poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Rejestracja samochodu, który nigdy nie był oferowany na rynku duńskim  (Przeczytany 8840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Witam

Chciałbym zapytać, jak wygląda sprawa zarejestrowania samochodu, który nigdy nie był oferowany na rynku duńskim jak np. Seat Exeo czy Renault Vel Satis, ew. inne. Chciałbym oszacować wielkość ew. reg.afgiftu do zapłaty poprzez stronę skatowską, ale skąd wziąść cenę do podstawienia ? Jak oni w Skat naliczą tę opłatę ?

Pzdr. G.

Offline bater

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
oni wszystko przeliczą nawet taki sprzet http://www.smog.pl/wideo/33805/prawdziwy_bathmobile/

Offline ali-baba

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
witaj, wiem ze to nie jest problem dla SKAT-a aby policzyc kwote jaka bedziesz mial do zaplaty, bo oni to moga podpiąc pod jakis podobny samochód, tj. o podobnych parametrach, jedynie mozesz miec problem ze zrobieniem przeglądu technicznego, bo oni sprawdzaja wszystko według książki,  i jak tego modelu nie bedzie w ksiazce to niestety nic nie zrobisz ;)

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Z rejestracja takiego auta napewno nie bedzie problemu,raz widzialem seata exeo w kombiku na dunskich numerach i byla to jakas wyczesana wersja kolor biala perla,srodek skory i czarne alusy 19,cos jak w audi s4,tak wiec bylo napewno ponad standard i jak widac skat je potrafil wycenic i przeglad tez musial przejsc bezproblemowo.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież w Danii jeżdzą prawdziwe perełki, auta niespotykane w Polsce. Amerykańskie Pick-up, australijskie terenówki, są to auta które nie były sprzedawane nawet w Europie. Każde auto, które przejdzie przegląd można zarejestrować. Skat sobie poradzi.

ReFormer

  • Gość
Oj, ludki, ludki, 4 odpowiedzi i kazda z nich jest nie na temat :-X

Zatem giuseppe - nie oszacujesz ewentualnego podatku, bo nie jest znana wartosc rynkowa, przez co wysokosc tego podatku bedzie wielka niewiadoma. Jak to oblicza - to jedna wielka niewiadoma, zatem chyba warto skupic sie na autach, ktore sa bardziej dostepne.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Mozna tez skontaktowac sie ze SKAT, opisac samochód i poprosic o wstepna ocene - vurdering. Troche trzeba poczekac. Szczególy na www.skat.dk
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk


Offline michalvwp

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-2
Wiecie moze jak wyglada sytuacja rejestracji auta zabutkowego z 69 r sciagnietego z polski??

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
..., zatem chyba warto skupic sie na autach, ktore sa bardziej dostepne.

Nie da rady, wzięło mnie na dobre  ;D

Mozna tez skontaktowac sie ze SKAT, opisac samochód i poprosic o wstepna ocene - vurdering. Troche trzeba poczekac. Szczególy na www.skat.dk

Byłem w SKAT Aarhus (wlasciwy dla mojego miejsca zamieszkania), no i tam pani uprzejmie powiedziała, że w przypadku podatku rejestracyjnego nie jest to możliwe. Jednakże http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1863912&vId=0 tak więc nie wiem co o tym sądzić.

Wiecie moze jak wyglada sytuacja rejestracji auta zabutkowego z 69 r sciagnietego z polski??

Nie jestem pewien, ale chyba auta które mają więcej niż 35 lat są zwolnione z afgiftu, o reszcie nie wiem :)

Pzdr. G

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
zatem chyba warto skupic sie na autach, ktore sa bardziej dostepne.
I z tego powodu zrezygnować ze swojego dopieszczonego w Polsce "Mustanga" na rzecz "bardziej dostępnego" Golfa ???  :D
Jezdzimy tym czym chcemy, przecież ten podatek nie ma na celu ukierunkowanie zakupow marek bardziej popularnych.
Mi wycenili na miesjcu (ok. 30 min) auto z wersją silnikową niedostępną nigdy w Danii. Nie widzę problemu w zarejestrowaniu Chevrolet Silverado 2500 HD 6000 cm3, który zapewne nie był oferowany nigdy na rynku duńskim, a czasami niezłe pick-upy spotykam i tutaj.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Potensforlænger

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Potensforlænger
HA , ha. Ale to dunczycy jezdza takimi bydlakami  ;D
A ciekawe to, ze (skoro juz ktos zaczął..) małe kobietki lubią jezdzić dużymi terenówami   :P :P

Offline cicholka

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rejestracja samochodu
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Paź 2014, 01:24:12 »






Witam!

Zakupiłam auto wraz z mężem z Danii,posiadam umowę sprzedaży oraz dokument del I i del II ale nie mam w nim pieczatki o wyrejestrowaniu auta w Danii.Czy będziemy mogli zarejestrować to auto w Polsce bez tej pieczątki?Posiadam także tablice duńskie.Proszę o bardzo szybką odpowiedź jak to możliwe.

Offline jankow

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Rejestracja samochodu, który nigdy nie był oferowany na rynku duńskim
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Paź 2014, 20:11:42 »






Witam!

Zakupiłam auto wraz z mężem z Danii,posiadam umowę sprzedaży oraz dokument del I i del II ale nie mam w nim pieczatki o wyrejestrowaniu auta w Danii.Czy będziemy mogli zarejestrować to auto w Polsce bez tej pieczątki?Posiadam także tablice duńskie.Proszę o bardzo szybką odpowiedź jak to możliwe.

Weź umowę kupna auta, Registreringsattest (del I i del II), tablice rejestracyjne DK i idź do najbliższego wydziału komunikacji. Tam uzyskasz konkretną informację ja załatwić sprawę. Informację o przerejestrowaniu pojazdu w Polsce każdy wydział komunikacji umieszcza w systemie CEPiK a kraj z którego dokonano przerejestrowania ściąga je z bazy tego systemu i tyle.

poloniainfo.dk

Odp: Rejestracja samochodu, który nigdy nie był oferowany na rynku duńskim
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Paź 2014, 20:11:42 »

 

rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11291
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 48762
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15151
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11591
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
Nie ma nic za darmo...

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17237
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2014, 13:26:04
wysłana przez CzaryMary