poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Rozliczenie w PL  (Przeczytany 75004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #120 dnia: 16 Kwi 2011, 21:38:50 »
Oj to chyba nie do końca tak jest ,że się rozliczyli i wszystko było ok,a ''tamci''się nie rozliczyli i płacą.Ja się rozliczyłem,i okazało się że biuro popełniło błąd,wyliczyli mi na zero, teraz po korekcie wychodzi mi że muszę zapłacić 7600 +odsetki.Niestety nie ma znaczenia że się rozliczałem,że świadomie nie usiłowałem nic zataić,płacić i już trzeba,jak to powiedziała pani naczelnik:to są podatki należne budżetowi państwa polskiego.I nic nie mogę zrobić niestety.


Podales za malo szczegolow aby moc ocenic Twoj konkretny przypadek ale tak poza tym to tak to juz jest w tej naszej Polsce kochanej!Ktos kto popelnil nieswiadomie blad musi za niego odpowiedziec! A Zbychu, Rychu i Miro mimo ze robia walki na oczach wszystkich  nie odpowiadaja za nie i jest ok!Szkoda ze polski aparat skarbowy i wymiar sprawiedliwosci nie jest tak skutecczny w stosunu do nich.Niestety "szaracy" musza placic podatki bo nie maja plecow!!!

Offline asia1234

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #121 dnia: 17 Kwi 2011, 02:45:29 »
Do Tyldy.
Wklejam przyklad,wiecej nie odpowiem na Twoje glupie komentarze do moich postow.Widocznie swietnie znasz sie na prawie podatkowym,gratuluje.Tylko,ze ja i tak uwazam,iz to urzednicy z US w Pl,z ktorymi rozmawialam ,maja racje.
a tu przyklad
1.Podatek przy zastosowaniu metody odliczenia proporcjonalnego

a)Obliczamy limit odliczenia

35470,06 x 100,000 ÷ 150,000 = 23646,7zł

Ponieważ podatek zapłacony za granicą był niższy niż wyliczony limit, cały podatek w wysokości 20,000zł podlega odliczeniu od podatku od łącznych dochodów.

b)Obliczamy podatek

35470,06 – 20,000 = 15470,06zł

2.Podatek przy zastosowaniu metody wyłączenia z progresją

a)Ustalamy stopę procentową: 35470,06 ÷ 150,000 = 23,65%

b)Obliczamy podatek

23,65% x 50,000 = 11825zł

3.Obliczamy, ile wyniesie ulga abolicyjna:

15470,06zł- 11825zł = 3645,06zł

Podatnik będzie mógł od kwoty podatku 15470,06zł odliczyć kwotę ulgi 3645,06 złotych. Ostatecznie podatek wyniesie więc tyle, ile przy zastosowaniu metody wyłączenia z progresją: 11825 złotych.



[Posted on: 17 Kwi 2011, 02:32:03]

www.wieszjak.pl
www.podwojneopodatkowanie.pl
Poza tym,na tamtejszym forum wypowiada sie specjalista,pan Rafal Chmielewski i mozna zawsze do Niego sie zwrocic o pomoc.
Zeby bylo ciekawiej to wkleje jeszcze pewien interesujacy post,ktory napewno sie przyda w przyszlym roku,kiedy to bedziemy mogli rozliczac sie metoda wylaczenia z progresja...

Bartek napisał/a:
W kwestii ulgi abolicyjnej nasunął mi się ciekawy problem i proszę o sprawdzenie mojego toku rozumowania. Załóżmy sytuację - pracowałem w Polsce przez 3 miesiące 2008 roku. Następnie wyjechałem do pracy do Danii gdzie pracowałem przez resztę roku. Ponieważ w Danii podatki są wyższe niż w Polsce to rozliczając się z uzyskanych dochodów na PIT-36 (metodą proporcjonalnego odliczenia i wykazując zapłacony w Danii podatek) nie wyszła żadna dopłata podatku z tego tytułu. No ale gdyby te same dochody z Danii potraktować metodą wyłączenia z progresją to dopłata podatku wystąpi, gdyż jak wiadomo do polskich dochodów będę musiał zastosować wyższą, wyliczaną stawkę podatku. W tym przypadku zastosowanie ulgi abolicyjnej nie ma sensu. Czy dobrze rozumuję?
Witam Panie Bartku! Tak! Może się tak zdarzyć! Gratulacje i pozdrawiam! Rafał 


tylda

  • Gość
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #122 dnia: 17 Kwi 2011, 12:11:21 »
asia1234,

Czytasz, wklejasz, ale niestety nadal nie rozumiesz co czytasz i co wklejasz.
Ulga abolicyjna zeruje całkowicie podatek od dochodów zagranicznych, natomiast może wpłynąć (i zwykle wpływa) na wysokość podatku od dochodów uzyskanych w Polsce.
To o czym tak nieudolnie piszesz i czego nie rozumiesz nadal, czyli uzyskanie takiego wyniku rozliczenia z US, że jest konieczna dopłata podatku, to nie jest podatek od dochodów zagranicznych. To jest podatek od polskich dochodów wg wyższego progu podatkowego, wyższego na skutek zsumowania dochódów polskich i zagranicznych.

Faktycznie, nie ma co z Tobą dyskutować.
Natomiast mam dobrą radę dla innych użytkowników tego forum, żeby nie traktowali Twoich postów zbyt serio.

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #123 dnia: 17 Kwi 2011, 15:08:46 »
asia1234,

Czytasz, wklejasz, ale niestety nadal nie rozumiesz co czytasz i co wklejasz.
Ulga abolicyjna zeruje całkowicie podatek od dochodów zagranicznych, natomiast może wpłynąć (i zwykle wpływa) na wysokość podatku od dochodów uzyskanych w Polsce.
To o czym tak nieudolnie piszesz i czego nie rozumiesz nadal, czyli uzyskanie takiego wyniku rozliczenia z US, że jest konieczna dopłata podatku, to nie jest podatek od dochodów zagranicznych. To jest podatek od polskich dochodów wg wyższego progu podatkowego, wyższego na skutek zsumowania dochódów polskich i zagranicznych.

Faktycznie, nie ma co z Tobą dyskutować.
Natomiast mam dobrą radę dla innych użytkowników tego forum, żeby nie traktowali Twoich postów zbyt serio.
Racja. Ale dużo ludzi na tym forum boli, ze mieliśmy dużą ulgę podatkową w Danii i nie płacili praktycznie tutaj podatków a w Polsce też nie musimy gdyż korzystamy z ulgi abolicyjnej
Dlatego piszą głupoty w stylu, że teraz wszystko musimy oddać w Polsce, wymyślają głupie przykłady wzięte z kosmosu, albo jakieś irracjonalne metody obliczania należności które się stosowało 10 lat temu i ze względu na to że były bardzo niekorzystne zostały już dawno zniesione. A każdy z nas dobrze wie, jak to jest i nie wiem co oni takimi bredniami chcą zdziałać. Każdyt kto się rozliczał w Danii i w Polsce korzystając z ulgi abolicyjnej wie jak to jest. Nic się nie płaci i tyle.
Nieraz wydaje mi się że niektórzy są tak zazdrośni i zawistni, że celowo podają jakieś stare niekorzystne metody po to aby inni musieli płacić. Na zasadzie ja płaciłem to inni też muszą

Offline slawekceli

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #124 dnia: 17 Kwi 2011, 20:40:54 »
Chodzi  o rozliczenie za rok 2007. Skat przesłał że zarobiłem więcej niż wykazałem   w PIT.Okazało  się że biuro  rozliczyło mnie z sum bez podatku .Po korekcie PIT-a okazało się że mam  zapłacić 7600.Dodam że cały  rok pracowałem w Danii. Po rozmowie z  naczelnik dowiedziałem się  tego o czym już pisałem ,jedyne co mogą ,to ewentualnie rozłożyć na raty.

tylda

  • Gość
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #125 dnia: 17 Kwi 2011, 22:18:30 »
Oj to chyba nie do końca tak jest ,że się rozliczyli i wszystko było ok,a ''tamci''się nie rozliczyli i płacą.Ja się rozliczyłem,i okazało się że biuro popełniło błąd,wyliczyli mi na zero, teraz po korekcie wychodzi mi że muszę zapłacić 7600 +odsetki.Niestety nie ma znaczenia że się rozliczałem,że świadomie nie usiłowałem nic zataić,płacić i już trzeba,jak to powiedziała pani naczelnik:to są podatki należne budżetowi państwa polskiego.I nic nie mogę zrobić niestety.

Chodzi  o rozliczenie za rok 2007. Skat przesłał że zarobiłem więcej niż wykazałem   w PIT.Okazało  się że biuro  rozliczyło mnie z sum bez podatku .Po korekcie PIT-a okazało się że mam  zapłacić 7600.Dodam że cały  rok pracowałem w Danii. Po rozmowie z  naczelnik dowiedziałem się  tego o czym już pisałem ,jedyne co mogą ,to ewentualnie rozłożyć na raty.


Slawek, Twój problem to wybór niekompetentnego biura rachunkowego.
US otrzymał ze SKAT informację o Twoich faktycznych dochodach, sprawdzili Twoje zeznanie podatkowe za 2007 rok, okazało się, że wykazałeś niższy dochód (przyczyna tego nie jest tu istotna). Dlatego wezwano Cię do skorygowania zeznania.
Po korekcie wyszedł podatek do zapłaty plus odsetki.
Gdybyś rozliczył się prawidłowo w 2008 roku musiałbyś już wówczas zapłacić w/w kwotę.
Ale uwaga!
Gdybyś zapłacił ten podatek już w 2008 roku, w 2009 mogłeś otrzymać jego zwrot w ramach abolicji podatkowej.
Jeślibyś go nie zapłacił, albo w ogóle się nie rozliczył za rok 2007, również mogłeś skorzystać z abolicji podatkowej i uzyskać umorzenie należnego podatku.
Niestety, ponieważ biuro rachunkowe rozliczyło Cię w 2008 roku za 2007 tak, że Twój podatek wyszedł wg nich na zero, wprowadzony przez nich w błąd nie miałeś powodu by składać wniosek o abolicję podatkową.
Moim zdaniem, powinieneś zwrócić się z roszczeniem do biura rachunkowego o odszkodowanie w wysokości należnego podatku wraz z odsetkami.
Podstawa roszczenia j/w: wprowadzony przez nich w błąd nie skorzystałeś z abolicji podatkowej, a przecież mogłeś! Straciłes przez nich 7600 + odsetki.

Co do rozliczeń za 2008 i 2009 (pytałeś o to w poprzednich postach), to możesz oczywiście skontrolować ich poprawność nie czekając na wezwanie z US, ale nawet jeśli będą wymagały korekty, to dzięki uldze abolicyjnej nie wpłynie to na wynik rozliczenia, czyli podatek do zapłacenia od dochodów uzyskanych w Danii wyniesie ZERO (natomiast jeśli miałeś polskie dochody, wówczas podatek zapłacony od nich może wzrosnąć, ale nie dramatycznie, nie obawiaj się).


[Posted on: 17 Kwi 2011, 22:12:46]


Podales za malo szczegolow aby moc ocenic Twoj konkretny przypadek ale tak poza tym to tak to juz jest w tej naszej Polsce kochanej!Ktos kto popelnil nieswiadomie blad musi za niego odpowiedziec! A Zbychu, Rychu i Miro mimo ze robia walki na oczach wszystkich  nie odpowiadaja za nie i jest ok!Szkoda ze polski aparat skarbowy i wymiar sprawiedliwosci nie jest tak skutecczny w stosunu do nich.Niestety "szaracy" musza placic podatki bo nie maja plecow!!!

Zurich, przecież US nie nałożył na niego kary. Pozwala mu skorygować zeznanie za 2007 rok.
Jedyna "kara" to odsetki, ale to i tak mniej, niż wyniosłyby odsetki od kredytu bankowego na taką kwotę, którą de facto US Slawkowi pare lat kredytował.
To nie urząd skarbowy tu zawinił, ale niekompetentne biuro podatkowe. Ta nasza polska bylejakość.

Reszta Twojego wywodu to czysty populizm.

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Kwi 2011, 01:14:44 »

Podales za malo szczegolow aby moc ocenic Twoj konkretny przypadek ale tak poza tym to tak to juz jest w tej naszej Polsce kochanej!Ktos kto popelnil nieswiadomie blad musi za niego odpowiedziec! A Zbychu, Rychu i Miro mimo ze robia walki na oczach wszystkich  nie odpowiadaja za nie i jest ok!Szkoda ze polski aparat skarbowy i wymiar sprawiedliwosci nie jest tak skutecczny w stosunu do nich.Niestety "szaracy" musza placic podatki bo nie maja plecow!!!

