poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 16664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elarela

  • Gość
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Gru 2008, 08:16:45 »
Ja równieżx potwierdzam i nie polecam tego lekarza nikomu - nie chce mi sie nawet opisywać przejść z panem Jarkiem, ale jestem w środku ciąży i zzmierzam jak najszybciej zmienić lekarza.

Gosc

  • Gość
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sty 2009, 19:24:22 »
Jestem bardzo zdziwiona tymi zlymi opiniami o p.Kuprowskim. Jestem Jego pacjentka od kilku lat. Zawsze rozmawiam z nim po polsku i zawsze sluzy mi dobra rada.Trudno mi uwierzyc, ze sa to opinie o tym czlowieku. Wiem rowniez od niego, ze ma duzo polskich pacjentow i jest z tego bardzo zadowolony. Ale coz, kazdy ma prawo miec swoje zdanie.Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia.

Offline iwonka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lis 2010, 14:44:06 »
pana Kuprowskiego nie polecam nikomu miałam przyjemność dziś być u niego w gabinecie i rzeczywiście jest gburowaty i chamski w dodatku szedł w zaparte ze nie mówi po polsku gdzie wiem ze jak zgarnia prywatnie po 500 kr za wizytę to mu się język ojczysty przypomina  :-\   potraktował mnie bardzo rzeczowo i był bardzo nieprzyjemny  jeszcze nigdy tak zniesmaczona nie wyszłam od lekarza

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lis 2010, 22:11:42 »
mocna antyreklama  ;D

No troche po gościu pojechali :o ::),ale najważniejsze aby wypowiadały się osoby które miały bezpośredni kontakt czy z tym lekarzem czy księdzem ,pracodawcą,czy firmą ,,dającą prace,,.
oby nie pisały osoby które tylko słyszały od kogos bo to juz bezpodstawne szkalowanie.
Gdybym miał osobiście coś do powiedzenia na temat tego lekarza to coś bym skrobnął a tak to miałem tylko kilka uwag no a najwazniejsze ;D nabiłem posta !

polka40

  • Gość
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lis 2010, 10:51:11 »
pana Kuprowskiego nie polecam nikomu miałam przyjemność dziś być u niego w gabinecie i rzeczywiście jest gburowaty i chamski w dodatku szedł w zaparte ze nie mówi po polsku gdzie wiem ze jak zgarnia prywatnie po 500 kr za wizytę to mu się język ojczysty przypomina  :-\   potraktował mnie bardzo rzeczowo i był bardzo nieprzyjemny  jeszcze nigdy tak zniesmaczona nie wyszłam od lekarza
Jestesmy w Danii tu nikt nikogo nie zmusi do uzywania naszego ojczystego jezyka,mimo ,że ów lekarz jest polakiem .Idziesz do netto,czy bilki tam w kasach jest mnostwo kasjerek polek i słyszą ,ze rozmawiamy miedzy sobą w naszym języku.od czasu do czasu zagadaja do nas  te kasjerki,ale sa dni ze nawijają tylko po dunsku,zmien lekarza ,po co biadolic.do lekarza idziesz po porade,czy tez recepte,czy tez po pomoc,a nie pogadac po polsku ,a jak dla Ciebie nie miły był to go zmień.ja jestem zaszokowana twoim stwierdzeniem ,bo do niego chodzi pol moich znajomych i moja rodzinka . ;)pozdrowionka

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lis 2010, 11:22:32 »
Bylem u tego gbura w zeszlym roku (gdzies to tutaj nawet opisalem); uslyszalem m.in, ze "jedna dolegliwosc na jedna wizyte" ta pierwsza i ostatnia wizyta trwala ok. 7 min, zmienilem go natychmiast w Borgerservice gdzie potwierdzono, ze ma raczej zla opinie. Wkurza mnie to, ze skabusewalem do niego z 10 budowlancow oczekujac, ze beda mogli sie swobodnie porozumiec.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2010, 11:33:24 wysłana przez jamjurand »

Offline jacek2010

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lis 2010, 22:45:35 »
Jestem bardzo zdziwiona tymi zlymi opiniami o p.Kuprowskim. Jestem Jego pacjentka od kilku lat. Zawsze rozmawiam z nim po polsku i zawsze sluzy mi dobra rada.Trudno mi uwierzyc, ze sa to opinie o tym czlowieku. Wiem rowniez od niego, ze ma duzo polskich pacjentow i jest z tego bardzo zadowolony. Ale coz, kazdy ma prawo miec swoje zdanie.Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia.

[/quotA ja nie jestem,bylem u niego zapisany i po dwoch wizytach zmienilem na dunskiego lekarza i teraz jestem zadowolony.Prosze sie nie sugerowac za to polak.Bo on nie chce mowic po polsku i pali glupa.Traktuje polakow z gory i udaje wielkiego dunczyka ale jeszcze mu sie jezyk polski przypomni.

