poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mlode mamusie w Danii  (Przeczytany 274555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #705 dnia: 12 Sie 2013, 20:48:18 »
Electra, ja naprawdę rozumiem Twoją chęć bycia razem ale sama przyznasz ocknelas się trochę za późno i zastanów się czy gra jest warta świeczki mam na myśli to przysparzanie sobie stresu i problemów zaraz przed porodem.
Skup sie teraz nad tym co was czeka, a chłopak niech się zabierze za poszukanie mieszkania i załatwienie meldunku dla siebie wtedy na spokojnie dojedziecie do niego już w dwójkę i na pewne. Po co się spieszyć teraz?
Nie wiem ile Twój chłopak pracuje ale niech się dowie czy nie przysługuje mu urlop taciezynski. O ile się orientuję pierwsze dwa tygodnie.
Oczywiście, że nie trzeba mieć żółtej karty idąc do lekarza, jeśli masz pozwolenie na pobyt i ważny cpr mówisz tylko swój cpr, system widzi wszystko  :D

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #706 dnia: 12 Sie 2013, 20:51:42 »
Electra, ja naprawdę rozumiem Twoją chęć bycia razem ale sama przyznasz ocknelas się trochę za późno i zastanów się czy gra jest warta świeczki mam na myśli to przysparzanie sobie stresu i problemów zaraz przed porodem.
Skup sie teraz nad tym co was czeka, a chłopak niech się zabierzemy za poszukanie mieszkania i załatwienie meldunku dla siebie wtedy na spokojnie dojedziecie do niego już w dwójkę i na pewne. Po co się spieszyć teraz?
Nie wiem ile Twój chłopak pracuje ale niech się dowie czy nie przysługuje mu urlop taciezynski. O ile się orientuję pierwsze dwa tygodnie.
Oczywiście, że nie trzeba mieć żółtej karty idąc do lekarza, jeśli masz pozwolenie na pobyt i ważny cpr mówisz tylko swój cpr, system widzi wszystko  :D
Nareszcie glos rozsadku bez argumentow ad personam, uff. Dziekuje :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline electra_89

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 11
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #707 dnia: 12 Sie 2013, 21:45:40 »
Electra, ja naprawdę rozumiem Twoją chęć bycia razem ale sama przyznasz ocknelas się trochę za późno i zastanów się czy gra jest warta świeczki mam na myśli to przysparzanie sobie stresu i problemów zaraz przed porodem.
Skup sie teraz nad tym co was czeka, a chłopak niech się zabierze za poszukanie mieszkania i załatwienie meldunku dla siebie wtedy na spokojnie dojedziecie do niego już w dwójkę i na pewne. Po co się spieszyć teraz?
Nie wiem ile Twój chłopak pracuje ale niech się dowie czy nie przysługuje mu urlop taciezynski. O ile się orientuję pierwsze dwa tygodnie.
Oczywiście, że nie trzeba mieć żółtej karty idąc do lekarza, jeśli masz pozwolenie na pobyt i ważny cpr mówisz tylko swój cpr, system widzi wszystko  :D
No ja nie powiedziałam, że tam jadę i koniec, próbuję dowiedzieć się tylko czy jest dla mnie tam jakaś szansa no i z tego co widzę zdania są podzielone - jedni czekali tydzień, inni ponad miesiąc, więc zdaję sobie z tego sprawę, że nie ma co liczyć na fart :)

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #708 dnia: 12 Sie 2013, 22:17:24 »
No ja nie powiedziałam, że tam jadę i koniec, próbuję dowiedzieć się tylko czy jest dla mnie tam jakaś szansa no i z tego co widzę zdania są podzielone - jedni czekali tydzień, inni ponad miesiąc, więc zdaję sobie z tego sprawę, że nie ma co liczyć na fart :)
Electra szanse moze i jakies sa, ale powiedzialabym dyskusyjne. Macie miesiac na zalatwienie meldunku dla chlopaka, ciekawe czy i tez mieszkania? Zalatwienie pozwolenia na pobyt dla Ciebie, meldunku dla Ciebie, wybor lekarza a potem szpitala. Bardzo napiety grafik, bez zadnej pewnosci, ze dziecko zechce sie do niego dostosowac. Ja wiem, ze ludzie przekazuja bardzo optymistyczne informacje, ale czesto niewiele majace wspolnego z rzeczywistoscia. Swoja droga wiesz jak dziala sluzba zdrowia tutaj? Jaka jest opieka na ciezarna i podczas porodu, ze o porodach ambulatoryjnych nie wspomne?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #709 dnia: 12 Sie 2013, 22:30:19 »
Idris, jaki misiac? I Ty to mowisz???
Miesiac to zostal do terminu porodu, ktory data mniej wiecej orientacyjna jest. Dziewczyna za dwa tygodnie moze juz urodzic "o czasie". Jak dla mnie to oni juz czasu nie maja.
Ze nie wspomne, ze podroz w osmym miesiacu ciazy, tez bedzie miala wplyw na ta date.
W najlepszym wypadku ze Szczecina 6-8 godzin ( w zaleznosci gdzie) , a z centrum Polski???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #710 dnia: 12 Sie 2013, 22:38:36 »
Idris, jaki misiac? I Ty to mowisz???
Miesiac to zostal do terminu porodu, ktory data mniej wiecej orientacyjna jest. Dziewczyna za dwa tygodnie moze juz urodzic "o czasie". Jak dla mnie to oni juz czasu nie maja.
Ze nie wspomne, ze podroz w osmym miesiacu ciazy, tez bedzie miala wplyw na ta date.
W najlepszym wypadku ze Szczecina 6-8 godzin ( w zaleznosci gdzie) , a z centrum Polski???
Jomir napisalam, ze maja miesiac o ile dziecko dostosuje sie , do tak napietego grafiku. Moze niezbyt jasno ale ogolnie chodzilo mi o to samo co napisalas.  ;D
Jak dla mnie to oni juz od dobrego miesiaca czasu nie maja  ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #711 dnia: 12 Sie 2013, 23:28:55 »
Przeoczylam to "dostosowanie". Przepraszam :)
Heh.... jakby bylo takie jak moja najstarsza corka, to mieli by nawet 6 tygodni  ;D ;D ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #711 dnia: 12 Sie 2013, 23:28:55 »

