poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zakup auta  (Przeczytany 20962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rozan99

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 14
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Paź 2014, 15:57:45 »
Nie chcą mi założyć konta bo nie mam jeszcze żółtej karty. Pojadę do oddziału topdanmark to może tam uda mi się wykupić ubezpieczenie osobiście.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Paź 2014, 19:19:12 »
Watpie zebys zaplacil na miejscu w oddziale poniewaz oni nie maja punktow kasowych, niech ci wydrukuja kwit do zaplaty i z tym papierem pojdziesz do ich banku w ktorym maja konto i tam zaplacisz na miejscu bez problemu ewent.daj kase  znajomemu co ma konto dk.i on przeleje ze swojego konta.

Offline rozan99

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 14
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Paź 2014, 12:18:25 »
Byłem w topdanmark i poszlo bardzo sprawnie i przyjemnie :) Wyliczyli mi składkę na przystępnym poziomie a po przedstawieniu dokumentu z Gwarancyjnego Funduszu Ubezpieczeniowego o bezszkodowej jeździe w 5 lat do tylu (przetłumaczonego na j. angielski) zeszli z ceny o 2 tys. koron :)
Dostałem od nich numer referencyjny mojej kalkulacji, teraz z tym numerem mam się udać do skat motorcenter, złożyć tam wniosek o przerejestrowanie na moje dane i podać ten numer z ubezpieczalni. Dalej skat przyśle na mój adres dowód rejestracyjny i automatycznie wyśle dyspozycję do ubezpieczalni że auto zostało przerejestrowane na mnie. Wtedy topdanmark przyśle do mnie list że auto zostało ubezpieczone i na podany numer konta będę miał wpłacić składkę za pół roku (rozłożyłem na 2 raty) i może to być przelew międzynarodowy więc będę mógł go zrobić z mojego polskiego konta :)

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Paź 2014, 13:06:14 »
Odpisałem w wątku nt. żółtej karty ... bo ja nie miałem żółtej karty i Skat nie przysłał dowodu, tzn. ubezpieczyłem, przerejestrowałem, ale dowodu nie przysyłali i przyszło pismo, że jak czegoś z adresem nie zrobię to zgłoszą moją sprawę na Politi. Wtedy, w tempie iście ekspresowym, udało mi się wyrobić żółtą kartę w 2 dni :D

A z numerem ... można przerejestrować w internecie, na skat.dk ... ale pewnie nie masz jeszcze dostępu. Możesz też udać się do odpowiedniego punktu, nie musi to być skat motorcenter, punktów jest masa, mapka:
http://skat.dk/clean.aspx?oId=44308
- przerejestrujesz u nummerpladeoperator albo w motorcenter, z tym, że motorcenter są 4 a nummerpladeoperator-ów 1830.

 Ceny:

Ejer-/brugerskifte i Motorregistret: 340 kr. (przerejestrowanie w internecie)
Ejer-/brugerskifte hos nummerpladeoperatør eller SKAT: 380 kr.
Ekstra gebyr for personlig betjening i Motorcenter: 100 kr.

- 100kr. ekstra za wizytę w Motorcenter, czyli 440kr. ... a cała procedura trwa z 5-10 minut, przy czym chyba nie trzeba podawać tego numeru z ubezpieczalni, oni w systemie wstukują tylko która ubezpieczalnia (ale nie pamiętam już dokładnie).

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Paź 2014, 16:55:37 »
Male uzupelnienie: Motorcenter odsylaja juz do wysylania wnioskow o wycene wartosci pojazdu i wysokosc registreringsafgift do strony internetowej.

Nie pamietam czy juz o tym piosalem, ale dla przypomnienia: Od 01.11.2014 pisma z urzedow komunalnych i panstwowych nie beda juz wysylane poczta. Nalezy zalozyc sobie elektroniczna skrzynke pocztowe Digital Post na borger.dk., logujac sie za pomoca NemID.  Jezeli ma sie problem z zalozeniem Digital Post, mozna zwrocic sie Borgerservice. Biblioteki tez udzielaja pomocy.   

Offline rozan99

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 14
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Paź 2014, 15:05:16 »
Byłem w Skat Motorcenter i nie przerejestrowali mi auta bo w systemie mają mój polski adres a muszą mieć duński. Nie wystarcza powiedzieć że się wynajmuje mieszkanie w Danii. Odesłali mnie do komuny żeby zarejestrować adres duński pod którym mieszkam, czyli wychodzi na to że muszę mieć żółtą kartę z adresem duńskim aby zarejestrować na siebie duńskie auto. Pojechałem do komuny, przedstawiłem certyfikat pobytowy i dowód osobisty i podałem adres zamieszkania w Danii. Powiedzieli, że za około 3-4 dni przyjdzie do mnie pocztą żółta karta i wtedy udam się już do nummerpladeoperatør żeby przerejestrować auto. Chciałem też od razu wyrobić NemID ale powiedzieli że jak dostanę żółtą kartę to wtedy mogę to załatwić.
Pozdr.

Offline rozan99

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 14
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Lis 2014, 15:45:23 »
Udało mi się w końcu uzyskać żółtą kartę z duńskim adresem i przerejestrować na siebie auto :) Przyszedł mi pocztą nowy dowód rejestracyjny wystawiony na moje nazwisko oraz w osobnym liście podatek drogowy do zapłaty oraz list z ubezpieczalni również z rachunkiem do zapłaty. Z racji że nie mam jeszcze konta bankowego duńskiego (cały czas czekam na list od nich z umową..) to czy mogę zapłacić podatek drogowy i ubezpieczenie z mojego polskiego konta? Na rachunku ze skatu jedyne cyfry jakie tam są to PBS nr., Deb.gr.nr. i Kundenr, a na rachunku z ubezpieczalni dodatkowo jest BSK nr, Kontonr. i Opkrævningsnr. Co oznaczają te skróty i skąd mogę wziąć dane do przelewu międzynarodowego? Potrzebuję nr IBAN i BIC/SWIFT aby wykonać przelewy. Proszę o pomoc, pozdr.

poloniainfo.dk

Odp: zakup auta
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Lis 2014, 15:45:23 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zakup auta
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Lis 2014, 15:58:04 »
Z Polskiego konta, bedzie ciezko w ten sposob.
Napisz nich z prosba o podanie numeru konta, wraz z IBAN i SWIFT.
Wtedy zaplacisz.

PBS - jak juz bedziesz mial konto, to zalozysz w nim opcje PBS z tym numerem, i bedzie "sie samo placilo" jak przyjdzie czas.

Ten rzad cyferek poprzedzony plusem i rozdzielony znakami wiekoszosc/mniejszosci to konto do polecenia zaplaty. Tego tez sie nie da z polskiego konta, ale w przyszlosci ulatwia wszystkim zycie, bo nie trzeba tego przeksiegowywac - pieniadze laduja od razu na Twoim subkoncie.

Zawsze mozesz pojsc na poczte zaplacic, ale to kosztuje chyba 30 koron od przelewu, o ile pamietam.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: zakup auta
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Lis 2014, 15:58:04 »

 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6694
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9871
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15474
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8924
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5639
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123