[Posted on: 16 Lis 2010, 22:31:12]

To kawal ch.....i tyle.

[Posted on: 16 Lis 2010, 22:36:12]

Polka40-powiem tak  jak zalatwialem zolta karte to przy wyborze lekarza, dunczyk ktory mnie obslugiwal sam sie ucieszyl,ze znalazl lekarza polaka bo nie bede mial problemu z jezykiem i mieszkalem 5min.od jego gabinetu.Ale jak sie pozniej okazalo on nie chce mowic po polsku i jest kawal ch...Tak wiec w spisie lekarzy przy jego danych nalezaloby zaznaczyc,ze lekarz i owszem polak ale nie chce mowic po polsku i kawakl wiadomo czego ;D

poloniainfo.dk

Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lis 2010, 22:45:35 »

vred

  • Gość
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lis 2010, 23:16:09 »
Jestesmy w Danii tu nikt nikogo nie zmusi do uzywania naszego ojczystego jezyka,mimo ,że ów lekarz jest polakiem .Idziesz do netto,czy bilki tam w kasach jest mnostwo kasjerek polek i słyszą ,ze rozmawiamy miedzy sobą w naszym języku.od czasu do czasu zagadaja do nas  te kasjerki,ale sa dni ze nawijają tylko po dunsku,zmien lekarza ,po co biadolic.do lekarza idziesz po porade,czy tez recepte,czy tez po pomoc,a nie pogadac po polsku ,a jak dla Ciebie nie miły był to go zmień.ja jestem zaszokowana twoim stwierdzeniem ,bo do niego chodzi pol moich znajomych i moja rodzinka . ;)pozdrowionka

Nie kazdy mowi po dunsku,  duzo nie mowi nawet po angielsku a i czesc z polskim ma nawet problemy. Ale zawsze mozna zadzwonic po tlumacza z komuny, to nic nie kosztuje. i moze o to wlasnie chodzi, zeby znajomi mieli co robic ;)

polka40

  • Gość
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lis 2010, 23:23:34 »
Jestem bardzo zdziwiona tymi zlymi opiniami o p.Kuprowskim. Jestem Jego pacjentka od kilku lat. Zawsze rozmawiam z nim po polsku i zawsze sluzy mi dobra rada.Trudno mi uwierzyc, ze sa to opinie o tym czlowieku. Wiem rowniez od niego, ze ma duzo polskich pacjentow i jest z tego bardzo zadowolony. Ale coz, kazdy ma prawo miec swoje zdanie.Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia.

[/quotA ja nie jestem,bylem u niego zapisany i po dwoch wizytach zmienilem na dunskiego lekarza i teraz jestem zadowolony.Prosze sie nie sugerowac za to polak.Bo on nie chce mowic po polsku i pali glupa.Traktuje polakow z gory i udaje wielkiego dunczyka ale jeszcze mu sie jezyk polski przypomni.

[Posted on: 16 Lis 2010, 22:31:12]

To kawal ch.....i tyle.

[Posted on: 16 Lis 2010, 22:36:12]

Polka40-powiem tak  jak zalatwialem zolta karte to przy wyborze lekarza, dunczyk ktory mnie obslugiwal sam sie ucieszyl,ze znalazl lekarza polaka bo nie bede mial problemu z jezykiem i mieszkalem 5min.od jego gabinetu.Ale jak sie pozniej okazalo on nie chce mowic po polsku i jest kawal ch...Tak wiec w spisie lekarzy przy jego danych nalezaloby zaznaczyc,ze lekarz i owszem polak ale nie chce mowic po polsku i kawakl wiadomo czego ;D
TO NAJLEPIEJ ZMIENIC LEKARZA,NIKT Z NIM SLUBU NIE BRAŁ


[Posted on: 16 Lis 2010, 23:21:34]

Nie kazdy mowi po dunsku,  duzo nie mowi nawet po angielsku a i czesc z polskim ma nawet problemy. Ale zawsze mozna zadzwonic po tlumacza z komuny, to nic nie kosztuje. i moze o to wlasnie chodzi, zeby znajomi mieli co robic ;)
NIEWIEM DO CZEGO TO PRZYPIĄC. :-[

vred

  • Gość
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lis 2010, 23:44:06 »
mozna jeszcze po lacinie do goscia zapodac :)

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Lis 2010, 22:45:52 »
A ja odnośnie tematu chce zapytać czy każdemu się należy tłumacz z komuny, gdy wybiera się do lekarza? I czy to nic nie kosztuje, czy też może zalezy to od komuny?

Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Lis 2010, 23:08:02 »
Nie kazdy mowi po dunsku,  duzo nie mowi nawet po angielsku a i czesc z polskim ma nawet problemy. Ale zawsze mozna zadzwonic po tlumacza z komuny, to nic nie kosztuje. i moze o to wlasnie chodzi, zeby znajomi mieli co robic ;)

Nie jest tak jak piszesz, ze "zawsze mozna zadzwonic do komuny po tlumacza". Odnosnie lekarza, to komuna nie ma z tym wiele wspolnego. Lekarz i sluzba zdrowia nie podlega systemowi komunalnemu. Zwracajac sie do lekarza, lekarz ocenia czy potrzebny jest lekarz (lekarz placi za tlumacza) i sam zamawia lekarza. Sluzbe zdrowa "obsluguje" Flygtningehjælpens Tolkeservice z Kopenhagi, ktory ma tlumaczy w roznych miastach Danii.

[Posted on: 17 Lis 2010, 23:03:45]

Oczywiscie mialo byc "czy potrzebny jest tlumacz i sam zamawia tlumacza".

Offline Avora

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +1/-0
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Mar 2015, 13:58:26 »
Znalazłam ten wątek co prawda dawno już zaczęty ale właśnie odnośnie tłumacza mi chodzi.W styczniu tego roku dopadł mnie okrutny ból pleców,nudności,wymioty itp.Po dwóch tygodniach zwijania się z bólu poszłam wreszcie do swojego lekarza.Pobrali mi krew,mocz.Po analizie lekarz stwierdził kamienie w nerkach.Przepisał mi lek bardzo silny przeciw bólowy i wysłał na tomografię przewodów moczowych do szpitala.Ponieważ stosunkowo niedawno rozpoczełam naukę języka duńskiego to poprosiłam znajomego żeby zadzwonił i poprosił o tłumacza w wyznaczonym dniu(dodam że ten znajomy mieszka 200 km.ode mnie i nie jest możliwe żeby przyjechał  na to moje badanie) zadzwonił,w odpowiedzi usłyszał że na to badanie ABSOLUTNIE nie potrzebny jest tłumacz.W wyznaczonym dniu stawiłam się w szpitalu,Pan który miał mi robić tomografie,próbował się ze mną dogadać no ale ciężko było więc zadzwoniłam do tego mojego znajomego,poprosiłam go żeby tłumaczył.Pan od tomografii powiedział mu że tłumacz jest KONIECZNY na miejscu podczas tego badania.Nie pytajcie mnie dlaczego,bo nie wiem.W ostateczności wykonał tomografie bez podania kontrastu,powiedział jeszcze że na pewno będzie potrzebna powtórka z podaniem kontrastu i żebym pamiętała że potrzebny jest tłumacz. Uffff tomografia nic nie wykazała,bóle nie ustały.Mój lekarz skabusewał mnie do lekarza w szpitalu na badanie- wywiad.Lekarz w szpitalu po wywiadzie zarządził ponowną tomografie tym razem klatki piersiowej i brzucha.Wiedziona doświadczeniem,jak tylko przyszło "zaproszenie"na badanie,po raz kolejny poprosiłam innego znajomego który zna świetnie język angielski żeby zadzwonił i poprosił o tłumacza.Uprzejma Pani odpowiedziała mu że nie mówi po angielsku.Kolega trzy dni po kolei próbował odpowiedź była zawsze ta sama.Zdenerwowałam się i z pomocą translatora napisałam maila po duńsku że uprzejmie proszę o tłumacza tego i tego dnia o tej i o tej godzinie i że mam nadzieję że nie będzie to problem,z poważaniem....Uprzejma Pani odpisała mi że skoro za pierwszym razem nie było sugestii że ma być tłumacz to widocznie nie jest potrzebny!!! I żebym sobie poprosiła przyjaciela albo krewnego żeby ze mną przyjechał i tłumaczył.Rany!!!przecież GDYBY MIAŁ KTO ZE MNĄ POJECHAĆ-TO NIE PROSIŁABYM O POMOC!!! czy może mi ktoś doradzić co ja mam zrobić?Bardzo proszę ??? ???wezwanie mam na poniedziałek.Pozdrawiam serdecznie.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Mar 2015, 14:11:12 »
Zadzwon do lekarza rodzinnego, powiedz jak bylo i popros by napisal do szpitala, ze musi byc tlumacz.

To lekarz ocenia, czy tlumacz bedzie potrzebny czy nie i to lekarz zamawia tlumacza.
Jak podobna sytuacja sie zdarzy to powiedz, ze Ty bardzo chetnie z tlumacza skorzystasz, i bardzo chetnie przyjdziesz jeszcze raz, albo poczekasz, a on niech tego tlumacza zamowi.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Avora

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +1/-0
Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Mar 2015, 14:49:35 »
Bardzo Ci Kochana dziękuję za odpowiedź,tak zrobię :)

poloniainfo.dk

Odp: POMOCY POMOCY POMOCY :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Mar 2015, 14:49:35 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8314
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6545
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19026
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5533
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu

Zaczęty przez MONIKA33Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6859
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2008, 00:21:20
wysłana przez Klingon