Offline fabo21

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #712 dnia: 30 Wrz 2013, 15:18:13 »
Witam wszystkie mamusie.


Miesiąc temu urodziłam śliczną córeczkę w szpitalu w Randers. Jestem trochę nie doinformowana w sprawach związanych z rejestracją dziecka w Danii, jak tutaj się to  odbywa muszę zgłosić się do komune w celu rejestracji czy odbywa się to automatycznie? Ze szpitala nie dostałam aktu urodzenia, czy wy dostałyście? Słyszałam również że trzeba jechać do ambasady polskiej w celu rejestracji dziecka czy to prawda? Z góry dziękuję za pomoc.

Aneta

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #713 dnia: 30 Wrz 2013, 21:08:40 »
Powinnas udac sie do najblizszego kosciola (tu kosciol prowadzi urzad stanu cywilnego), tam wystawia CI akt urodzenia dziecka.
Reszte znajdziesz na stronie ambasady.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jeanette181

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #714 dnia: 10 Wrz 2014, 09:59:15 »
Witam :)
Widzę, że wiele osób z Polski interesuje się porodem i opieką w Danii. Ja również interesowałam się tym tematem i czytałam ten wątek, więc jeżeli ktoś chce mogę opisać swoją sytuację i spostrzeżenia :)

Rodziłam w szpitalu w Kolding

Pozdrawiam

Offline Anna_

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #715 dnia: 29 Wrz 2016, 20:11:54 »
Witam,

Mam pytanie: czy w Danii (Hvidovre Hospital) wykonuje się test na obciążenie glukozą w ciąży? Czy jest to w standardzie a jak nie czy można poprosić dodatkowo? I czy to badanie jest ważne jeżeli do tej pory nie było problemów z 'cukrem' i ciąża przebiega prawidłowo  ( 20 tc) ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Anna

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #716 dnia: 30 Wrz 2016, 00:09:16 »
Jezeli w wywiadzie nie ma cukrzycy w rodzinie i wczesniej nie bylo problemow, wyniki krwi sa ok. to sie nie wykonuje.

Mozna poprosic dodatkowo i jezeli jest ku temu uzasadnienie, to na pewno wykonaja.
Jezeli nie bedzie podstaw, to lekarz na pewno wytlumaczy Ci, dlaczego nie ma sensu wykonwanie tego badania.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #717 dnia: 30 Wrz 2016, 01:05:41 »
Wykonuje sie takze ten test jesli ma sie nadwagę (ocenia sie to za pomocą BMI). W Danii to badanie wykonuje sie czesto dwa razy - pierwszy to wlasnie kolo 20 tygodnia ciąży.

Offline renata11211

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #718 dnia: 30 Wrz 2016, 11:39:02 »
hej niestety nie jest to obowiazkowe badanie.ja bylam w ciazy zrobilam je w pl wyszlo ze mam cukrzyce...idac tu z ta informacja pani doktor byla przekonana ze owej cukrzycy niemam bo niewygladam ,,,bo wyniki krwi dobre...jednak pani doktor widzac moje watpliwosci wyslala na badanie...potwierdzilo sie to co w pl ze cukrzyca jest...pani doktor pozniej przepraszała...dlatego radze zrobic badanie...upierac sie by zostało wykonane...to nasze prawo i naszego dzidziusia...pozd

Offline renata11211

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #719 dnia: 30 Wrz 2016, 11:45:06 »
Jezeli masz jeszcze jakies pytania odnosnie ciazy,barselu,chorobowego,porodu, opieki nad dzieckiem i jak to wszystko tu wyglada zapraszamy na fac...do grupy Kacik dla mam w Danii...duzo przydatnych informacji....zapraszamy:)

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #719 dnia: 30 Wrz 2016, 11:45:06 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 249658
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 61
Ostatnia wiadomość Dzisiaj o 09:15:48
wysłana przez Nancyfrank
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26408
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32695
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29588
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand