlasciwe kwoty do rybryki 51 i 53. to wszystko. Nowe rozliczenie byloby sporzdzone natychmiast z podaniem nowej nadplaty i daty wyplaty na Nemkonto. Oczywoscie nadplata nie wplynelaby na Nemkonto az do chowili jego zalozenia. Powracajac do otrzymanej poczty ze Skat to tak prawde mowiac, prawa reka nie wie co robi lewa, to znaczy mimo wprowadzenia zmian w swoim rozliczeniu (rowniez komputerowo) wielu podatnikow otrzymuje blankiety, ktore powinni otrzymac kilka miesiecy temu razem z propozycja rozliczenia zrobiona przez Skat. Dodam, ze zdecydowana wiekszosc podatnikow juz dawno otrzymala swoja nadplate, nawet 11.4.17 po wprowadzeniu zmian do rozliczenia ale  otrzymuja takie pisma, Servicebrev itp.. Ignoruj to co otrzymalas ze Skat. Wejdz od czasu do czasu do swojej teczki podatkowej i sprawdz czy kwota zostala wplacona, a jezeli nie to pisz ze swojej teczki podatkowej zakladka "Kontakt" i ponaglaj. Jezeli nie masz wejscia do Skatu, otworz www.skat. dk i zamow sobie haslo podajac jedynie swoj cpr,nr. Przyjdzie albo na adres poctowy, albo na email, jezeli ten zostal podany w profilu w Skat.  Jezeli haslo przyjdzie na meial, masz 72 godziny na zalogowanie sie.

Offline margaritaPL

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dokumenty z SKAT
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2017, 20:44:07 »
Dzięki za odpowiedź.
Przez e-maila niestety nie mogę otrzymać hasła - ta opcja, podobnie jak sms jest nieaktywna.
Zobaczymy czy przyjdzie pocztą i czy będzie jeszcze wtedy potrzebne.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty z SKAT
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2017, 23:29:09 »
Przyjdzie na adres w Polsce pod warunkiem ze jest to ten sam adres, ktory  zostal podany do Skatu. Skat nie posiada informacji o zmianach adresu zamieszkania poza Dania. Podobnie wyglada sprawa z mailem. Skat wysyla na ten mail, ktory jest w profilu podatnika.

Offline margaritaPL

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dokumenty z SKAT
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Cze 2017, 20:18:18 »
Dostałam hasło do panelu online.
Zalogowałam się poklikałam. Ten dokument Supplerende oplysninger til arsopgorelsen nie jest jeszcze uwzględniony. Chciałam złożyć korektę online, ale klikam po kolei wszystko i nie wiem gdzie i czy ewentualnie mogę skorygować pola 51 i 53.

poloniainfo.dk

Odp: dokumenty z SKAT
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Cze 2017, 20:18:18 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13133
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11403
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14916
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6885
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17201
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga