poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009  (Przeczytany 4606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matall

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« dnia: 10 Paź 2010, 21:45:59 »
Witam, rozliczalem sie online cos sie znam na tym  bo niepierwszy rok sie rozliczam ale potrzebuje porady albo zeby mi ktos pomogl bo skat odrzucil moje rozliczenie  i niewiem jak do tego podejsc ... niechce tu pisac szczegolow wiec prosze o jakies namiary kto mogl by mi pomoc to zadzwonie albo napisze na  gg albo maila 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Paź 2010, 00:32:13 »
Nie jestes pierwszym (i chyba nie ostatnim). tylko w ciagu tego miesiaca mialem 12 "kolegow" z podobnym problemem. Jeden z rozliczeniem za 2005, 3 z rozliczeniem za 2008 reszta 2009. Niektorzy juz w PL, jeden w Niemczech. Wyslij skan Årsopgøresle na priv. - spojrze. Typowe sprawy:
W deklaracji zaliczkowej na 2009 (Forskudsopgøresle 2009) zadeklarowali sami, albo posrednik, albo pracodawca dosc duze ulgi na zakwaterowanie i jazdy do PL. Na tej podstawie placili zaliczkowo mniejszy podatek. Rozliczenie roczne (Årsopgørelse 2009) sporzadzone przez Skat nie zawiera tych ulg (typowo rubryki 51 i 53). Wiec naniesli je manualnie w teczce podatkowej poprzez TastSelv. W pierwszej kolejnosci tym, ktorzy dostali zwrot podatku, Skat wplacil  ten zwrot na Nemkonto. Skat, jak US w kazdym innym kraju zastrzego sobie prawo kontroli. Najczesciej
jezeli komputer wykazuje wysokie zmiany wprowadzone przez podatnika. Odnosnie ulgi 53 Skat w 2009 wprowadzil automatyczna kontrole wnoszonych manualnie zmian. Nie podaje jaka to jest granica, bo bede nielojalny wobec osob, ktora mnie na biezaco informuje o roznych waznych sprawach/zmianach dot. podatkow. W 2010 jest sprawa calkiem jasna. Kontrola automatyczna bedzie dotyczyla granicy 50.000 ustanowionej reforma podatkowa. Jeszcze jedna sprawa. Po uplywie terminu wnoszenia poprawek za pomoca TastSelv, a raczej po zamknieciu dostepu do dokonywania korektur w teczce podatkowej, mozna nadal wniesc zmiany skladajac wniosek do Skat i przedkladajac powod do zmian. Teraz juz nie komputer, ale "zywy" czlowiek zajmie sie naszym rozliczeniem. Oczywiscie wniosek musi byc dobrze skomponowany” po dunsku, a co najwazniejsze trzeba byc dobrze przygotowanym. Najczesciej wymagana jest dokumentacja potwierdzajaca slusznosc naszych poprawek. Ale zdarza sie, i to dosc czesto, ze przy okazji urzednik "zauwazy" inne szczegoly rozliczenia, ktorymi sie zainteresuje. Nieraz poprosi o kontrakt, nieraz o dokumetacje przejazdow do PL nieraz…..Prosze zwrocic uwage, ze kwoty, ktore sami wnosimy maja obok kwoty *. Wyglada to zupelnie niewinnie jako informacja dla nas, ze to my zrobilismy poprawke. Rownoczesnie jest to sygnal dla Saktu. Zycze wszystkim, aby nie bylo powodow aby Skat zagladal do Waszych rozliczen ani za 2009 ani do wczesniejsze. A ma to przeciez zgodnie z prawem kilka lat. Pozdrawiam.

Offline matall

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Gru 2010, 21:26:16 »
Witam ... chcial bym podziekowac ponu "roga" ktory mi kompetetnie pomogl w rozliczeniu za 2009 rok  , jest konkretny w tym co robi  ... mialem sporo do zaplacenia a wyszlo tak ze skat mi jeszcze zwrot zrobi do kieszeni  wiec naprawde polecam  ,troche to wszystko trwalo ale jak widac oplacilo sie :)

Offline mefisto9000

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Gru 2010, 17:49:36 »
Witam,
Rowniez, poszukuje pomocy zwiazanej z podataki. MOje problemy dotycza roku 2009 oraz skat karty w 2010,ktora zostala juz 3 razy zmieniona(ustawiona).
Bylem wczoraj w skat, spytac dlaczego nagle mam w grudniu zaplacic 55 procent podatku. Panie pwoiedzialy,ze przyznano mi ulge "na podroze" do ktorej jednak wedlug niej ,nie jestem uprawniony. Po pytaniu,co powinienem robic dalej?,uslyszlem ze powinienem czekac na list....
Jestem cala sytuacja troche przestraszony. Czy ktos jest w stanie pomoc mi to ogarnac?

Dodam rowniez, ze nie zlozylem oswiadczenia za rok 2009, udalem sie do urzedu osobiscie. Urzedniczka stukala 10 minut w klawiature,po czym poiwedziala ze nie musze nic placic ,tylko ze zostana mi zwrocone jakies drobne pieniadze.

Serdecznie pozdrawiam.

