poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pasek z wyplaty  (Przeczytany 7193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rio920

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Pasek z wyplaty
« dnia: 28 Maj 2017, 15:54:57 »
Witam,
Otrzymalem pasek z wyplaty za 3 tygodnie pracy w Danii jestem nowym pracownikiem i chcialbym zapytac czy ktos by mi wytłumaczył ile podatku mam odciagnietego? Wydaje mi sie ze cos jest nie tak.

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2017, 23:24:17 »
Czemu Nie tak? Wyglada wszystko w porządku. Stawkę podatku masz 37 proc ale nasz bardzo wysoką ulgę podatkowa. Personfradrag. Ponad 9 tys. To oznacza ze so tej kwoty jest ci zabierane tylko owe "zdrowotne" , dopabuse po przekroczeniu tej sumy odciągają ci 37 proc. Także wszystko wyglada dobrze. Czemu masz wątpliwości?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2017, 12:24:10 »
Przy timeløn 90/godz. mozna bardzo szybko nabrac watpliowosci...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline rio920

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2017, 20:11:19 »
Otóż sprawa wyglada natepujaco- w tym miesiacu przerobilem 166 godzin wiec sa jakies kombinacje a dodatkwo jak tu przyjechałem to akurat pracownicy dostali rozliczenia i maja do zaplaty po 10 000 koron Skatowi. Obawiam się, że mogę mieć podobnie, więc też wyslalem pasek czy cos tam sie nie zgadza.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Cze 2017, 01:26:03 »
Wedlu mojej oceny masz problem, jezeli w karcie podatkowej masz niewlasciwe wprowadzone ulgi podatkowe w wysokosci prawie takiej samej jak twoj dochod brutto. Zaplaciles za te 3 tygodnie tylko 190 kr. podatku! od kwoty okolo 11 tys. kr. brutto. Wekdz do swojej teczki podatkowej i sprawdz dochod brutto, to znaczy czy odpowiada twoim (a nie Skatu) przewidywaniom, a co najwaznijesza spradz co jest podstawa kwoty wolnje od podatku, to zanczy jakie ulgi podatkowe zostaly wprowadzone do karty podatkowej. rozumie ze jest to twoja pierwsza praca w Danii i na pewno wypelniales sam albo z pomoca pracodawcy blankiet 04.063, gdzie podawales swoje przewidywania odnosnie ulg jazd do domu, diet i ulgi na zakwaterowanie, a moze one w ogole tobie nie przysluguja. Skat wprowadza do karty podatkowej te dane ktore podales, a godzina prawdy przyjdzie w rozliczeniu rocznym, gdzie wszelkie przewidywania (= karta podatkowa) nie maja juz najmniejszego znaczenia, a licza sie tylko fakty. Majac w karcie podatkowej tak duza kwote wolna od opodatkowania, obnizasz sobie znacznie podatek przelewany do Skatu. Jezeli po zakoncaeniu roku podatkowego nie bedziesz mogl tych ulg wptrowadzic, poniewaz nie przysluguja, to bedzie mowa o zncznej kwocie, ktora bedziesz musial zwrocic. Innymi slowy teraz zaciagnales kredyt w Skat, ktory potem musisz oddac. Sprawdz wiec karte podatkowa, ktora mozesz sam zmienic wchodzac do swojej teczki podatkowej.

Offline rio920

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Cze 2017, 06:02:23 »
Tutaj właśnie pracownicy mieli juz tski problem ze do zwrotu duzo było. Wyśle swoja karte podatkową, ale wedlug mnie mam wszystko wymaxowane zeby jak najmniej płacić podatku. Ta karte podatkową wypełniał mój pracodawca bez mojej wiedzy. Pytanie jest takie czy jak ja sobie zmienie np tą kwotę ile zarobie wedlug swoich prognoz na cały rok to cos się stanie? I czy jak zmniejsze kwote za dojazdy to lepiej czy gorzej?

« Ostatnia zmiana: 01 Cze 2017, 06:24:40 wysłana przez rio920 »

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Cze 2017, 21:53:20 »
A może ten fradrag spowodowany jest tym ze oprócz siebie samego jest w nim uwzględniona żona? Wtedy te 9 tys wygląda całkiem normalnie. To miałam na myśli, bo u nas kiedyś tak właśnie było. Mój mąż kiedy ja nie pracowałam miał właśnie większy fradrag.

poloniainfo.dk

Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Cze 2017, 21:53:20 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2017, 00:20:44 »
Nie, nie ma podwojnego Personfradrag (na niepracujaca zone) - widac to na fotce. Wszystko jest OK. jezeli faktycznie zarobisz tylko okolo 200 tys. kr. Ulgi twoje sa relatywnie wysokie w sosunku do przewidywanego dochodu i daltego wysoka kwota wolna od opodatkowania = maly podatek. Przy takim dochodzie skat przyznaje ekstra fradrag na dojazdy do pracy (jazdy do Polski to tez dojazd do pracy) i dlatego masz 2 pozycje z ulga na jazdy. Skat wprowadzil tobie ulge na wyzywenie i zakwaterowanie 26 tys. (tekst Rejseudgifter nie ma nic wspolnego z jazdami. Rejseudgifter = koszty podrozy). Ocen czy ulga ta ci faltycznie przysluguje, to zanczy czy twoje miejsce pracy jest tymczasowym miejscem pracy (okres probny, ustanowiony z gory w kontrakcie okres zatrudnienia od....do..., zatrudnienie, ktre samo w sobie mozna traktowac jako tymczasowe miejsce pracy, np. w "bydowlance" (konczy jssue oraca na jednej budowe i jedziesz na inna budow/nowe tymczasowe miejsce pracy).
Tak jak napisales, zaliczkowy podatek mozesz regulowac zmianami dochodu, albo zmianami ulg podatkowych albo jednoczesnie obu paramterow, ale najlepiej ustanowic sobie karte podatkowa, ktora odpowiada twoim przewidywaniom. W ten sposob unikniesz duzych odchylen po zakonczeniu roku podatkowego.   

poloniainfo.dk

Odp: Pasek z wyplaty
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2017, 00:20:44 »

 

wyplaty

Zaczęty przez jak obliczycDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4209
Ostatnia wiadomość 25 Lut 2008, 16:14:32
wysłana przez Tula
czy wyplaty wypadaja 27 w tym miesiacu

Zaczęty przez kumcokDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3868
Ostatnia wiadomość 25 Mar 2013, 17:51:14
wysłana przez 1941
brak wyplaty i payslipow GDZIE SZUKAC POMOCY ?

Zaczęty przez MAREK.ANDYDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2451
Ostatnia wiadomość 11 Gru 2017, 14:06:13
wysłana przez MAREK.ANDY