Zaraz  ze  walki  ..common  ..mial  by  zbudowany  wyciag  krzeselkowy  z placu  zamkowego w  wawie  na  druga  strone Wisly  a  ty  od  razu ze  waly  mieli  robic ....  No przeciez  to normalna  rzecz  jest  ze  w  centrum miasta  wyciag  taki  troche  linowo-krzeselkowy  robia  co  by se  turysci  mogli   na  druga  strone rzeki  tylki  przewiezc  ..nieprawda  ?? i jeszcze  tu narzekasz  na  wymiar  sprawiedliwosci  ... ???
wymiar  sprawidliwosci  pracuje  ze para  to  dymi  im  ze  wszystkich  moliwych kominow , otworkow  i  tym  podobnych  ...
Otoz  polski  wymiar  sprawiedliwosci  jest  w  stanie  scigac nawet  sprawcow niezaplacenia  za  zjedzony  deser  miedzynarodowym listem gonczym  ..... http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,9438113,Polska_sciga_na_potege__Po_calej_Europie.html
cos  dodac  ..ujac  ? ;D
Zeby tak jeszcze  ksiezulkow -pedofili tak  zawziecie  zaczeli kiedys  scigac  ..... ::)

poloniainfo.dk

Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Kwi 2011, 01:14:44 »

Offline slawekceli

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Kwi 2011, 08:02:56 »
Masz racje Tylda,ja to wszystko wiem.Pozostaje mi tylko zapłacić.Gdybym  wiedział wcześniej ,to co wiem teraz  to nie poszedłbym do tego biura.Nie wiem czy mogę cokolwiek  żądać od nich,nie mam z nimi żadnej umowy,ja nawet paragonu nie mam,że to oni mnie rozliczali.

Offline aniald

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #128 dnia: 02 Maj 2011, 13:56:47 »

Ulga abolicyjna zeruje całkowicie podatek od dochodów zagranicznych,

Tylda,
uważam, że za bardzo generalizujesz - ulga abolicyjna nie musi wcale zerować podatku od dochodów zagranicznych - zestawia tylko ze sobą metodę proporcjonalnego odliczenia i metodę wyłączenia z progresją.
Pozdrawiam Ania

tylda

  • Gość
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #129 dnia: 02 Maj 2011, 14:40:26 »
Tylda,
uważam, że za bardzo generalizujesz - ulga abolicyjna nie musi wcale zerować podatku od dochodów zagranicznych - zestawia tylko ze sobą metodę proporcjonalnego odliczenia i metodę wyłączenia z progresją.
Pozdrawiam Ania

Aniu, istotą tego, jak to określasz, zestawienia metody proporcjonalnego rozliczenia i metody wyłączenia z progresją, jest ujednolicenie sytuacji podatników bez względu na to, jakiej metodzie wyliczania podatku podlegają.
Ponieważ metoda wyłączenia z progresją (art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)
oznacza, że w Polsce zwalnia się z opodatkowania dochód osiągnięty w drugim państwie, zatem "zestawienie tych dwóch metod" czyli skorzystanie z ulgi abolicyjnej powoduje, że PODATEK NALEŻNY OD DOCHODÓW ZAGRANICZNYCH (WYLICZONY WG METODY PROPORCJONALNEGO ODLICZENIA) JEST ZEROWANY.
Jeśli się z tym nie zgadzasz, uzasadnij to, proszę.

Również pozdrawiam

Zastanawiam się, z czego wynikają te powtarzające się nieporozumienia dotyczące ulgi abolicyjnej i uporczywe twierdzenia, że ulga ta niezawsze zeruje podatek od od dochodów zagranicznych.
Mogę się tylko domyślać, że wynika to z tego, że podatnicy uzyskujący dochody za granicą i w kraju, na skutek ich zsumowania często muszą zapłacić wyższy podatek od dochodów krajowych (wpadają w wyższy próg podatkowy), wyższy niż suma zaliczek potrącanych w ciągu roku na poczet podatku.
Jednak zapłacenie wyższego podatku od dochodów krajowych nie zmienia faktu, że podatek od dochodów zagranicznych został WYZEROWANY dzięki uldze abolicyjnej.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2011, 15:10:44 wysłana przez tylda »

poloniainfo.dk

Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #129 dnia: 02 Maj 2011, 14:40:26 »

 

Rozliczenie

Zaczęty przez edipolo1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4813
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2007, 21:39:16
wysłana przez edipolo1
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15579
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Zerowy dochód. Rozliczenie.

Zaczęty przez pablito08Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6692
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2011, 22:07:12
wysłana przez pablito08
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc

Zaczęty przez ImpossibleDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8398
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 00:02:16
wysłana przez roga
Rozliczenie roczne z malzonkiem

Zaczęty przez Madzik1307Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10947
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2017, 14:49:05
wysłana przez Jomir