Offline asia1234

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Gru 2010, 11:50:11 »
ja miałam jazdy z urzedem podatkowym przez 3 lata i suma sumarum zapłaciłam im ponad 120000dkk!oczywiście w ratach.napisz na priv co i ijak,dokładnie.postaram Ci się pomóc,wytłumaczyć,o co chodzi.nie chcę Cie straszyć ale ja przez skat wylądowałam w szpitalu.bo rachuneczki przychodziły co miesiąc ,cofnęli mi ulgi,nie iałm zadnych ulg!!!!od całości pobierali mi 40 %,takze zarabiałam miesięcznie 7500 dkk!i jeszczemusiałam płacić raty!mało tego,do dwóch urzędów!oni daja,a potem zabierają z nawizk.cofnęli mi wszystkieulgi,moje wszystkie odliczenia.masakra.a co najsmieszniejsze tu obowiazujezasada,że urzędnik może Ci przyznć ulgi,ale to Ty powinieneś wiedzieć,czy one Ci się należą(zasadniczo można tylko prez rok pobierać wszelkie odliczenia za dojazd do pl,za jedzenie i mieszkanie).ja dopabuse potem dowiedziałam się,że mogłam wziąć jakieś pismo wiążące(300 dkk)to wtedy tłumaczyłby się babka zeskata.a tak....nie pamiętam nzwy tego papierka.bywam każdego poranka na poloni to napisz.ale na priv

Offline robert73

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +0/-0
Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Gru 2010, 12:38:34 »
no ja tez place niezlą sumke do skata, jest dokładnie tak jak mówisz urzędnik w skacie mnie rozliczał a jak przyszło do kontroli to ich to nic nie obchodzi! ja juz ani korony nie wezme z żadnego rozliczenia bi póżnie zabierają z nawiązką!

Offline matall

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Gru 2010, 01:21:03 »
niejest tak do konca jak piszecie ...  mialem do zaplacenia 32000dkk  za 2009 a po stosownym liscie- kompetentnych rozliczeniach malej walki ze skatem  i wielu kompletnych informacji  niedosc ze  niemam nic do zaplacenia to mam troszke zwrotu do kieszeni przyslali mi pismop ze mam na to 2 tyg. odwolania  wiec jak widac trzeba wlaczyc o swoje faktem jest ze kazda sprawa jest indywidualna z mojej bylo mozna wyjsc a nie z kazdej tak jest... napiszcie do "roga"  a moze wam pomoze a jak nie  to nakresli sprawe jaka  jest ,mi pomogł ,

poloniainfo.dk

Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Gru 2010, 01:21:03 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Gru 2010, 00:54:37 »
ja miałam jazdy z urzedem podatkowym przez 3 lata i suma sumarum zapłaciłam im ponad 120000dkk!oczywiście w ratach.napisz na priv co i ijak,dokładnie.postaram Ci się pomóc,wytłumaczyć,o co chodzi.nie chcę Cie straszyć ale ja przez skat wylądowałam w szpitalu.bo rachuneczki przychodziły co miesiąc ,cofnęli mi ulgi,nie iałm zadnych ulg!!!!od całości pobierali mi 40 %,takze zarabiałam miesięcznie 7500 dkk!i jeszczemusiałam płacić raty!mało tego,do dwóch urzędów!oni daja,a potem zabierają z nawizk.cofnęli mi wszystkieulgi,moje wszystkie odliczenia.masakra.a co najsmieszniejsze tu obowiazujezasada,że urzędnik może Ci przyznć ulgi,ale to Ty powinieneś wiedzieć,czy one Ci się należą(zasadniczo można tylko prez rok pobierać wszelkie odliczenia za dojazd do pl,za jedzenie i mieszkanie).ja dopabuse potem dowiedziałam się,że mogłam wziąć jakieś pismo wiążące(300 dkk)to wtedy tłumaczyłby się babka zeskata.a tak....nie pamiętam nzwy tego papierka.bywam każdego poranka na poloni to napisz.ale na priv
Calkowite nieporozumienie. Zaden urzednik nie przyznaje ulgi. Wnoszac ulgi do zaliczkowej deklaracji podatkowej (=karta podatkowa) robisz to albo sama w Teczce podatkowej albo idziesz do Skatu i tam pomoga Ci pomoga je wpisac. nie oznacza to, ze urzednik te ulgi przyznal czy tez zxaakceptowal. Odpowiedzialnosc za korekte karty podatkowej ponosisz sama. Jezeli po zakonczeniu roku podatkowego okaze sie,ze zaliczkowo wnisione ulgi ci sie nie nalezaly - musisz zaplacic dodatkowo podatek. Innymi slowy w czasie roku podatkowego mialas kredyt w Skacie placac nizszy podatek i wieksze niz przyslugujace wyplaty poborow.

[Posted on: 14 Gru 2010, 00:49:12]

Odnosnie wiazacej odpowiedzi ze strony Skat, to masz racje, ze mozna taka odpowiedz uzyskac. Gdybys  zapytala, czy Ci sie naleza ulgi za wyzywienie i zakwaterowanie, uzyskalabyc odpowiedz, ze nie ! Wowczas nie wnosilabyc tych ulg do Forskudsopgørelse i placilabys duzo wiekszy podatk zaliczkowo.

poloniainfo.dk

Odp: potrrzebuje pomocy z rozliczeniem podatku 2009
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Gru 2010, 00:54:37 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8280
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6517
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18971
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5496
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu

Zaczęty przez MONIKA33Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6398
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2008, 00:21:20
wysłana przez Klingon